Новина звучить десь як “Ми мали платити податки все цей час і тепер маємо точно платити податки” 🤭Ми десятки років мали платити податки з того, що продаємо на OLX, здаємо в оренду на Booking ну чи заробляємо водіями в Bolt. Але нам самим лінь возитися з бюрократією і деклараціями 🤢. А податкова не мала змоги отримувати дані про наші доходи 😢. Тож держава попіклувалась про обох: відтепер податківці отримуватимуть автоматично дані про наші заробітки з цифрових платформ 🫨.Бачили вже про “прийняли податки на цифрові платформи”? Це про ось цей обмін по факту Купу всього неслося довкола цього, але фінальна редакція здається ок:☑️ продажі до 2000 тисяч євро на рік (104 тис. грн) - податки не сплачуються☑️ Продаєте більше - 10%, з яких 5% ПДФО і 5% військовий збір☑️ Ну і нам не подавати декларації і все має бути автоматично☑️ Продавали як ФОП – для вас нічого не змінюється і платити саме все згідно з профільним законодавством Але вступить то все в дію аж в 2027 році і ще питання, чи встигнуть до 1 січня налагодити весь той обмін інформацією.🕺@kosht_media
Минулого тижня був шанс, що декриміналізують порно. Але не сталося 😞І фішка, що це очевидно суспільна новина, але і очевидно економічна новина! В чому економічна проблема - бо держава нині дволика 🤡. 1️⃣ Порно не можна, а податки з нього можна. Ці податки платить кожна модель з Onlyfans самостійно, бо до кожної з них прийшла податкова і виставила претензію. Поіменні дані податківці отримали від самого Onlyfans. Платить також сама компанія Onlyfans, бо Україна зобов'язала всі компанії з онлайн-послугами сплачувати ПДВ в Україні, якщо вони мають багато користувачів.І от Onlyfans має багато підписників і платить ПДВ в бюджет України. І буквально Pornhub має багато користувачів і платить ПДВ в бюджет України 🫨. 2️⃣ Але фішка ж, що паралельно з цим, до моделей Onlyfans приходить поліція, фактично з доказом злочину, який вони отримали від податкової. Бо порно - то кримінал з Україні. Так і живемо 🤬. Головне, аби ніхто не посягав “на основні принципи суспільної моралі у сфері статевих стосунків, які знаходяться в явній суперечності з існуючими в суспільстві традиціями”. Це цитата з судово рішення якщо-що, яким дівчину засудили за публікацію власної хтивки на сервісі OnlyFans.
🕺@kosht_media
Бісять ліміти на карткові перекази? 👀Тож дихайте глибше, бо ліміти на перекази з серпня будуть і для ФОП чи ТОВ 🥹Якщо ви дрібний ФОП і умовно вписуєтеся в ліміти податкової для єдиного податку - то впишетеся і в ці ліміти і все ок. Але загалом, банки поширять практику ризик-орієнтованого підходу і на бізнес. Оті питання типу "А звідки доходи?" і дайте підтвердження. Але тепер і додатково "А звідки товар і чи це реальний бізнес?"В першу чергу контроль для нових і сплячих, які різко вирішили відновити діяльність. Але і загалом будуть прискіпливіше до всього дивитися. 😏😯😋🥹🫨😗🙂🤣😊😄😂😁Формально це не зміна законів і просто меморандум купи банків на “уніфікацію підходів до….”. Але на виході вийшло оте вище ⬆️😀І на підписантах уваги не акцентуємо, бо хтось приєднається тихенько пізніше 😉. По факту це про загальну тенденцію і буде стандартом. Ну і так, чому згадали карткові ліміти - бо та ж сама історія через засилання дропів і переказів з картки на картки. Бо коли притиснули фізичних осіб, ця сфера переключилась на перекази через ФОП. Тож тепер притиснуть і ФОП. 🕺@kosht_media
