Fuente
Олександр Коломієць - секретар Ладижинської міської ради | Новий 2026 рік пацієнти реабілітаційного відділення зустріли вже в сті...
1 430 Vistas/Alcance
2026-01-07 08:43
Mensaje №5997
Новий 2026 рік пацієнти реабілітаційного відділення зустріли вже в стінах Ладижинської міської лікарні. Для них це не просто зміна локації — це про стабільність, турботу та впевненість у завтрашньому дні.Війна показала: якісна реабілітація сьогодні — критично важлива. І для військовослужбовців, які боронили Україну. І для цивільних, що постраждали від бойових дій, інсультів і тяжких захворювань. Саме тому наприкінці 2023 року Ладижинська міська рада разом із ДТЕК Енерго ухвалили стратегічне рішення — створити в Ладижині сучасний реабілітаційний центр.Відділення розпочало повноцінну роботу з 1 вересня 2024 року і за короткий час довело свою ефективність і затребуваність. Для реалізації цього проєкту провели масштабну підготовчу роботу. На діяльність центру залучено кошти місцевого бюджету, донорські внески українських компаній, а також допомогу уряду Великобританії. Надалі планується використання коштів державного бюджету та спонсорської підтримки уряду Франції. Загальний обсяг інвестицій — близько 230 мільйонів гривень.Про високу якість послуг свідчать відгуки пацієнтів. Завідувачка відділення відновного лікування КП «Ладижинська міська лікарня» Світлана Григоренко зазначає, що реабілітацію тут можуть проходити не лише жителі громади, а й пацієнти з будь-якого куточка України за наявності відповідних показів і направлення лікаря.За словами директора КП «Ладижинська міська лікарня» Віталія Клименка, попереду — новий етап розвитку. Уже в січні розпочинаються ремонтні роботи в приміщенні реабілітаційного центру колишнього санаторію-профілакторію Ладижинської ТЕС. Ладижинський проєкт увійшов до числа 19 переможців конкурсного відбору в межах грантової угоди між урядами України та Французької Республіки. Завершення масштабної реконструкції заплановане до кінця 2026 року.На період ремонту відділення тимчасово переїхало до Ладижинської міської лікарні — на другий поверх, де раніше розміщувалася терапія №2. Приміщення попередньо підготували відповідно до вимог інклюзії, відремонтували санітарні кімнати та забезпечили роботу ліфта. Переїзд відбувався у новорічні святкові дні. Як зазначає Світлана Григоренко, всі служби спрацювали злагоджено, а колектив щиро вдячний відділу спорту Ладижинської міської ради, КП «Ладводоканал» та КП «Ладижинський ККП» за допомогу.Сьогодні відділення працює в повному обсязі відповідно до вимог НСЗУ. Тут надають допомогу 35 фахівців різних напрямів, включно з лікарями фізичної та реабілітаційної медицини, фізичними терапевтами, ерготерапевтами, логопедом і психологом. Надаються також послуги фізіотерапії. Черга на проходження реабілітації розписана на два місяці вперед. Завдяки додатковому фінансуванню з місцевого бюджету пацієнти отримують покращене триразове харчування, а для комфортного перебування облаштовано зону відпочинку.6 січня відвідав відділення реабілітації - поспілкувався з медичним персоналом і пацієнтами та оцінив умови перебування. На той момент у відділенні проходили реабілітацію 19 пацієнтів, серед яких 16 ветеранів і троє пацієнтів після інсульту.Отже Ладижинська громада продовжує інвестувати в життя, здоров’я та гідне відновлення тих, хто цього потребує найбільше.