Зараз багато працюю з командою (нас вже 11 людей в маркетингу 🫨) і нещодавно дізнався про таку штуку, як 7 стадій делегування. Після цього одразу ж оцінив кожного члена команди на якому він рівні. На жаль, на останньому рівні поки нікого немає. І тому для себе ставлю ціль розвивати кожного так, щоб цей рівень щоразу зростав і доходив до 5-7. Ось ці 7 рівнів делегування:1. Розпорядження (Tell) – я приймаю рішення і просто повідомляю. 🟡 Приклад: “Зроби презентацію до п’ятниці. Включи такі слайди…”2. Продаж (Sell) – я приймаю рішення і пояснюю чому.🟡 Приклад: “Я вирішив зробити редизайн сайту. Поясню чому це важливо…”3. Консультація (Consult) – я приймаю рішення після обговорення з тобою.🟡 Приклад: “Планую оновити логотип. Які твої думки?”4. Узгодження (Agree) – ми приймаємо рішення разом.🟡 Приклад: “Обговорімо разом, який підхід краще для запуску реклами.”5. Порада (Advise) – ти приймаєш рішення, я лише раджу.🟡 Приклад: “Ти вирішуєш, але можеш звернутися до мене за порадою.”6. Запит (Inquire) – ти приймаєш рішення і інформуєш мене.🟡 Приклад: “Прийми рішення щодо стратегії, просто тримай мене в курсі.”7. Повна передача (Delegate) – ти повністю самостійно приймаєш рішення.🟢 Приклад: “Це повністю твоя зона відповідальності, роби як вважаєш за потрібне.”Як на мене, класна практика для рефлексії і розуміння, хто в команді на якому рівні і який для них наступний крок.
Про бар-рейзинг в GenesisВ Genesis при наймі є практика бар-рейзингу. Її запозичили в Амазоні. Сама назва означає, що цей етап зроблено для підняття планки (bar) найму в компанії.Бар-рейзинг — останній етап інтервʼю. Це фінальний етап відбору після технічного інтерв'ю, тестового завдання та збору рекомендацій. Його проводить хтось з рівня Lead і вище. Навіщо потрібен баррейзинг?1. Перевірка софт-скілів та відповідності культурі2. Оцінка досвіду і знань кандидата зі сторони. Бар рейзер не зацікавлений у наймі, а тому може дати обʼєктивний фідбек. Йому не «горить» закрити вакансію пошвидше. І він не закриває очі на проблемні місця.3. Ну і звісно, додатковий фідбек від іншого експерта і інший погляд збокуЯ сам нещодавно почав проводити бар-рейзинги і бачу в цьому дуже велику користь (як для компанії, так і для свого досвіду).Колись для мене важливо було чи зможе людина добре робити свою роботу. Зараз же я розумію, що просто робити роботу не достатньо:)Саме цей етап дозволяє мінімізувати потрапляння слабких людей в команду. Вірю, що рівень команди визначається її найслабшим гравцем. А тому треба постійно піднімати цей рівень.Дивлячись на той рівень бізнесів в Genesis, розумію, що така вибагливість до найму і наявність бар-рейзингу — це те що працює:)Кому цікаво, то тут є детальна стаття про це.
Про скіл "prepare the night before"Як стати набагато кращим і ефективнішим в роботі, не сильно щось змінюючи?Готуватись:)В першу чергу до будь-яких зустрічей/дзвінків/обговорень.Коли ти завжди приходиш на будь-які зустрічі або обговорення підготовленим — це одразу підіймає твій рівень як спеціаліста і відчувається усіма навколо.Моя проста підготовка включає:- Сформувати чіткий список питань та цілі зустрічі- Сформувати свою позицію щодо тих чи інших питань- Передбачити потенційні заперечення чи складні моменти- Підготувати презентацію, якщо потрібно (або ж банально мати відкритими всі потрібні вкладки на момент зустрічі, щоб потім не гратись в "де ж воно було?" під час шерінгу екрану)Ще один важливий софт скіл на цю ж тему — писати ефективні фоллоу апи. В мене на цю тему є улюблений урок від Артема Бородатюка — https://youtu.be/e97yBobm0nY. Всім раджуОсобисто я звернув увагу на такі речі лише недавно. Раніше просто приходив на зустрічі і по ходу згадував, що там треба було обговорити або показати. Так щось пропускалось, щось забувалось і загалом виходило не дуже продуктивно.Але зараз бачу, наскільки банальна підготовка підвищує як ефективність будь-яких таких взаємодій, так і мою впевненість.Тепер стараюсь собі задавати питання: «А що ще я можу зробити, щоб бути максимально підготовленим»? І це стосується як робочих питань, так і будь-яких особистих взаємодій.Ніби банальна річ, але дуже важлива…
Як швидко приймати рішенняЗараз як у бізнесі, так і в житті швидкість прийняття рішень відіграє вирішальну роль.Я часто запитую себе: «Як можна швидше приймати рішення?»Для себе я дійшов такого висновку: якщо ти не можеш прийняти рішення — значить тобі бракує певної інформації. Бо якби в тебе була повна інформація про всі можливі опції, наслідки, ризики тощо — тоді немає сенсу на щось чекати. Для прийняття рішень потрібен не час, а достатній обсяг інформації.Отже, ключове питання, яке треба собі поставити: «Якої інформації мені бракує?». І тоді шукати відповіді на ці питання. Застосовую це всюди. Приклад №1: При наймі людини в команду, якщо є сумніви, я запитую себе: «Чому я сумніваюсь? Що я не знаю про цю людину?» І потім на співбесіді ставлю питання, щоб отримати всі необхідні відповіді. І одразу після співбесіди можна приймати рішення, а не брати кілька днів «на подумати».Приклад №2: Коли обираю якусь покупку. Якщо я чітко розумію, для чого вона мені і як допоможе, то не беру часу «на подумати». І як тільки з'являється бажання відкласти рішення — запитую себе, що саме мене стримує від покупки і якої інформації бракує. Тому вірю в те, що треба якомога швидше збирати інформацію і приймати рішення. А розтягувати рішення на кілька днів — не мій варіант. І в бізнесі, і в житті це працює лише в мінус.
Недавно продав квартиру, яку купляв під інвестицію. Продав через програму єОселя. Цікавий досвід, тому хочу поділитись тутНагадаю, що єОселя, це програма від держави з низькими відсотками (3% на 20 років може бути) на певне житло для певних категорій населення.Так от, як це виглядає з точки зору продавця нерухомості під таку програму:1. Клієнт дивиться квартиру і попередньо дізнається чи вона підходить під програму. Якщо так — дає завдаток і починає оформлення документів.2. Клієнт збирає всі документи на квартиру + робить оцінку нерухомості. І подає документи в банк.3. Орієнтовно 2-3 тижні банк розглядає документи і дає рішення «Погоджено» кредитування чи ні.4. Після погодження банком треба чекати ще близько 2-х місяців на виділення коштів. 5. Через 2 місяці банк виділяє кошти. Всі разом їдемо до нотаріуса оформляти договір. Формально укладається два договори одночасно. Договір №1 — купівля продаж між продавцем і покупцем. Договір №2 — договір іпотеки і застави майна між покупцем і банком.Бінго, квартира продана!Тепер до нюансів:№1: Банк видає кредит покупцю на суму оцінки. Якщо оцінка вище - покупець покриває різницю з власної кишені (і це нормальна практика)№2: Покупець дає 20% початкового внеску одразу готівкою під час підписання договору. Решта 80% у гривнях зараховуються на рахунок продавця№ 3. Зазвичай між покупцем і продавцем існує домовленість про покриття курсової різниці між тим що зайшло на рахунок і скільки реальних доларів можна купити. Але це вже як домовитесь:)Загалом, нічого страшного немає. Найбільший мінус це очікування коштів від банку. А все решта — цілком окей для мене, як для продавця.А взагалі — єОселя дуже хороша програма як на мене.Якби я мав можливість отримати такий кредит під 3%, то я би брав не задумуючись. Навіть з усіма комісіями і податками це дуже вигідна історія, як на мене👀
Paid Search, Paid Social & Organic Search - три кити, на яких тримається велика кількість стартапів з перформенс маркетингом. Ми - не виключення. І зараз у нас великий фокус на розкачку Oragnic кита. Чому? 1. Бачимо величезний потенціал у ніші. Ринок АІ-related запитів дуже швидко зростає2. Ми вже досягнули непоганих результатів (шестизначне $$$ revenue лише з органіки)3. Нам вдалось сформувати всю внутрішню інфраструктуру для подальшого експоненційного ростуАле в кінці-кінців, важливі люди! У нас в команді вже є супер досвідчена SEO-спеціалістка, яка генерувала млн $ з органіки для інших проектів. І до неї в команду ми шукаємо таких же крутих людей!📝 SEO Copywriter - https://jobs.dou.ua/companies/boosters-product-team/vacancies/291948/🔗 Linkbuilding Specialist - https://jobs.dou.ua/companies/boosters-product-team/vacancies/292004/Нагадаю, що у нас крутий АІ продукт (justdone.ai), топова команда, 0 дурної бюрократії (я за цим особливо пильную 😅 ) і доступ до, мабуть, найкращої маркетинг експертизи в Україні (це я про Genesis).Подавайтесь і радьте друзів. Буду радий попрацювати разом!)
Вже більше як рік я працюю в Boosters (частина екосистеми Genesis). Я прийшов на самому старті проекту Justdone першим маркетологом. Основна задача яка перед мною стояла — запустити пошукову рекламу в плюс. Як ви розумієте, задача не проста для стартапу, який тільки запустився. Але в команді 0 бюрократії та максимальна швидкість прийняття і реалізації рішень. А ще дуже велика увага до аналітики і цифр. Менше ніж за рік ми вийшли на $1 000 000+ маркетингового бюджету в місяць. Круто! Але для стартапу зупинитись = померти. Тому ми націлені рости далі. І тепер вже я шукаю досвідченого User Acquisition Manager’a до себе в команду. Основна задача — запустити Facebook Ads як канал і вивести його в плюс. Складно? Безумовно. Цікаво? Не те слово. Але з такою командою та екосистемою навколо абсолютно реально. Вакансія і усі деталі тут — https://jobs.dou.ua/companies/boosters-product-team/vacancies/278730/Подавайтесь або рекомендуйте друзів. Буду радий попрацювати разом!P.S якось ще детальніше розкажу про успіхи в проекті і загалом свою карʼєру тут:)