Fuente
Глобальна мережа журналістів-розслідувачів | Що втратить світ, якщо зникнуть «Радіо Свобода» та «Голос Америки»? ...
126 Vistas/Alcance
2025-04-14 16:32
Mensaje №689
Що втратить світ, якщо зникнуть «Радіо Свобода» та «Голос Америки»? У середині березня Білий дім несподівано оголосив про значне скорочення фінансування і штату Агентства США з глобальних медіа (USAGM), до якого належать «Голос Америки», «Радіо Свобода», Radio Free Asia та десятки інших ЗМІ по всьому світу.У багатьох країнах з авторитарними чи тоталітарними режимами ці редакції — чи не єдине джерело достовірної інформації. Коли державні й олігархічні медіа мовчать, вони висвітлюють вкрай важливі теми — порушення прав людини, корупцію, воєнні злочини.Три показові факти про USAGM🟥 Щотижневе охоплення — понад 360 мільйонів людей.🟥 Цифровий, телевізійний і радіоконтент 47 мовами.🟥 За даними Committee to Protect Journalists протягом останніх 22 років через свою професійну діяльність 9 співробітників «Голосу Америки» були вбиті, ще 9 — ув’язнені. Двоє й досі сидять у в’язниці за свої розслідування неправомірних дій в армії та корупції в уряді.🗨️ «Якщо ЗМІ Агенції USAGM замовкнуть, це позбавить голосу найвразливіші та пригноблені групи, які втратять доступ до медіа. Сотні мільйонів людей можуть залишитися без незалежних та неупереджених джерел інформації рідною мовою», — зазначив член правління GIJN і старший радник Internews Олег Хоменок.Різке скорочення фінансування USAGM наразі оскаржується в судах США — як і скасування програм USAID — зі змінним успіхом.📣 Історії про репортерів та роботу «Радіо Свобода» та «Голосу Америки» в різних країнах світу читайте на GIJN.