Fuente
MedMind | Чому ж ця ознака закріпилася?Тут ми заходимо на територію генно-культу...
1 110 Vistas/Alcance
2026-01-23 15:04
Mensaje №318
Чому ж ця ознака закріпилася?Тут ми заходимо на територію генно-культурної коеволюції - моменту, коли наша культура і спосіб життя почали змінювати біологію.Приблизно 8–10 тисяч років тому, коли люди приручили худобу, вони почали отримувати молоко, переробляти його, робити сир і йогурт.І зрозуміли, що корова - ходячий генератор калорій і чистої рідини. Люди почали вживати молоко і ті, хто міг пити його і не страждати на діарею, були переможцями.(Тому що тоді діарея - це фактично квиток на зустріч з Богом. У давньому світі зневоднення від діареї часто було смертельним). І щасливчики які виживали передавали свої гени нащадкам.Людям без мутації зазвичай цілком спокійно можна вживати кисломолочні продукти: йогурт, кефір, сир, творог. У них лактози мінімум, бо вона вже частково розщеплена бактеріями🧀Якщо ж дуже хочеться склянку молока чи морозиво, то ваші найкращі друзі - безлактозна продукція (по факту це звичайне молоко, в яке просто додали фермент лактазу), або прийом спеціальних таблеток із лактазою. На ринку їх багато, в Україні зараз одні з кращих варіантів - Мамалак або Ензібар (лактаза)💊Чи можна «привчити» організм до лактози? Так, завдяки адаптації мікробіоти, цей феномен у медицині називається адаптацією товстої кишки (colonic adaptation). Якщо регулярно вживати лактозу маленькими дозами, у товстій кишці зростає кількість бактерій (лакто- та біфідобактерій), які вміють її розщеплювати. Вони перетворюють лактозу на корисні жирні кислоти, які швидко всмоктуються і не дають воді накопичуватися в кишківнику. Це дозволяє позбутися осмотичної діареї та зменшити дискомфорт. Головне правило - починати з мізерних порцій і вживати їх тільки з їжею, щоб дати мікрофлорі час на «тренування».Навіть легкий дискомфорт після молочного - це вже сигнал 🚨, що лактазна недостатність є. Постійно створювати організму стрес і терпіти - не окей і колись бочок може прорвати не в найкращий момент 😭Давайте на постик лайк, пересилайте всім, кому буде це цікаво почитати і блаблабла😇❤️MedMind — коли навчання стає дійсно легким і зрозумілим 🙂