🇺🇦Інвестуємо в майбутніх інженерів, енергетиків та технічних фахівців, які відбудовуватимуть УкраїнуДТЕК долучився до проєкту Modern Learning Spaces Міністерства освіти та науки України. Його мета — створити сучасні навчальні кабінети та лабораторії в українських ліцеях.Разом із Метінвестом який також входить до інвестиційної групи SCM Ріната Ахметова, ми спрямовуємо 11 млн грн на роботу команди супроводу реалізації проєкту Implementation Support Team. Вона допомагатиме закладам освіти на етапі розроблення проєктів з облаштування кабінетів, їхнього ремонту, встановлення обладнання та запуску сучасних освітніх просторів."ДТЕК давно і системно працює з молоддю. Ми переконані, що цей проєкт допоможе готувати фахівців, яких уже зараз потребують енергетика, промисловість та технологічні галузі. Ми, як соціально відповідальний бізнес, надійний партнер держави та один із найбільших роботодавців країни, через цей проєкт інвестуємо як у майбутнє енергетики, так і України загалом", — зазначила Олена Семич, директорка Академії та HRD ДТЕК.
🇺🇦🇺🇦🇺🇦 Для зміцнення енергосистеми України ДТЕК побудує вітрову електростанцію потужністю 650 МВт і вартістю 1,2 млрд євроЦе буде одна з найбільших наземних вітроелектростанцій у Європі. Станцію збудують на Полтавщині, вона складатиметься приблизно зі 100 вітрових турбін. Загальний обсяг інвестицій у проєкт 1,2 млрд євро.Новий вітропарк допоможе посилити енергетичну стійкість країни. А також буде компенсувати потужності, пошкоджені ворожими атаками. Полтавська ВЕС — частина масштабних інвестицій ДТЕК у майбутнє країни. Видання NV назвало ДТЕК найбільшим приватним інвестором України від початку великої війни. «За повної підтримки нашого акціонера Ріната Ахметова ми продовжуємо інвестувати під час війни, надсилаючи чіткий сигнал: Україна залишається привабливою для інвестування вже сьогодні, а міжнародні партнери мають реальну можливість долучитися до побудови сучасної, європейської енергосистеми», — зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко. Робимо все можливе, щоб енергосистема країни працювала навіть під час війни. Світло тримається! 💪
💪🇺🇦 Поки ворог руйнує, ми інвестуємо мільярди у відновлення України ДТЕК — частина інвестиційної групи SCM Ріната Ахметова. Від початку повномасштабної війни компанії групи інвестували $4 млрд у відновлення України, модернізацію підприємств і створення нової інфраструктури.$1 млрд спрямували на невідкладне відновлення енергетики, яку росія цілеспрямовано атакує. Також компанії групи інвестують у нові енергетичні проєкти, зокрема будівництво нової вітрової електростанції на півдні України та систем накопичення енергії.«Ворог щодня варварськи та цілеспрямовано знищує нашу інфраструктуру, щоб позбавити країну, економіку та людей умов для роботи та життя. Проте Україна стоїть — завдяки українській армії та українському народові. Наше завдання — допомагати армії та працювати задля країни. Відновлювати те, що було зруйновано росією, та одночасно створювати нове. Це необхідно для зростання та розвитку економіки, це необхідно для того, щоб українці могли жити та працювати у своїй країні, а ті, хто були змушені виїхати, мали можливість повернутися додому», — зазначив Рінат Ахметов.
Продовжуємо робити все можливе, щоб Україна вистояла та перемогла! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
💪🇺🇦 31 млрд грн спрямував ДТЕК на відновлення енергетики за час великої війниЗ 2022 року ДТЕК, що належить до Групи SCM Ріната Ахметова, інвестував у ремонти та відновлення ТЕС майже 19 млрд грн, а також у ремонти й модернізацію електромереж — 12 млрд грн.З початку повномасштабного вторгнення росія атакувала теплоелектростанції компанії понад 220 разів (!) Не залишилося жодної станції, яка б не зазнала пошкоджень.Окрім генерації, ворог б’є і по інфраструктурі електромереж. Пошкоджено 1,4 тис. об’єктів розподільних мереж і 9 тис. ліній електропередачі.Ми майже пройшли найскладнішу зиму, проте вже готуємося до наступного опалювального сезону 2026/27. На ремонти та підготовку компанія планує спрямувати 300 млн євро.«Ця зима стала найскладнішою для України з моменту відновлення незалежності. Попри масштабні руйнування, завдяки професійності та стійкості наших команд ми забезпечимо проходження опалювального сезону. Наше завдання незмінне — відновити світло і тепло в домівках українців», — зазначив Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.
Світло тримається!
