Fuente
Кирило Фесик | Як і обіцяв, сьогодні провів пресконференцію щодо маніпуляцій навколо ...
1 200 Vistas/Alcance
2025-07-15 17:27
Mensaje №3100
Як і обіцяв, сьогодні провів пресконференцію щодо маніпуляцій навколо «непідписаних» мною розпоряджень. Заявам, які останнім часом з’являються на окремих ресурсах КМДА та в медіа, бракує головного - фактів і розуміння процесів.Так і хочу спитати: «А ці непідписані розпорядження з нами зараз в одній кімнаті?»Мене намагаються звинуватити у блокуванні роботи міста. Оперують цифрою, нібито 60 «важливих» розпоряджень залишилися без мого підпису. Це - маніпуляція. І я поясню чому.Станом на сьогодні я підписав 745 розпоряджень. Це — не формальності, а реальні рішення - відновлення об’єктів після обстрілів, забезпечення роботи освітніх і медичних закладів, визначення критичності підприємств, розподіл ресурсів для життєзабезпечення міста в умовах війни.Кожен документ проходить ретельний аналіз. Що ж насправді з «непідписаними» розпорядженнями? Пояснюю:Більшість з них повернуті на доопрацювання. Часто через нечітке обґрунтування, невідповідність законодавству або банальну халатність. У деяких департаментах проєкти просто залишаються в кабінетах, бо хтось у відпустці, а хтось не спромігся аргументувати, чому в розпал війни треба виділити десятки мільйонів на озеленення.Є проєкти протерміновані. Наприклад, документи, які подаються на підпис у 2025 році, хоча дія їх мала завершитися ще у 2024-му. Регламент чітко забороняє таке. Це знають усі, хто готує документи. Навіть юруправління КМДА дає офіційні зауваження, і все одно акти намагаються проштовхнути на підпис.Деякі документи містять ознаки підробки. Я підписую лише те, що є юридично чистим і легітимним. Фальсифікації — це кримінальна відповідальність. Відповідні випадки вже передано до СБУ.Публічне управління має бути прозорим, підзвітним і професійним. Місто під обстрілами не має часу на хаос, паперову тяганину чи бюрократичні “схеми”.Я відкритий до діалогу і співпраці. Але публічні звинувачення без розуміння процесів - це не контроль, це деструктив. Якщо хтось хоче змін - прошу до столу з аргументами, а не з заголовками.Як і очікувалося, мер Віталій Кличко проігнорував моє запрошення.