Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Сашімі з карася
Añadido 14 jul. 2024

Сашімі з карася

@jishintojishin
Número de suscriptores: 334
Fotos: 3,840
Videos: 701
Enlaces: 145
Descripción:
自己自身と幻の地震 幻の自身と自己地震 Японія, Токіо, вулиці, киця, арт, буддизм, шінто, потяги, арт, кава, життя, смерть, арт і все оце (з матюками і поганими преколами)
Fuente

Сашімі з карася | В Японії на кожному кроці можна побачити наклейки у вигляді очей, особ...

Logotipo de la comunidad de telegram - Сашімі з карася Сашімі з карася @jishintojishin
220 Vistas/Alcance 2024-07-29 09:47 Mensaje №2873
В Японії на кожному кроці можна побачити наклейки у вигляді очей, особливо ті, що нагадують макіяж кабукі. Ці наклейки є частиною стратегії запобігання злочинності через візуальне стримування, і логічно було б припустити що тут мала б бути розповідь про якусь традицію ще з часів Едо… але не цього разуДизайн очей у стилі кабукі був введений у 2005 році за ініціативи тодішнього губернатора Токіо Шінтаро Ішіхара. Ішіхара явно начитався Фуко і особисто брав участь у створенні цього візуально помітного стримуючого засобу, який мав бути легко впізнаваним і легко відтворюваним.Ця ініціатива була частиною стратегії, відомої як CPTED (crime prevention through environmental design), що виникла в США у 1960-ті. Стратегія базується на широковідомій «теорії розбитих вікон». Як зрозуміло з назви, стратегія полягає у запобіганні злочинності шляхом створення публічних просторів з відчуттям постійного спостереження та контролю, або ж створення умов, що спонукають до дотримання закону. Прикладом останнього є «Рух гарних вікон», що розпочався в Адачі-ку в 2008 році. Мешканці почали взаємодіяти з владою у покращенні візуального вигляду вулиць, фасадів будівель, тощо. Як результат - після 11 років проєкту місцева влада відзвітувалася про найшвидший в Токіо спад дрібної злочинності та схвальні відгуки про відчуття безпеки від громадян.Щодо відчуття спостереження, то тут найпоширенішими є звісно ж камери, але на додачу до них - широкі вулиці, освітлення, планування входів та виходів з метою запобігання натовпу тощо. Не знаю наскільки наклейки з очима спрацювали б в інших країнах, але для Японії ця схема вартістю в один стікер просто ідеальна. Якщо західні культури - культури совісті, то японська - культура сорому. Доки поруч є інші люди - японці поводяться ввічливо та культурно. Що відбувається за щільно закритими шторками та непрозорими вікнами маленьких токійських квартир можна тільки здогадуватися. Відчуття спостереження психологічно діє на японців значно сильніше, ніж на більшість вестернів, навіть якщо очі що спостерігають намальовані.