Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Факультет германської філології і перекладу КНЛУ
Añadido 14 jul. 2024

Факультет германської філології і перекладу КНЛУ

@germanicphilology_knlu_official
Número de suscriptores: 1 645
Fotos: 802
Videos: 202
Enlaces: 458
Descripción:

👥 Número de suscriptores

1 645
Promedio/Día:: +1
Promedio/Tiempo:: -4
Promedio/Mes:: -10

👁️ Vistas promedio por mensaje

1 144
Promedio/Día:: 1,240
Promedio/Tiempo:: 909
ERR: 69.54%

📊 Mensajes por Día

1.6
Último día: 0
Promedio semanal: 1.7
Promedio por día: 1.6

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

ОНЛАЙНДрузі, у понеділок, 26 січня, вчена рада КНЛУ розглядатиме питання про початок весняного семестру. Проєкт ухвали розміщено за покликанням: https://t.me/knlu_official/175. Проєкт містить лише одну пропозицію: розпочати весняний навчальний семестр у форматі онлайн. При цьому студенти четвертого курсу, крім факультету освітніх технологій, приступаються до практики 02 лютого у звичному режимі; студенти четвертого курсу факультету освітніх технологій приступають до навчання у форматі онлайн 02 лютого (їхня практика, наскільки я зрозумів концепцію, переноситься на весну, але тут детальну інформацію краще отримати в деканаті); решта студентів приступають до навчання у форматі онлайн за графіком — 09 лютого.Причина очевидна: місто поки що не може подолати критичну ситуацію, що склалася в енергетиці, а ми від міста залежимо майже повністю, найголовніше — в опаленні. Навчальні корпуси № 2 і 3 переважно перебувають без електрики. Опалення у навчальному корпусі № 3 немає, оскільки немає електрики, щоб підживлювати насос підкачки теплоносія; теплоносій з цього корпусу злито й повернення до його нормального функціонування, найімовірніше, відбудеться лише після повернення погоди до плюсових значень. Опалення, вода, електрика у гуртожитках — це гойдалки, тому масово повертати туди студентів просто неможливо. У головному корпусі електроенергія є, але опалення — централізоване, як у всіх у місті Києві, тому залежить від температури теплоносія, який подає місто. Тут також гойдалки: сьогодні опалення є, вчора його не було. Чи буде завтра, ніхто не скаже. Тим більше, що війна не закінчилася, й атаки на цивільну інфраструктуру, на жаль, триватимуть. У таких умовах просто неможливо почати навчання в аудиторіях. І треба готуватися до думки, що на онлайні ми пробудемо до квітня. Але точно дату завершення навчання у форматі онлайн визначатиме ректорат з огляду на поточну ситуацію.Безумовно, я усвідомлюю усі застереження і проблеми, пов'язані з онлайном: у багатьох немає світла (у мене станом на цей момент його також немає уже більше тридцяти годин), у когось перебої з Інтернетом. Але альтернатива — перенесення навчання з лютого і березня на літо: навряд чи це комусь сподобається. Але якщо є бажання, Ви можете винести це питання на розгляд вченої ради через своїх представників.Особливо хочу, щоб ми завернули увагу: головний корпус Університету продовжує працювати у звичному режимі. Фактично у режимі хабу: зараз ми дообладнуємо великі простори точками доступу вай-фай (це буде читальний зал, зал засідань ректорату на четвертому поверсі, деякі інші аудиторії, список яких ми ще дамо ближче до початку навчання). Світло в головному корпусі є, принаймні поки що. Якщо його почнуть вимикати, ми вмикатимемо генератор у пункті незламності ЦКМ, де можна буде зарядити гаджети, а також знайдемо варіант заживлення точок доступу до Інтернету. Якщо Ви прийдете зі своїм гаджетом і з гарнітурою (щоб не заважати іншим), Ви зможете працювати і навчатися. Це стосується і викладачів, і студентів. Для викладачів додатково обладнано аудиторію з робочими місцями, обладнаними комп'ютерами. Доступ до спільних просторів у головному корпусі в робочі години безперешкодний і необмежений. Якщо буде більша потреба, вводитимемо додаткові аудиторії. Іншого варіанта я поки що не бачу. Якщо хтось із викладачів чи студентів може запропонувати кращий або оптимальніший варіант, ми з колегами з ректорату готові вивчити його. Звертайтеся напряму до мене: моя електронна пошта є в корпоративному каталозі, також мій контакт є в Тімзі, можете скористатися чатом Тімз. Єдине прохання: пишіть, якщо є конкретна реалістична пропозиція, а не суцільні емоції. Тримаймося, весна вже скоро!П.с.: До речі, ми почали вставляти великі вікна в холі, які було пошкоджено ворожою атакою рік тому.
Зимовий вступ / "Нульовий курс" Постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2026 No 1628 у 2026 році було запроваджено так званий Зимовий вступ / Нульовий курс: Експериментальний проєкт "Відкритий шлях до вищої освіти". Цей проєкт передусім має на меті забезпечити подолання освітніх втрат вступників з тимчасово окупованих територій. Крім того, хоча це й прямо не декларується, він спрямований на підтримку непопулярних спеціальностей ("спеціальності, які користуються особливою державною підтримкою"), оскільки саме на такі спеціальності вступники після проходження "нульового курсу" отримають додатково 15 балів. А отже, якщо Ви закінчили такий курс і вступаєте на спеціальність з особливою державною підтримкою, то конкурсний бал за цією заявою буде набагато вищий, ніж за всіма іншими Вашими заявами. А це своєю чергою значить, що за цією заявою Ви майже гарантовано отримаєте рекомендацію на навчання за державним замовленням. Безсумнівний плюс цього курсу - це те, що вступники з тимчасово окупованих територій можуть пройти його за кошт державного бюджету. Безсумнівний мінус - це те, що він: а) зарегламентований державою, тобто університет не може скоригувати чи перерозподілити кількість годин навчання: має бути по 90 годин аудиторного навчання на кожен предмет. Нескладно порахувати, що при тримісячній тривалості курсу (наприклад, лютий, березень, квітень) слухачеві доведеться навчатися 30 годин на тиждень (це більше, ніж на звичайній бакалаврській програмі); б) встановлення державою граничної вартості навчання на курсі в розмірі 3000 грн на місяць. При тому самому тримісячному курсі у групі з десятьох слухачів вартість однієї години навчання становитиме 270 грн. Якісний викладач за 270 грн годину не читатиме, а отже, у таку групу потрібно набрати мінімум 30 слухачів. Виходить, що якщо університет не має спеціальностей з особливою державною підтримкою, йому просто невигідно запроваджувати такий курс, та й для вступника вигода доволі сумнівна. Саме тому значна кількість університетів відмовилася від участі в цьому експерименті. Київський національний лінгвістичний університет не запроваджує "нульовий курс", проте ми маємо наші традиційні курси підготовки до складання НМТ. Вони не додадуть Вам балів (ми не маємо спеціальностей з особливою державною підтримкою), але вони забезпечать Вам у мінімально необхідному обсязі занять ті знання, які будуть достатніми для отримання гідного результату під час складання НМТ. Наші підготовчі курси довели свою ефективність протягом багатьох попередніх років. Для вивчення на наших курсах підготовки до НМТ Ви можете обрати один предмет, кілька предметів у різних комбінаціях або пакет з чотирьох предметів (четвертий – англійська мова). Приємним бонусом може бути те, що в разі вступу на контракт після нашого підготовчого курсу Ви отримаєте знижку на навчання у розмірі 20%. Реєстрація на курс підготовки до НМТ від Київського національного лінгвістичного університету стартує наступного тижня (реєстраційна форма буде на Телеграм-каналі ПК КНЛУ). Заняття розпочнуться у перших числах лютого, триватимуть 17 тижнів у форматі онлайн. Якщо Вам потрібна детальніша інформація, звертайтеся: [email protected] або в чат ПК https://t.me/knlu_pk.
Проєкт СтратегіїНа офіційному вебсайті Київського національного лінгвістичного університету оприлюднено проєкт Стратегії розвитку Університету на 2026 — 2030 роки. В основу Cтратегії покладено європейський стандарт менеджменту освітнього закладу İSO 21001. Це найновіший і власне єдиний європейський стандарт, який регламентує засадничі принципи організації системи управління закладом освіти (Management systems for educational organizations). Трансформування системи менеджменту в напрямах, рекомендованих стандартом, дозволить вивести Університет на новий рівень якості і наблизити до практик європейських освітніх інституцій. Саме такий вихід на європейські стандарти якості управління освітнім процесом і є нашим стратегічним курсом на наступні п'ять років.Стратегія — певною мірою специфічний і трохи складний для сприйняття документ. Важливо розуміти, що він має рамковий характер і не становить документ прямої дії. На його основі прописуватиметься щорічний план реалізації і цільові показники діяльності (KPİ) для кожної посадової особи Університету, починаючи від ректора. Наприкінці кожного навчального року вони контролюватимуться і коригуватимуться відповідно до оперативних цілей.Якщо Ви раптом знайдете натхнення, почитаєте проєкт і матимете запитання або пропозиції, адресуйте їх до керівника Офісу підтримки реформ нашого Університету проф. Олександра Хоменка: [email protected]. Важливо, щоб до процесу визначення стратегічних напрямів розвитку й оперативних цілей діяльності Університету було залучено всю нашу університетську спільноту.Я дякую робочій групі, яка протягом більш як року працювала над аналізом реалізації попередньої стратегії, проведенням SWOT-аналізу Університету загалом та кожного структурного підрозділу окремо і власне розробкою проєкту Стратегії: декану Ганні Кучерявій, яка очолювала робочу групу, професору Олександру Хоменку, деканам Марині Охріменко, Ярославі Гнезділовій, Катерині Єсипович, Марії Писанко, завідувачам кафедр Тетяні Тронь і Христині Мелько, відповідальному секретареві ПК КНЛУ Володимиру Белі, усім іншим колегам, які долучилися до процесу розробки Стратегії. Після громадського обговорення Стратегію буде направлено на погодження Наглядовій раді КНЛУ, схвалено на Конференції трудового колективу Університету й остаточно затверджено вченою радою КНЛУ. Після цього буде укладено річний оперативний план її реалізації. Реалізація Стратегії розпочнеться з 01 вересня 2026 року й триватиме за навчальними роками до 30 червня 2030 року.Усіх колег, студентів, батьків студентів, друзів Київського національного лінгвістичного університету, які сьогодні святкують Різдво Христове, я вітаю із цим світлим святом і бажаю спокійного Святвечора ❤️
Якими ж є результати наукової атестації Київського національного лінгвістичного університету у 2025 році? І обнадійливими, і водночас такими, що дають підґрунтя для роздумів. З обнадійливого є те, що за гуманітарно-мистецьким напрямом ми увійшли до групи Б. З одного боку, ми заскочили буквально в останній вагон, отримавши результат на нижній межі — 50 балів. З іншого боку, можемо пригадати, що п'ять років тому атестацію за цим напрямом ми не пройшли й близько, отримавши лише 8 балів. Прогрес очевидний і чималий: ми можемо привітати один одного, можемо й подякувати один одному, адже цей очевидний прогрес за п'ять років — це результат роботи кожного викладача і студента, які долучилися до наукової роботи (брали участь у конференціях, публікувати статті і тези, готували монографії і підручники, брали участь у програмах наукового стажування, писали й захищали дисертації, отримували гранти на наукову діяльність тощо). Я щиро дякую за цей прогрес проректору з наукової роботи професору Аллі Корольовій, адже на ній тримається організація і координація усіх аспектів наукової роботи нашого Університету. Водночас є над чим замислитися: прогрес очевидний, але результат вочевидь недостатній. У гуманітарно-мистецькому напрямі місце Лінгвістичного університету однозначно має бути у групі А. Відповідно стратегічною метою для себе ми ставимо підвищення щонайменше до 75 балів під час наступної наукової атестації через п'ять років. Що засмучує? На жаль, результат атестації за суспільним напрямом, особливо якщо зважати на те, що ми маємо потужний напрям за спеціальністю Середня освіта і не менш потужний психологічний напрям. Але чогось нам забракло (власне чого — нині розбираємося і представимо план роботи щодо удосконалення наукової ділянки нашої роботи, затверджений у форматі наказу). Ми набрали лише 23 бали й потрапили до групи Г (це неприємна буква і неприємна група). Удвічі неприємніше те, що п'ять років тому саме за суспільним напрямом наукову атестацію ми, хоч і з мінімальним результатом, але пройшли. Є над чим подумати, є над чим попрацювати. І головне з усього цього: нам слід усвідомлювати вагу наукової роботи. Вагу наукової роботи для Університету загалом (це наш престиж, це наше фінансування) і для кожного викладача (адже саме результат наукової роботи з 2026/2027 навчального року безпосередньо вплине на обсяги навчального навантаження кожного викладача з огляду на диференціацію посад науково-педагогічних і педагогічних працівників, яка вже відбулася на законодавчому рівні). Ще раз дякую усім колегам, які працюють над розвитком наукових напрямів у Київському національному лінгвістичному університеті, і бажаю ще більших наукових здобутків!
Ми завершили студентські вибори. Я вітаю обраних голів студентської ради Університету Богдана Смука; студентських рад факультетів: германської філології і перекладу Марію Куйденко; східної і слов'янської філології Дарію Красноголову; романської філології і перекладу Кароліну Романчук; туризму, бізнесу і психології Поліну Галацевич; освітніх технологій Ольгу Цаль. Вітаю також інших студентів, обраних до керівних і представницьких органів студентського самоврядування.Кожного разу, коли в Університеті проходять студентські вибори, я наголошую, і роблю це й нині: студентське самоврядування - важлива частина менеджменту закладу вищої освіти. Університет існує лише тоді, коли в ньому є студенти. Тому основна мета університетського менеджменту полягає у тому, щоб поліпшувати умови навчання студентів. Зробити це без участі самих студентів неможливо. Кожен з обраних голів студрад став членом вченої ради Університету (уже є відповідний наказ по Університету). Вчена рада - це законодавчий орган Університету, а отже, кожен голова студентської ради, а також і всі студенти факультетів через своїх голів студрад мають змогу впливати на політику Університету, подавати пропозиції до вченої ради і безпосередньо до мене щодо всіх аспектів діяльності Університету. Я закликаю голів студентських рад, учасників представницьких органів активніше долучатися до управлінських процесів в Університеті, здійснювати співпрацю із студентськими організаціями інших закладів вищої освіти і переймати їхній позитивний досвід.Я особисто, керівництво Університету і факультетів, усі ми готові до співпраці зі студентськими самоврядуванням. Бажаю новообраним студентським лідерам успіхів у їхній діяльності на користь нашого студентства і нашого Університету!
🚀 Привіт, друзі!Я — Таїсія Матвієнко(для своїх Тася), студентка ІІ курсу ФГФіП.Цього року балотуюсь на посаду виборного представника студентів від ІІ курсу до складу студентської ради.Минулого року я вже працювала у студраді, тож знаю, як це влаштовано зсередини. Тепер хочу зробити ще більше й співпрацювати з Машею Куйденко 💜 Трохи про мене:— люблю командну роботу і доводжу справи до кінця;— завжди відкрита до спілкування і готова вислухати;— кайфую від організації подій, які приносять користь іншим;— маю досвід у студентських ініціативах і знаю, як змінювати життя факультету на краще.📌 Мої цілі:— робити студентське життя цікавішим (турніри, івенти, тематичні тижні,вечірки🥳);— розвивати зручні ресурси для студентів;— бути голосом курсу і відстоювати наші інтереси.-допомагати новачкам швидше адаптуватися та відчувати себе частиною великої студентської сім’ї.-створювати традиції факультету, які об’єднують усіх студентів;— організовувати корисні воркшопи, зустрічі з випускниками та мотивуючі лекції;— робити акцент на підтримці студентських ідей і допомагати їх реалізовувати;— влаштовувати «цікаві дні» спорт,творчість,волонтерство, щоб кожен міг знайти себе;— працювати над тим, щоб універ був не тільки місцем навчання, а й простором для дружби, розвитку й натхнення.🤍 Я хочу, щоб кожен відчував: його голос важливий. Разом ми можемо зробити більше!З повагою,Таїсія (Тася) — кандидат у виборні представники від ІІ курсу
До уваги студентів першого курсу!03 і 04 вересня ми плануємо проводити посвяти у студенти КНЛУ за заздалегідь затвердженим графіком. Водночас усі ми бачимо за перші дні вересня, що ворог намагається усіма можливими способами перешкодити робочому ритму в усіх сферах нашої діяльності, у тому числі і в освіті. Очевидно, що в разі оголошення повітряної тривоги проведення урочистостей буде неможливим.Просимо Вас врахувати:✔️ якщо повітряну тривога буде оголошення до початку посвяти (до 11:00 години) і вона не припиниться до 12:00 години, урочисті заходи на цей день буде скасовано. Якщо Ви перебуваєте в Університеті в цей момент, будь ласка, скористайтеся укриттям. Якщо тривога закінчиться до 12:00 години, урочистості почнуться через 30 хвилин після завершення тривоги;✔️ якщо тривога почнеться під час урочистих заходів, учасники мають спуститися до укриття й очікувати на завершення повітряної тривоги. Якщо повітряна тривога триватиме більш як одну годину, урочистості в цей день буде скасовано. Якщо тривога триватиме менш як годину, урочистості відновляться через 15 хвилин після завершення тривоги;✔️ у разі скасування загальноуніверситетських заходів факультети знайдуть можливість провести урочистості пізніше на факультетському рівні;✔️ лекції, заплановані на наступний тиждень, проводитимуться за тим самим алгоритмом, водночас скасовані лекції будуть проведені в той самий день у форматі онлайн (про час проведення буде оголошення додатково);✔️ на навчальний період в Університеті є затверджений алгоритм проведення занять на випадок повітряної тривоги: навчальні заняття у жодному разі не пропадають. З цим алгоритмом Вас ознайомлять під час формаційної лекції про організацію освітнього процесу. Дякуємо всім за розуміння!
Виконання вимог завершеноВиконання вимог до зарахування на навчання для здобуття ступеня бакалавра за заявами з пріоритетностями завершено. Вимоги до зарахування на навчання на місця державного замовлення і на місця за кошти фізичних і юридичних осіб виконали 600 вступників (із 777 наданих рекомендацій). Це цифра на сьогодні, до понеділка вона може трохи скоригуватися.Наказ про зарахування буде сформовано, підписано ректором Університету й оприлюднено в понеділок, 11 серпня. Про зарахування вступники можуть дізнатися зі своїх електронних кабінетів: статус відповідної заяви зміниться на "Включено до наказу (навчання за державним (регіональним) замовленням" або "Включено до наказу (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)". Копію наказів також буде опубліковано на офіційному вебсайті ПК КНЛУ: https://pk.knlu.edu.ua/?page_id=2239. Усі інші заяви вступників, зарахованих на навчання, буде деактивовано у зв'язку із зарахуванням.Заяви вступників, які не отримували рекомендацію 05 серпня або які отримали рекомендацію і не виконали вимоги до зарахування, залишаються у конкурсі на контракт як заяви без пріоритетностей. За ними Університет надаватиме рекомендації, починаючи з 12 серпня. Про надану рекомендацію свідчитиме зміна статусу заяви (заяв) на "Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)". Для подальшого зарахування за такою заявою вступник має виконати вимоги до зарахування: накласти КЕП на заяву у своєму особистому кабінеті і укласти договір про навчання.🤔 Завжди дивує одна річ: шестеро вступників не виконали рекомендацію на навчання за державним замовленням за заявою з першим пріоритетом 🤔
Договір про співпрацю з Бригадою "Рубіж"Учора ми підписали Договір про співпрацю з Бригадою Національної гвардії "Рубіж". Договір передбачає, що Університет надаватиме допомогу Бригаді у здійсненні усних і письмових перекладів, лінгвістичному супроводі українських делегацій за кордоном тощо. Бригада "Рубіж" була першою, яка зустріла ворога в Гостомельському аеропорті під час повномасштабної неспровокованої агресії 24 лютого 2022 року. Для нас честь мати славетних українських воїнів з Бригади "Рубіж" серед наших партнерів!Принагідно хочу зазначити, що викладачі і студенти Київського національного лінгвістичного університету ще з початку російсько-української війни у 2014 році надають всебічну допомогу українським військовим підрозділам, спеціальним службам, правоохоронним органам у перекладі документів і переговорів, лінгвістичному супроводі процесуальних дій і навіть військових операцій, лінгвістичній експертизі. Ця робота не сильно афішується у публічному просторі, оскільки нерідко має секретний характер, але насправді вона — титанічна за обсягом: це не одна сотня сторінок перекладів, не один десяток годин перекладацької роботи. Наші викладачі і студенти також нерідко надають мовну допомогу іноземним журналістам, поширюють інформацію про жорстоку правду війни у засобах масової інформації іноземних країн. У цій екзистенційній війні, яку наша країна веде з лютим ворогом, є важлива частка праці наших колег-викладачів і студентів, за що їм усім безмежна подяка від керівництва Університету!
Чим жив Київський національний лінгвістичний університет у весняному семестрі 2024/2025 навчального рокуМи опублікували новий випуск Лінгвістичного меридіану — дайджесту подій за весняний семестр навчального року, який нещодавно добіг кінця. Життя Університету виявилося доволі насиченим: академічна мобільність студентів і викладачів, наукові конференції, різні види практики, тижні факультетів, театральні й музичні постановки, спортивні змагання, Ярмарок спеціальностей для вступників і чимало інших цікавих подій. Не пошкодуйте часу, зазирніть на шпальта Меридіану, пориньте в життя університетської спільноти. Саме позанавчальні заходи роблять студентські роки насиченими і справжніми. У кожного вступника є шанс стати важливою і невід'ємною частинкою нашої спільноти, у кожного студента, який ще залишається осторонь життя Університету, є шанс виправити ситуацію у наступному році: є багато планів, деякі будуть цікавими, а деякі — корисними. Потрібно розуміти: будь-яка активність поза межами аудиторного навчання — це не просто цікаво, це набуття додаткових, так званих "м'яких" навичок (soft skills), а саме ці навички дозволяють людині адаптуватися до невизначених умов сучасного світу. Хто ще не з нами, приєднуйтеся 😉Випуски Лінгвістичного меридіану за поточний рік розміщено за посиланням: https://www.knlu.edu.ua/universytet/linhvistychnyi-merydian.html