Fuente
ЕнергоБізнес | ️ Відмова від розділу тарифу на розподіл за класами напруги – шкідливе...
338 Vistas/Alcance
2024-07-17 15:02
Mensaje №4227
⚡️ Відмова від розділу тарифу на розподіл за класами напруги – шкідливе й небезпечне рішення для України. Про це заявив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Валерій Тарасюк.✨ Він розповів, що під час обговорення відповідного проєкту постанови НКРЕКП не прозвучало аргументів «за». Тарасюк сказав, що теоретично такі аргументи є – об'єднання тарифу дало вигоду малому бізнесу, а також збільшило б доходи державних «Енергоатома» й «Укргідроенерго».✨ «Усі ці плюси є, але вони не витримують критики контраргументами, які за ці дні ми проаналізували й почули. Більше того, я для себе зробив висновок, що таке рішення було б не просто неправильним – воно шкідливе й небезпечне для держави. Саме тому я для себе прийняв рішення не голосувати про початок процедури, про що я відповідно проінформую ставку», – наголосив очільник НКРЕКП.✨ Також Тарасюк доручив напрацювати нормативно-правові акти для переходу на три класи напруги, як це передбачає європейська директива, якої Україна має дотримуватися.✨ Зараз споживачів електричної енергії в Україні поділяють на два класи: перший клас – споживачі, які використовують електроенергію напругою 27,5 кВ (велика промисловість), і другий клас – усі інші споживачі. Однак промисловість використовує високовольтну електричну енергію, яка потребує значно менших витрат на розподіл для операторів системи розподілу.