Fuente
Шо там в айті | Цікаво і трохи сумно в лінкедині (там стрічка подекуди крінжовіша за т...
184 Vistas/Alcance
2023-11-13 07:37
Mensaje №57
Цікаво і трохи сумно в лінкедині (там стрічка подекуди крінжовіша за твітер і фейсбук разом узяті) спостерігати за тим, як айтівці-початківці жаліються на офери в $400. Бо курси, мабуть, пообіцяли кілька тисяч доларів уже зі старту. Мовляв, в АТБ пропонують стільки ж (а чому там мають пропонувати менше?).Оскільки цей канал задумувався не так для тих, хто уже в IT, скільки для тих, хто ним цікавиться і, можливо, хотів би тут працювати, то буде не зайве сказати, що в умовах не перегрітого ринку (як було цілий рік до війни), але й не кризового, це була нормальна зарплата для старту. В умовах кризового (глобально через масові скорочення в США і локально в Україні через війну) - тим паче. Хтось може продати себе дорожче, але $400-500 завжди, крім жирного 2021, була звичайною для старту. Це не ознака кризи, хоча вона є і виражається в тому, що навіть вакансій на таку зарплату зараз початківцям знайти нелегко.…Тим часом, потроху зʼявляються ознаки, що глобально почалася відлига. Компанії збільшують бюджет на найм на наступний рік - значить, буде пожвавлення. Відкрите питання, чи буде стосуватися воно України, де війна у найближчі місяці точно не завершиться і ризики найму тут з погляду іноземних клієнтів зависокі, бо ракети, мобілізація і потенційні проблеми з електрикою. Але у будь-якому разі, якщо ринок не розігріється до рівня 2021, то не варто сприймати зарплату «на рівні АТБ» зі старту образливою. $400 - це ок для початку у будь-якій сфері, в IT в тому числі.