Fuente
Олександр Коломієць - секретар Ладижинської міської ради | Шановні мешканці громади, звертаюсь до вас із дорослою розмовою.Сьогод...
2 990 Vistas/Alcance
2026-02-08 08:22
Mensaje №6097
Шановні мешканці громади, звертаюсь до вас із дорослою розмовою.Сьогодні розпочалась 102 доба поспіль, як ми стоїмо на альтернативній системі теплопостачання.Системі теплопостачання, якої станом на осінь 2022 року не існувало ні на папері, ні в чиїхось думках, ні в проєктних або підготовчих рішеннях. Це при тому, що ще задовго до повномасштабного вторгнення лунали невтішні прогнози відносно подальшої сталої роботи Ладижинської ТЕС.Я хочу ще раз нагадати всім, що першочерговою задачею нашої роботи у цьому напрямку було – уберегти місто від евакуації, зберегти функціонуючу мережу теплопостачання, не допустити її подальшого розмерзання та консервації.Ми змогли піти далі. В цьому році, окрім багатоквартирного житлового фонду, ми надали теплоносій в об’єкти соціальної інфраструктури, ліцеї та садочки, гуртожитки нашого коледжу, ми підтримали теплом місцевий бізнес та навіть заживили об’єкти водофільтрувальної станції на вулиці Хлібозаводській, аби не допустити замерзання процесів водопостачання.Чи достатньою є потужність збудованого та задіяного обладнання для вирішення всіх цих перелічених задач? Вочевидь – ні. Чи могли ми відмовити комусь із перелічених сфер у теплі – я теж вважаю, що ні! Разом із тим, ми бачимо і певні несподівані технічні проблеми, як, наприклад, з Ліцеєм №2, де корінь проблеми знаходиться у внутрішніх мережах закладу, а не загальній температурі носія.Цього опалювального сезону у нас було все: ми вперше в історії громади експлуатували велику котельню на газу, ми пережили аварійні перебої з електропостачанням, аварійні відключення водопостачання, падіння тиску води, падіння тиску газу, аномально часті засмічення обладнання у наслідок тривалого історичного простою газової мережі, що і приводило в свою чергу до стрімкого «падіння носія» та частих перепадів температур у оселях. А також, ми вперше працювали в температурному діапазоні від (-15) до (-22) градусів, про що мало хто забуває згадувати.Ворог не зупиниться, і вчорашній черговий обстріл міста – яскраве тому підтвердження. Час в цьому опалювальному сезоні вже грає проти нього, але ситуація з енергопостачанням громади все ж ставитиме складнішою. Інформую, що незважаючи на циркулюючі у соціальних мережах недостовірні дані – абсолютно всі альтернативні джерела теплопостачання громади забезпечені потужними генераторами. Під’єднаними, заправленими та готовими до експлуатації на випадок найгірших сценаріїв. І якщо відверто, то вже працювавшими у цьому опалювальному сезоні. Проведена робота і щодо забезпечення генераторами об’єктів водовідведення та каналізації.З метою мінімізації ризиків, ми ще не експлуатували наше обладнання теплопостачання на повну потужність, та насправді ще маємо резерв для покращення рівня теплоносія у разі критичного погіршення погодних умов.Ми триматимемо систему з усіх сил та робитимемо все можливе, аби завершити цей опалювальний сезон без надзвичайних ситуацій.Разом із тим, маю поінформувати вас, що наразі на різних стадіях ведуться роботи щодо дооблаштування когенераційних установок та газових блочно-модульних котелень загальним об’ємом ще 4,5 МВт, які посилять нашу стійкість наступного опалювального сезону. Ціна питання цих робіт – ще понад 80 млн грн, які ми маємо витратити з місцевого бюджету у 2026 році.Відзавтра ми знову очікуємо морози. Я прошу всіх набратись терпіння, витримки та з розумінням поставитись до складних обставин, які створюють нам на четвертому році повномасштабної війни.Я щиро дякую всім комунальникам, енергетикам, працівникам ДСНС, соціально відповідальному великому бізнесу, всім, хто сьогодні так чи інакше стоїть на енергетичному фронті нашого міста.Я дякую всім містянам за розуміння!Тримаємось, разом переможемо!