Країна будує нову архітектуру енергетичної безпеки, – стан реалізації комплексних планів стійкості регіонів проаналізували під час «Діалогу громад з Урядом» на Конгресі місцевих та регіональних владЯк і під час попередньої панельної дискусії, що відбулася в рамках Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, представники органів влади на місцях мали змогу звернутися з пропозиціями та запитаннями – на цей раз до урядовців. Такий формат дозволяє прискорити вирішення відповідних проблем, що виникли в регіонах.На якісній реалізації Комплексних планів стійкості регіонів та окремих міст, забезпеченні енергетичної стійкості регіонів, підготовці до наступного опалювального сезону наголосила Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко під час панельної дискусії «Діалог громад з Урядом»: «Кожен мав зробити висновки щодо енергетичної стійкості після минулої надважкої зими. Ці пропозиції внесені до планів стійкості регіонів». Вона відокремила чотири пріоритети енергетичної стійкості – фізичний захист підстанцій, розвиток розподіленої генерації, забезпечення засобами автономного живлення об’єктів критичної інфраструктури, децентралізація системи теплопостачання.Слід зазначити, що загальна вартість Плану енергостійкості регіонів становить 278,32 мільярди гривень.Також нещодавно із резервного фонду державного бюджету на захист об’єктів енергетики прифронтових територій спрямовано 22 мільярди гривень.Віце-прем'єр-міністр України з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба зауважив, що у цьому питанні держава перейшла від точкових до системних рішень: «Реалізація планів стійкості важлива для кожного регіону».
Він розповів про шляхи реалізації планів стійкості, акцентувавши увагу на відповідальності за виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури між Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України, обласними державними адміністраціями та громадами.Йшлося про захист, зокрема інженерно-технічний, об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного комплексу та систем життєзабезпечення, розвиток розподіленої генерації електричної та/або теплової енергії, забезпечення безперебійного теплопостачання, безперебійного водопостачання та водовідведення.Як зазначив перший Віце-прем'єр-міністр України – Міністр енергетики України Денис Шмигаль: «Країна будує нову архітектуру енергетичної безпеки».
Головне на Луганщині за добу 📌11 разів росіяни штурмували позиції українських воїнів на Лиманському та Слов’янському напрямках. Спробували просунутися біля сімох населених пунктів. На Луганщині вони шість разів вдарили з мінометів. У чотирьох випадках застосували ствольну артилерію. Спрямували в наш бік п’ять БпЛА.📌У так званому «міністерстві внутрішніх справ лнр» повідомили приголомшливу для загарбників статистику. На окупованій Луганщині втричі зросла кількість адміністративних правопорушень. Більш того, понад 70 % з них пов’язана з демонстрацією забороненої росіянами української атрибутики. За роки окупації, попри всі намагання, їм так і не вдалося знищити те, що було і є вдома майже в кожного.📌Жителі Лисичанська обурені вкрай неякісними ремонтами їхніх домівок. Втім, цьому є пояснення. Фірма з рф нараховує усього десятьох співробітників. Всі інші – працівники-одноденки, які знаходяться на об’єкті до першої затримки заробітної плати. Крім того, у цього підрядника відсутній будь-який досвід щодо відбудови житла. Безпосередньо в Лисичанську за часи окупації не відкрито навіть представництва цієї фірми.
Головне на Луганщині за добу 📌Чотири рази загарбники здійснили спроби знайти слабкі місця у нашій обороні на Лиманському та Слов’янському напрямках. Ворог намагався просунутися поблизу чотирьох населених пунктів. На території Луганщини противник тричі вдарив зі ствольної артилерії. Двічі – з автоматичних гранатометів. 11 разів застосував мінометні установки. Також бойові завдання виконували 11 безпілотників росіян.📌Квітень ледве розпочався, а посилення примусової мобілізації у так званій «лнр» відчули майже усі. По-перше, повістки отримують гірники, які раніше звільнилися з різних причин або були скорочені. Відповідні списки підприємствами були передані раніше. Крім того, з промислових підприємств окупованої Луганщини росіяни збираються відправити на війну від 25 % до 50 % чоловіків.📌На вугледобувних підприємствах «лнр» росіяни вводять нову форму оплати праці. Відтепер дохід шахтаря буде напряму прив’язаний до обсягу видобутку. До цього нововведення не готові навіть на шахті «Білоріченська» – єдиній на окупованій Луганщині, де є видобуток. Для кожного підприємства вже визначено мінімальний план видобутку. Після цього у структурі заробітної плати активуватиметься стимулююча надбавка «Тонна». Окупанти запевняють, що це стане дієвим інструментом впливу на прибуток шахт. Насправді – це чергова можливість скоротити виплати на зарплати.
