Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Костопільська міська рада
Añadido 01 sep. 2021

Костопільська міська рада

@kostopil_rada
Número de suscriptores: 7 383
Fotos: 12,200
Videos: 378
Enlaces: 1,570
Descripción:
Телеграм-канал Костопільської міської ради

👥 Número de suscriptores

7 383
Promedio/Día:: +4
Promedio/Tiempo:: +14
Promedio/Mes:: +64

👁️ Vistas promedio por mensaje

2 734
Promedio/Día:: 4,120
Promedio/Tiempo:: 3,167
ERR: 37.03%

📊 Mensajes por Día

3.3
Último día: 8
Promedio semanal: 4.1
Promedio por día: 3.3

Historial de cambios de logotipo

Historial de cambios de nombre

Костопільська міська рада 2024-06-20
Костопільська громада 2022-08-21

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2022-05-25

Muro

Estadísticas de telegram canal

Костопільський ліцей передав вже друге авто для ЗСУКостопільський ліцей №1 імені Тараса Шевченка передав військовослужбовцям автомобіль Hyundai Santa Fe. Позашляховик відправиться на передову до бійців 14-го окремого розвідувального батальйону. Автомобіль передали безпосередньо батьку одного з учнів ліцею, який наразі захищає Україну у лавах цього підрозділу.«Кошти на придбання автівки вдалося зібрати завдяки масштабному благодійному ярмарку, який був організований у ліцеї до Дня вишиванки. До збору активно долучилася вся шкільна спільнота: учні, батьки, педагоги та адміністрація закладу. Минулого року для військових також було закуплено та відправлено аналогічну модель авто. Цього разу батьки чітко зазначили, яка саме машина потрібна бійцям на передовій», — каже директорка ліцею №1 Юлія Плющ. Перед відправкою на фронт автомобіль освятив отець Володимир, благословивши захисників на швидке повернення додому. Дизпаливом авто забезпечив депутат Костопільської міської ради Назарій Дідух. Окрему продуктову допомогу для захисників також надала торгова марка «Родина».Костопільська міська рада висловлює щиру вдячність адміністрації ліцею, учнівському та батьківському колективам, а також усім жителям громади, які долучилися до цієї благородної справи.
Як лікували хворих у старому КостополіНа початку ХХ століття в Костополі жили єврейський лікар Ясель та два українські фельдшери, Пастушок і Новоселецький. Пастушок був типовим українцем, носив чоботи, хутряну шапку, розмовляв українською мовою. Він не відмовлявся від чарчини, але старожили Костополя свідчили, що «пристойний ковток лише додавав до його лікарських навичок». Він мав навички діагноста, і коли махав обома руками урізнобіч, родичі хворого вже знали, що надії немає і що його дні полічені...Пастушок знав анатомію людини і часто рятував пацієнтів від смерті. Людям старшого віку, які страждали від нечітких відчуттів, рекомендував прикладання п'явок. У ті часи застосування п'явок вважалося одним з найефективніших методів лікування. Найбільшим експертом з лікування п'явками в Костополі вважався Й. М. Марголіс — лікар Ясель. Він прикладав їх маленькою паличкою пацієнтові за вухами. Після того, як п’явки всмоктали кров, їх обережно знімали, посипали сіллю, щоб видалити «погану кров», і тримали в мисках з водою до наступного використання.Професійним суперником Пастушка був лікар Новоселецький, також українець, людина аристократичної зовнішності. Він був дуже популярним серед містян як лікар. Оглядав пацієнта дуже ретельно та використовував усілякі нові медичні прилади та обладнання. Він, очевидно, був більш просунутий у медицині, ніж його суперник Пастушок.Серед євреїв у той час ще не було професійних лікарів. Експертом з «практичної медицини» був, як згадувалося у документах, Ясл дер Роф. Він добре вмів робити кровопускання, лікувати банками та п'явками, а також застосовував інші методи лікування, прийнятні в ті часи.Була в Костополі лікарка іншого ґатунку, хоча й без диплома — Сара Злате. Головною силою Сари Злате була ортопедія. Якщо хтось травмував палець, руку, ногу чи плече, негайно викликали Сару Злате.Повний текст читайте тут.
