Fuente
Леонід Нєвзлін | У женевській резиденції посла Оману проходить третій раунд непрямих пе...
199 Vistas/Alcance
2026-02-26 14:17
Mensaje №1917
У женевській резиденції посла Оману проходить третій раунд непрямих переговорів між США та Іраном. Американську сторону представляють спецпосланець Уіткофф і Джаред Кушнер, іранську — міністр закордонних справ Аракчі.Міністр закордонних справ Оману повідомляє про «обмін креативними та позитивними ідеями». Іранська сторона говорить про «рамкову угоду» та «початок шляху». Американська сторона помітно стримана.І недарма. Іран і досі не готовий обговорювати ані ракетний арсенал, ані підтримку «Хізбалли» та інших терористичних угруповань. Єдина поступка, на яку Тегеран натякає, — можливість відправити збагачений уран за кордон. Але від права на збагачення відмовлятися не має наміру. Саме це і є головним каменем спотикання.Поки дипломати говорять, військові діють. США зосередили на Близькому Сході найбільше військове угруповання з часів вторгнення в Ірак. У Білому домі, за даними Politico, відкрито обговорюють сценарій, за якого Ізраїль завдає удару першим — щоб надати США політичне прикриття для вступу у війну.Сенатор Ліндсі Ґрем, головний «яструб» в оточенні Трампа, коротко написав перемовникам: «До біса це». І додав, що сподівається на зміну режиму в Тегерані.Переговори тривають. Але дедалі більше схоже, що вони потрібні не для того, щоб домовитися, — а щоб потім сказати: ми намагалися.Підписатися: Леонід Нєвзлін