Сполучені Штати, Іран та група регіональних посередників обговорюють умови можливого 45-денного перемир’я, яке може стати першим кроком до повного припинення війни. Про це Axios повідомили четверо джерел із США, Ізраїлю та регіону, обізнаних із ходом переговорів.Шанси укласти бодай часткову угоду впродовж найближчих 48 годин невеликі. Однак саме ця спроба — єдиний шанс уникнути різкого загострення війни, яке передбачатиме масовані удари по цивільній інфраструктурі Ірану та відповідні удари по енергетичних і водних об’єктах країн Перської затоки.10-денний ультиматум президента Трампа Ірану мав закінчитися ввечері в понеділок. У неділю Трамп продовжив його на 20 годин і оголосив новий дедлайн — вівторок, 20:00 за східним часом США.Трамп заявив Axios, що США ведуть «глибокі переговори» з Іраном і що угода може бути досягнута до закінчення дедлайну.💬 Є непоганий шанс, але якщо вони не підуть на угоду, я рознесу там усе, — сказав вінПрезидент США погрожує знищити інфраструктуру, критичну для цивільного населення Ірану, якщо угода не буде досягнута. Іран, зі свого боку, погрожує завдати ударів по інфраструктурі Ізраїлю та країн Перської затоки.❗️ За словами двох джерел, оперативний план масштабної американсько-ізраїльської бомбардувальної кампанії проти енергетичних об’єктів Ірану вже готовий.Переговори відбуваються через посередників — Пакистан, Єгипет і Туреччину, а також через обмін текстовими повідомленнями між спеціальним посланником Трампа Стівом Віткоффом та міністром закордонних справ Ірану Аббасом Аракчі.За останні дні адміністрація Трампа передала Ірану кілька пропозицій, але Тегеран їх поки що не прийняв. Посередники обговорюють дворівневу угоду: ▪️ перший етап — можливе 45-денне перемир’я; ▪️ другий етап — остаточна угода про припинення війни❗️ Повне відкриття Ормузької протоки та вирішення питання зі збагаченим ураном Ірану можливе лише в рамках фінальної угоди.Іран розглядає контроль над протокою та запаси збагаченого урану як головні козирні на переговорах і не готовий відмовлятися від них лише за 45 днів перемир’я. Посередники намагаються домовитися про часткові кроки з обох боків уже на першому етапі. Також обговорюються гарантії з боку США.Посередники серйозно стурбовані тим, що іранська відповідь на удари по енергетичній інфраструктурі країни може завдати нищівного удару по нафтових і водних об’єктах країн Перської затоки. Вони чітко дали зрозуміти іранській стороні – наступні 48 годин — остання можливість досягти угоди та запобігти масштабному руйнуванню.
Генерал Ренді Джордж, якого міністр оборони Піт Хегсет звільнив з посади начальника штабу Армії США, опублікував прощального листа. У ньому він наголосив, що армія заслуговує на «лідерів з характером»Джордж подякував колегам за підтримку в електронному листі, який оприлюднили на сторінці Армії у Reddit. Офіційний представник Армії підтвердив його автентичність виданню The Hill.💬 Я знаю, що ви й надалі зосереджуватиметеся на головній місії, продовжуватимете впроваджувати інновації та нещадно долатимете бюрократію, щоб забезпечити нашим воїнам усе необхідне для перемоги на сучасному полі бою, — написав Джордж.💬 Наші солдати — справді найкращі у світі. Вони заслуговують на жорсткі тренування та сміливих лідерів з характером, — продовжив він. — Я не сумніваюся, що ви й далі будете керувати з мужністю, чесністю та рішучістюТимчасово виконувати обов’язки начальника штабу Армії призначено генерала Крістофера Лейніва, який обіймав посаду заступника з лютого.Республіканські законодавці висловили підтримку генералу Джорджу після його звільнення. Голова Комітету з питань збройних сил Палати представників Майк Роджерс (Республіканська партія) зазначив, що за час керівництва Джорджа «ми досягли значного прогресу в збільшенні набору до армії, підвищенні ефективності та модернізації».Конгресмен Річ МакКормік (Республіканська партія) у ефірі Newsmax сказав, що «негайно розбереться», чому звільнили чотиризіркового генерала.💬 Я ніколи не чув від нього жодних слів, що суперечили б тому, чого прагне президент, — зазначив він. — Я вважаю, що він чудово підготував армію до війни. Тому мені хотілося б почути більше деталей, бо це мене турбує
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте наступного тижня відвідає Вашингтон і зустрінеться з Трампом. Про це повідомив його офіс у соціальних мережах, пише POLITICIOКрім того, заплановані переговори з державним секретарем Марко Рубіо та міністром оборони Пітом Хегсетом.Зустріч відбудеться через кілька днів після того, як Трамп заявив, що ідея виходу США з НАТО «більше не підлягає обговоренню».З початку війни в Ірані Трамп неодноразово критикував НАТО та європейських союзників за те, що вони не надали достатньої підтримки спільній американо-ізраїльській операції. Особливе обурення в нього викликає відмова союзників допомогти відновити судноплавство в Ормузькій протоці.Президент Фінляндії Александер Стубб у середу вже телефонував Трампу, щоб провести «конструктивну розмову» щодо НАТО.У своєму зверненні до нації Трамп прямо не критикував НАТО, але в інтерв’ю Politico, яке вийшло одразу після виступу, висловив розчарування в організації.
💬 У мене немає жодних думок щодо НАТО. Я розчарований ними. У мене немає роздратування. Мені байдуже. Я не потребував їх. Але якби мені колись знадобилася їхня допомога, їх би не було. А ми щороку вкладали великі гроші в НАТО, тому я багато чого навчився… Як і Америка
Натомість офіційні особи по обидва боки Атлантики зазначають, що адміністрація Трампа поки не готує жодних кроків щодо виходу США з НАТО.Рютте залишається одним із найпослідовніших прихильників Трампа попри його критичні висловлювання на адресу НАТО. В інтерв’ю CBS News він похвалив зусилля Трампа «зробити весь світ безпечним» і висловив упевненість, що Європа «об’єднається» навколо планів президента щодо Ірану.
Потрошки розбираю інтерв'ю з Гордоном співзасновника та головного конструктрора 🔥 Fire Point Дениса Штілермана. Відфільтрував те, що вже було сказано раніше. Також викинув гордонівські розмови за життя, які складають більше половини розмови.1/2▪️ FP-5 "Flamingo" має крейсерську швидкість 720 км/год▪️ Один з ударів FP-5 "Flamingo" прийшовся по арсеналу ГРАУ в Тихорєцьку. До цього по них били кілька разів дронами, але росіяни з того часу забетонували склади і насипали великі укриття — дроном було вже неможливо пробити. Відіслали «Фламінго» — удар виявився успішним. Була детонація.▪️ Балістична ракета FP-7 — це клон російської ракети комплексу С-400. Ми забезпечили повний цикл виробництва, і це дуже важливо. Є одна деталь, яка — іноземного виробництва в цій ракеті, всі інші робимо тут, в Україні.▪️ «Cімка» [FP-7] буде коштувати до 500 тисяч, а «дев’ятка» [FP-9] — подивимося. .. Зараз по «дев’ятці» все готово усе, окрім двигуна. Буде поставлено двигун — буде зрозуміло ціноутворення.▪️ У FP-7 двигун наш, приводи наші. Ми навчилися моделювати польоти балістики в комп’ютері і підбирати всі ці коефіцієнти в комп’ютері, що сильно зменшує кількість пробних запусків для цього. Ця ракета зовнішньо один в один в С-400, але 90% деталей ніякого відношення до російської ракети не мають. Начинка там зовсім інша.▪️ Випробування балістики проводили тільки в Україні. ▪️ «Тауруси», мабуть, нам вже не потрібні. Хіба, щоб показати, привчити європейські країни до того, що Росія — це паперовий тигр, паперовий ведмідь. Вона нічого, крім слів, протиставити реальним діям не може. .. Тому поставки «Таурусів» потрібні для того, щоб Німеччина впевнилась, що Росію не треба боятися, Росія нічого не може їй зробити. ▪️ Балістична ракета FP-9 на 850 км буде на середину цього року. .. Росіянам буде важко перехоплювати такі ракети. Бо балістична ракета рухається швидше, ніж крилата. Тому на подолання великих дистанцій їй потрібно менше часу. Тому вона і більш точна, ніж крилата ракета. ▪️ У «Фламінго» проблеми з точністю значною мірою пов’язані з тим, що польоти виконуються на дуже низьких траєкторіях. Тому для нас критично важливими є точні дані про координати цілі. Результат багато в чому залежить від траєкторії заходу: в одних випадках навіть невелике відхилення може суттєво вплинути на точність ураження, а в інших — вплив похибки значно менший. У випадку з Воткінським заводом усе спрацювало надзвичайно точно саме завдяки якісному цілевказанню. .. За траєкторії заходу балістики висота цілі вже не має вирішального значення, оскільки похибка за висотою майже не впливає на кінцевий результат.▪️ Ми літали на 15 метрів над землею [на "Flamingo"]▪️ Це найважливіший момент – нам потрібні польотні карти висоти території РФ.
Зі стріму командира взводу безпілотних систем 🏹 13-ї бригади «Хартія» Юрія Бутусова1/2 ▪️ На початку 2026 року є очевидним, що гарматне м’ясо в РФ закінчується. Така ситуація для нас є обнадійливою, але так само фронт завмирав і в 2025-му, і в 2024-му роках. Пов’язано це було з тим, що саме взимку найкращі умови для бойової роботи наших дронів. .. Ворог кожної зими несе просто шалені втрати. А фронт він рухає в теплі місяці — коли виходить зелень.▪️ Для нас припинення війни на умовах РФ — це знищення держави і знищення нації в цілому. Інших умов Росія не висуває. Тому для нас продовження спротиву є єдиною конструкцією, яка існує в реальному світі. .. Зупинити Росію можна тільки силою. І той перелом, який зараз намітився, насправді є єдиною можливістю примусити Росію до миру.▪️ Протягом кількох місяців взимку всі поповнення РФ були просто знищені. Українські війська на кількох напрямках фронту провели успішні контрудари, використовуючи взаємодію штурмових підрозділів, частин ЗСУ, Нацгвардії і дронів. Тобто дронно-штурмові операції взимку для України були успішними, і на низці ділянок фронту наші війська перехопили тактичну ініціативу. ▪️ Скрізь, де наші організовані підрозділи пішли в атаку, де ці атаки були добре підготовлені, вдалося досягти просування по території, завдати ворогу великих втрат при адекватному співвідношенні з нашими втратами. Розмін у безповоротних втратах — 1 до 5, 1 до 6. ❗️ Ворожа піхота — це гарматне м’ясо — в Росії зменшилася кількісно і погіршилася якісно. Вона вже не здатна самостійно штурмувати в своїй основній масі. Так, є ще підготовлені атаки, є мотивовані люди, але переважна більшість піхоти для тактики інфільтрації вже не придатна. .. Російська піхота виконує вже не функції прориву фронту, а виключно функції розвідки боєм. Вони помічають точки просування і мають допомагати російським дронам знаходити наші позиції та завдавати ураження.▪️ Зима показала, що там, де організація військ правильна, там, де є достатня кількість командирів, які розуміють, як грамотно застосовувати піхоту, як грамотно вибудовувати бойові порядки БПЛА, у ворога немає шансів. Скрізь росіян зупинили і розгромили.❗️ Україна за допомогою західних союзників змогла серйозно наростити і покращити як кількість, так і якість ураження — як у середній зоні, так і на далекобійних рівнях. Ми почали завдавати стратегічні удари по російській промисловості значними силами, домоглися переваги в ударах далекобійними дронами. Україна почала вражати ворога організовано і якісно. Значно покращилася якість цих ударів, керованість, дорозвідка. ▪️ Створений механізм контролю бойового застосування, який вже працює в усіх військах. Це те, що зробив Федоров – запустив усюди обов’язкову систему mission control. Тобто будь-які дані, будь-який виліт дрона обліковуються. Раніше так робили тільки в окремих військових частинах. ▪️ Серед ініціатив Федорова — це підвищення матеріальної мотивації для штурмовиків, щоб штурмовики розуміли, що вони виконують особливу роботу. Я не впевнений, що цю роботу можна компенсувати тільки грошима. Але гроші — це один із важливих стимулів. Наявність серйозного фінансування дозволить значно більше залучати іноземних добровольців. .. Поки що держава не може системно організувати масовий рекрутинг за кордоном. Але в цьому році вжили певних заходів, які зможуть покращити, започаткувати цей процес, зробити його системним▪️ Якщо штурмові підрозділи стануть у першу чергу дронно-штурмовими — там, де дрони будуть атакувати, там, де штурмувати будуть дрони, а потім за дронами будуть уже доштурмовувати люди... Щоб у нас була дронна піхота. Тобто піхота, яка не просто сама по собі з автоматом, а перед тим піхотинцем стоять позиції дронів — як наземних, так і повітряних, — і людина не одна, вона спирається на дрони і забезпечується дроном. Це може змінити війну.▪️ За рік реформа корпусів у нас не реалізована. Вона започаткована і показує дуже хороші результати на різних напрямках. Це значно покращило управління військами. Але, на жаль, безлад і хаос в управлінні військами є основною причиною втрат.
Трамп, схоже, готовий залишити війну з Іраном, не вирішивши її наслідки. Він прямо заявив союзникам, які відмовилися приєднуватися до конфлікту, що тепер вони самі розбиратимуться з наслідками.❗️ За словами джерел CNN, адміністрація вже не може гарантувати відновлення вільного судноплавства через Ормузьку протоку до того, як оголосить «місію виконаною».💬 Що стосується протоки — ми до цього не матимемо жодного стосунку, — сказав він журналістам в Овальному кабінеті.Якщо війна закінчиться тим, що протока залишиться під контролем Тегерана, Іран зможе записати собі стратегічну перемогу.Міністр оборони Піт Хегсет заявив, що США досягли «зміни режиму» в Ірані — хоча країною й далі керують ті самі радикальні ісламісти. Водночас в Білому домі повторюють слова президента про те, що з Іраном ведуться «продуктивні» переговори. Але Тегеран це заперечує, а жодних публічних доказів дипломатичного прогресу немає.Якщо війна завершиться з контролем Ірану над протокою, це сприйматимуть у світі як стратегічну поразку США. Іран, безумовно, оголосить про перемогу і вважатиме, що відновив стримування для майбутніх атак. Крім того, Тегеран спробує заробити на новому становищі, запровадивши мито для танкерів, що проходять протокою. Така ситуація є випробуванням для вміння Трампа перетворювати практично будь-що на «перемогу». Але для президента це все ж може бути кращим варіантом завершення війни. Будь-яка спроба силою відкрити протоку загрожує великими втратами для США і затягуванням конфлікту, що ще більше підірве його й так ослаблений політичний авторитет удома.Наслідки війни з Іраном також загрожують глибшим розколом у трансатлантичному альянсі. Це лише підкреслить необхідність для європейських союзників більше інвестувати у власну оборону. Європейські лідери на власному досвіді переконуються, що в епоху Трампа більше не можна розраховувати на гарантії безпеки США. ❗️ Цілий рік Трамп критикував союзників, вимагав віддати Гренландію, запроваджував тарифи і зневажав жертви союзників у війнах. Через це в них майже не залишилося простору, щоб і допомогти Трампу, і зберегти власні політичні позиції.Але й не варто вірити, що країни ЄС просто зможуть, за словами Трампа, «піти і забрати свою нафту». Маленькі європейські армії вже виявилися не готовими. Британському Королівському флоту знадобилося кілька тижнів, щоб розмістити есмінець біля Кіпру. Франція змогла відправити авіаносне угруповання для захисту своїх інтересів на Близькому Сході. Але без підтримки США в НАТО немає жодних шансів відкрити і утримати Ормузьку протоку.Також не варто сприймати кожне слово Трампа буквально. Сигнали, що США можуть просто піти з війни, з’явилися за день після того, як він погрожував знищити іранські електростанції. Публічні емоції Трампа іноді є лише тактикою, щоб змусити слабших партнерів поступитися.Можливо, для союзників все ж є вихід. Європа має певні можливості бути корисною. Деякі країни володіють тральщиками, яких бракує США. Франція заявила, що готова приєднатися до міжнародної місії з іншими флотами для захисту судноплавства — але тільки після завершення бойових дій. Але США хочуть більшого.💬 Трамп вказує на те, що це міжнародний морський шлях, яким ми користуємося значно менше, ніж більшість країн, — сказав міністр оборони Хегсет. — Тому світ має звернути увагу і бути готовим встати на захистАле Європа немає бажання знову втягуватися в американську війну на Близькому Сході, яку багато хто вважає сумнівною за мотивами і такою, що не покращить ситуацію після бойових дій. Однак така позиція не врятує союзників від наслідків війни.❗️ Це стає визначальною рисою другого терміну Трампа. Сотні мільйонів людей в Азії, Європі, Африці та на Близькому Сході не голосували за нього і не мають жодного впливу на його рішення. Але його рішення все одно кардинально змінюють їхнє життя.
Армія США проводить перевірку, чому бойовий гелікоптер Apache під час тренувального польоту завис біля будинку музиканта Kid Rock у штаті Теннессі та кілька разів пролетів над учасниками акцій протесту «Без королів» у тому ж штаті, пише The Washington PostРоберт Річі, відомий як Kid Rock, опублікував у суботу відео, на яких видно, як він віддає честь і аплодує, коли гелікоптер AH-64 Apache зависає просто над басейном його маєтку в передмісті Нашвілла. 💬 Льотчики армії зобов’язані суворо дотримуватися норм безпеки, професійних стандартів і встановлених правил польотів, — заявив представник армії майор Монтрелл Рассел. — Зараз триває адміністративна перевірка, щоб з’ясувати деталі місії та підтвердити дотримання всіх правил і вимог до повітряного простору. Якщо буде виявлено порушення, вживуть відповідних заходівУ польоті брали участь щонайменше два гелікоптери 101-ї бойової авіаційної бригади, повідомив представник дивізії майор Джонатон Блесс. Екіпажі виконували тренувальне завдання. Проліт над будинком Річі не входив до плану місії, не був санкціонованим заходом для зв’язків із громадськістю і не проводився на прохання самого музиканта.Армія також перевіряє, чому гелікоптери наближалися до мітингів, що проходили в суботу в рамках загальнонаціональної акції «Без королів». Один із вертольотів шість разів пролетів над демонстрантами в парку Мак-Грегор у Кларксвіллі. Екіпажі Apache не отримували завдання стежити за демонстрантами чи перешкоджати акціям, підкреслив Блесс. Інциденти в Теннессі мають і політичне підґрунтя. Kid Rock — палкий прихильник Трампа і має велику популярність серед його прихильників. На початку цього року він зняв відео тренування разом із міністром охорони здоров’я Робертом Ф. Кеннеді-молодшим. А після того як Трамп розкритикував вибір NFL запросити на Супербоул іспаномовного артиста Bad Bunny, Kid Rock взяв участь в альтернативному «Всеамериканському шоу».
Дрони змінили характер сучасної війни, і США мають терміново адаптуватися до цієї нової реальності, йдеться в сюжеті 60 minutesЗа словами ветерана Корпусу морської піхоти США Вільяма МакНалті, дешеві дрони становлять смертельну загрозу, тому американська армія мусить швидко змінюватися.Його венчурний фонд інвестує в українські дронові технології, які за час війни з Росією розвивалися надзвичайно швидко. 💬 Існує реальний ризик, що США втратять військову перевагу, якщо не адаптуються до сучасних умов на полі бою, — сказав МакНалті. — Нам доведеться воювати проти тих самих безпілотних систем, які Росія застосовує проти УкраїниПерші американські військові, які загинули на війні з Іраном, стали жертвами саме дронової атаки. Американська армія зараз, як і Україна раніше, вчиться на власній крові.Олександр Камишин, архітектор української дронової програми, розповів, що за час війни Україна збільшила виробництво дронів з 2000 до 4 мільйонів на рік. Дешева технологія допомогла вирівняти сили на полі бою, попри чисельну перевагу противника.💬 Це війна даних і великих чисел. Це гра в цифри, — сказав Камишин. — Ми рахуємо все: скільки дронів використовуємо, наскільки ефективно працює кожен з них, скільки коштує вбити одного росіянинаУкраїнська армія створила навчальні академії, де навчають не лише технологій, а й швидкої зміни тактики. Вже більше 95% дронів виробляються всередині України.Так колишній інженер пивоварного заводу Роман Ткаченко заснував компанію Tencore, яка розробляє дистанційно керовані броньовані евакуаційні дрони для вивезення поранених. Він постійно працює з військовими на передовій, щоб удосконалювати конструкції. Той самий дрон, який уже врятував сотні життів, можна оснастити 40-мм гранатометом, яким керують з укриття за кілька кілометрів від поля бою.💬 Цикл інновацій для дронів дуже короткий — приблизно один тиждень, — пояснив Камишин. 💬 Від моменту відправки дрона на фронт, отримання зворотного зв’язку, внесення змін і створення нової версії може минути всього тиждень
Росія також активно розвиває дрони. На думку Камишина, наразі спостерігається «рівновага» — жодна зі сторін не має вирішальної переваги.Зміни в характері війни усвідомлюють і в інших країнах. Під час навчань НАТО в Естонії минулого року командири перевіряли свою вразливість до дронів. Близько 1000 військових НАТО «програли» групі операторів дронів, серед яких були й українці.У США вже створені лабораторії дронових інновацій по всьому світу, зокрема на американській військовій базі в Вісбадені (Німеччина). Будь-який військовослужбовець, у якого є ідея чи просто інтерес, може подати заявку на роботу в такій лабораторії.Капітан Ронан Сефтон, який прибув до Німеччини невдовзі після початку російського вторгнення у 2022 році, розповів, що американці активно вчаться в українців.💬 Перший і найважливіший урок для нас — дронів має бути значно більше. Вони повинні бути скрізь і брати участь у навчаннях, щоб додавати реалізму, — сказав Сефтон.Сефтон увійшов до складу спеціальної групи армії США з вивчення уроків війни в Україні. Її завдання — переносити досвід української армії на американську військову машину. Нова технологія не робить традиційну вогневу міць США застарілою, але вимагає термінової адаптації для протидії дронам.💬 Мета — бути готовими до наступного конфлікту. Ми бачимо, як українські збройні сили вчаться на власній крові. Звісно, ми теж отримаємо додаткові уроки — можливо, теж через кров. Але це зробить нас ще сильнішими в тому, чим ми вже є, — підсумував Сефтон.
⚡️Підрозділи ГУР у взаємодії з Силами оборони України зупинили наступ ворога на Запоріжжя у своїй смузі відповідальностіУпродовж трьох місяців воїни “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України реалізовують комплексну оборонну операцію на Запорізькому напрямку. Ціль розвідників – зірвати наступальні плани ворога та не допустити його просування до обласного центру. ⚔️В ході активних дій спецпризначенці ГУР ліквідували понад 300 окупантів вбитими та пораненими, ще 39 російських військовослужбовців взяли в полон.Точними ударами дронів та артилерії воєнні розвідники системно обмежують логістичні спроможності московитів – через брак забезпечення окупанти все частіше відмовляються від штурмових дій на напрямку.✊Дії спецпризначенців дозволили стабілізувати оборону на вигідних для українських захисників рубежах та убезпечити Запоріжжя. Операцію проводять підрозділи Химера, РДК, Братство, Аратта, Сибірський батальйон, Стугна, First Line, 1514, Paragon, БДК, Вартові темряви, Raven group, Art Division, БАТ-13 та 6-й загін спеціальних дій, що входять до складу “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України.🎥Як б'ються воєнні розвідники – дивіться у відео. Слава Україні! ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
Під час зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 у п’ятницю глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас поставила пряме запитання держсекретареві США Марко Рубіо — коли Вашингтон почне жорсткіше діяти щодо Росії.Про це Axios розповіли три джерела, присутні на зустрічі.Ця напружена розмова, яка відбулася на очах у міністрів закордонних справ союзників, стала яскравим проявом взаємної недовіри між США та багатьма європейськими партнерами щодо війни в Україні.Під час обговорення ситуації в Україні Каллас критикувала США за недостатній тиск на Москву. Вона нагадала, що рік тому на такому ж форумі Рубіо заявляв, що якщо Росія заважатиме зусиллям США завершити війну, у Вашингтона скінчиться терпіння і будуть вжиті жорсткіші заходи.💬 Минув рік, а Росія не зрушила з місця, — сказала Каллас Рубіо. — Коли у вас скінчиться терпіння?За словами джерел, Рубіо сильно роздратувався.💬 Він підвищив голос і відповів: “Ми робимо все можливе, щоб закінчити війну. Якщо ви вважаєте, що можете зробити це краще, — вперед. Ми відійдемо вбік”, — розповіли співрозмовники.Рубіо також зазначив, що США намагаються говорити з обома сторонами, але на практиці допомагають лише одній — Україні, постачаючи зброю, розвіддані та іншу підтримку.Після цієї гострої перепалки кілька європейських міністрів втрутилися в розмову, підкресливши, що все ж хочуть, аби США продовжували дипломатичні зусилля щодо врегулювання російсько-української війни.Два джерела повідомили, що наприкінці зустрічі Рубіо та Каллас провели коротку розмову наодинці, щоб згладити напругу.Після завершення зустрічі G7 Рубіо у спілкуванні з журналістами заперечив будь-яку напругу.💬 Такі зустрічі зазвичай присвячені подяці Америці за її роль… і визнанню нашої посередницької ролі в цій війні між Росією та Україною, — сказав він. — Ніхто там не кричить, не підвищує голос і не каже нічого негативного