Костопільська громада зустріне полеглого захисника Сергія Галушка У середу, 17 червня, Костопільська громада знову зустрічатиме загиблого воїна – повертається додому на щиті Сергій Галушко, який понад рік вважався зниклим безвісти. Сергій народився 20 вересня 1997 року в селі Гута на Костопільщині. У 2015 році закінчив Гутянську школу і вступив до Рівненського професійного ліцею вчитися на автоелектрика. У 2017 році після завершення навчання пішов працювати в костопільський АТБ молодшим приймальником товарів, з 2024-го працював охоронцем цього ж закладу. 4 жовтня 2024 року Сергій Галушко був мобілізований до лав ЗСУ, склав присягу. Підготовку проходив в Ужгороді, Харкові, Дніпрі. Після навчання його зарахували до стрілецького батальйону гранатометного взводу 33 окремої механізованої бригади. Воював на Донеччині, в районі Краматорська.  21 травня 2025 року солдат Сергій Галушко зник безвісти в населеному пункті Дачне Бахмутського району. 11 червня 2026 року батьки воїна отримали сповіщення про його загибель. Сергій мав дівчину, яку дуже кохав і хотів одружитися, але створити власну сім’ю не встиг. 17 червня:▪️09:30 – жалобний кортеж заїде в Костопіль і рухатиметься вулицями  Рівненська – Руданського▪️09:40 – загальноміське прощання на майдані Т. Г. Шевченка.Після завершення прощання жалобний кортеж вирушить у село Гута.▪️13:00— літія  в домівці загиблого▪️13:40 — чин похорону в місцевому храмі.Поховають загиблого захисника на місцевому цвинтарі. 🕯️Вічна пам’ять.
Костопільські донори здали понад 200 літрів кровіДо Всесвітнього дня донора, який щороку відзначають 14 червня, спільноту костопільських донорів у Рівненському обласному центрі служби крові відзначено як одну з найактивніших на Рівненщині. Відзнаку від Рівненської обласної ради отримала Софія Фіщук, організаторка донорського руху Костопільської громади. Подяку оголошено також Костопільській багатопрофільній лікарні, яка доєдналася до шляхетної справи й облаштувала окреме приміщення для зручності донорів та роботи виїзної бригади обласного центру служби крові.Системна робота з організації забору донорської крові розпочалася у Костопільській громаді у лютому 2024 року з ініціативи в.о.міського голови Давида Дідуха. Тоді кров здали переважно працівники міської ради, комунальних підприємств, депутати, члени молодіжної ради, рятувальники, поліцейські, працівники підприємств «Свиспан Лімітед» та «Українські лісопильні». Коло тих, хто зголосився здати кров для порятунку інших людей, поступово розширилося, кожного разу до товариства активних донорів доєднувалися ті, котрі уперше здавали крові.За понад два роки активного донорського руху костопільські донори здали понад 200 літрів крові – це порятунок життів сотень людей. Іноді, у випадках масивних крововтрат пацієнтів військових госпіталів, для порятунку одного життя необхідно 10-15 донорів.Щиро вітаємо нашу донорську спільноту і кожного, хто жертвував і продовжує жертвувати кров для порятунку інших людей. У часи війни це особливо важливо.
Історія костопільського залізничного вокзалу Однією з цікавих і малодосліджених сторінок історії Костополя є будівництво і перебудова (реконструкція) залізничного вокзалу.У 1793 році внаслідок другого поділу Речі Посполитої Костопіль відійшов до Російської імперії. До цього часу територія перебувала у складі Волинського воєводства Речі Посполитої, а після приєднання увійшла до складу Волинської губернії.Історія залізничного вокзалу в Костополі — це історія того, як маленьке лісове поселення перетворилося на потужне промислове місто. Саме залізниця стала тим «двигуном», який наприкінці XIX століття назавжди змінив долю нашого краю.Усе почалося влітку 1885 року, коли було відкрито рух на ділянці Рівне — Сарни — Лунінець. Це була частина великого проєкту Поліських залізниць, які будувала Російська імперія для стратегічних та економічних цілей (з’єднання Прибалтійських губерній з півднем). Довкола залізничної станції почали з’являтися лісопильні, скляний завод, торгові лавки. Костопіль почали стрімко заселяти єврейські та польські підприємці.З’ясування того, хто саме збудував вокзал у Костополі — це детективна історія, адже ми маємо справу з двома різними будівлями.Повну статтю читайте тут.
