Троє загиблих, 29 постраждалих, серед них семеро дітей – у Києві фіксують наслідки чергової атаки рф на столицюЗа процесуального керівництва Київської міської прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом вчинення військовими рф воєнного злочину, що призвів до загибелі людей (ч. 2 ст. 438 КК України). Встановлено, що близько 2 години ночі 26 жовтня столицю атакували із застосуванням ударних БпЛА. Станом на 8 ранку відомо про трьох загиблих у Деснянському районі, серед яких 19-річна дівчина.❗️Ще 29 людей постраждали, зокрема семеро неповнолітніх. Трьох з них госпіталізовано до лікарень. Зокрема, 15-річний хлопець має численні опіки, у 9-річної дівчинки різані рани, 13-річна дівчинка отримала множинні осколкові поранення. Четверо дітей мають гостру реакцію на стрес.Внаслідок атаки рф пошкоджено два багатоповерхові житлові будинки у Деснянському районі, в одному з них вогонь охопив квартири з першого по сьомий поверх.В Оболонському районі вибуховою хвилею вибило вікна у будинку. У приватному секторі у Дарницькому районі пошкоджено паркан будинку та автомобіль. Наразі рятувальна операція у Деснянському районі триває. Остаточна кількість постраждалих встановлюється.Досудове розслідування проводять слідчі ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.Пресслужба Київської міської прокуратури
Дитина від сурогатної матері залишилася сиротою, а подружжя з Китаю не отримало своє дитя – повідомлено про підозру співвласнику приватної клініки та менеджеруНовонароджена дівчинка, яка з’явилась на світ у Києві в травні цього року від сурогатної матері, зараз перебуває під опікою держави, бо не має батьків. Встановлено, що сімейна пара з Китаю приїхала до України для того, щоб скористатися послугами програми сурогатного материнства, які надає столична приватна клініка. Сурогатна матір народила для пари двійнят – хлопчика та дівчинку.📌Надалі задля того, щоб іноземці офіційно могли стати батьками дітей та зареєструвати їх, провели генетичну експертизу. Експертиза встановила, що чоловік не є батьком дівчинки, рідним йому є лише хлопчик.📌Знаючи це, представники клініки все одно намагалися передати дівчинку сімейній парі, допомагаючи їм через суд визнати батьківство, щоб забрати дитину. Зрештою подружжя повернулося до Китаю з народженим в Україні сином. Дівчинку ж керівники клініки залишили на няню в орендованій квартирі у Києві, поки не вирішиться питання у суді.Зазначимо, що представники клініки мали офіційно передати дитину, у якої немає батьків, під опіку держави, однак не зробили цього. Натомість їх метою було віддати дитину іноземцям, які оплатили народження двох дітей. За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Печерської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру співвласнику приватної клініки репродуктивної медицини та менеджеру клініки, які намагалися віддати новонароджену дівчинку подружжю з Китаю, знаючи що це не їхня дитина.Їх підозрюють у незакінченому замаху на торгівлю малолітньою дитиною та незаконній посередницькій діяльності щодо удочеріння дитини, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 149, ч. 2 ст. 169 КК України).❗️Новонароджена дівчинка перебуває у дитячому закладі, правоохоронці встановлюють хто її батьки. ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури
Прокуратура через суд визнала незаконним та скасувала рішення Київради про виділення в оренду 1 га землі у Солом’янському районі КиєваЗа позовом Київської міської прокуратури визнано незаконним та скасовано рішення Київської міської ради про надання приватному підприємству в оренду земельної ділянки площею понад 1 га для будівництва багатоповерхового житлового будинку з підземним паркінгом. Йдеться про ділянку по вул. Героїв Севастополя, 23-В у Солом’янському районі міста Києва, яку Київрада у вересні 2024 року віддала в оренду без проведення земельних торгів. Встановлено, що приватне товариство зареєструвало за собою право власності на самочинно збудоване приміщення площею 72,4 кв. м на цій землі та як власник нерухомості отримало її в оренду під будівництво. Водночас земля під нове будівництво має відводитись виключно із проведенням земельних торгів.Реагуючи на порушення, Київська міська прокуратура звернулася до суду із позовом до Київської міської ради та товариства - орендаря про знесення самочинно збудованого майна, скасування державної реєстрації права власності на майно, визнання незаконним та скасування рішення міської ради про надання ділянки в оренду. Постановою Північного апеляційного господарського суду позов прокуратури задоволено.Пресслужба Київської міської прокуратури
