Інтеграція до європейських енергетичних ринків: Міненерго та Єврокомісія обговорили спільні заходи за напрямами «ВДЕ» та «відновлювані гази»2 квітня відбулося засідання Робочої групи високого рівня Україна – ЄС з реформування енергетичного сектору. Міністерство енергетики України та Європейська Комісія обговорили ключові кроки для інтеграції України до європейських енергетичних ринків у сферах відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та відновлюваних газів. Обговорили:🔹Прогрес України в ухваленні необхідного законодавства та створенні умов для виробництва і експорту біометану.🔹Реалізацію та оновлення заходів Дорожньої карти у сфері відновлюваних газів відповідно до положень Меморандуму.🔹Розглянули організаційні та регуляторні питання, необхідні для повної інтеграції українського ринку біометану до ринку ЄС, а також потребу в підтримці з боку Європейської Комісії щодо імплементації європейських норм, правил і директив у національне законодавство.❗️Європейська Комісія відзначила прогрес України у створенні правових умов для розвитку ринку біометану, зокрема в частині виробництва, транспортування та експорту.❗️Микола Колісник наголосив, що Україна високо цінує стратегічне партнерство з ЄС у сфері відновлюваних газів і зацікавлена у подальшій співпраці. Українська сторона активно реалізує Дорожню карту впровадження Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ЄС щодо стратегічного партнерства у сферах біометану, водню та інших синтетичних газів. Частину заходів Дорожньої карти, зокрема щодо біометану, вже виконано повністю або частково.📲 Більше за посиланням
Співпраця з ЄІБ – важливий внесок у підтримку енергетичної стійкості УкраїниЗаступники міністра енергетики України Роман Андарак і Микола Колісник провели зустріч з делегацією Європейського інвестиційного банку на чолі з генеральним директором Глобальної дирекції Ендрю Макдоуелом, директором Глобального директорату Ліонелєм Рапайєм і головою Регіонального представництва у справах країн Східної Європи Крістіною Мікуловою. На зустрічі обговорили: 🔸 Виклики і пріоритетні потреби української енергетики загалом та окремих державних підприємств зокрема.🔸 Поточні проєкти співпраці з будівництва повітряних ліній електропередачі та підвищення надійності підстанцій, а також відновлення гідроелектростанцій.🔸 Можливість залучення фінансової підтримки для нових проєктів.🔸 Пріоритети відновлення енергетичного сектору України та перспективи реалізації стратегічного проєкту створення Східноєвропейського газового хабу та розширення використання українських ПСГ для потреб регіону.🔸 Перспективи розвитку в Україні проєктів відновлюваної енергетики, важливі для підвищення гнучкості енергосистеми та її балансування, а також досягнення глобальних цілей «зеленого» переходу.
У Міненерго обговорено залучення австрійського бізнесу до розвитку та відбудови української енергетики Під головуванням заступника міністра енергетики України Миколи Колісника у Міненерго відбулась зустріч з австрійськими та українськими енергетичними компаніями для обговорення напрямків співпраці щодо відновлення та розвитку українського енергосектору.«Майбутня українська енергосистема базуватиметься на комплексній генерації, де ключовими є атомна енергетика та відновлювані джерела енергії. Ми плануємо розвивати місцеву та розподілену генерацію, а також важливе значення відводимо газовій сфері та розвитку напрямку біогазів. Енергетичні ресурси України мають значний потенціал для створення взаємовигідних комерційних зв'язків із австрійськими партнерами, і ми зацікавлені в реалізації спільних бізнес-проєктів», - зазначив Микола Колісник.Головне із зустрічі:🔸 Обговорили співпрацю у нафтогазовій сфері, зокрема зберігання, транспортування та видобуток газу.🔸 Наголосили на підтримці водневих проєктів, зокрема «Водневого коридору Україна-ЄС».🔸 Приділили увагу підвищенню гнучкості енергосистеми в умовах розвитку ВДЕ, зокрема гідро- та вітрогенерації, а також можливості інтеграції у європейський ринок.🔸 Обговорили участь австрійських партнерів у процесі відбудови та модернізації українських електромереж. 🔸 Учасники висловили зацікавленість інвестування в розвиток гідроенергетики, позитивні сигнали щодо необхідності розвитку доступної енергії та поширення передових технологій австрійських виробників. 📲 Більше за посиланням
⚡️ Міністри енергетики України і Молдови обговорили співпрацю для забезпечення енергетичної безпеки обох країнМіністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з міністром енергетики Республіки Молдова Доріном Жунгієту.Окрему увагу було приділено питанням енергетичної безпеки обох країн, розвитку альтернативних маршрутів постачання газу, постачанню електроенергії, інтеграції енергетичних ринків. Сторони відзначили необхідність координації співпраці з ЄС.📌 Молдовська сторона висловила зацікавленість у використанні українських підземних газових сховищ для формування запасів газу для власних потреб.Також обговорювалися питання співпраці у сфері електроенергетики та можливі напрямки допомоги України у забезпеченні електропостачання споживачів Молдови. Було відзначено важливість збереження лімітів ENTSO-E для можливостей імпорту електроенергії до України та Молдови з європейських країн.Сторони відзначили готовність до продовження співпраці в енергетиці, зокрема для досягнення спільних цілей євроінтеграції.
📍 Головне за тиждень24-30 березня 🌍 Міжнародна діяльністьГерман Галущенко обговорив з послом Великої Британії посилення енергетичної безпеки України і європейського регіонуСторони обговорили напрацювання рішень для посилення енергетичної безпеки України і європейського регіону. Герман Галущенко обговорив з директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства інтеграцію енергетичних ринків України та ЄСЗокрема, йшлося про подальшу інтеграцію України в енергетичні ринки ЄС та функціонування Фонда підтримки енергетики України 💡Допомога партнерівНорвегія та ПРООН передали критично важливе енергетичне обладнання для зміцнення енергосистеми УкраїниУкраїна отримала газопоршневі генераторні установки для НАК «Нафтогазу», критичне обладнання для «Укргазвидобування» і два автотрансформатори для «Укренерго». Проєкт «Промінь надії»: зміцнення енергетичної стійкості України через механізм Фонду підтримки енергетики України Будівництво сонячної електростанції, оснащеної панелями, які було передано у межах ініціативи Європейської комісії «Промінь надії» 2023 року, дозволить забезпечуватиме роботу основних медичних служб, зокрема операційних, відділень інтенсивної терапії та систем очищення води ще одного з медичних закладів. 📌 Антикорупційна програмаМіненерго затвердило Антикорупційну програму на 2025 – 2027 роки Програма визначає ключові корупційні ризики у діяльності Міністерства та передбачає заходи для їх мінімізації або усунення.
Норвегія та ПРООН передали критично важливе енергетичне обладнання для зміцнення енергосистеми України Уряд Норвегії у партнерстві з Програмою розвитку ООН (ПРООН) зробив внесок у зміцнення енергетичної стійкості України, офіційно передавши критично важливе енергетичне обладнання.🔹газопоршневі генераторні установки (загальна потужність близько 150 МВт) для нафтогазової сфери, щоб забезпечити резервне живлення для критичної інфраструктури;🔹критичне обладнання для газовидобувної галузі;🔹два автотрансформатори для надійної роботи мережі електропередачі України.Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде:💬 «Ми розуміємо вирішальну роль надійної енергетики у відновленні громад та сприянні економічному відродженню, і ми прагнемо підтримувати Україну, коли вона долає ці виклики. Ми впевнені, що ці інвестиції зроблять значний внесок у розбудову більш заможної та безпечної України».Міністр енергетики України Герман Галущенко:💬 «Підтримка Норвегії – життєво важлива для українців, вона дозволяє зміцнити нашу енергетичну інфраструктуру та підвищити її стійкість. Наша ефективна співпраця дає надію на безпечне та успішне майбутнє для України. Вдячні Норвегії за її незмінну відданість підтримці енергетичного сектору України».📲 Більше за посиланням
🇺🇦🇬🇧Герман Галущенко обговорив з послом Великої Британії посилення енергетичної безпеки УкраїниМіністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Великої Британії в Україні Мартіном Гаррісом.Очільник Міненерго наголосив, що попри складну зиму Україна стабільно завершує опалювальний сезон і вже готується до наступного осінньо-зимового періоду.📌 Сторони обговорили напрацювання рішень для посилення енергетичної безпеки України і європейського регіону. Зокрема, йшлось про перспективи використання українських газових сховищ для потреб країн-членів Європейського Союзу.Також сторони приділили увагу питанням фінансової допомоги українському сектору, зокрема у межах Фонду підтримки енергетики України, що зарекомендував себе як ефективний інструмент закупівлі устаткування для потреб енергетичних компаній.Обговорювалися напрямки співпраці для посилення захисту енергооб’єктів засобами як активного, так і пасивного захисту, а також питання ядерної та радіаційної безпеки і повернення Запорізької АЕС під повний контроль України.
💡Нідерланди внесуть до Фонду підтримки енергетики України 65 млн євроЗаступник міністра енергетики України Роман Андарак обговорив зі спеціальною представницею Уряду Нідерландів Ерікою Шолтен питання подальшої підтримки українського енергосектору.Під час онлайн-зустрічі Роман Андарак подякував Нідерландам за нещодавнє рішення зробити внесок до Фонду підтримки енергетики України у розмірі 65 млн євро.💬 «Це значна підтримка для нас, і вона стане важливим внеском у проведення ремонтної кампанії, що вже триває в межах підготовки до наступного опалювального сезону. Завдяки цим коштам ми зможемо частково покрити нагальні потреби. Стабільне постачання енергії є умовою функціонування економіки, критичної інфраструктури, соціальної та інших сфер життя в Україні. Ми щиро вдячні за цю допомогу», - сказав заступник міністра.Представниця Нідерландів своєю чергою наголосила, що енергетика залишатиметься одним з основних пріоритетів для її країни у наданні подальшої підтримки України.Також співрозмовники обговорили потреби українського паливно-енергетичного сектору в обладнанні, зокрема для газовидобувної галузі, яка останнім часом зазнає регулярних російських атак. Сторони домовилися детальніше вивчити можливості співпраці у цьому напрямку.Нідерландську сторону було поінформовано про результати впровадження ініціатив та програм з підтримки розподіленої генерації в України, зокрема з відновлювальних джерел енергії.📲 Більше за посиланням
💡 Міжнародна конференція Rebuild Ukraine – ефективний інструмент залучення інвестицій в український енергосекторМіжнародна конференція Rebuild Ukraine powered by Energy, яка відбудеться восени 2025 року у Варшаві, стане ключовим майданчиком для обговорення стратегічних питань відновлення та розвитку енергетичного сектору України, а також ефективним інструментом для залучення інвестицій, необхідних для модернізації та відновлення української енергетики.Про це йшлося на зустрічі заступника міністра енергетики України Романа Андарака з представниками ДП «Прем’єр Експо».Сторони обговорили підготовку та проведення міжнародної Конференції Rebuild Ukraine powered by Energy. Також під час зустрічі підписано Меморандум про співробітництво.💬 «Минулого року ми провели досить успішну Конференцію у Варшаві. Підготовку до цьогорічного Rebuild Ukraine вже розпочато, і ми очікуємо ще кращих результатів. Наша мета - це залучення провідних енергетичних, інженерних та будівельних компаній до відновлення українського енергосектору на принципах енергоефективності та зеленого переходу», - зазначив Роман Андарак.Заступник міністра наголосив, що цього року важливим акцентом стане ще й євроінтеграційний напрямок розвитку української енергетики. Україна працює над інтеграцією до європейських енергетичних ринків і може запропонувати партнерам значний потенціал співпраці у галузі електроенергетики, газовій сфері, за напрямками біогазів та відновлюваної енергетики.📲 Більше за посиланням
⚡️ Україна вже виконала низку вимог для євроінтеграції за напрямком «енергетика», але потрібно продовжувати роботу – Микола КолісникВідбулося чергове засідання робочої групи з питань енергетики щодо підготовки переговорних позицій України на переговори з Європейським Союзом про вступ України до ЄС.Участь у заході взяв заступник міністра енергетики України Микола Колісник, представники Урядового офісу, Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерства розвитку громад і територій, Верховної Ради України, Європейської Комісії, енергетичних компаній України, бізнес-асоціацій та аналітичних центрів.Учасники обговорили прогрес за главами 15 «Енергетика» та 21 «Транс'європейські мережі» у рамках підготовки до двосторонньої зустрічі з Європейською Комісією, запланованої на початок липня.💬 «На сьогодні ми маємо чітку Дорожню карту щодо інтеграції ринків електроенергії, маркет-каплінгу, розуміємо, що треба зробити на ринку природного газу. Триває змістовна робота щодо інтеграції до ринку відновлюваних газів. І тут є низка зобов’язань і завдань, які вже виконано. Водночас маємо ще докласти зусиль для належного транспортування європейських директив та регламентів», - зазначив Микола Колісник.На засіданні обговорювалися питання безпеки постачання у сферах електроенергії та газу, взаємовигідного використання українських газосховищ, розвитку відновлюваної енергетики, трансʼєвропейських мереж, кліматичного і ядерного регулювання, енергоефективності будівель та інші. 📲 Більше за посиланням