На які цілі підуть 19 млн грн перевиконання бюджету громадиЗа січень-травень 2026 року власні надходження бюджету Костопільської громади перевиконано на 19 млн грн. Це додаткові кошти, які будуть використані на найбільш важливі для громади статті видатків. 11 червня сесія Костопільської міської ради розподілила кошти від перевиконання таким чином:✔️1,1 млн грн – фінансова допомога ЗСУ;✔️900 тис грн - Костопільській багатопрофільній лікарні (поточні видатки та оплата за енергоносіїв);✔️800 тис грн – Костопільському центру ПМД (встановлення сонячної електростанції);✔️500 тис грн – реконструкція приміщення колишньої стоматполіклініки під центр підтримки ветеранів війни, сімей загиблих та зниклих безвісти;✔️500 тис грн – на заробітну плату працівникам дошкільних дитячих закладів;✔️1,1 млн грн - на інвестпроєкт НУШ та ремонт кабінетів і лабораторій для облаштування сучасного освітнього простору;✔️1,6 млн грн. – на ремонт котелень системи централізованого теплопостачання;✔️1,7 млн грн – на благоустрій населених пунктів громади;✔️2,5 млн грн – на придбання техніки для комунальних підприємств громади;✔️500 тис грн – капітальний ремонт мережі централізованого водопостачання на ділянці вул.Грушевського.Крім того, рішенням сесії окремі військові підрозділи ЗСУ отримали від міської ради натуральну допомогу загальною вартістю понад 1,7 млн грн. Військовослужбовцям передали, зокрема, зарядні станції, Starlink, генератори, ноутбук, бронежилети, акумуляторні батареї, тепловізійні камери, а також інше майно для виконання бойових завдань. Для потреб захисників передано також 15 FPV-дронів.Костопільська громада й надалі підтримуватиме Сили оборони. Дякуємо нашим військовим за мужність і відданість Україні.
Періодична повірка лічильників води: що потрібно знати споживачамКП КМР «Костопільводоканал» нагадує, що відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» власники лічильників води зобов’язані своєчасно проводити їх періодичну повірку. Це підтверджує точність роботи приладу обліку та дає змогу сплачувати лише за фактично спожитий обсяг води.Як пройти повірку?Споживачі можуть обрати один із двох способів:🔹 Повірка без демонтажу лічильникаДля цього необхідно звернутися до сертифікованої сервісної компанії, яка проводить повірку без зняття приладу та порушення пломб. Такий спосіб є найзручнішим, адже не потребує перекриття води, демонтажу лічильника чи його доставки до лабораторії.🔹 Повірка з демонтажемЛічильник можна самостійно зняти, доставити до метрологічної лабораторії та встановити після отримання документа про проходження повірки. Під час вибору виконавця послуги варто переконатися, що компанія має чинне Свідоцтво про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки.Що робити після повірки? Надати документи до КП КМР «Костопільводоканал»:- надіслати скан-копію свідоцтва про повірку на електронну адресу: [email protected];- або подати документ особисто за адресою: м. Костопіль, вул. Сарненська, 30А. Повідомити про порушення пломб або демонтаж приладу. У такому випадку необхідно звернутися до абонентського відділу для повторного опломбування. Після реєстрації документів фахівці підприємства оновлять інформацію в особовому рахунку споживача, а нарахування надалі здійснюватимуться за фактичними показниками лічильника.Звертаємо увагу, що у разі пропуску терміну повірки нарахування за послуги водопостачання проводитиметься відповідно до норм споживання, встановлених органами місцевого самоврядування.Детальніша інформація: 068 126 18 01.
