Fuente
Контактний центр | Хочу поділитись своїми враженнями від CCW виставки в Берліні, яка ві...
470 Vistas/Alcance
2026-03-04 08:01
Mensaje №1046
Хочу поділитись своїми враженнями від CCW виставки в Берліні, яка відбувалась 25-27 лютого (там була ще й конференція, але туди не дійшла).Я не вперше була на цій виставці, але цього року вона була для мене геть інша. 👉По-перше, змінилась вся архітектура - замість стандартної квадратно-гніздової системи з’явились сучасні дизайнерські відкриті стенди різної конфігурації, деякі - із спеціальними кабінами для ділових перемовин (або навіть з окремими фургончиками). Це було просто естетичне насолодження - ходити й роздивлятись кожен. Тим більше, що тепер масово використовуються різноманітні відео-панелі, часто по декілька різних розмірів на стенді, тому ти ходиш, наче в безкінечному шоу з різноманітними сюжетами. 👉По-друге, змінились компанії: стало більше консалтингу, зменшилась кількість ВРО, збільшилась кількість країн (цього року 22). 👉Безумовно, всюди був АІ, настільки всюди, що постало питання, скільки з цих компаній доживуть до наступної виставки. 🤔 При цьому в мене не виникло бажання записати собі якісь ідеї, бо все, що я там бачила, в основному, в Україні вже є, і не факт, що гірше. Що ще? 👉Інакше запрошували до себе клієнтів - з’явились роботи та актори у вигляді знайомих персонажей типу Супермен, в перший день потенційним клієнтам пропонували сувеніри, у другий - більше їжу (цукерки, смаколики, заварну каву замість загальної безкоштовної, фрукти, бублики, морозиво, після обіду пішло пиво та шампанське). А, ще вранці на вході кожному видавали пакетик з традиційною німецькою баранкою та пляшкою води, що було дуже помічне для тих, хто тільки приїхав – і зразу на виставку. В результаті з голоду померти нікому не давали 😉👉Ще хочу відмітити – незважаючи на те, що поряд йшла конференція, на виставці теж були площадки для виступів. Раніше була чітка різниця – на німецьких виступах все забито, на англомовних – таке собі. Цього разу аншлаг був всюди, тому що була шалена кількість відвідувачів. Які висновки можу зробити?✅Виставка класно оновилась та фактично відродилась з після-ковідного періода. Англійці, які приїхали вперше та порівнювали зі своєю, казали, що вся лондонська СХ виставка – це одна зала німецької (їх там 3 + холи). Була, підтверджую.✅Виставка стала не просто європейською, а реально міжнародною, бо цього разу там були і Африка, і Північна Америка… Коротше, є на що подивитись.✅Виставка практично повністю технологічна, навіть ВРО намагались показати себе саме як провайдери АІ. Ми обговорили це з організаторами, можливо, наступного року вони приділять більше уваги саме людському фактору. ✅Цього року в якості учасників приїхало значно більше ЛПР різного рівня з різних країн, лаунж та кабінки для зустрічей були переповнені, у кожного був список зустрічей. Тому сьогодні Берлін – це місце, комфортне для перемовин не тільки з європейцями. ❗Підводячи риску – наступного року треба обов’язково поїхати! Ну, звісно, якщо війни не буде вже там. 😉ПиСи. Щодо війни. Маю відмітити, що вперше я на виставці говорила в більшості не про технології, а про Україну та політику. Вперше люди активно задавали питання про те, як ми живемо, обговорювали перспективи, питали щодо дій бізнесу по підготовці до війни. Як на мене, це основне досягнення на сьогодні!💙💛