Fuente
Головні новини Харкова 🇺🇦 | Сьогодні Святвечір перед Водохрещем: чи потрібно завтра пірнати в опол...
602 Vistas/Alcance
2026-01-05 16:26
Mensaje №58022
Сьогодні Святвечір перед Водохрещем: чи потрібно завтра пірнати в ополонку? Раніше напередодні Водохреща українці збиралися за столом 18 січня (за юліанським стилем). Після календарної реформи дата змістилася, тож нині другий Святвечір відзначають 5 січня, а саме Водохреща — 6 січня.Але це вносить значну плутаницю в народні звичаї. Якщо перенесення Різдва на 25 грудня більшість сприйняла спокійно - загальна європейська традиція виявилася близькою, то що робити завтра - пірнати вводу чи йти колядувати, адже за юліанським стилем завтра саме Різдвяний святвечір, багато хто не знає. Тому, якщо ви дотримуєтесь юліанського календаря, то завтра у вас Різдвяний святвечір, початок святок та коляди, якщо прийняли новоюліанський й святкували Різдво з 24 та 25 грудня, то сьогодні у вас другий Святвечір, а завтра Водохреща. А ось чи пірнати в ополонку кожен визначає особисто відповідно до стану здоров'я та уподобань - до церковних канонів ця традиція не має відношенняWebsite| Facebook| TikTok | Instagram | YouTube