Сплачуйте штрафи правильно!Відділ муніципальної варти управління інфраструктури Костопільської міської ради нагадує: при сплаті адміністративних штрафів за порушення правил паркування чи інших правопорушень важливо правильно вказувати усі реквізити.При оплаті обов’язково вкажіть:▪️номер та серію постанови (наприклад: КТ №00000000);▪️ваше прізвище, ім’я та по батькові;▪️державний номер транспортного засобу (наприклад: ВК0000НН).Ці дані дозволяють правильно ідентифікувати платіж у системі та підтвердити факт сплати штрафу.Реквізити для сплати:Отримувач: ГУК у Рівненській області/Костопіль м. тг/ Костопільська міська ТГ/21081100Код отримувача (ЄДРПОУ): 38012494Рахунок: UA248999980314010542000017523Призначення платежу: адміністративний штраф за порушення правил паркування постанова КТ 00000000, д.н.з. ВК0000HНЗверніть увагу:Якщо при сплаті не вказано серію та номер постанови, кошти не будуть зараховані, що призведе до виникнення заборгованості.Також нагадуємо: при сплаті штрафу протягом 10 банківських днів з дня винесення постанови діє знижка - 50% від суми.Також сплатити штраф можна, зісканувавши QR-код⬆️
Менше хаотичного паркування, більше порядку: як зміни в центрі Костополя вплинули на дорожній рухЦентр Костополя поступово змінюється. Нові пішохідні переходи, впорядковані паркомісця, оновлення дорожньої інфраструктури, робота муніципальної варти та запровадження платного паркування — усе це частини одного процесу, спрямованого на створення комфортного та безпечного міського простору.Ще донедавна знайти вільне місце для паркування в центрі було непросто. Водії по кілька разів об'їжджали квартали у пошуках стоянки, а коли місць бракувало — залишали автомобілі на пішохідних переходах, поблизу перехресть та в'їздів до дворів.За словами начальника управління інфраструктури Дмитра Гаврилюка, завдяки комплексним змінам кількість порушень правил паркування у центральній частині міста зменшилася в рази. Якщо раніше муніципальна варта фіксувала близько 30 порушників щодня, то зараз — близько трьох.«Ми створили умови, щоб водії могли дотримуватися правил дорожнього руху. Людина приїжджає в центр, знаходить місце для паркування і не змушена залишати автомобіль із порушеннями. Лише за період із 1 січня по 31 травня цього року інспектори муніципальної варти винесли 1408 постанов за порушення правил зупинки та стоянки. Із них уже сплачено 1226 штрафів на загальну суму 445 744 гривні. Кошти від штрафів спрямовуються на підтримку Збройних сил України», — зазначає Дмитро Гаврилюк. Водночас надходження від платного паркування залишаються у розпорядження комунального підприємства та використовуються для розвитку міської інфраструктури.
Костопільська громада попрощалася з Вадимом Данильчуком5 червня Костопільська громада попрощалася з полеглим воїном Вадимом Данильчуком, який вважався зниклим безвісти рік і чотири місяці.Вадим повернувся з заробітків з-за кордону, щоб стати на захист країни, і у березні 2022-го приєднався до лав ЗСУ. Спочатку його служба була пов’язана з охороною військових об‘єктів на Одещині, Миколаївщині, Донеччині та на Херсонщині. У січні 2025 року Вадима Данильчука зарахували у 35-ту бригаду морської піхоти, й після нетривалого навчання його підрозділ поїхав на Донеччину.У лютому того ж року на першому бойовому виході поблизу Андріївки Донецької області воїн зник безвісти. Рідні шукали будь-яку інформацію про Вадима, маючи надію, що він, можливо, перебуває у полоні. Наприкінці травня 2026 року родині Вадима Данильчука сповістили про збіг ДНК-профілю та визнання його загиблим у результаті штурмових дій ворога. Полеглого воїна відспівали у Святомихайлівському соборі, поховали на «Новому» цвинтарі в Костополі. 🕯️Вічна пам’ять.