Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Шо там в айті
Añadido 15 may. 2021

Шо там в айті

@it_blazhko
Número de suscriptores: 47
Fotos: 20
Enlaces: 25
Descripción:
Поверхнево про IT https://t.me/Yevgen_Blazhko
Fuente

Шо там в айті | Вчора було рівно 5 років як працюю в IT. Йшов сюди за грошима, новими ...

Logotipo de la comunidad de telegram - Шо там в айті Шо там в айті @it_blazhko
99 Vistas/Alcance 2024-11-01 16:09 Mensaje №69
Вчора було рівно 5 років як працюю в IT. Йшов сюди за грошима, новими викликами і стабільністю, і якщо з грошима і викликами все складається непогано, то зі стабільністю…Навіть якщо спробувати абстрагуватися від фактору війни, через яку не знаєш що буде не те що наступні 5 років, а і через місяць, за стабільністю точно не в IT (може її і ніде немає, я не знаю). По-перше, все ще триває найбільша галузева криза з часів краху бульбашки доткомів (це коли на стику тисячоліть через розвиток інтернету було модно вкладати гроші в технологічні проєкти, а потім виявилося, що окупити їх важко, через що послідувала відповідна ланцюгова реакція). Великі IT-корпорації дуже легко звільняють людей, не оглядаючись на стаж, вклад і рівень роботи людини в компанії, аби покращити настрій акціонерам. Навіть якщо у них з прибутками і так все добре. Власне, саме це і спричинило кризу.Маленькі компанії, які декларують себе компаніями «сімейного типу», різко перестають бути сімейними, коли зʼявляються найменші розбіжності з працівниками або ж виникають проблеми з грошима. Останній рік ринок потроху пожвавлюється, але темпи зростання доволі низькі.По-друге, штучний інтелект ставить розвиток ринку праці на роздоріжжя. Наразі це чудова штука для людини — вона не здатна її замінити і лише допомагає бути ефективнішим. Але чи буде залишатися все так само і скільки часу — відповідь можуть дати лише футурологи, але я б їм не довіряв.Поки кожний технологічний прорив призводив до зростання ринку праці, бо люди отримували змогу робити все більш складні речі. Зараз з ШІ саме так і виходить — на мою думку, пожвавлення як раз і повʼязане з новими проєктами, що хочуть його використовувати. Та все ж, якщо цього ніколи не відбувалося раніше, то не значить, що це неможливо. ШІ може дійти до рівня, коли він зможе замінити людей. Галузь не зникне, але очевидно, що компаніям будуть потрібні менша кількість спеціалістів.Є шанс, що це збільшить кількість компаній і ринок стане ще більшим, та треба тримати в голові і гірші сценарії.Не жалкую про свій вибір. Я вигорів в журналістиці набагато раніше, ніж з неї пішов, а розмір зарплат там і тут просто неможливо порівняти.Але IT — це не про спокій і впевненість у завтрашньому дні, навіть в тих країнах, де війни поки що немає.