Триває ліквідація наслідків нічного російського обстрілу. Майже 300 ударних дронів, більшість із них «шахеди», та 50 ракет різних типів, із яких значна частина балістики, випустили по Україні. Били по Києву та регіону, Дніпровщині, Кіровоградщині, Миколаївщині, Одещині, Полтавщині, Сумщині. На жаль, у Фастівському районі від удару загинула людина. Мої співчуття рідним та близьким. Вісім людей поранено, серед них одна дитина. Головна ціль удару – енергетика, також постраждали звичайні житлові будинки, є пошкодження залізниці. Москва продовжує вкладатися в удари більше, ніж у дипломатію. Лише за цей тиждень Росія випустила проти України понад 1300 ударних дронів, більш ніж 1400 керованих авіаційних бомб і 96 ракет різних типів, у тому числі десятки балістичних. Саме тому маємо посилювати нашу ППО. Потрібні системи, що ефективно працюють проти балістики. Дякую всім партнерам, які допомагають нам із закупівлями ракет ППО через PURL та своїм власним постачанням. Кожен такий пакет захищає критичну інфраструктуру та зберігає нормальність життя.
Київ: з опівночі переходимо на тимчасові графіки Енергетикам вдалося зробити неможливе. Попри шалений дефіцит електрики в столиці, ми вводимо графіки з тим обсягом світла, який маємо.Що важливо знати:- Графіки будуть нерівномірні в різних районах через особливість пошкоджень енергосистеми.- Вони ніяк не прив'язані до черг, до яких ми звикли (1.1, 1.2, 2.1, тощо).- Для кожного будинку буде свій графік.- Їх можна буде подивитись в чат-боті та на сайті. Через перевантаження на сайті можливі затримки до 5 хвилин. Ситуація в енергосистемі залишається складною. Попереду холоди, і, на жаль, залишається ризик нових обстрілів. Тому в разі погіршення ситуації, столиця повернеться до екстрених відключень.І навпаки, якщо ситуація в енергетиці стабілізується, то ми повернемось до звичних графіків з чергами.У перші кілька днів тимчасові графіки будуть допрацьовуватись в процесі. Тому наперед перепрошуємо за можливі неточності. Ми запускаємо графіки так швидко, як тільки можемо, щоб у киян з’явилася хоч невелика опора для планування свого дня.
💛🦾 ДТЕК на зустрічі спільноти «Бізнес без бар’єрів»14 серпня відбулася зустріч спільноти «Бізнес без бар'єрів» — в гостях у Ощадбанку та Visa на форумі «Моя безбар’єрність: невигадані історії» під патронатом першої леді України Олени Зеленської. Ми поділилися досвідом, як адаптуємо виробничі підприємства для ветеранів, які повертаються з війни.З 2022 року понад 5,5 тис наших колег стали на захист України. Майже тисяча вже повернулися. Половина з них знову працює в ДТЕК, а ще понад 200 ветеранів приєдналися до нас із ринку праці.Система підтримки ветеранів у ДТЕК включає:🔹 Інститут помічника ветерана — колега, який сам пройшов шлях повернення і тепер допомагає іншим. 🔹 Психологічну допомогу — корпоративні та штатні психологи для ветеранів і їхніх команд. 🔹 Медичне страхування «Ветеран+» — розширений пакет з урахуванням потреб після служби.ДТЕК першим в Україні створив інклюзивний надземний простір на шахті: встановили поручні, адаптували вбиральні та душові, зробили маркування небезпечних зон. Далі масштабуватимемо цей досвід: проводимо аудит підприємств, готуємо інструкції з адаптації, навчаємо фахівців. Паралельно працюємо над каталогом виробничих професій, доступних для людей з інвалідністю.Наш досвід доводить — будь-який бізнес може і повинен адаптуватися. Ми щиро вдячні нашим героям за захист і робимо все, щоб їхнє повернення в цивільне життя було гідним і комфортним.«Бізнес без бар’єрів» — спільнота компаній, яка об'єдналася навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Майбутнє буде світлим! 🇺🇦
🌍 «Безбар’єрність – коли можеш». Кампанія соціальних змін, яку держава спільно з ЮНІСЕФ запустила на початку літа, називається так спеціально, щоб кожна людина зрозуміла: ідеться саме про неї. Саме про вас!Власне, базова українська цінність – право почуватися вільним у власній країні – і є визначенням безбар’єрності. Це відчуття свободи в усіх проявах: фізичному, суспільному, інформаційному, цифровому, в економічній взаємодії та освіті. Ці шість вимірів безбар’єрності нині впроваджує Україна.🤝Спільнота компаній «Бізнес без бар’єрів» – активна учасниця руху за рівні можливості для всіх українців. Сьогодні виступила на її черговій зустрічі – «В гостях у Ощадбанку та Visa» –на форумі «Моя безбар’єрність: невигадані історії», який відвідала разом із віцепрем’єром з відновлення України Олексієм Кулебою, головою НБУ України Андрієм Пишним, міністеркою у справах ветеранів Наталією Калмиковою, міністром соціальної політики, сім’ї та єдності України Денисом Улютіним, очільниками громад і міжнародними партнерами.Як завжди, учасники форуму обмінялися новим досвідом. Зокрема, представники ДТЕК розповіли про адаптацію надземної території шахт для працевлаштування людей з інвалідністю, «Укрзалізниці» – про переобладнання вокзалів і запуск інклюзивного вагона, «Сільпо» – про пілотне впровадження доступних кас самообслуговування.📃Представили гайд «Безбар’єрність у сфері фінансових послуг: практичний порадник», який створюємо за підтримки Ощадбанку, ПриватБанку, ПУМБ і Visa спільно з Національним банком України та ГО «Безбар’єрність». Цей довідник розповідає також про нетривіальні рішення для непростих ситуацій. Наприклад, що робити, якщо клієнт має травми обличчя й не може пройти процедуру автентифікації. Як клієнту з порушенням зору ознайомитись із кредитним договором. Або як людині на кріслі колісному зручно скористатися банкоматом. Гайд-помічник стане у пригоді всім сторонам і навіть ляже в основу постанови Національного банку України.Окрема панельна дискусія була присвячена впровадженню безбар’єрних маршрутів у містах – флагманському проєкту Міністерства розвитку громад та територій.👥 Як і раніше, впевнена: людиноцентричність перемагає як в обороні, так і в бізнесі. А ще перемагає спільнодія. Безбар’єрність – те, що можна втілити лише разом, без конкуренції, усім суспільством. Але й виграють від неї також усі. Усі ми.
Енергетики ДТЕК допомогли повернути світло Херсону ⚡️У лютому 2025 року росія знову вдарила по енергетичній інфраструктурі Херсона. Колеги з Херсонобленерго звернулися по допомогу — команда ДТЕК Одеські електромережі одразу вирушила на підмогу 💪15 енергетиків працювали протягом місяця за кілька кілометрів від фронту. Відновлювали лінії та підстанцію, затоплену після підриву Каховської ГЕС.Завдяки спільній роботі вдалося повернути світло й воду до 2 000 осель Херсонщини.За мужність і професіоналізм Міністерство енергетики України відзначило всіх 15 учасників ремонтної бригади:🔹 Сергій Алєксєєв, Вадим Мариморич, Олексій Тимошенко, Олександр Кудибін — релейний захист🔹 Роман Чеботар, Сергій Артеменко, Роман Тімічев — ремонт та експлуатація підстанцій🔹 Андрій Жосан, Віктор Баранов, Андрій Юраш — ізоляція та захист від перенапруги🔹 Георгій Бошков, Микола Кудрис — ремонт і експлуатація ліній🔹 Юрій Деордієнко, Ігор Михалевський, Віталій Федорончук — експлуатація транспортуПишаємося! Майбутнє буде світлим 🇺🇦
Битва за світло: Олександр Усик подякував енергетикам за тяжку працю та відновлення енергетичних об’єктівАбсолютний чемпіон світу з боксу у суперважкій вазі Олександр Усик зустрівся з енергетиками та відвідав енергетичні об’єкти Київщини, які були відновлені після повної руйнації під час окупації. Ворог продовжує спроби занурити українців в темряву, цілеспрямовано руйнуючи енергооб’єкти по всій країні й надалі. Попри це енергетики продовжують цілодобово відновлювати зруйновані об’єкти і готують їх до роботи в зимовий період.«Я хочу привернути увагу світової спільноти до руйнувань нашої енергосистеми через обстріли, а також до необхідності відновлення. Адже без світла сьогодні неможливо вести нормальне повсякденне життя – їсти, пити, підзаряджати техніку.Дякую особисто кожному енергетику. Від себе і своїх близьких, які під час повномасштабного вторгнення, як і мільйони українців, відчули на собі, що таке відсутність електрики. Енергетики сьогодні роблять неймовірні речі, відновлюючи пошкоджені та зруйновані об’єкти. Це справжня битва за світло», - прокоментував Олександр Усик.Нагадаємо, ДТЕК та Олександр Усик запустили спільну кампанію «Битва за світло». Вона стартувала напередодні бою Олександра Усика з британцем Тайсоном Ф’юрі за звання абсолютного чемпіона світу. Мета: привернути увагу світу до критичного становища української енергосистеми через російські ракетні атаки, а також залучити додаткову допомогу міжнародних партнерів для її захисту та відновлення.