До 15 років в’язниці з конфіскацією майна засуджено чоловіка, який збирав та передавав росіянам інформацію про військові об’єкти у ХарковіЗа підтримання публічного обвинувачення прокурорами Київської міської прокуратури Новобаварським районним судом міста Харкова винесено обвинувальний вирок харків’янину, який за завданням представника країни - агресора російської федерації здійснював фото та відеозйомку об’єктів критичної інфраструктури та військових частин. Обвинуваченого визнано винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України) та засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією усього належного майна на користь держави.Прокурором у суді доведено, що наприкінці липня 2024 року мешканець Харкова в Telegram розпочав спілкування зі співробітником ФСБ росії та погодився на його пропозицію за гроші збирати та передавати координати військових об’єктів, розташованих у Харкові. Російські спецслужби цікавились даними про один з прикордонних загонів ДПС України, а також військові частини ЗСУ та Нацгвардії. Обвинувачений фотографував їх, знімав на відео та доповідав про те, чи є там люди й техніка. Така співпраця з росіянами тривала понад два місяці.Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури
Учасникам підпільної неокомуністичної організації, які пропагували ідеї відродження СРСР, повідомлено про підозриЗа процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру чотирьом представникам підпільного комуністичного руху – так званого підпільного «Оргкомітету УРСР», які пропагували ідеї відродження Радянського союзу та вважали себе його громадянами.Встановлено, що підозрювані спілкувались через мережу створених ними Телеграм-каналів, в яких координували діяльність псевдодержавних установ, організовують так звані «об’єднуючі з’їзди громадян СРСР», приймали власні закони та ставили собі за мету відновити радянські державні органи зразка 1936 року. Водночас члени цього підпільного руху не визнають Конституцію України й будь-які державні інституціїВ рамках досудового розслідування встановлено чотирьох активних учасників підпільного руху, серед яких мешканці Києва, Чернівців, Мукачева та Івано-Франківська. Троє з них - адміністратори ресурсів, де прихильники радянських ідей спілкувалися та обмінювалися планами. За результатами проведених експертиз підтверджено поширення членами підпільної організації символіки комуністичного та тоталітарних режимів.Їх дії кваліфіковано за ч.ч. 1, 2 ст. 436-1 КК України, а саме як поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури
Киянина, який бив по голові, а потім задушив собаку колишньої дівчини, примусово лікуватимуть у медзакладі з посиленим наглядомЗа підтримання публічного обвинувачення прокурорами Шевченківської окружної прокуратури судом ухвалено рішення про застосування примусових заходів медичного характеру, госпіталізувавши обвинуваченого у вбивстві собаки до психіатричного закладу із посиленим наглядом. Встановлено, що у квітні 2024 року 28-річний чоловік після сварки зі своєю колишньою дівчиною бив її собаку, а потім задушив тварину. Власниця знайшла мертвого пса у пакеті біля смітника. Обвинувальний акт щодо чоловіка скерували за ч. 3 ст. 299 КК України. Проведеними експертизами встановлено, що обвинувачений в момент скоєння злочину не усвідомлював свої дії, мав поведінкові порушення та потребує лікування у психіатричному закладі суворого режиму. Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводили слідчі Шевченківського УП поліції ГУ Нацполіціі у м.Києві. Пресслужба Київської міської прокуратури
Придбали ноутбуки для шкіл, переплативши 600 тис. гривень - повідомлено про підозру посадовиці Голосіївської РДАГолосіївською окружною прокуратурою міста Києва повідомлено про підозру посадовиці Управління освіти Голосіївської РДА у розтраті бюджетних коштів під час закупівлі ноутбуків для навчальних закладів району (ч. 5 ст. 191 КК України).Встановлено, що посадовиця як секретар тендерного комітету та особа, відповідальна за проведення закупівлі, підготувала документи на закупівлю ноутбуків із завищеною очікуваною вартістю.Внаслідок цього за результатами тендерної процедури Управління освіти уклало з підприємством договори на закупівлю 163 ноутбуків для навчальних закладів Голосіївського району та сплатило за них понад 3 млн гривень. Внаслідок цього державному бюджету завдано збитків на суму понад 600 тис. гривень.❗️Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.Досудове розслідування здійснюється слідчими Голосіївського управління поліції ГУНП в м. Києві.Пресслужба Київської міської прокуратури
Прокуратура відстояла в апеляції рішення, яким суд зобов’язав комунальне підприємство ліквідувати сміттєзвалище в парку «Балка Проня» Північний апеляційний господарський суд залишив в силі рішення Господарського суду міста Києва, яким задоволено позов Солом’янської окружної прокуратури м.Києва та зобов’язано КП «ШЕУ Солом’янського району м. Києва» усунути порушення вимог природоохоронного законодавства, ліквідувавши несанкціоноване сміттєзвалище. Йдеться про земельну ділянку комунальної власності по вул. Кадетський Гай у Солом’янському районі м. Києва, яка використовувалася для незаконного скидання відходів, небезпечних для здоров'я людей та довкілля, що встановлено спеціалістами Державної екологічної інспекції Столичного округу. Відповідно до Детального плану території в межах вулиць Народного ополчення, Ернста, Івана Пулюя, вздовж річки Совки та верхнього каскаду Совських ставків у Солом'янському районі м. Києва, ця територія за функціональним призначенням належить до території парку «Балка Проня». Натомість комунальне підприємство звозило туди відходи будівництва, дорожні їжаки, бетонні блоки та інші відходи, що призвело до засмічення та забруднення ділянки. ❗️Зазначимо, що Солом’янською окружною прокуратурою міста Києва вже скеровано до суду обвинувальний акт відносно керівника комунальної корпорації «Київавтодор» та екскерівника комунального підприємства ШЕУ Солом’янського району м. Києва через службову недбалість та забруднення цієї земельної ділянки (ч. 2 ст. 239, ч. 2 ст. 367 КК України), а також подано цивільний позов про відшкодування завданої шкоди. Пресслужба Київської міської прокуратури
У Києві у двох чоловіків вилучили 13 кг психотропів Альфа-PVP орієнтовною вартістю у 6 млн гривень – їм повідомлено про підозруЗа процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури міста Києві повідомлено про підозру двом особам, які зберігали з метою збуту психотропну речовину Альфа-PVP загальною вагою 13 кг.Встановлено, що підозрювані – мешканець Дніпропетровщини та громадянин Туркменістану, перевозили в автомобілі 8 кг Альфа-PVP, які планували збути у Києві.Їх затримали в порядку ст. 208 КПК України після перевірки автомобіля.Під час огляду телефонів затриманих в одного з них виявили низку фотографій із зазначеними координатами схованок, в одній з яких згодом знайшли та вилучили пакунок масою 5 кг, всередині якого знаходилась психотропна речовина Альфа-PVP. Орієнтовна ціна усіх вилучених речовин – 6 млн гривень.Затриманим повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 307 КК України, а саме у незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні з метою збуту особливо небезпечної психотропної речовини, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.Підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави.Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури
Придбали антипаркувальні стовпчики неналежної якості на майже 1,5 млн гривень – повідомлено про підозру посадовцю КП ШЕУ Подільського району м. КиєваЗа процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру вже колишньому начальнику КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» у службовій недбалості під час укладання договорів на закупівлю обмежувальних стаціонарних стовпчиків.Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 2 ст. 367 КК України, а саме як неналежне виконання своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки.Встановлено, що під час закупівлі стовпчиків, які забезпечують безпеку пішоходів поруч з проїжджою частиною та обмежують можливість водіїв паркуватися на тротуарах, такі стовпчики придбали меншої висоти, ніж передбачено умовами закупівлі, та гіршої якості. Тобто вони не відповідали вимогам ДСТУ. Вказаними діями бюджету столиці завдано збитків на понад 1,5 млн гривень. Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури