Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - In Factum
Añadido 06 dic. 2025

In Factum

@in_factum
Número de suscriptores: 43 591
Fotos: 21,700
Videos: 16,100
Enlaces: 24,200
Descripción:
Зв’язок із нами @in_factum_bot Пітримати: t.me/infactum_donate https://donatello.to/in_factum

👥 Número de suscriptores

43 591
Promedio/Día:: -29
Promedio/Tiempo:: +149
Promedio/Mes:: +814

👁️ Vistas promedio por mensaje

10 844
Promedio/Día:: 4,920
Promedio/Tiempo:: 12,424
ERR: 24.88%

📊 Mensajes por Día

1.6
Último día: 13
Promedio semanal: 3.7
Promedio por día: 1.6

Historial de cambios de logotipo

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-12-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 9,660 26-03-14 11:05
Сіль...Земля підсихає, скоро буде «зеленка», ми входимо в літню кампанію. Скоро побачимо які висновки москалі зробили з минулої літньої кампанії і як тепер буде виглядати дифузія військ. Також перед нами постають додаткові виклики. Дрони. Противник, хоч і скаржиться на наші удари по логістиці, сам теж не спить. Зокрема масштабує використання ударних дронів літакового типу. Нарощує кількість і намагається нарощувати дальність. Крім того, розвитком цієї компоненти намагається компенсувати понесені під час наступу втрати. Це має не дозволити зменшення тиску на нас. Деградація інфраструктури. Не таємниця, що в Дніпропетровській і Харківській областях дороги, які прилягають до Донецької області, перебувають переважно в жахливому стані. За кількома винятками. Якщо ворог зможе ефективно взяти під контроль хоча б основні дороги, то може йти мова про ізоляцію цілих районів оборони. Тож багато буде залежати від того чи зможемо ми захистити логістичні шляхи. Пілоти. Думаю ми побачимо їх напрацювання в напрямку позбавлення нас наших сильних сторін. Екіпажі бпла, які власне завдали їм дуже відчутних втрат і які стоять в центрі публічно озвученого завдання від політичного керівництва знищувати певну кількість росіян на фронті… стануть ще більш пріоритетною мішенню.
👁 51,800 26-03-13 11:07
Трамп заявив лідерам G7 під час віртуальної зустрічі в середу, що Іран «ось-ось капітулює». Про це повідомили троє посадовців із країн G7, які були поінформовані про зміст розмови.Трамп у приватних розмовах так само впевнений у швидкій перемозі, як і публічно. Однак його оцінка суперечить складнішій реальності на місцях. Іранський режим не подає жодних ознак швидкої капітуляції. А на 14-й день війни Іран намагається здобути додаткові важелі впливу, блокуючи Ормузьку протоку.Під час дзвінка в середу Трамп хвалився результатами операції «Епічна лють» і сказав союзникам, що він «позбувся ракової пухлини, яка загрожувала всім нам». Трамп зазначив, що у Тегерані майже не залишилося посадовців, які мають достатньо влади, щоб ухвалити таке рішення про капітуляцію.💬 Ніхто не знає, хто зараз лідер, тому немає людини, яка могла б оголосити капітуляцію, — сказав Трамп.Дзвінок відбувся на фоні стурбованості лідерів G7 економічними наслідками війни. Лідери закликали Трампа якомога швидше завершити війну і наголосили на необхідності негайно розблокувати Ормузьку протоку. Трамп відповів, що ситуація в протоці покращується і комерційні судна можуть відновлювати роботу. Тієї ж ночі щонайменше два танкери були спалені біля узбережжя Іраку.В розмові Трамп був «невизначеним і неконкретним» щодо цілей і термінів завершення війни. Деякі учасники дзвінка вийшли з відчуттям, що він хоче швидко завершити конфлікт, інші — з протилежним враженням. Трамп сказав, що головне питання, над яким він працює, — це час. Він не назвав точної дати, але заявив, що «ми маємо довести справу до кінця, щоб уникнути нової війни з Іраном через п’ять років».Водночас канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, прем’єр-міністр Британії Кір Стармер і президент Франції Емманюель Макрон закликали Трампа не дозволяти Москві скористатися війною чи отримати послаблення санкцій. А вже за кілька годин посланець Путіна Дмитрієв зустрівся у Флориді з радниками Трампа Віткоффом і Кушнером для обговорення глобальної енергетичної кризи.У четвер, попри заперечення трьох європейських країн, Міністерство фінансів США оголосило про одномісячне послаблення санкцій щодо російської нафти. Виняток стосується лише нафти, яка вже перебуває в дорозі, і вимагає повної відсутності зв’язку з Іраном. Мета — стабілізувати світові енергетичні ринки. ❗️ Міністр фінансів Скотт Бесент наголосив, що цей крок «не принесе суттєвої фінансової вигоди російському уряду».❗️ Двоє посадовців розповіли, що Трамп під час дзвінка висміяв прем’єр-міністра Британії Стармера за те, що той спочатку відмовився надати американцям британські бази для ударів по Ірану. Після того як Іран почав атакувати країни Перської затоки, Стармер змінив позицію і запропонував бази для «оборонних» ударів по іранських ракетних об’єктах. Трамп відповів йому при всіх лідерах G7, що той «мав запропонувати це до війни. Тепер уже запізно».
👁 18,500 26-03-12 12:28
За словами кількох ізраїльських джерел у сфері безпеки, Ізраїль не мав реалістичного плану зміни режиму в Ірані, коли розпочав операцію разом зі США. Очікування, що авіаудари призведуть до повстання, були радше «бажаним мисленням», ніж результатом надійної розвідки, пише The GuardianЯкщо нове керівництво Ірану втримає владу, довгостроковий результат конфлікту може залежати від долі 440 кг збагаченого урану, який був захований під горою під час американських ударів минулого червня. Цього достатньо для виготовлення понад десять ядерних боєголовок. Якщо матеріал залишиться в Ірані, країна зможе значно прискорити створення ядерної зброї.Радикальні сили в Ірані давно стверджують, що лише ядерна зброя може гарантувати виживання Ісламської Республіки. Якщо режим переживе цю війну, домінування США та Ізраїлю в повітрі лише зміцнить цю позицію.❗️ США, за повідомленнями, розглядають можливість направити війська на високоризикову операцію з метою захоплення урану. Перед війною також обговорювали варіанти передачі збагаченого урану третій країні.Вбивство Алі Хаменеї могло лише посилити ядерну загрозу. Він десятиліттями інвестував ресурси в ядерну програму, яку можна швидко перевести у військове русло, але не давав остаточного наказу на створення бомби. Погляди його сина і наступника Моджтаби Хаменеї менш прогнозовані.💬 З Алі Хаменеї ми знали майже все про його прийняття рішень, — сказав інший колишній високопосадовець розвідки. — Він робив багато речей, які нас турбували. Але він ніколи не йшов до кінця. З Моджтабою я не впевнений, що ми можемо точно передбачити його дії щодо ядерної програми. Він може ухвалити рішення про створення бомби прямо зараз»Попри ризики, американо-ізраїльська війна користується широкою підтримкою всередині ізраїльського військового керівництва. Це відображає загальну підтримку в ізраїльському суспільстві.Майже два тижні авіаударів значно послабили військовий потенціал Ірану — знищено та пошкоджено ракети, пускові установки, виробничі ланцюги, а також політичних лідерів, командирів і ключових спеціалістів. Натомість деякі ізраїльські джерела вважають, що сподівання на швидке повалення режиму шляхом авіаударів були нереалістичними.💬 Це бажане мислення, — сказав один розвідник. — У нас були детальні плани щодо знищення балістичних ракет, ядерних об’єктів і військової промисловості. Але я ніколи не чув про реальний план повітряної кампанії зі зміни режиму. Ми не знали, як залізти в голови 90 мільйонам людей і передбачити, чи вийдуть вони на вулиці. Ми просто на це сподівалисяІзраїльська армія вважає, що майже виконала основні військові завдання. З військового погляду кампанія може бути завершена найближчим часом, хоча остаточне рішення — політичне.Багато хто в Ізраїлі готовий ризикувати затяжною війною, сподіваючись, що навіть без зміни режиму Іран буде настільки ослаблений, що змушений буде відмовитися від збагаченого урану. Однак критики попереджають, що Ізраїль, хоча і перемагає на полі бою, не вміє перетворювати військові успіхи на політичні переваги та нові союзи.
👁 6,900 26-03-09 10:23
Удари Ізраїлю по паливних складах в Ірані, здійснені в суботу, вийшли далеко за межі того, що очікували Сполучені Штати, коли Ізраїль повідомив про плани заздалегідь. Це спричинило першу серйозну незгоду між союзниками з початку війни. Про це Axios повідомили американський посадовець, ізраїльський чиновник та джерело, яке володіє інформацією.США стурбовані тим, що удари по інфраструктурі, яка обслуговує звичайних іранців, можуть мати зворотний ефект. Такі дії здатні об’єднати іранське суспільство навколо режиму та ще більше підняти ціни на нафту.Удари ізраїльської авіації спричинили масштабні пожежі в Тегерані. Армія оборони Ізраїлю заявила, що ці склади «використовуються режимом для постачання пального різним споживачам, включно з військовими структурами». Ізраїльський військовий чиновник пояснив, що удари частково мали стати сигналом Ірану припинити атаки на цивільну інфраструктуру Ізраїлю.Ізраїльські та американські посадовці підтвердили, що ЦАХАЛ повідомив американських військових про удари заздалегідь. Однак американська сторона була здивована масштабами операції. 💬 Ми не вважаємо, що це була хороша ідея, — зазначив високопоставлений американський чиновник. Ізраїльський посадовець передав реакцію США одним словом: «WTF». У Вашингтоні побоюються, що кадри палаючих складів налякають ринки й ще більше піднімуть ціни на енергоносії. 💬 Президент незадоволений цією атакою. Він хоче зберегти нафту, а не спалювати її. Це нагадує людям про вищі ціни на бензин, — розповів радник Трампа Axios.Речник штабу «Хатам аль-Анбія», який керує військовими операціями Ірану, попередив, що якщо атаки на іранську нафтову інфраструктуру продовжаться, Тегеран може відповісти аналогічними ударами по всьому регіону. Він додав, що Іран досі не бив по паливних і енергетичних об’єктах сусідніх країн, але якщо зробить це — ціна нафти може сягнути 200 доларів за барель.
👁 15,300 26-03-08 13:45
Вперше Об’єднані Арабські Емірати завдали удару по іранських цілях, повідомляє ізраїльський канал Kan NewsІзраїль підтвердив, що Об’єднані Арабські Емірати провели військову операцію проти Ірану. Атака була спрямована на іранський опріснювальний завод. Це сталося після того, як Емірати зазнали найбільшої кількості іранських ракетних і дронових атак.За інформацією Міністерства оборони ОАЕ, лише сьогодні було перехоплено 16 балістичних ракет, а від початку війни — 117 дронів, запущених з території Ірану.Раніше канал Kan News повідомляв, що прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу провів телефонну розмову з президентом ОАЕ Мохаммедом бін Заїдом. Причиною стали операція «Рев лева» та масована іранська атака на Емірати. Переговори відбулися саме в той момент, коли територія Еміратів перебувала під постійним ракетно-дроновим обстрілом.За даними Kan News, удари Ірану по цивільних і стратегічних об’єктах — готелях, аеропортах та інших інфраструктурних спорудах — стали несподіванкою для країни Перської затоки. У Абу-Дабі панує сильне обурення режимом аятол. Офіційні представники Еміратів заявили, що «Іран нас зрадив».У відповідь на потужні обстріли в Еміратах розглядають жорсткі заходи покарання. Серед них — замороження іранських активів на мільярди доларів. Не виключено й військову відповідь проти Ісламської Республіки.Вчора представник МЗС Катару Маджед аль-Ансарі також попередив, що «Іран заплатить ціну за зухвалу атаку проти нашого народу». Це сталося після того, як іранські удари пошкодили цивільну інфраструктуру та міжнародний аеропорт Хамад.
👁 4,330 26-03-07 12:57
Українські виробники дронів-перехоплювачів повідомляють, що мають потужності для великих поставок за кордон. Це відбувається на тлі запитів від США та країн Близького Сходу, спричинених війною з Іраном, передає ReutersУкраїна сподівається, що криза на Близькому Сході посилить її позиції серед партнерів. Вона демонструє, що чотирирічний досвід протидії російським дронам може стати цінним внеском у довгострокову безпеку союзників. Сполучені Штати та союзники на Близькому Сході вже звернулися до України з проханням про постачання таких дронів. А президент Зеленський заявив, що Україна надасть допомогу у відповідь на запит США.Зеленський не уточнив деталей, але джерело, обізнане з ситуацією, повідомило Reuters, що США та Катар ведуть переговори про закупівлю українських дронів-перехоплювачів.Компанія SkyFall, один із найбільших виробників дронів, зокрема перехоплювачів, заявила, що її потужності вже перевищують можливості України щодо закупівлі цих систем. Тому компанія готова до експорту.💬 Ми вже отримали інтерес і запити від наших союзників та країн Близького Сходу, — сказав представник SkyFall. І додав, що їхній дрон P1-SUN за чотири місяці застосування збив понад 1500 дронів Shahed і 1000 інших БПЛА.💬 Компанія готова надати будь-яку необхідну допомогу, якщо отримає дозвіл від уряду, — додав представник. — Ми зробимо це лише за умови, що це не послабить оборону УкраїниІгор Федірко, генеральний директор Українського центру розвитку оборонних інновацій (UCDI), оцінює, що виробники дронів-перехоплювачів та інших систем протидії БПЛА випускають приблизно вдвічі більше продукції, ніж потрібно українській армії для відбиття російських атак.❗️ SkyFall оцінює, що може виробляти до 50 000 дронів-перехоплювачів на місяць і експортувати 5–10 тисяч без шкоди для потреб України.Хоча Україна не збиває всі російські дрони, це часто пов’язано не з нестачею дронів, а з координацією дій.Іранські Shahed-136 коштують від 50 до 100 тисяч доларів за одиницю. Натомість SkyFall позиціонує P1-SUN як вигідне рішення. Для української армії ціна одного дрона становить близько 1000 доларів залежно від комплектації.💬 Якщо говорити про експорт і допомогу партнерам, ціна, ймовірно, буде вищою, — зазначили в SkyFall . — Але навіть тоді це залишатиметься найдешевшим варіантомПредставники галузі зазначають, що одна з головних перешкод для використання українських дронів у Перській затоці — це не самі дрони, а оператори. Україна — єдина країна, яка має бойовий досвід застосування таких систем.❗️ SkyFall має власну академію, де пілоти проходять тритижневий курс. Компанія готова відправити інструкторів за кордон, якщо уряд це дозволить. Крім того, у SkyFall є технологія дистанційного керування дронами, що теоретично дозволяє керувати ними з України під час операцій у Перській затоці.
👁 5,730 26-03-06 12:49
Росія надає Ірану дані про розташування американських військових об’єктів для атак на сили США в регіоні. Це перша ознака того, що ще один суперник Сполучених Штатів бере участь у війні, хоча й опосередковано. Про це The Washington Post повідомили троє посадовців, обізнаних з розвідувальною інформацією.❗️ З початку війни Росія передала Ірану координати американських військових активів, зокрема кораблів і літаків, розповіли троє посадовців.💬 Здається, це досить всебічна допомога, — зазначив один із них.Масштаб російської допомоги Ірану поки що не повністю з’ясований. За словами посадовців, власні можливості іранської армії щодо виявлення американських сил уже значно послаблені менш ніж за тиждень бойових дій.Двоє посадовців, обізнаних із російською підтримкою Ірану, заявили, що Китай, попри тісні зв’язки з Тегераном, не надає йому допомоги.Аналітики зазначають, що передача розвідданих відповідає характеру іранських ударів по американських силах — зокрема по командних пунктах, радарах і тимчасових спорудах, як-от у Кувейті, де загинули шестеро військових. Нещодавно також було атаковано станцію ЦРУ в посольстві США в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії.Іран має лише кілька військових супутників і не володіє власною супутниковим угрупованням. Тому розвідувальні дані з російських супутників, які значно досконаліші, мають для Тегерана велику цінність. Пентагон швидко витрачає запаси високоточних боєприпасів і зенітних перехоплювачів, повідомили джерела, обізнані з ситуацією. Це підтверджує занепокоєння, яке висловлював голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Ден Кейн, коли президент Трамп вирішував, чи схвалювати операцію. Адміністрація намагається применшити оцінку Кейна.💬 Росіяни чудово розуміють, яку допомогу ми надаємо українцям, — сказав один із посадовців. — Думаю, вони були дуже раді отримати можливість відповісти
👁 6,850 26-03-05 09:07
Пентагон та принаймні один уряд країни Перської затоки ведуть переговори про закупівлю українських дронів-перехоплювачів для захисту від атак іранських безпілотників. Про це The Financial TImes повідомили представники оборонної промисловості України.Після початку війни США та Ізраїлю проти Ірану країни Перської затоки почали використовувати дорогі ракети Patriot для перехоплення іранських дронів-камікадзе типу Shahed. Однак їхні запаси швидко вичерпуються. Тепер вони звертаються до досвіду Києва.Один український посадовець назвав переговори з Пентагоном «делікатною» темою.💬 Але очевидно, що інтерес до українських перехоплювачів дронів різко зріс, адже вони можуть збивати Shahed за дуже низькою ціною, — зазначив він.Представник української оборонної промисловості підкреслив, що будь-які продажі українських систем — навіть якщо вони виробляються за кордоном — мають відбуватися тільки за погодженням із Києвом.Зеленський повідомив у вівторок, що він уже обговорив це питання з еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані та президентом ОАЕ Мохаммедом бін Заїдом Аль Нагаяном. 💬 Досвід України у боротьбі з дронами типу Shahed на сьогодні є найпередовішим у світі, — заявив Зеленський. — Водночас будь-яка така співпраця з партнерами можлива лише за умови, що вона не послабить нашу власну оборонуУкраїна стурбована власними запасами боєприпасів для боротьби з дронами. Однак Київ розраховує на те, що якщо країни Близького Сходу почнуть використовувати українські перехоплювачі замість дорогих PAC-3 для комплексів Patriot, то більше таких ракет залишиться для України. Саме вони потрібні для захисту від крилатих і балістичних ракет.Серед уже розгорнутих українських перехоплювачів — Merops (літакоподібний дрон, розроблений компаніями за підтримки колишнього керівника Google Еріка Шмідта), Sting (кулеподібний квадрокоптер від компанії Wild Hornets) та швидкісний «мисливець за Shahed» від компанії General Cherry.💬 Лише в Україні працює близько десятка компаній, які виробляють перехоплювачі — маленькі кулеподібні квадрокоптери чи літакоподібні дрони — вартістю лише кілька тисяч доларів, — розповів співрозмовник, обізнаний із переговорами.Раніше дрони Shahed вважали незначною загрозою, яка не варта дорогих перехоплювачів. Однак вони вже завдають реальної шкоди. 💬 Те, що Shahed взагалі зміг прорватися — та ще й у денний час на військову базу, яка є оперативним центром усього Близького Сходу, — просто вражає, — зазначив військовий, який служив у штабі 5-го флоту ВМС США в Бахрейні.
👁 6,290 26-03-04 10:34
Адміністрація Трампа планує провести зустріч у Білому домі з керівниками найбільших американських оборонних компаній для прискорення виробництва озброєння. Пентагон намагається поповнити запаси після ударів по Ірану та кількох інших недавніх військових операцій. Про це Reuters повідомили п’ятеро джерел, обізнаних із планом.До участі запросили компанії Lockheed Martin, RTX (материнську компанію Raytheon) та інших ключових постачальників.Після операції проти Ірану запаси боєприпасів значно вичерпалися. З 2022 року, після вторгнення Росії в Україну, а також через операції Ізраїлю в Газі, США вже витратили мільярди доларів зі своїх складів. Натомість конфлікт в Ірані потребує значно далекобійніших ракет, ніж ті, що постачали Україні.За словами одного із джерел, на зустрічі планують тиснути на виробників, щоб вони швидше нарощували обсяги виробництва. Натомість у понеділок у соцмережах Трамп написав, що в США є «практично невичерпний запас» боєприпасів і що «війни можна вести вічно».Зустріч у Білому домі відбувається на фоні роботи заступника міністра оборони Стіва Фейнберга. В останні дні він готує додатковий бюджетний запит на суму близько 50 мільярдів доларів. Ці кошти підуть на заміну озброєння, використаного в останніх конфліктах, зокрема на Близькому Сході. Сума ще попередня і може змінитися.Виробник ракет Tomahawk — компанія Raytheon — уже уклала з Пентагоном нову угоду про поступове збільшення виробництва до 1000 одиниць на рік. На 2026 рік Пентагон планує закупити 57 таких ракет за середньою ціною 1,3 мільйона доларів за штуку.Адміністрація Трампа постійно посилює тиск на оборонні компанії, вимагаючи пріоритету виробництва над виплатами акціонерам. У січні президент підписав указ, згідно з яким визначають компанії, що погано виконують контракти, але при цьому розподіляють прибуток між акціонерами.Пентагон найближчим часом оприлюднить список таких компаній. Підприємствам дадуть 15 днів на подання плану виправлення ситуації, затвердженого радою директорів. Якщо план визнають недостатнім, Пентагон зможе вжити жорстких заходів, включно з розірванням контрактів.
👁 6,290 26-03-02 16:47
❗️War&Sanctions: ГУР МО України оприлюднює компоненти та будову нової крилатої ракети рф “іздєліє-30”ГУР МО України у розділі “Компоненти у зброї” порталу War&Sanctions оприлюднює інтерактивну 3D-модель, основні складові та компоненти нової крилатої ракети противника “іздєліє-30”, а також дані про 20 підприємств, задіяних у кооперації з виробництва.Ракета має розмах крил близько 3 метрів, бойову частину масою 800 кг та дальність застосування щонайменше 1 500 км. Перші випадки застосування нової ракети проти України були зафіксовані наприкінці минулого року.▪️За маркуванням і конструктивними ознаками виріб ідентифіковано як розробку ОКБ «звєзда», що входить до складу корпорації «тактичне ракетне озброєння». Окремі технічні рішення уніфіковані з іншими виробами цього розробника та корпорації загалом. Зокрема, встановлений піроклапан пневматичної системи є ідентичним до елементів ракети Х-35У, а авіаційний катапультний пристрій подібний до систем АКУ-5М, що застосовуються для ракет типу Х-101, Х-55, Х-555. Супутникова навігаційна система, чи не вперше для крилатих ракет противника, представлена поєднанням виробів двох різних російських компаній — завадозахищеного приймача супутникового сигналу з цифровою антенною решіткою “комєта-м12” виробництва “вніір-прогрес” та приймально-обчислювального блоку виробництва “кб навіс”, створеного на базі приймача NAVIS NR9.▪️Для їх інтеграції використовується блок спряження виробництва анпп “темп-авіа”, відомого виготовленням польотних контролерів для керованих авіабомб. Усі три складові навігаційної системи містять компоненти іноземних виробників — США, Швейцарії, КНР та Нідерландів.Окремий електронний блок управління бойовою частиною БУБС-30 виконаний на російській елементній базі. Його ключовим компонентом є 32-розрядний мікроконтролер архітектури ARM 1986ВЕ1АТ виробництва компанії “пкк міландр”. ▪️ГУР МО України продовжує системну роботу з дослідження нових розробок противника та інформування світу з метою спільної протидії загрозам.ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok