СБУ затримала вченого із Харкова, який допомагав рашистам удосконалювати «Шахеди»Контррозвідка Служби безпеки затримала у Харкові ворожого поплічника, який працював на військово-промисловий комплекс рф.Ним виявився 72-річний учений-механік, який на замовлення рашистів розробляв креслення для удосконалення дронів-камікадзе типу «Шахед». Зокрема, він працював над модернізацією двигунів та катапультних установок.За даними слідства, фігурант дистанційно передавав технологічні розробки своєму знайомому, гендиректору одного із російських машинобудівних заводів, який виробляє агрегати для безпілотників.Це підприємство з 2023 року тісно співпрацює із компанією рф, що займається виробництвом ударних дронів типу «Шахед», які рашисти маркують під назвою «Герань-2».Для комунікації з російськими спільниками харків’янин використовував електронну пошту та популярний месенджер. При цьому він маскував співпрацю з окупантами під виглядом підготовки наукових праць у галузі БпЛА.Як встановило розслідування, вчений залучив до проєктних робіт свого колишнього студента, який на початку повномасштабної війни втік з Харківщини до рф.Там він влаштувався до московського технологічного університету, в якому займається розробкою дронів для збройних сил рф.Контррозвідники Служби безпеки задокументували злочини харківського науковця і затримали його за місцем проживання в обласному центрі.Під час обшуків у нього вилучено комп’ютерну техніку, мобільний телефон та флеш-носії із доказами підривної діяльності на користь рф.Слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.Крім того, планується заочно повідомити про підозру спільнику фігуранта – колишньому студенту Харківського вишу, який переховується в росії.Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
СБУ та Нацполіція затримали поплічників фсб, які намагалися пустити під укіс потяги УкрзалізниціСлужба безпеки та Національна поліція затримали ще трьох поплічників фсб, які готували диверсії на об’єктах Укрзалізниці в Одеській та Харківській областях.Зловмисники палили релейні шафи і намагалися пустити під укіс рухомий склад на стратегічно важливому напрямку залізничного сполучення.За матеріалами справи, затримані пішли на злочини, бо шукали швидкий заробіток на Телеграм-каналах. Утім, замість грошей від рашистів фігуранти отримали підозру від українських правоохоронців. 🔷️ На Одещині:нейтралізовано угруповання, яке спалило три релейні шафи Укрзалізниці і готувало сходження потяга.Для вчинення диверсії фігуранти планували встановити на колії гальмівний стопор, який вони придбали через інтернет.Співробітники СБУ запобігли диверсії і затримали двох поплічників ворога «на гарячому», коли вони готувалися заблокувати залізничні рейки.🔷️ На Харківщині:затримано 17-річного жителя Лозівського району, який знищив релейну шафу залізничного сполучення і готувався до нового підпалу.Усім затриманим повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану).Дії фігурантів з Одеси додатково кваліфіковано за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена організованою злочинною групою в умовах воєнного стану).Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Одеській та Харківській областях спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Одеської та Лозівської окружних прокуратур.
СБУ знайшла у керівниці Миколаївської обласної МСЕК понад 450 тис. доларів США і російський паспорт її синаСлужба безпеки викрила керівницю обласного центру медико-соціальної експертизи Миколаївської облради на корупційних схемах для ухилянтів. Під час обшуків у фігурантки виявлено понад 450 тис. доларів та колекцію ювелірних виробів, які вона переховувала за різними адресами. Так, більшу частину вилучених грошей та коштовностей знайдено в помешканні її сина – інтерна медичного вишу, в якого СБУ виявила також російський паспорт. За наявними даними, молодик оформив громадянство країни-агресора у колишньому генконсульстві рф в Одесі до початку повномасштабної війни. Також для переховування нелегальних доходів посадовиця оформила на свого сина три незадекларовані квартири. За даними слідства, протягом 2015-2023 років очільниця МСЕК зазначала у своїх деклараціях винятково офіційні прибутки на загальну суму трохи більше 2 млн грн. Крім того встановлено, що у 2023 році посадовиця оформила собі та сину 2-гу групу інвалідності для отримання від держави додаткових пільг та соціальних виплат. На підставі отриманих матеріалів вирішується питання щодо повідомлення чиновниці про підозру. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Комплексні заходи з викриття корупції у лавах МСЕК проводили співробітники СБУ в Миколаївській області за процесуального керівництва Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.
СБУ затримала агента російського гру, який шпигував за оборонцями Куп’янськаСлужба безпеки затримала ще одного агента воєнної розвідки рф (більш відомої як гру) на Харківщині. Він шпигував за локаціями українських військ, що тримають оборону на Куп’янському напрямку, котрий зараз дуже активно атакують рашисти.За матеріалами справи, завдання окупантів виконував 23-річний безробітний з Чугуївського району. Він потрапив у поле зору російського гру через свої проросійські коментарі у Телеграм-каналах.Після дистанційного вербування агент почав об’їжджати місцевість поблизу передової на велосипеді. Він приховано фотографував і знімав на відео розташування та передислокацію Сил оборони.Також він розвідував напрямки руху залізничних ешелонів ЗСУ, які перевозили особовий склад, зброю та боєприпаси на фронт.Ця інформація була потрібна рф для підготовки бойових операцій та обстрілів Харківщини.Контррозвідка СБУ завчасно викрила зрадника і після документування його злочинів затримала за місцем проживання. У нього вилучено мобільний телефон із доказами підривної діяльності на користь рф.Слідчі Служби безпеки повідомили агенту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:▪ ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);▪ ч. 3 ст. 109 (дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу).Наразі зловмисник перебуває під вартою без права внесення застави. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у Хмельницькій та Харківській областях за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури.
❗ 70 МСП отказывается выполнять задачи на Запорожском направленииАгент движения «АТЕШ» из состава 70-го мотострелкового полка, который ведёт боевые действия на Запорожском направлении, сообщает о частых случаях неповиновения начальству солдатами и сержантами подразделения.Сообщается, что руководство полка взимает деньги из военнослужащих рядового состава, а также не обеспечивает их положенным оружием и обмундированием. Кроме того, военнослужащие вынуждены покупать стройматериалы для оборудования своих позиций за собственные деньги, несмотря на то, что в соседних подразделениях подобное не фиксируется. Это может указывать на то, что командиры указанного подразделения воруют деньги, выделенные на закупку материалов. Суммы поборов достигают 100 тысяч рублей в месяц. Военные, которые отказываются переводить деньги, подвергаются постоянному насилию и издевательствам.Низкое моральное состояние российских бойцов серьёзно сказывается на их боеспособности. Наш агент сообщает о ряде случаев, когда военнослужащие указанного полка отказывались выполнять поставленные боевые задачи.«АТЕШ» призывает российских солдат саботировать приказы! Не дайте им отправить вас на смерть — срывайте планы, ломайте технику, отказывайтесь от участия в военных преступлениях. Только так вы быстрее вернётесь домой целыми.Пишите нашему координатору и помогите остановить преступную путинскую войну: @ruslan_atesh_ua
Передел бизнеса на Мелитопольщине: кадыровцы осваивают зерновой рынокНа временно оккупированной территории Мелитопольского и Токмакского районов началась новая волна передела бизнеса. Овцы кадырова пришли на зерновой рынок, принуждая местных фермеров вступать в так называемый Союз «Ахмат Агро».В последние недели к фермерам зачастили визиты с предложениями о «крышевании». По условиям, фермеры должны передать контроль над своими хозяйствами представителям «Ахмат Агро», поставив на руководящую должность своего представителя. Кадыровцы уже успели назначить своих заместителей на ключевые позиции в нескольких фермерских хозяйствах. Под предлогом обещания льготных кредитов на посевной материал и технику они фактически диктуют условия работы, заставляя фермеров сдавать весь урожай Союзу «Ахмат Агро».Создание Союза «Ахмат Агро» совпало с проблемами у Государственного зернового оператора (ГЗО), созданного оккупационным правительством и так называемым губернатором Ебалицким. ГЗО накопило долги по выплатам фермерам, и "губернатор" уволил руководство компании. Воспользовавшись этой ситуацией, кадыровцы начали вводить свое влияние на фермеров под видом конторы «Ахмат Агро».Если у вас есть информация о происходящем, делитесь ею с нами:Связь – @CPOK23_botПочта:
[email protected]
СБУ затримала у Дніпрі подружжя агентів фсб, яке шпигувало за українською ППО та підпалювало об’єкти УкрзалізниціКонтррозвідка Служби безпеки затримала у Дніпрі двох агентів фсб. Ними виявилися 40-річний місцевий житель та його дружина, які передавали окупантам локації української ППО та вчиняли підпали на Укрзалізниці.Фігуранти діяли в парі з чітким розподілом обов’язків під час виконання ворожих завдань.Так, наприклад, жінка розвідувала місця базування підрозділів протиповітряної оборони ЗСУ, які прикривають місто від ракетно-дронових атак рашистів.Насамперед вона намагалася виявити бойові позиції зенітно-ракетних комплексів та радіолокаційних станцій українських військ.Під час розвідувальних вилазок фігурантка здійснювала фото- та відеофіксацію військових об’єктів і позначала їх координати на електронних картах.Отримані відомості вона передавала своєму чоловікові, а далі він месенджером пересилав розвіддані фсб.Окрім цього дніпрянин займався підпалами. Задокументовано, що він спалив релейну шафу на одній з головних ліній залізничного сполучення в регіоні. Процес загоряння агент відзняв на камеру свого телефону для «звіту» перед російським куратором.