За 350-400 євро незаконно возили пасажирів до окупованого Донецька через Білорусь та рф – повідомлено про підозру перевізникам За даними слідства, підозрювані маршрутними автобусами організували регулярні рейси Київ-Донецьк через Польщу та Білорусь і росію. Пасажири автобусів перетинали кордон через офіційні пункти пропуску з Польщею, далі їх везли до Білорусі, звідки, користуючись авіасполученням «Мінськ-Москва», прибували до російської столиці. Там пасажирів чекав завчасно підготовлений автобус, який віз їх у Донецьк чи інших населених пунктів на тимчасово окупованій території Донецької області. Така поїздка для пасажира коштувала 350-400 євро. Такі транспортні послуги підприємець організовував у порушення вимог Порядку в’їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї та інших нормативних актів. ❗За процесуального керівництва Святошинської окружної прокуратури міста Києва 55-річному чоловіку та його 42-річній спільниці повідомлено про підозру в організації схеми незаконного переправлення осіб через державний кордон України в Європу, а далі через рф на тимчасово окуповані території (ч. 3 ст. 332 КК України). Встановлюються інші особи, причетні до організації схеми незаконного перетину кордону. Детальніше Пресслужба прокуратури міста Києва
19-річний студент без оформлення працював вантажником у меблевому цеху та отримав перелом гомілки – судитимуть керівника підприємства За процесуального керівництва Деснянської окружної прокуратури міста Києва скеровано до суду обвинувальний акт відносно директора одного з меблевих підприємств Києва за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці службовою особою підприємства, яке заподіяло шкоду здоров’ю потерпілого (ч. 1 ст. 271 КК України). Досудовим розслідуванням встановлено, що 19-річного студента одного з київських університетів без укладання з ним жодних договорів, без проведення інструктажів та без здійснення належного контролю за працівником допустили до роботи у меблевому цеху. Хлопець підпрацьовував вантажником. Під час виконання розвантажувальних робіт мдф-плита впала йому на ногу, у зв’язку з чим працівник отримав переломи правої гомілки, що належить до тілесних ушкоджень середнього ступеню тяжкості. Наразі обвинувальний акт щодо директора меблевого підприємства скеровано до суду. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу або обмеження волі до двох років. Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури
У матері депутата Київради конфіскують Range Rover, куплений за 65 тис. гривень - прокуратура довела у суді вчинення депутатом правопорушення, пов'язаного з корупцією Прокурорами Київської міської прокуратури доведено в судді вчинення депутатом Київської міської ради IX скликання адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією за порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків (ч. 1 ст. 172-5 КУпАП). Установлено, що матір депутата Київради за допомогою його помічника-консультанта у 2022 році придбала у юридичної особи RANGE ROVER SPORT 2020 року випуску за 65 тис. гривень. При цьому, у своїй декларації за 2023 рік депутат зазначив користування машиною, вказавши її вартість у понад 2,3 млн гривень. Дослідивши матеріали справи, суд визнав придбання автомобіля за значно заниженою ціною подарунком близькій особі депутата, що заборонено законом «Про запобігання корупції». ❗Шевченківським районним судом міста Києва депутата визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-5 КУпАП та накладено стягнення у виді штрафу у розмірі 2550 грн з конфіскацією подарунка - автомобіля RANGE ROVER SPORT 2020 року випуску. Київський апеляційний суд за результатами розгляду апеляційної скарги залишив в силі рішення суду першої інстанції. Зазначений протокол складено за матеріалами Управління стратегічних розслідувань в місті Києві ДСР Національної поліції України. Пресслужба Київської міської прокуратури
