Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - ⚡️ЕнергоЖінка⚡️
Añadido 14 jul. 2024

⚡️ЕнергоЖінка⚡️

@energozhinka21
Número de suscriptores: 2 877
Fotos: 1,800
Videos: 58
Enlaces: 2,270
Descripción:
Легкою мовою про важку галузь. Наші думки - ваші висновки. 🤜🏻🤛🏻 Ніяких правил. Крім наших. 📩@energozhinka 📨[email protected] На каналі пишуть декілька авторів. Суто суб‘єктивна думка та аналітика.

👥 Número de suscriptores

2 877
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: +9
Promedio/Mes:: +14

👁️ Vistas promedio por mensaje

1 668
Promedio/Día:: 1,920
Promedio/Tiempo:: 1,517
ERR: 57.98%

📊 Mensajes por Día

1.3
Último día: 0
Promedio semanal: 1.1
Promedio por día: 1.3

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 764 26-06-22 06:48
#russiaisaterroriststate #Енергофактчек #фронтсанкцій ⛽️ Паливна криза в рф виходить за межі окремих НПЗУ Криму окупаційна влада фактично зупинила продаж бензину населенню та бізнесу. Пальне залишили лише для державних служб, критичної інфраструктури та силових структур. Ще кілька тижнів тому там діяли талони та обмеження на заправку, тепер ситуація перейшла на наступний рівень. Проблема вже не лише в пошкоджених НПЗ. Українські удари дедалі частіше б’ють по всьому паливному ланцюгу рф, а саме по нафтобазах, трубопроводах, логістичних вузлах, портах і маршрутах постачання до Криму. У результаті виникають перебої навіть там, де фізично паливо ще є. Росія, яка є одним із найбільших світових експортерів нафтопродуктів, готується вперше за тривалий час імпортувати бензин морем з Азії. За даними Reuters, внутрішніх ресурсів вже недостатньо для стабілізації ринку. На нашу думку, ринок робить помилку, коли оцінює кожен удар лише через втрату потужностей конкретного НПЗ. Україна поступово підвищує вартість всієї російської паливної логістики. Це додаткові витрати на доставку, страхування, резервні маршрути та підтримання запасів.Наслідки вже дійшли до макроекономіки. ЦБ рф минулого тижня прямо визнав ризики для інфляції через скорочення виробництва моторного пального після атак на нафтову інфраструктуру. Паливна проблема в росії поступово перетворюється на історію про логістику, доступність пального та економічний тиск. І це найкраще, що може бути 👌🏻ЕнергоЖінка⚡️
👁 880 26-06-19 14:46
#газ #russiaisaterroriststate 🇪🇺 ЄС продовжує стискати можливості для російського LNGЄврокомісія уточнила, що з 2027 року європейським компаніям буде заборонено не лише купувати російський LNG для власного ринку, а й перепродавати його третім країнам.Для росії це значно більше, ніж просто скорочення поставок до Європи. Частина російського LNG продавалася через європейських трейдерів, які забезпечували гнучкість контрактів, логістику та доступ до глобальних ринків. Тепер цих можливостей стане менше, а отже доведеться продавати газ з більшими знижками та шукати складніші маршрути збуту.На цьому фоні з’явився ще один показовий сигнал про стан російської енергетики.ЦБ рф знизив ключову ставку лише на 0,25% до 14,25%, хоча ринок очікував більш рішучого кроку. Однією з причин регулятор прямо назвав ризики, пов’язані зі скороченням виробництва моторного пального після ударів по російських НПЗ.За даними Reuters, випуск бензину в рф зараз приблизно на 25% нижчий за середньодобовий рівень червня 2025 року.Фактично наслідки ударів по нафтопереробці вже виходять далеко за межі енергетичного сектору. Менше пального означає додатковий інфляційний тиск, а інфляція змушує Центробанк довше утримувати високі ставки. Це вже впливає не лише на енергетику, а й на всю економіку рф.ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,730 26-06-09 13:53
🔴 НОВИЙ ЗАКОН «ПРО ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ»: ЧИ ЗМІНИТЬСЯ СУДОВА ПРАКТИКА У СПОРАХ ПОСТАЧАЛЬНИКІВ ІЗ ПРОКУРОРАМИ?Спори щодо недійсності додаткових угод про зміну ціни в договорах закупівлі електричної енергії вже кілька років залишаються одним із найбільших ризиків для постачальників.⚠️ Тисячі прокурорських позовів, суперечлива судова практика та багатомільйонні стягнення сформували ситуацію, коли навіть законне коригування ціни відповідно до ринкових умов нерідко стає підставою для судового спору. 27 травня 2026 року Верховна Рада України ухвалила Закон №4888-IX «Про публічні закупівлі», яким внесено суттєві зміни до механізму зміни ціни в договорах закупівлі. Водночас чи дійсно новий Закон вирішує ключові проблеми постачальників, чи вплине він на позицію прокурорів і судів?Детально проаналізував у своїй статті партнер, адвокат, керівник відділу судової практики компанії «FEDOTOV & PARTNERS» - Віталій БУЛАТ за посиланням.Наші контакти:📩 e-mail: [email protected]☎️ Тел.: +38 068 444 70 88
👁 1,710 26-06-05 12:30
#торгиАтомБагатьох дивує, чому учасники купують електроенергію Енергоатому навіть за високими цінами.Але коли попит на ресурс у 4-5 разів перевищує пропозицію, ціна формується не емоціями окремих трейдерів, а конкуренцією за дефіцитний товар.До цього додається класичний FOMO (Fear of Missing Out) - страх залишитися без ресурсу або пропустити можливість заробітку. Особливо після періоду, коли ринок дозволяв отримувати хорошу маржу.Варто нагадати, що на останніх торгах ціна була навіть нижчою, ніж на попередніх. Тому говорити про якісь аномалії ринку щонайменше дивно.Якщо ж комусь не подобається результат торгів, варто обговорювати не поведінку покупців, а механізми ринку.Наприклад:▪️ збільшити обсяг двосторонніх договорів на аукціонах УЕБ з нинішніх 20-25% до 50-60% від доступної потужності;▪️ запровадити повноцінний фінансовий ф’ючерсний ринок, який дозволить учасникам хеджувати цінові ризики та знизить залежність від короткострокових коливань.Бо проблема не в тому, що учасники купують. Проблема в тому, що всі хочуть купити більше, ніж ринок може запропонувати. На цю тему ми говорили в подкасті, а саме з 35 хвилини. https://youtu.be/Tgyx2AIicKk?si=3-hsewseLLZZRVF1ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,360 26-06-01 08:52
#RedSeaToGulf #ЕнергофактчекЩо буде, якщо Ормузьку протоку все ж відкриють?російські профільні медіа намагаються подати ситуацію так, ніби навіть після відновлення судноплавства російський СПГ залишиться серед головних бенефіціарів ринку. Це не правда. 🔹 По-перше, відкриття Ормузької протоки означатиме повернення частини катарських обсягів на світовий ринок. Навіть якщо окремі потужності Катару дійсно потребуватимуть відновлення, сама поява прогнозованих поставок знизить нервозність трейдерів і тиск на ціни.🔹 По-друге, російський СПГ сьогодні виграє не лише від попиту, а й від тимчасових логістичних та геополітичних перекосів. Якщо вони почнуть зникати, конкуренція між постачальниками знову посилиться.🔹 По-третє, російські автори часто замовчують головний ризик для власної галузі - санкції. Саме обмеження щодо нових проєктів, танкерного флоту, страхування та фінансування залишаються ключовим стримуючим фактором для розвитку російського СПГ, а не ситуація в Ормузькій протоці.🔹 Також не варто забувати, що Катар, США та Австралія продовжують нарощувати або планувати розширення експортних потужностей. У середньостроковій перспективі це означає зростання пропозиції та жорсткішу боротьбу за покупця.Тому твердження про те, що відкриття Ормузької протоки нібито не матиме негативного впливу на позиції російського СПГ, виглядає скоріше елементом інформаційної кампанії, ніж об’єктивною оцінкою ринку.ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,440 26-05-25 17:56
#єДумка ⚡️Прогноз РДН червня 👉🏻 За 26 діб квітня ціна РДН склала 4 963 грн/МВтг. Що на 8% нижче показників попереднього місяця. Третій місяць поспіль зниження цін на базове навантаження. При чому ціна на електроенергію в денній зоні вже максимально низька, наприклад, загальний збиток покупців двосторонніх договорів Гарантованого покупця на травень перетнув позначку 120 млн грн. Але це не завадило закупитися на повну Гарпоком на червень, по цінам вище РДН-травня. Оптимізм наше усе. В загально європейському заліку показники РДН України на 13 місці. Вперше така низька позиція з початку року. Причина очевидна: слабкий попит і зростання виробництва ТЕС та СЕС. Поки РДН-пʼєдестал Європи по квітню виглядає наступним чином:1. 🇮🇹 Італія - 118 євро/МВтг 2. 🇭🇺 Угорщина - 111 євро/МВтг3. 🇷🇴 Румунія - 106 євро/МВтгІмпорт електроенергії і далі знижується, в травні він прогнозно буде на рівні 350 млн кВтг, мінімум з вересня 2025 року. Щодо червня ▪️ надія зростання цін з «прайкепами 15000 грн/МВтг» не спрацювала. Ентузіасти які рванули штурвал 1 декади - найбільші постраждалі;Робота енергоблоків АЕС. В першій декаді червня змін у загальному навантаженні енергоблоків не прогнозується. Укргідроенерго наразі йде в виробництві електроенергії в режимі 15-20 млн кВтг/добу.🔺 Форварди на червень – в районі 101-112 євро/МВтг. Вочевидь імпорт не буде носити характер базового навантаження, а суто арбітражний характер. Підрізаючи українські погодинні ціни. Рівень європейських цін дуже залежить від іранського конфлікту і газового цінового ралі. 📖 РезюмеВ цілому ентузіазм щодо нових прайс кепів не виправдався. Надлишок внутрішньої генерації, суттєве організаційне обмеження експорту (СВАМ) і негативні ціни в Європі у вихідні- формують значний тиск на ціну (яку вже звикли бачити на рівні 6000+). Трейдери, які в основній своїй масі заробили на зимі, охоче підтримують рівень індексу УЕБ, розвантажуючи свої фінанси у касу продавців. Розрахунки показують, що маржа з початку року дозволяє робити ризиковані ставки. Імпорт ще буде зменшуватися і надалі. Додатковий фактор - відкриття Словаччини, що ще більше буде підрізати українські ціни. Ваші очікування по рівню РДН червня визначимо по результатам опитування.ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,780 26-05-21 07:25
#єДумка Довгострокові атомні аукціони можуть повернутися Останні довгі піврічні продукти на УЕБ на півроку ми бачили у 2020-21 роках. Тоді вони обернулися скандалами з великими лотами та низькими цінами. Проблеми з лотами відтоді врегулювали регуляторно, ціни врегулювалися збільшенням кількості учасників. Зараз цінова і безпекова невизначеність призвела до де-факто домінування коротких 10 денних угод. Такі торги дуже ліквідні і їх переможцями стають до 115 компаній за одні торги. З іншого боку періодично виникають ідеї зі спеціалізованого продажу електроенергії Енергоатома за зниженими цінами. Ми бачили таке на адресу Укрзалізниці в минулому і НЕК Укренерго зараз. На перетині таких різних торгівельних форматів розглядається можливість:- проведення додаткових сесій на квартал/півроку/рік для всіх учасників ринку;- спеціальні аукціони для кінцевих споживачів на квартал/півроку/рік зі зниженими цінами (накшталт 30% дисконта для НЕК Укренерго)Всі ідеї щодо форматів навряд чи можуть бути прийняті. На всі «спецпродукти» не вистачить обсягів, то все нові продукти будуть зроблені за рахунок зменшення обсягу 10-добовок.Початок продажу «довгих продуктів» може розпочатися вже в липні цього року.ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,720 26-04-26 11:46
#єДумка ⚡️Прогноз РДН травня👉🏻 За 26 діб квітня ціна РДН склала 5 272 грн/МВтг. Що на 25% нижче показників попереднього місяця. Результат - зниження цін вже другий місяць поспіль, абсолютно прогнозовано відповідно до сезонного тренду. Ціна в принципі могла бути нижчою, якби водопілля таки сталося. Снігу в басейні Дніпра було дуже багато але водосховища порожні. Другим фактором, який зіграв на підтримку є холодна і похмура погода. В загально європейському заліку показники РДН України у квітні як і у березні#2 після Італії. Поки РДН-пʼєдестал Європи по квітню виглядає наступним чином:1. 🇮🇹 Італія 120 євро/МВтг 2. 🇺🇦 Україна 103 євро/МВтг3. 🇭🇺 Угорщина 4. 🇷🇴 Румунія по 96 євро/МВтгІмпорт електроенергії знижується, в квітні він прогнозно буде на рівні 550 млн кВтг (якщо рахувати еквівалент рівного графіку це 750+ МВт, майже атомний енергоблок) Щодо травня ▪️ перша суттєва зміна це повернення «старих прайс кепів», тепер вже наших старих знайомих 15000 грн/МВтг по всій добі▪️ Робота енергоблоків АЕС. В середньому режим роботи травня відповідає за загальним навантаженням останній декаді квітня. Хоча в першій декаді можливе вікно в декілька днів з відключенням енергоблоку без компенсації виходу з ремонту іншогоУкргідроенерго наразі йде в виробництві електроенергії в режимі 25-30 млн кВтг/добу.Виробництво великих СЕС вийшло на рівень 20+ млн кВтг на добу🔺 Форварди на травень – в районі 90-97 євро/МВтг і це з очікуванням по вартості перетину та інших витрат може формувати імпортну ціну в діапазоні до 5700 грн/МВтг. 📖 РезюмеЩодо цінФактор в плюс це прайс кепи. В травні це може вплинути на ціни ранкового піку. І обстріли, які тривають. Фактори в мінус- все ж колись має потеплішати - прибита до 10 грн/МВтг в денній зоні- зниження цін на форвардах в Європі - можливе закінчення іранської кризиВаші очікування по рівню РДН травня визначимо по результатам опитування.⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,810 26-03-25 11:38
#єДумка ⚡️Прогноз РДН квітняВже під час торгів Енергоатома, але навряд чи це можна назвати торгами, адже продано 82МВт або 4.6% від виставленого обсягу. 👉🏻 За 26 діб березня ціна РДН склала 7 064 грн/МВтг. Що на 28% нижче показників попереднього місяця. Результат - комбінація ряду факторів, основними з якими є вивід двох атомних енергоблоків в ремонт та криза в Ірані. Обидва фактори зіграли на підтримання рівня цін. В загально європейському заліку показники РДН України у березні #2 після Італії. Імпорт електроенергії знижується порівняно з лютим але демонструє доволі високі очікувані показники у 950 млн кВтг за підсумками березня. Підтримку обсягам імпорта, знову таки зробила ремонтна кампанія Енергоатому. Щодо квітня▪️ перша суттєва зміна це повернення «старих прайс кепів» які значно обмежують апсайд по рівню РДН▪️ Робота енергоблоків АЕС. Очікується додаткове відключення третього за рахунком енергоблоку в другій половині квітня 🔺 ТЕС працюють у режимі відновлення.Укргідроенерго наразі йде в виробництві електроенергії в режимі 25-30 млн кВтг/добу. За поточними оцінками водопілля почнеться з другої декади квітня. 🔺 Форварди на квітень – в районі 97-103 євро/МВтг і це з очікуванням по вартості перетину та інших витрат може формувати імпортну ціну в діапазоні до 6300 грн/МВтг. 📖 РезюмеПоки бачимо, що не дивлячись на суттєве зниження прайс кепів і початок низького сезону цін (зниження споживання на 20%, зростання виробництва СЕС та ГЕС), Виробники електроенергії стримують очікування споживачів, постачальників і трейдерів. Сценарії реалізації «зимових цін 6000+» у квітні звісно також ймовірні але лише в нічні та вечірні години під впливом значних руйнувань і поглиблення іранської кризи. Але поки наш ринок не вірить в останній сценарій. Ваші очікування по рівню РДН квітня визначимо по результатам опитування.⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,400 26-03-04 08:26
#нафта Світова логістика нафти знову нагадує казино.Фрахт супертанкерів VLCC для перевезення нафти з Близького Сходу до Китаю на початку березня різко подорожчав майже вдвічі. За даними Clarksons ставка підскочила приблизно з $220 тис. до $425 тис. на добу (WS 205 → WS 525). Причина: конфлікт США та Ізраїлю з Іраном зменшив рух суден через Ормузьку протоку, ключовий маршрут для світового експорту нафти.Напруження зачепило і ринок СПГ. Ставки на фрахт газовозів зросли більш ніж на 40%:▪️ Атлантичний басейн — близько $61,5 тис./добу▪️ Тихий океан — близько $41 тис./добуВодночас, за даними Bloomberg, окремі судновласники вже почали вимагати до $200 тис. на добу за перевезення СПГ.Цікаво інше: у російських портах фрахт майже не змінився. Наприклад, для танкерів Suezmax маршрут Новоросійськ — Північний Китай залишається близько $11 за барель, що свідчить про слабшу реакцію цього сегмента на глобальну кризу перевезень. Тобто, ринок не відчуває дефіциту російської нафти і особливого аншлагу на неї поки немає. ⚡️ЕнергоЖінка⚡️