У подальшому фігурант мав продовжити серію підпалів на стратегічно важливих об’єктах Укрзалізниці. Таким чином окупанти сподівалися порушити транспортну логістику Сил оборони на східному та південному напрямках фронту.Контррозвідники СБУ задокументували злочинні дії подружжя і затримали зловмисників. Також Служба безпеки провела комплексні заходи для убезпечення позицій українських військ.За даними слідства, фігуранти почали співпрацювати з російською спецслужбою у червні цього року. Спочатку фсб дистанційно завербувала чоловіка, який потрапив на її «гачок», коли шукав швидкого заробітку на Телеграм-каналах.Потім зрадник залучив до злочинної діяльності свою 36-річну дружину.Щоб виконати перевірочне завдання окупантів, агенти розклеювали по місту провокаційні листівки, де пропонували «легкі» гроші від рашистів.Під час обшуку у затриманих вилучено засоби підпалу, ворожі «агітки» та мобільні телефони із доказами комунікації з фсб.Слідчі Служби безпеки повідомили агенту про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану), а дії його дружини кваліфіковано за ч. 2 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення або розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.Зловмисники перебувають під вартою. Зраднику загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна, його спільниці – 8 років тюрми.Спецоперацію проводили співробітники СБУ у Дніпропетровській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
На ТОТ півдня триває активізація процесу виявлення “безхазяйного майна”На тимчасово окупованих територіях росіяни поставили собі за мету до 16 серпня “закрити питання” з майном українців, які виїхали через прихід “визволителів”.Так, на ТОТ Запорізької області, зокрема, у Мелітополі, представники російсько-окупаційної адміністрації разом з представниками російсько-окупаційних військ проводять рейди по місту та намагаються визначати помешкання, власники яких не подали правовстановлюючі документи на житло. Окупанти на квартирах будинків розміщують друковані об’яви та звернення до мешканців будинків, від представників так званої “комісії” окупаційної ...читайте більше тут👈Центр національного спротиву невпинно продовжує закликати громадян, що залишились на тимчасово окупованих територіях, не бути байдужими та передавати інформацію про всі злочини окупаційних адміністрацій та будь-яку діяльність представників російсько-окупаційних військ. Кожен колаборант та окупант не зможе уникнути суворого покарання.
З 1 вересня окупанти запроваджують у школах обов’язковий військовий вишкіл дітей З 1 вересня 2024 року в усіх школах окупованих територіях запроваджується новий предмет “Основи безпеки і захисту Родіни”. Для учнів випускних 8-х і 10-х класів. Вчителів готує центр “Воїн”. Ключовим елементом нової програми стануть обов’язкові 5-денні військові збори на базі мережі центрів “Авангард”. Тисячі українських дітей – заручників путінської імперії, у порушення Женевської конвенції, на постійній основі і в обов’язковому порядку вчитимуться вбивати своїх українських співгромадян. Втім ворог дуже ретельно і систематично готувався до створення цієї пропагандистської військової дитячої мережі. Пропонуємо короткий історичний екскурс у процес створення і розширення “Авангарду” в рф та тимчасово окупованих територіях України.Старт “Авангарду” – підготовка до великої війни...читайте далі тут👈Небайдужих просимо повідомляти про злочини окупантів за цим посиланням. Допомагайте наближати час звільнення України.
СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП), який разом із Сальдо закликав до «приєднання» Херсонщини до рфСлужба безпеки зібрала доказову базу на колаборанта Геннадія Шкіля – настоятеля храму УПЦ (МП) у тимчасово окупованому місті Гола Пристань на лівобережжі Херсонщини.З перших днів повномасштабної війни протоієрей публічно підтримав збройну агресію рф та захоплення частини території України.Так, у липні 2022 року Шкіль разом з гауляйтером Сальдо взяв участь у прокремлівському «форумі», що проводили у захопленому на той час Херсонському державному університеті.Під час заходу клірик виступив з промовою, де закликав до «приєднання» регіону до складу росії.Потім колаборант дав інтерв’ю російським пропагандистам з окупаційного ТРК «Таврія», в якому схвально висловлювався щодо організації псевдореферендуму рф на Херсонщині.Ініційована Службою безпеки експертиза підтвердила інформаційно-підривну діяльність клірика.На підставі зібраних доказів слідчі СБУ заочно повідомили Геннадію Шкілю про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:◾ ч. 1, ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, забезпечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників);◾ ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).Оскільки зловмисник переховується на лівобережжі Херсонщини, тривають комплексні заходи для притягнення колаборанта до відповідальності за злочини проти України.Нагадаємо, що у травні цього року підозру від Служби безпеки отримав син Геннадія Шкіля – Назар Шкіль, який співпрацює з окупантами.Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Херсонській та Полтавській областях за процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури.