Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Гомер-енергетик
Añadido 06 ene. 2025

Гомер-енергетик

@energy_energetic
Número de suscriptores: 1 541
Fotos: 24
Videos: 30
Enlaces: 300
Descripción:
У Гомера тільки правда, тільки хардкорд! Без цензури
Fuente

Гомер-енергетик | ️ Підсумки енерго тижня 🔎 Почнемо з детективного. НАБУ і НАК Нафтогаз ...

Logotipo de la comunidad de telegram - Гомер-енергетик Гомер-енергетик @energy_energetic
1 900 Vistas/Alcance 2025-03-30 10:56 Mensaje №241
✴️ Підсумки енерго тижня 🔎 Почнемо з детективного. НАБУ і НАК Нафтогаз швидко знайшли спільну мову. Тепер 1,6 млрд грн повернуться в Україну, точно-точно. Де вони зараз? У Кацуб, повинно бути в декілька разів більше але скільки повертають по акції стільки повертають… 🤑На комерційному фронті все стабільно. Пройшли чергові торги на найпопулярніший форвардний продукт Енергоатому на квітень 🌸. Більше 100 компаній покупців вирішили, що справедлива ціна повинна бути на 28% вище аналогічного форварда Словаччини. Другий місяць поспіль має місце очікування «високих цін» яке можна пояснити лише психологічною складовою очікування стабільних цін «5000 щоб не відбувалося навколо». Як у минулі часи совєтського застою. Але європейське сьогодення говорить і про сезонність цін і про їх зміну по дням тижня і навіть по годинам. Наприклад на сьогодні, 30 березня у 15 країнах ЄС, включаючи тих що знаходяться з нами на кордоні ціни за базове навантаження не перевищили 25 євро/МВтг. Завдяки чому? З пʼятої по вісімнадцяту годину доби ціни сформовані як нульові та відʼємні. Що відображає низький попит на високе виробництво ВДЕ 〽️🧮На комітеті ПЕК і ЖКХ рахували баланс газу. Наче все ті ж 4-5 млрд м3 не вистачає, потрібен імпорт, наче всі в курсі і допомагають але фактичний імпорт не відбувається і грошей немає. Є, щоправда, долучення ресурсу газу Укрнафти до ПСО з 1 квітня, це допоможе, звісно, економіці НАКу. Бо брати у Укрнафти по 10 тис грн і на імпорті по 20+ то різниця вагома. Але з точки зору загального дефіциту все залишається тим самим:↪️ сегмент ПСО та технологічного газу зменшив дефіцит до 1 млрд м3 але йому ще потрібно добрати 4-5 млрд м3 імпорту;↪️ комерційний сегмент перейшов з профіцитного у більш менш збалансований стан💫 ГОМЕР-енергетик 💫