Настав час огляду кращих кешбеків місяця тематичного мему про банки, кешбек і клієнтів 🤭А загалом в щомісячній динаміці цікаво спостерігати зміну підходів банків:🫨 Приват. Очевидно не вразила клієнтів початкова опція лише ситуативних кешбеків в тому чи іншому магазині і увірвались також в стандартний формат з категоріями - хоча і з особливостями👨💻 В Райффайзен норм кешбек – частина активного просування. Тут і розвиток застосунку, і зовнішня реклама🤞 Започаткував тренд monobank, але довгий час не вражав і склалося враження, що взагалі забили. Лише нещодавно почався якийсь рух - додались пундики, цікаві пропозиції. Враження, наче керівника напрямку знайшли 😀😗🍁 VST, Радабанк - запропонуємо ого відсотки на не часто вживані категорії. Квіти кілька разів на місяць купуєш умовно - але умовні 10-15% запам'ятовуються. І такий підхід в низці банків. 🥸 В IZIBank нове дихання, бо був в забутті (і може це не лише про кешбек 🫣)Це лише ті, за якими буквально видно чітку тенденцію. А всі ТОП-пропозиції травня в кожній з категорій за посиланням. 🕺@kosht_media
Загалом ТОП історія тижня - відмова від ідеї ПДВ для ФОП. Принаймні публічної відмови, бо прем'єр-міністерка про це заявила. І заявила, що домовилися з МВФ, що той не буде цього вимагати. Але є одне але: ідея ПДВ для ФОП належить не МВФ закордонному. А уряду українському 🫣. І це офіційно прописано в Стратегії доходів до 2030 року і як ті всі податки будуть реформуватиТож очевидно цього року ПДВ для ФОП не буде, і може пару наступних. Але внутрішній офшор залишати не будуть і колись то закінчиться. ____________________Детальніше про цю ТОП історію тижня та іншу розповідаємо в нашому найкращому на просторах українського інтернету економічному дайджесту “Що в біса відбувається!?”. І там ще є класні лінки, що почитати. Бо тут пробували дайджест - і щось забагато тексту таки в TG-форматі. Тож ось почитайте і підпишіться. Один лист на тиждень, аби розуміти куди все йде. Під “найкращому на просторах українського інтернету економічному дайджесту” мається на увазі суб'єктивна оцінка дайджесту, яка може не відповідати реальності і взагалі не підтверджена нічим.🕺@kosht_media
Кому в Україні можна довіряти стосовно економічних прогнозів 🧐Ми ж пишемо “Що там з курсом” І от профільна міжнародна організація видала результати щорічного рейтингування кращих прогнозистів для кожної країни. І фішка в тому, що за результатом 2025 року в номінації на прогнозування валютного курсу України українців не має 😁Кращими тут видались міжнародні Oxford Economics, S&P Global Market Intelligence та Economist Intelligence Unit. Але рейтинг вимірюється точністю. Тож в цих трьох може на копійку краще - вже наші випадають з цієї номінації. Але там багато номінацій (ВВП, інфляція…) і в них загалом українці топ 😎☑️ Дмитро Тараненко та Олена Білан з Dragon Capital☑️ Олексій Блінов з Forbes Ukraine і Blinov Forecasting☑️ Віталій Кравчук з Олександрою Бетлій (Інститут економічних досліджень та політичних консультацій-IER)☑️ Аналітична команда ICU☑️ Григорій Кукурудза (Ukraine Economic Outlook)Тож бачите їх і загалом можна довіряти. Бо розвелося всяких "експертів", що вже за лайку слово сприймається 🤢🤮🕺@kosht_media
Фото майже 18+ 🔞😁В Запоріжжі створюється додатковий небезпечний психологічний тиск на готівковий валютний ринок. Тобто попри заборону обмінники норм показують курси на табло. І не просто курси, окремо фіксують синій і білий долар (попри всі поради НБУ цього не робити). Зумери і не пам'ятають вже і думають чому ото всі обмінники Києва пишуть на табло “Працюємо”, “Кращий курс” і оце все – а обмінникам заборонили показувати курс обміну ще у 2022 році в контексті боротьби з множинністю курсів.Різницю курсів в обмінниках і банках з того часу прибрали і напевно це найкраще показує правоту політики НБУ. Але якою мірою цьому сприяли табло обмінників - 🤷. Це не про покарати погані обмінники, а реально оцінювати дієвість заборон і спосіб контролю. От в Запоріжжі забили на заборону ще з 2022 року і все показували (формально фото тут грудень 2025 і лютий 2026 року, але точно у 2022 році не дотримувались заборони). І це ж очевидно не лише Запоріжжя таке зухвале. Але так, в Києві звісно заборона працює 💪
Що в біса відбувається і що цікаво почитати? 👀Колись починали дайджест, але новий підхід. Буквально новий і про це в кінці ⬇️Нацбанк вивів з ринку дрібні державні PINbank та Мотор-Банк. Звучить страшно - два державні 😱. Але насправді це ноунейм банки, які конфіскували в росіян з часткою 0,01%. Держави і так забагато на банківському ринку, тож -2 це норм. Уряд перевинайшов електронні чеки. Те, що банки робили ще 2 роки назад самостійно, тепер почалося яка масова державна компанія. Долар може подешевшати на 10% до світових валют у 2026 році. Це дещо більша тенденція загалом переорієнтування капіталу на альтернативні до США ринки. Поцілунки на 3,2 млн грн. Як Expirenza від Monobank 🤞 захоплює HoReCa-ринок І ГОЛОВНЕ: 🕺 КОШТ запускає щотижневий оповідний дайджест з найважливішим. Спробуємо не нудні дайджести з переліком лінків, а щотижнева оповідь про головне. З акцентами і контекстом. Сьогодні прийшов перший імейл і можете почитати за лінком. І там же можна підписатися – вкажіть імейл і другий лист за тиждень буде у вас на пошті. Просто мейл без реєстрації. Покрутимо ще формат, але здається прикольно виходить 🥰😇@kosht_media
Тут пішло в інфопросторі, що ПриватБанк будуть продавати через Дію 💅Ну цю ідею вже кілька місяців поступово закидали загально, а тут вже конкретика з презентації до Кабміну пішла в маси. І все б нічого, але в цій презентації отой Руслан Магомедов зі слайду вже колишній керівник профільної Комісії з цінних паперів. І от чим ближче було до звільнення 31 грудня і ходили плітки, тим більше ідей озвучував Магомедов (аби вберегтися від звільнення, але це не точно). І от навіть презентацію з продажем ідеї для Кабміну зробив. Але гарна презентація без політичного поштовху – просто гарна презентація 🥺. Ну і окрім всіх інших технічних проблем😞.
Але заголом ось так виглядає ідея: Стартова ціна однієї акції ПриватБанку визначена на рівні 300 гривень. Очікується, що в ході торгів ціна може зрости до 350 гривень за акцію.Купівля лише для громадян Україні і максимум на 400 тис. грн. Аукціон один місяць після чого буде розраховано середню ціну заявок. Задовольнять всі заявки з ціною, вищою або рівною середній. При цьому, щорічна дохідність може складати близько 10−12%. Для прикладу, очікувані дивіденди за 2025 рік – 43,6 грн на одну акцію, а у 2024 році цей показник становив 41,1 грн.
@kosht_media
Що там, 1 лютого рука вже рефлекторно потягнулась на встановлення категорій кешбеку в улюбленому банку? 👀Тож 2 лютого вже не рефлекторно можна поглянути на альтернативи і вони є 💅Тут зафіксували, з яким банком де краще розраховуватися в лютому. З цікавинок: 20% на тварин (АкордБанк), 20% на квіти (Райф), 15% на геймінг (Приват)... Цікаві пропозиції на таксі в мороз 😁І що ще почитати по цікавого:Скільки коштує медійність для підприємця? Аналіз ринку з конкретними цифрами 5 питань, на які має відповісти бізнес перед інвестицією в сонячну станцію Незручні запитання і відповіді, на які варто звернути увагу, перш ніж гуглити “сонячна станція встановити”Вартість користування електроавто фактично зрівнялася з бензиновими Мороз і зміна ціноутворення електроенергії для бізнесу трохи перекроїть ринок. Якщо ви водій, ви все і так знаєте. Якщо не водій і вас задовбали вихваляння кумом його Nissan Leaf, то киньте йому цей лінк з коментарем “Що ти?”.В НБУ пояснили січневу девальвацію гривні сезонними факторами. Не новина і традиційна вже комунікація. Але тут додатково поміж рядків вказали в НБУ, що “ми навмисно розкачуємо курс, аби ви не очікували лише девальвації і не бігли в обмінник”. @kosht_media