За 10-12 тис. доларів США допомагали чоловікам влаштуватись на роботу на держпідприємство заради бронювання – повідомлено про підозру двом адвокатам Слідством встановлено, що двоє адвокатів організували схему ухилення від військової служби особами призовного віку, влаштовуючи чоловіків до одного з державних підприємств, яке забезпечує виконання завдань особливої державної важливості із доступом до державної таємниці. Крім цього, використовуючи зв’язки серед посадовців регіональних ТЦК та СП, ВЛК, підозрювані допомагали чоловікам безперешкодно стати на військовий облік перед працевлаштуванням, гарантуючи, що їх клієнти не отримають повістки, пройшовши військово-лікарську комісію. Ціна таких послуг варіювалась від 10 до 12 тис. доларів США. Так, одного адвоката затримали під час одержання чергової неправомірної вигоди у сумі 5 500 доларів США у Києві. Його спільника у цей же час затримали у Черкаській області. За процесуального керівництва Київської міської прокуратури двом адвокатам повідомлено про підозру у підбурюванні військовозобов’язаних до надання неправомірної вигоди за працевлаштування до державного підприємства з метою отримання бронювання від мобілізації, а також постановку на військовий облік (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України). Перевіряється інформація про причетність службових осіб ТЦК та державного підприємства до схеми із отриманням бронювань для військовозобов’язаних. Детальніше Пресслужба прокуратури міста Києва
У Києві 27-річний чоловік підозрюється в умисному вбивстві знайомої заради її автомобіля “Toyota Prado” За даними слідства, наприкінці вересня до 51-річної власниці квартири у Деснянському районі прийшов її 27-річний знайомий. Чоловіка жінка знала вже певний час, іноді допомагала йому грошима. Того вечора знайомий залишився в її квартирі на ніч. Після того, як жінка перестала відповідати на телефонні дзвінки, рідні знайшли її задушеною в спальні. Окрім того, зник позашляховик вбитої. Правоохоронці встановили, що близько півночі, молодий чоловік взяв мотузку та задушив жінку, після чого забрав її автомобіль “Toyota Prado”. У подальшому, аби не викликати підозр, чоловік переодягнувся в камуфляжний військовий одяг, перефарбував викрадений позашляховик в зелений колір, зняв з нього номери та поїхав додому на Чернігівщину, де його і знайшли. Жодних мотивів своїх дій молодик не пояснює. За процесуального керівництва Деснянської окружної прокуратури міста Києва 27-річному жителю Чернігівської області повідомлено про підозру у вчиненні умисного вбивства жінки з корисливих мотивів та незаконному заволодінні її автомобілем, поєднаним з насильством, небезпечним для життя потерпілого (п. 6 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 289 КК України). Чоловіку обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 10 до 15 років, або довічне позбавлення волі. Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури
У Києві судитимуть організатора та двох учасників злочинної організації, яка займалася вербуванням жінок для участі у програмах сурогатного материнства для самотніх іноземців Оболонською окружною прокуратурою міста Києва скеровано до суду обвинувальний акт відносно одного із організаторів (директор київської кілінки) та двох учасників злочинної організації (в.о. директора харківської клініки та перекладач) які під прикриттям програми сурогатного материнства за гроші допомагали стати батьками самотнім чоловікам із країн західної Європи. 📌Як встановлено слідством, до злочинної організації входило 12 осіб, з яких 2 співорганізатори та 10 членів. Обидва організатори - керівники медичних клінік. Один з них, у минулому - працівник правоохоронного органу та діючий адвокат. Інші учасники схеми – працівники згаданих клінік, менеджери, адміністратори, перекладачі та адвокат. Учасники схеми підшуковували жінок з Харківщини, які мають фінансові проблеми та обманом умовляли стати сурогатними матерями нібито для родин іноземців, які не можуть мати дітей без допомоги лікарів. На зустріч з жінками іноді навіть приходили сімейні пари, для яких начебто народжували дітей. Від іноземців клініки отримували від 50 до 70 тис євро за весь комплекс послуг за народження дитини. З них плата сурогатним матерям становила до 12 тис євро. Оскільки клініки, в порушення закону, надавати послуги чоловікам, що не мали дружини, матір для дитини обирали з каталогу донорів за фото. Після народження дитини сурогатною матір’ю їй казали, що саме її мають офіційно записати мамою дитини, хоча від початку жінок переконували, що вони народжують дітей для сімейної пари. Далі сурогатна мама повинна дати дозвіл на вивіз дитини за кордон. Якщо ж жінки не погоджувались на такі умови, їм погрожували не заплатити повну суму за їх послуги як сурогатної матері. ❗Організаторам незаконної схеми загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури
У Києві судитимуть 48-річного чоловіка за зґвалтування падчерки з вродженими психічними розладами, яка завагітніла та народила дитину Оболонською окружною прокуратурою м. Києва скеровано до суду обвинувальний акт відносно 48-річному уродженцю міста Горлівки, який останніми роками жив у Києві, за фактом зґвалтування 22-річної падчерки, яка не здатна усвідомлювати наслідків своїх дій (ч. 2 ст. 152 КК України). Про те, що її донька перебуває на 6 місяці вагітності, матір 22-дівчини дізналась після прийому у лікаря-гінеколога. Дівчина має проблеми з мовленням та не адаптована до самостійного життя, не здатна усвідомлювати наслідки своїх вчинків та керувати ними, тож не змогла пояснити що з нею трапилось. Після народження дитини та проведення експертизи, встановлено, що батьком немовля є співмешканець матері дівчини, який живе з родиною з 2019 року. Йому інколи довіряли наглядати за безпорадною падчеркою. З’ясувалось, що користуючись станом дівчини, співмешканець матері вступав з нею у статеві відносини. Обвинувальний акт скеровано до суду. Чоловік перебуває під вартою. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 10 років. Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури
П’ятеро молодиків за обіцяну 1000$ CША спалили три автомобілі військових у Голосіївському, Дарницькому та Оболонському районах – усіх затримали та повідомили про підозру За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру п’ятьом мешканцям Києва за трьома фактами перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період шляхом підпалу автомобілів військових (ч. 1 ст. 114-1 КК України). За даними слідства, в кінці серпня-вересня 2024 року, шукаючи підробіток, фігуранти отримали повідомлення в Telegram з пропозиціями за 1000 доларів США знайти та спалити автомобіль, що належить військовослужбовцю ЗСУ чи інших військових формувань. Молодики шукали такі автомобілі в районах, де вони живуть, фотографували їх та надсилали фото «куратору» у телеграм. Отримавши від замовника погодження на підпал цих автомобілів та обіцянку заплатити 1000 доларів США. Для підпалу вони купували у найближчих магазинах рідину для розпалювання вогню, чекали ночі та йшли виконувати завдання. 🔺Так, у Голосіївському районі на вул. Ямській двоє молодиків 25 та 28 років підпалили автівку “Chevrolet Tahoe”. 🔺У Дарницькому районі на вул. Урлівській двоє 21-річних заробітчан підпалили автомобіль “Mercedes Vito”. 🔺В Оболонському районі на вул. Озерній 28-річний чоловік облив легкозаймистою речовиною та підпалив автомобіль “Niva”. Наголошуємо, що обіцяні 1000 доларів США ніхто із виконавців злочину так і не отримав. Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури
Органи прокуратури у п’яти позовах вимагають стягнути до бюджету з підприємства-постачальника автомобілів швидкої допомоги 59 млн гривень за порушення умов договорів Київською міською прокуратурою під час виконання представницьких повноважень встановлено порушення інтересів держави у зв’язку із невиконанням комерційною установою договірних зобов’язань з поставки автомобілів швидкої допомоги. Так, державним підприємством «Медичні закупівлі України» за бюджетні кошти проведено низку закупівель автомобілей швидкої допомоги. Разом з цим, в порушення умов договорів підприємство – переможець закупівлі упродовж 2022 – 2023 років в умовах воєнного стану вказані автомобілі швидкої допомоги поставило не в установлені договорами строки або взагалі не поставило. З огляду на наведене, органами прокуратури міста Києва упродовж липня-вересня поточного року до Господарського суду Київської області пред’явлено 5 позовів про стягнення з недобросовісного суб’єкта господарювання штрафних санкцій за договорами на загальну суму понад 59 млн грн. Судом відкрито провадження у вказаних справах, судовий розгляд триває. Пресслужба Київської міської прокуратури
Влаштували нарколабораторію з виготовлення амфетаміну у квартирі – чотирьом особам повідомлено про підозру у виготовленні та збуті психоторопів За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру 4 особам – подружжю та двом їх спільникам за фактом організації виготовлення та збуту амфетаміну у Києві та за його межами (ч. 2 ст. 307 КК України). Слідство встановило, що сімейна пара організувала в одній із квартир нарколабораторію, де разом із спільниками виготовляли амфетамін для подальшого збуту Продавали його особисто з рук у руки, виключно довіреному колу клієнтів. Під час проведення обшуку у нарколабораторії та за місцем проживання фігурантів правоохоронці виявили та вилучили лабораторне обладнання, прекурсори, близько 500 грамів амфетаміну, близько 500 грамів фенілнітропропену, луги, кислоти, лабораторний хімічний посуд, а також автомобілі фігурантів. Орієнтовна вартість вилучених психотропів може становити близько 500 тисяч гривень. Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури