Fuente
Cringe Crusade | Короч народ, досліджував останні тижні чеченське питання.Вибуху північ...
84 Vistas/Alcance
2026-01-02 08:44
Mensaje №19802
Короч народ, досліджував останні тижні чеченське питання.Вибуху північного Кавказу з Чечні не буде. Якщо й буде то це буде Дагестан або Інгушетія. Я би навіть в цьому плані більше ставив на Інгушетію. Та й навіть у випадку Інгушетії Москва повинна сильно накосячити щоб Кавказ спалахнув, ну або фізично самоліквідуватися.І ось чому. В Ісламі є таке поняття як фітна. Це щось на зразок анархії, хаосу, беззаконня, смути. Так от сунітський Іслам стведжує що краще погана влада ніж фітна, на відміну від того ж шиїтського Ісламу де приводів для повстання набагато більше.Терпима влада це:- Іслам не заборонений, мечеті працюють.- не змушують до явного куфру (віровідступництва)- є базова безпека життя і майна.- закони можуть бути не шаріатські, але не антирелігійні.Щоб проїбати таке населення треба саме втратити політичний контроль. Тобіж щоб почалась фітна в елітах. А так, з великою імовірністю народ прийме нового ставленика лиш би не було хаосу. І тут уже питання до наступника Кадирова чи вдасться йому втримати баланс і не почати фітну. Якщо поглянути в цьому плані на інші республіки Кавказу то Чечня як раз найбільш стабільна в порівнянні з Інгушетією чи Дагестаном. І тут ми плавно переходимо до наступного пункту політичної стабільності на Кавказі - тейпи. Це клани по нашому. Союзи кількох родин. Над тейпами є тухум, але тухум це швидше політична структура кількох тейпів яка може мінятися, тому їх поки не берем до уваги. В Чечні якщо вам цікаво зараз 9 тейпів і вони територіальні зараз. Але під час війни саме тейп буде постачати воїнів. Так от, тейпи сильні в Чечні та Інгушетії. А в Дагестані ряднина різноманітних етносів. Там тейпи слабші. Дагестан всю історію пострадянської Росії це суцільна історія тимчасових рішень для стабільності регіону. І в Дагестані ще є більш чисельні салафіти які більш радикальніші ніж суфіти. А ще там є азейбаджанці-шиїти, хоча в разі шухера ті будуть більше орієнтується на світського Алієва як би це кумедно не звучало. Так чи інакше, Дагестан це більше підгрунтя для ІДІЛ, хоча навіть вони будуть в меншості там в разі вторгнення і спроби встановлення вілаяту. В Чечні ж салафізм взагалі сильно дискредитований після другої чеченської. Це ті самі вахабіти були. Інгушетія це ж інша форма нестабільності. В них сильні тейпи як в Чечні, але в них немає яскравого представника центру у вигляді Кадирова який би вибудував персональну вертикаль. А ще там є трагедія Пригороднього району, косяк ще радянської влади. І там нижчий поріг мобілізації суспільства що підтверджувалось протестами 2018-2019 і протестами під час першої хвилі мобілізації. Небезпечна суміш. Якщо Дагестан може рванути тому що Москва затупить і прийме рішення яке порушить баланс між джаматами створивши фітну, то Інгушетія рване тому що Кремль в принципі дасть слабину і покаже що мусорів можна бити і вам за це нічого не буде. Чечня якщо й приєднається до двіжу то другим ешелоном.Що змінить смерть Кадирова? З великою імовірністю нічого. Як казав вище народ більше боїться фітни чим чогось ще. Особливо після травми тривалої війни в 90-х. Для Москви це буде щось на зразок сповіщення в грі "Unit lost". Так, буде певний ризик короткочасної нестабільністі але не більше. Хоча короткочасна нестабільність може перерости в фітну якщо еліти почнуть гризтися а наступник буде тупити.Повстання північного Кавказу це буде чисто політична історія. Оголошення "джихаду" чи "газавату" якщо й буде то чисто в пропагандиських цілях. І щоб це сталося Москва повинна колапсувати. Не раніше. Коли ж почнеться фітна, о тоді вже процеси будуть незворотні і Кремль остаточно втратить Кавказ.