Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Економіка з Матвійчук ⚡️
Añadido 06 dic. 2025

Економіка з Матвійчук ⚡️

@economicmatviuchuk
Número de suscriptores: 2 480
Fotos: 436
Videos: 151
Enlaces: 1,470
Descripción:
Підприємець, економічна правозахисниця, власник креативного івент-агентства «ARENA CS» Детальніше про мене читай у закріпленому повідомленні 🙌 Бот для звʼязку @economicyanam_bot
Fuente

Економіка з Матвійчук ⚡️ | Як бюрократи вимикають світло швидше за ракети?Поки ми з вами шукаємо ...

Logotipo de la comunidad de telegram - Економіка з Матвійчук ⚡️ Економіка з Матвійчук ⚡️ @economicmatviuchuk
4 170 Vistas/Alcance 2026-01-28 13:55 Mensaje №1772
Як бюрократи вимикають світло швидше за ракети?Поки ми з вами шукаємо графіки відключень, варто подивитися на графіки економічні. Нещодавно Сергій Коваленко, гендиректор YASNO (це роздрібний бренд групи ДТЕК, постачає електроенергію 3,5 мільйонам українців у Києві, Дніпрі та Донеччині), дав інтерв’ю про те, як ми виживаємо в цю зиму.Я виділила один факт, який має відкрити очі кожному прихильнику «державного регулювання».Цифра дня: +34%.Саме на стільки зріс імпорт електроенергії з Європи лише за ОДИН день, коли регулятор (НКРЕКП) нарешті підняв «прайскепи» — штучно встановлені граничні ціни.Що це означає на мові реального життя?До цього держава казала бізнесу: «Ви не можете купувати енергію в Європі дорожче за певний ліміт». Але в Європі світло коштувало дорожче! Трейдери просто не могли його завезти, через встановлену стелю цін. Бюрократи намагалися «захистити» нас дешевою ціною, але в результаті ми отримували «дешевий нуль» у розетках. Як тільки ціновий зашморг трохи послабили — світло фізично зайшло в країну. Це класика австрійської школи: штучне обмеження цін завжди веде до дефіциту. Завжди.Проблема не лише в генерації.Росія б’є по трансформаторах і вузлах. Наша енергосистема — це величезний радянський «моноліт». І тут ми впираємося в іншу проблему соціалізму: надмірну централізацію. Великий об'єкт — легка ціль.Яке ліберальне рішення?1. Повна лібералізація цін. Енергія — це товар. Якщо ми хочемо, щоб приватний капітал будував нові станції та купував імпорт, ціна має бути ринковою. Краще мати дороге світло, ніж дешеву темряву.2. Децентралізація через приватну власність. Нам потрібні тисячі маленьких газових установок, сонячних панелей та систем зберігання (BESS) у власності громад, підприємств та приватних осіб. Держава не побудує це швидко. Це зробить ринок, якщо йому не заважати ліцензіями та податками.Ми сильні, коли ми гнучкі. Капіталізм — це і є гнучкість. Давайте перестанемо грати в «соціальну справедливість» через злидні і нарешті дамо економічній свободі включити нам світло. Яна Матвійчук ☑️ ПІДПИСАТИСЯ