191,2 млн грн виділено з бюджету області на підтримку Сил оборони, – головне за тиждень ✅Під час робочих поїздок до Івано-Франківської та Чернівецької областей разом із колегами зустрівся з ВПО з Луганщини. Очільники приймаючих громад також мали можливість почути проблеми людей, які потрібно розв’язувати спільно. Частину з них вирішували на місці, інші зафіксовані для подальшого опрацювання відповідними департаментами облдержадміністрації.✅Особливу увагу було приділено людям похилого віку та соціально незахищеним категоріям. ✅Під час поїздки оглянув релоковані Лисичанський та Кадіївський педагогічні фахові коледжі, ознайомився з організацією освітнього процесу, обладнанням аудиторій. Було надано доручення щодо пошуку вільних приміщень для облаштування студентських гуртожитків.✅Досягнення Луганщини щодо підтримки ВПО у 2025 році були відзначені в рамках дискусійної платформи «Діалог з громадами». Зокрема, найбільше в Україні область виділила на забезпечення житлом ВПО – 500 млн грн. Завдяки програмі пільгового кредитування ВПО з 2014 року 176 родин отримали власне житло, зокрема 49 осіб, звільнених з полону. ✅Загалом на підтримку ВПО (без програм забезпечення житлом) з обласних і місцевих бюджетів спрямовано 3,8 млрд грн, а обсяги фінансування програм підтримки ВПО становлять 6,1% бюджетів громад Луганщини — один із найвищих показників у країні. ✅На цьому тижні Рада оборони Луганщини затвердила 119 млн грн на забезпечення військових логістичними роботизованими комплексами, квадрокоптерами, FPV-дронами, засобами радіоперешкод, супутниковим зв’язком та спеціалізованими транспортними засобами. ✅Всього ж з обласного бюджету від початку року вже виділено 191,2 млн грн на допомогу Силам оборони.
Кожен спрямований Силам оборони мільйон - це збережені життя українських бійців і спокій в тилу наших рідних, - виділено майже 200 млн гривень на допомогу нашим військовимОбсяг затверджених в обласному бюджеті видатків на підтримку Збройних Сил України, виконання завдань щодо відсічі збройної агресії рф, забезпечення недоторканності державного кордону та захисту держави на 2026 рік, станом на початок квітня, становить 191,2 млн гривень.Ці майже 200 мільйонів гривень ми розподіляємо згідно з потребами, які надходять від бригад. Обґрунтованість закупівель розглядаємо на засіданнях Ради оборони області. Частину пропозицій доводиться відхиляти, але більшіть звернень від військових ми виконуємо у швидкі терміни.Так, на придбання безпілотних літальних апаратів та комплектуючих виробів для них з обласного бюджету спрямовано 87,7 млн грн.На забезпечення засобами радіоелектронної боротьби – 28,5 млн грн.Придбання спецтранспорту та його ремонт обійшлися у 50,8 млн грн.За найменшої можливості ми обов'язково переглядатимемо видатки обласного бюджету, аби збільшити розмір підтримки наших оборонців. Долучаємо до забезпечення фронту і бюджети громад Луганщини. Бо кожен спрямований Силам оборони мільйон - це збережені життя українських бійців і спокій в тилу наших рідних.
Проблеми луганчан вирішуватимемо спільно – зустрічі з очільниками двох регіонів набагато ефективніші для розв’язання багатьох питань ВПО. Разом зі Світланою Онищук поспілкувався з луганчанами, які тепер мешкають на Івано-ФранківщиніУ рамках робочої поїздки до Івано-Франківської та Чернівецької областей призначив низку зустрічей із ВПО з Луганщини.Перша відбулась у Івано-Франківську. Поспілкуватись із земляками прибув разом із начальником Івано-Франківської ОВА Світланою Онищук. Тож люди могли отримати відповіді, так би мовити, від обох зацікавлених у вирішенні проблем сторін.Розповісти про наболіле прийшли майже 100 осіб. Для багатьох за чотири роки їх вимушеного переміщення це була перша можливість зустрітись із керівництвом облдержадміністрації безпосередньо. Зустріч видалась емоційною, але конструктивною.Проблеми підіймались здебільшого відомі: житлове забезпечення, відновлення втрачених документів, підтвердження трудового стажу, нестача місць у дитячих садочках, матеріальна допомога мешканцям релокованих громад тощо. Деякі питання вирішували прямо на місці, решту представники Департаменту соціального захисту населення ЛОДА зафіксували для розв’язання в робочому порядку. Слід відзначити, що наразі у Координаційному центрі надання допомоги внутрішньо переміщеним особам з Луганської області у Івано-Франківську обліковується 2814 осіб, більшість з них люди похилого віку. Для них важливим чинником турботи від влади є гуманітарна допомога. Учасники діалогу отримали її одразу після заходу. Ті, хто не зміг прийти, можуть зареєструвати свої потреби у телеграм-боті «Луганщина згуртована» та отримати гігієнічні та харчові набори поштою.@onyshchuksvitlana
Головне на Луганщині за добу 📌Дев’ять спроб пошуку слабких місць в нашій обороні здійснили загарбники на Лиманській та Слов’янській ділянках фронту. Атакували біля сімох населених пунктів. На території Луганщини п’ять разів вдарили з мінометів. Двічі застосували ствольну артилерію. Спрямували в бік українських оборонців 30 безпілотників і fpv-дронів.📌У Лисичанську ще минулоріч підрядники кинули напіврозібрану багатоповерхівку і більше не повернулися на об’єкт. Взявшись за показове відновлення, вони провели лише операції з демонтажу. Зробили будинок повністю непридатним для проживання і зникли. За паперами відбудову цього багатоквартирного будинку завершили ще у четвертому кварталі 2025 року.📌Один-два рази на місяць на магістральному трубопроводі між Кадіївкою і Алчевськом виникає аварійна ситуація, через яку сотні тисяч абонентів на тривалий термін залишаються без водопостачання. Після кожного відновлення водогін встигає профункціонувати лише декілька днів до наступного пориву. До капітального ремонту окупантам не має справи вже близько 12 років. На цей раз питна вода відсутня в жителів Брянки, Кадіївки, Ірміного, Алмазної, Зоринська та 16 менших населених пунктів.
32,2 млн грн на літнє оздоровлення, підтримка обласною владою молодіжних ініціатив, допомога релокованому бізнесу, – головне за тиждень ✅Молодь презентувала ідеї, які хотіла б втілити найближчим часом: «Школа дорослого життя» для учнів і студентів, проєкт «Кар’єр бустер ВПО», що передбачає допомогу в пошуку першого робочого місця та організацію стажувань, а також ініціатива створення інституту амбасадорів Луганщини для популяризації регіону та зміни його сприйняття. Також запропоновано серію поштових марок, присвячених області. Усі проєкти отримають фінансову, юридичну та інформаційну підтримку обласної влади.✅На цьому тижні в рамках підготовки до 40-х роковин від Дня аварії на ЧАЕС у Дніпрі відбулась перша офлайн-зустріч голови облдержадміністрації з ліквідаторами, де обговорювалися питання соціального та медичного супроводу, вирішення проблем із житлом, виплатами та медичним забезпеченням.✅Питання стійкої медичної системи в умовах війни, забезпеченні доступності послуг, а також соціального захисту обговорили за участі профільних міністрів в рамках «Діалогу з громадами» у межах Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.✅Під час регіонального форуму «Консолідація міжнародної співпраці для підтримки релокованого бізнесу» були розглянуті програми підтримки підприємств, релокованих із зон бойових дій, та можливості залучення міжнародної допомоги для економічної стабільності, збереження їх персоналу та інноваційних спроможностей.✅Наразі на оздоровлення понад 2 000 дітей у межах кампанії «Літо 2026» виділено 32,3 млн грн. Прийом заявок триватиме до 10 квітня, а перші заходи стартують із 1 червня.✅Виплати матеріальної допомоги військовим та членам їхніх сімей, ветеранам, родинам загиблих, непрацездатним батькам та особам з інвалідністю – це постійна робота. Створено багаторівневу систему підтримки: на обласному рівні – технічне і матеріальне забезпечення підрозділів, на рівні громад – адресна допомога людям.
Головне на Луганщині за добу 📌По населених пунктах Луганщини і укріпленнях українських оборонців росіяни за учора шість разів вели вогонь з мінометів, у чотирьох випадках застосували ствольну артилерію. Двічі вдарили з автоматичних гранатометів. Їхні бойові завдання виконували 16 безпілотників. Штурмували загарбники на Лиманській і Слов’янській ділянках фронту 14 разів.📌Окупанти виявили на Луганщині 50 тисяч квартир з боргами за комуналку – їх збираються «націоналізувати». Несплата за комунальні послуги упродовж одного року – привід для «віджиму» нерухомості росіянами. Вони це узгодили на законодавчому рівні. Зокрема, тільки у Луганську, Алчевську та Антрациті загарбники вже знайшли 13 тис. таких квартир. Називають їх безхазяйними, але відповідне попередження для чогось відправили на адреси господарів. Зі значними боргами за послуги ЖКГ на захоплених у 2014 році територіях – 50 тис. квартир, які невдовзі можуть потрапити під «націоналізацію». У Луганську – близько 10 тис., у Алчевську – 6,4 тис., у Сокологірську – 5,8 тис., у Сорокиному – 4,9 тис., у Кадіївці – 4,2 тис. Міста окупованої Луганщини порожніють.📌Майже 40 % підприємців в «лнр» опинилися в «режимі виживання». Це офіційні дані російської влади. У реальності ситуація в рази гірша. І кожного наступного року, що минає з окупації, цей відсоток лише зростає. На значний регрес, звичайно, вплинули низький рівень життя населення і відтік кваліфікованих кадрів. Втім, серед основних причин падіння луганського бізнесу – висока ціна оренди нерухомості та значний тиск на місцевий бізнес з боку кремля, де звикли до монополії.
Головне на Луганщині за добу 📌Із мінометних установок на Луганщині противник за учора поцілив 11 разів. Також вдарив зі ствольної артилерії та автоматичних гранатометів. Спрямував в бік укріплень наших оборонців 17 безпілотників. На Лиманському та Слов’янському напрямках росіяни намагалися рушити уперед 11 разів.📌Загарбники не в змозі забезпечити гідні умови праці і життя освітянам на окупованій Луганщині. Відтік кадрів не припиняється. Не стала ефективною і російська державна програма підтримки, яка мала на меті в обмін на гроші залучити педагогів з рф на окуповані території. За роки дії програми профінансовані виплати лише 15 особам. При чому, деякі з них – місцеві, яких просто вмовили залишитися після закінчення вишу у своєму населеному пункті. У поточному році обіцяють перевезти до так званої «лнр» ще трьох вчителів.📌Окупанти в Сіверськодонецьку змушують жителів самостійно вивозити сміття з кварталів. Прибирання прибудинкових територій місцевий житлосервіс продовжує ігнорувати. Із появою регіонального екологічного оператора робота із вивезення побутового сміття теж не покращилася. На чисельні звернення місцеві представники «лнр» надають приблизно такі відповіді: «Зазначена територія прибиратиметься у межах загальноміського суботника». Тобто, власноруч.