Сьогодні дуже масштабно Сили оборони України, наша Служба безпеки України, наша розвідка відпрацювали по Московському регіону. Хороша хвиля наших дипстрайків – забезпечуємо Україні цю можливість. Дистанція до цілей цього разу – більш ніж 500 кілометрів, це вагомо ще й тому, що Московський регіон найбільш насичений російськими засобами ППО. Вони свій район влади бережуть найбільше. Але українські далекобійні кроки вже це долають.Як я вчора й казав, росіянам треба думати про свої НПЗ, про свої нафтові об’єкти, про свої підприємства, а не про те, як зламати життя інших народів – в Україні, чи в Молдові, чи в будь-якій іншій країні-сусідці. Також наші Сили оборони відпрацювали за цю добу по об’єктах на тимчасово окупованій території, зокрема в Криму.І ця наша далекобійність – це те, що значно змінює ситуацію та й загалом сприйняття російської війни у світі. Багато партнерів зараз дають сигнали, що бачать, що відбувається і як усе змінилося і в настрої щодо цієї війни, і в досяжності російських цілей на російській території. Війна цілком передбачувано повертається в «родную гавань», і це чіткий сигнал, що не варто зв’язуватися з Україною та йти несправедливою загарбницькою війною проти іншого народу – саме проти народу.
І знову росіяни жаліються на дрони «Hornet».Підмічу лише те, що росіяни діють шаблонно, як типові росіяни. «Hornet» не єдині дрони з ШІ, не єдині гарно працюють під дією РЕБ, ненайдалекобійніші і ненайрезультативніші. Але пишуть про них мало не найбільше. Чому? Та все просто. Бо в їх розробці брали участь американці та виробляються нібито в США. Без України, її спеціалістів та досвіду їх би не створили, та й створювали їх ДЛЯ УКРАЇНИ, але росіянам якось все одно, бо вони готові визнавати лише те, що НАТО їх б'є, їх західна техніка, а ось визнати, що це українці, їм неможливо. Заводська прошивка не дозволяє їм вірити, що "хахли" їх в чомусь переграють. Ще один приклад - «Фламінго», вони досі називають її британською, тому це дозволяє її поважати в вже не сміятись, бо НАТО, а те, що Британія ніякого відношення до неї не має - то вже їм не цікаво. Абрамси, Леопарди, Старлінк, Шторм Шедоу, F-16 - НАТО, можна боятись, можна відноситись серйозно. А те, що українці ними керують, що модернізують і застосовують унікальні тактики, цього згадувати вони не хочуть. Хоч FPV визнають нашими.
Європа готується до тривалої війни в Україні, не маючи стратегії її завершення — NYT▪️Поки Трамп і його команда зосереджені на війні в Ірані, Європа готується до тривалої війни в Україні і надії на мирне врегулювання між москвою та Києвом поступово згасають.▪️Це залишає Україну здебільшого наодинці, ведучи виснажливу війну з рф, кінця якої не видно. Ні Україна, ні росія не мають чіткого шляху до перемоги, і ніхто не очікує, що врегулювання війни може бути можливим без активної участі США та тиску на рф, який Трамп завжди неохоче чинив.«Через п'ятнадцять місяців після того, як Трамп пообіцяв закінчити війну за один день, ми опинилися в основному там, звідки починали переговори. Європейці дедалі більше розуміють, що між Україною та рф існує фундаментальна несумісність інтересів і цілей, і єдиний розумний шлях — це продовжувати підтримувати Україну та не дати росії перемогти військовими чи політичними засобами», — сказав Джеймс Шерр, аналітик з питань росії та України.▪️Шерр каже, що Зеленський «втратив 80 відсотків своїх ілюзій» щодо своєї здатності отримати підтримку Трампа. Президент України зараз зовсім інакше розуміє США. ▪️Між Києвом і Вашингтоном тривають непублічні переговори на нижчому рівні. Українські чиновники продовжують наполягати на тристоронніх переговорах зі США та рф, яка їх відхилила, тому серйозні переговори зараз припинились.▪️Рішення ЄС надати Україні позику в розмірі €90 млрд та робота над новими пакетами санкцій є потужним сигналом підтримки на тлі байдужості Вашингтона. Завдяки цим коштам, Україна має ресурс на продовження війни і тому не буде готова приймати будь-яку угоду.▪️В цей же час, росіяни продовжують наступати на фронті і нести великі втрати, отримуючи погані територіальні результати. Але їх це влаштовує і зараз, коли піднялись ціни на нафту, в них немає бажання до серйозних переговорів.▪️Європейці сподіваються, що путін визнає, що москва досягла в Україні всього, чого могла, і що їй слід задовольнитися своїми перемогами та серйозно вести переговори про припинення конфлікту. В цей же час вони розуміють, що путін воліє розмовляти з США, а не з ними, тому і посередниками бути вони не можуть. ▪️Очікування європейців, що «щось зміниться в москві» або впаде її економіка, надаючи відносно незначні обсяги допомоги Україні, не є якоюсь стратегією.▪️Тому війна триває, а перспективи до її врегулювання здаються далекими.Exclusive UA | Наш чат | На каву
Китай тисне на Іспанію, щоб допомогла зірвати плани ЄС із захисту внутрішнього виробника, — джерела BBGПрем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес зустрівся цього тижня в Пекіні з Сі Цзіньпіном , коли китайські чиновники поскаржилися на те, що Європа стає надто протекціоністською. Чиновники попередили, що політика ЄС зашкодить торгівлі та політичним зв'язкам між регіонами.🇪🇺 ЄС намагається залишатися конкурентоспроможним після того, як США розпочали торговельну війну з блоком минулого року, а Китай заполонив єдиний ринок ЄС дешевими товарами.🇪🇺Європейська комісія, запропонувала заходи для підтримки компаній у спробі відродити вітчизняне виробництво.Минулого місяця комісія оголосила про так званий Закон про промисловий акселератор, який отримав назву «Зроблено в Європі», що зобов’язує країни ЄС надавати перевагу вітчизняним компаніям у державних закупівлях. Іспанія роками позиціонувала себе близькою до Китаю. Ця стратегія часом вступала в конфлікт з ЄС, який прагнув зменшити ризики, пов'язані з Китаєм, та зменшити надмірну залежність у критично важливих секторах.🇨🇳Китай критикує Закон ЄС про промисловий акселератор. Минулого місяця мінторгівлі Китаю висловило «серйозне занепокоєння», заявивши, що цей план збільшить невизначеність для китайських компаній.Exclusive UA | Наш чат | На каву
Звернення президента Зеленського з нагоди Дня зброяра«Наші ракети, безпілотні системи, наші перехоплювачі, ударні та морські дрони й розвідники, артилерія, боєприпаси, бронетехніка, роботизовані комплекси й багато іншого. Все те, що сьогодні справді гордо називається «зброя України». Так виглядає сила, загартована боєм, болем, вогнем. Так виглядає захист, бажання свободи й справедливості. Так виглядає якість і влучність, досконалість і далекобійність. І так виглядає незалежність. Інструменти, щоб її обороняти. Аргументи, щоб вибороти свій мир. Сьогодні професійний день тих, хто цю нашу силу примножує. Наші українські зброярі – всі працівники оборонно-промислового комплексу України. За чотири роки Україна збудувала нову оборонну індустрію. Масштабну, дієву, в усіх сенсах вражаючу. Я дякую за це всім, хто працює в нашому оборонному комплексі, у нашій збройній промисловості.Слава нашим зброярам, слава нашій «оборонці»! Дякую всім, хто допомагає! Слава Україні!»Exclusive UA | Наш чат | На каву
🇺🇸🇮🇷 Ми збираємося блокувати Ормузьку протоку; це займе трохи часу, але незабаром дасть результат, — дід дав інтерв'ю Fox News💬 Вони (іранці) з’явилися, нібито тримаючи всі карти на руках, але у них немає карт.💬 Країни НАТО заявляють, що хочуть приєднатися і допомогти з протокою, і очистити її не займе багато часу. Тож ми очистимо протоку.💬 Ми провели дуже інтенсивні переговори, і під кінець атмосфера стала дуже дружньою. Ми домоглися практично всього, що нам було потрібно, за винятком того, що вони відмовляються відмовитися від своїх ядерних амбіцій. Це, безумовно, найважливіший момент.💬 Ми не дозволимо Ірану заробляти гроші, продаючи нафту тим, хто їм подобається, або не продаючи її тим, хто їм не подобається. Буде або все, або нічого.💬 Ви бачили, що ми зробили з Венесуелою; це буде щось дуже схоже на те, але на вищому рівні.💬 Як я розумію, Велика Британія та кілька інших країн відправляють мінні тральщики.💬 У нас є нова техніка для знищення дронів — комп'ютеризовані кулі, як вони це називають. Також лазери плавлять дрони; це прекрасно виглядає.💬 Як сказав Бібі Нетаньяху, ми — старший брат, а вони — молодший брат.💬 Люди, з якими ми вчора мали справу, були, чесно кажучи, дуже розумними, дуже кмітливими, дуже хорошими.💬 Вони не покинули переговорний стіл. Я передбачаю, що вони повернуться і дадуть нам усе, чого ми хочемо. Я хочу всього. Я не хочу 90 %, я не хочу 95 %. Я хочу всього!💬 Я міг би знищити Іран за один день.💬 Ця протока має критичне значення для Японії — через неї вони отримують близько 93% своєї нафти. Південна Корея отримує приблизно 45%. Проте ці країни нас насправді не допомогли. Я запитую їх: ви збираєтеся допомагати? У нас близько 45 000 американських військових у Японії та близько 50 000 у Південній Кореї. Ми охороняємо їх і захищаємо. Але коли ми просимо трохи допомоги у відповідь, вони нам не допомагають.💬 Зрештою ціни на газ і нафту знизяться. Можливо, це відбудеться не відразу, але як тільки ситуація вирішиться, ціни впадуть. Якщо ви хочете побачити крах фондового ринку, нехай буде застосовано кілька ядерних бомб — чи то проти нас, чи то деінде.💬 Стосовно того, що будь-яка країна, яка підтримує Іран або надсилає військове обладнання до Ірану, зіткнеться з 50-відсотковим митом: Так, Китай і, можливо, інші країни. Але конкретно, так, Китай включено. Я чув повідомлення — і я не завжди довіряю новинам — про те, що Китай надає переносні зенітні ракети. Я не впевнений, що це правда. Я сумніваюся, що вони б це зробили. Можливо, вони трохи це робили на початку. Але якщо ми викриємо будь-яку країну, включаючи Китай, у постачанні військового обладнання до Ірану, на неї буде накладено 50-відсотковий митний тариф.💬 Чи міг я змусити їх (НАТО) взяти участь? Можливо. Але якби вони приєдналися, то зробили б це з неохотою. Вони б відставали.💬 Ми маємо переглянути НАТО. Вони не були поруч із нами. Вони не будуть поруч із нами. Це лише військова операція, для нас це не складно. 💬 Ми можемо відключити їм електроенергію на 10 років.Exclusive UA | Наш чат | На каву
Роберт Фіцо, прем'єр-міністр Словаччини нормального гівна навалив...💬 Разом з Угорщиною та іншими країнами ми боремося за відновлення роботи нафтопроводу «Дружба» і відкриваємо очі Європейській комісії, яка досягла рекордних рівнів некомпетентності та ідеологічної сліпоти. Ми вказуємо на ворожі дії президента України проти країн-членів ЄС і тепер проти всього Європейського Союзу. Майже неможливо повірити, як президент України реагує на прохання Європейського Союзу не атакувати газову та нафтову інфраструктуру [РФ]. Він буквально ігнорує весь Європейський Союз, і це означає, що ситуація дуже серйозна. Коли сьогодні я почув крик президента Європейської ради Антоніу Кошти, звернений до України, замість того, щоб Європейський Союз і Європейська комісія стояли твердо і не терпіли подальших українських атак на енергетичну інфраструктуру [РФ], що в умовах нинішньої кризи, під час війни навколо Ірану, є справжнім енергетичним самогубством. Я не розумію, чому Європейський Союз не відмовляє Україні в кредиті на 90 мільярдів євро на війну, коли бачить реальні шкідливі дії українського політичного керівництва. Словаччина не бере участі в цьому кредиті, але знущання України над Європою є просто обурливим. Великі гравці в ЄС тепер на власні очі бачать, як поводитиметься Україна, якщо стане членом Європейського Союзу. Ми не можемо допустити, щоб нас погрожували військовим досвідом, якщо ми не виконаємо їхні вимоги. Українське керівництво підірвало «Північний потік», відрізало Словаччину і Угорщину, а отже, й усю Центральну Європу від постачань і продовжує атакувати нафтову та газову інфраструктуру, безпосередньо завдаючи шкоди енергетичній безпеці Європи. У відповідь ми бачимо нагороди «зеленим» у Європейському парламенті, кредит на 90 мільярдів євро, який Україна ніколи не поверне, і негайне запрошення до Європейського Союзу. Це суперечить здоровому глузду, враховуючи навмисні шкідливі дії українського керівництва і безглузду війну Сполучених Штатів та Ізраїлю проти Ірану. Сьогодні найбільше виграє Росія. Ціни на нафту і газ різко зросли, що збільшує доходи російського державного бюджету, оскільки експорт енергоносіїв становить значну частину його прибутків. У Європейському Союзі стільки лицемірства щодо Росії, що навіть порожніх європейських сховищ газу і нафти не вистачить, щоб його вмістити. Багато хто в ЄС раніше звинувачував нас у фінансуванні російської війни в Україні через закупівлі нафти і газу. Це абсурдний аргумент, адже наші платежі є мізерними порівняно з загальними енергетичними доходами Росії. Я відмовляюся далі слухати моральні повчання на нашу адресу. Якщо інші безсоромно захищають власні інтереси і водночас читають нам мораль, то Словаччина також захищатиме свої національні та державні інтереси — але з гідністю, а не з лицемірством.
В Ірані бояться не збройної війни, а зруйнованої економіки, яка є «ахіллесовою п'ятою», — Reuters💥Один з іранських чиновників заявив, що масштаби руйнувань настільки великі, що на ремонт найбільших промислових об'єктів знадобляться місяці або роки. Якщо санкції не знімуть, країну «чекає катастрофа».🚀Навіть якщо промисловість вдасться відродити, відносини з сусідами отруєні атаками Тегерана на країни Перської затоки під час війни. Офіційний представник ОАЕ зазначив, що хоча зв'язки можуть колись відновитися, удари Ірану створили «величезний розрив у довірі, який триватиме десятиліттями».📉За деякими оцінками, війна може призвести до скорочення економіки на 10% цього року. Будь-яка вигода від високих цін на нафту, швидше за все, дістанеться пов’язаним із державою структурам, а не широким верствам населення.Джерело в уряді додало, що із завершенням конфлікту люди почнуть виявляти більше нетерпіння до влади, ніж тоді, коли на місто падали бомби. Якщо раніше увагу відволікала зовнішня загроза, то тепер на перший план виходить питання виживання.Exclusive UA | Наш чат | На каву
🇭🇺Опозиційний угорський кандидат Петер Мадяр звинуватив Орбана в провокації на газопроводі за участі Сербії та рф“Вже кілька тижнів поспіль ми отримуємо повідомлення з різних джерел про те, що після попередніх провалених операцій під чужим прапором, через обвал популярності «Fidesz» Віктор Орбан за допомогою Сербії та рф хоче перейти чергову межу. Багато хто публічно заявляв, що в Сербії, біля газопроводу, на Великдень, за тиждень до виборів в Угорщині, «випадково» щось трапиться. Так і сталося. Я закликаю прем'єр-міністра негайно поінформувати про розвиток подій та скликати засідання Ради з питань оборони, оскільки, хто б не організував цю провокацію, вирішувати ситуацію, що склалася, доведеться уряду «Tisza».Крім того, закликаю Віктора Орбана припинити (принаймні на час свят) нагнітання паніки та дезорганізацію, сплановану його російськими радниками!Звідси я також заявляю, що йому не вдасться завадити виборам наступної неділі. Йому не вдасться завадити мільйонам угорців покласти край найкорумпованішим двом десятиліттям в історії нашої країни.Довіра угорського народу до угорських служб справедливо похитнулася через серію злочинів спецслужб, що з’ясувалися протягом останніх тижнів. Угорці мають підстави і право побоюватися, що прем’єр-міністр, який йде у відставку, слідуючи порадам російських агентів, хоче все більш грубими операціями з використанням фальшивих прапорів вселити страх у своїх співвітчизників.Якщо Віктор Орбан і його пропаганда використають цю провокацію в передвиборчих цілях, це стане відкритим визнанням того, що йдеться про заздалегідь сплановану операцію з використанням фальшивих прапорів.Уряд партії «Tisza» в рамках всебічного публічного розслідування з’ясує, хто був політичним замовником і виконавцем цих злочинів проти держави. За уряду «Tisza» в Угорщині знову запанують порядок, мир, безпека та розвиток. Культуру Орбана «бійтеся!» замінить свобода «не бійтеся!». Уряд «Tisza» зможе забезпечити безпеку Угорщини в рамках альянсної системи Європейського Союзу та НАТО. В рамках тієї альянсної системи, яку «Fidesz» та «Мі Хазанк» саме планують покинути.Бажаю всім подальших мирних і сповнених любові великодніх свят! Правда і любов зрештою завжди перемагають.”
Exclusive UA | Наш чат | На каву
Під час перевірки Ужгородського РТЦК виявили антисанітарію, незаконне утримання та ігнорування хвороб, повідомив омбудсман Дмитро Лубінець. Людей утримували без юридичних підстав від 21 до 50 днів. У деяких вилучали документи й телефони, обмежуючи доступ до допомоги.На 40—60 людей, які перебували там, було лише кілька кружок і тарілок, люди були змушені їсти по черзі з одного посуду. Також зафіксували один душ і туалет на десятки людей, відсутність постільної білизни.Крім того, виявили чоловіка з високим тиском, який кілька днів просив про допомогу — швидку викликали лише після втручання представника омбудсмана. Заяву щодо правопорушень вже подали.Мобілізація необхідна, війна триває, але все має відбуватися виключно в правовому полі. Я засуджую і незаконні дії з боку ТЦК та СП, і водночас будь-які напади на працівників цих установ. І так, це дуже прикро, що держава не може навести лад у цій системі. Якщо ситуація не зміниться негайно, на нас чекає ще більше розшарування держави та ще більші порушення прав людини.- наголосив омбудсман Лубінець.