Світла памʼять командиру, побратиму, людині честі і слова – полковнику поліції Максиму Казбану!Він казав: «Питання не в тому, чого ти боїшся. Питання в тому, що ти зробиш». Казав – і робив: без показовості, просто й переконливо. Його поважали, довіряли і за ним йшли.Він був командиром, який не боявся брати на себе відповідальність. Командиром, для якого життя кожного бійця було цінністю. Командиром, який тримався на внутрішньому стержні й завжди залишався вірним своїм принципам і людям. А ще – вірив у сильну, справжню поліцію, яка воює, яка бореться і яка будує майбутнє. Максим Олександрович завжди говорив, що пишається бути командиром бригади «Лють». Однак ми точно більше горді, що мали честь стояти з ним пліч-о-пліч…Ми втратили великого командира, але залишили в собі його силу, приклад і настанови: «Несемо на своїх плечах величезну відповідальність – захищати кожен метр рідної землі».Спочивайте з миром, командире! Ваша «Лють» тримає стрій!#поліція_на_війні #Назавжди_в_строю 👮 Facebook | X | Instagram | TikTok
Нацполіція викрила масштабний незаконний видобуток піску, який міг спричинити екологічну катастрофу на КиївщиніПоліцейські встановили організатора протиправної схеми — власника фермерського господарства та орендаря низки земельних ділянок, який залучив до незаконної діяльності батька, брата та інших близьких родичів.Орендовані ним земельні ділянки офіційно мали сільськогосподарське призначення, однак замість ведення господарства зловмисники облаштували нелегальний видобуток піску за допомогою земснаряду — плавзасобу для підводної розробки ґрунтів. Від земснаряду проклали спеціальні проводи, якими транспортували піщану масу до місць накопичення. Видобутий пісок реалізовували під замовлення.Унаслідок протиправних робіт утворилася штучна водойма площею понад три гектари та глибиною до шести метрів — це еквівалент площі чотирьох футбольних полів і висоти двоповерхового будинку. Така водойма створила реальну загрозу порушення природного гідрологічного режиму річки Ірпінь. У разі злиття ставка з нею існував високий ризик підтоплення прибережних територій, забруднення води техногенними відходами, руйнування берегів, доріг, дамб і мостів. Подекуди до русла річки залишалося менш як три метри.Завдяки своєчасному втручанню правоохоронців вдалося запобігти ймовірній екологічній катастрофі.Facebook | Х | Сайт | Підписатися
Донеччина - регіон, який щодня під ударами.Росія тут б’є з усього, що має. Цілить по житлових будинках, вбиває мирних людей. В одній з нещодавніх трагедій - влучання в багатоповерхівку. Загинуло 6 людей, ще 4 поранені. Пошуково-рятувальна операція тривала три доби. Але навіть в умовах постійної загрози триває служба, робота і захист людей.Провів декілька нарад на Донеччині за участі голови ОВА Вадима Філашкіна:▫️З командуванням Нацгвардії, керівництвом напрямку логістики МВС та поліції. Представили оновлену команду, яка відповідатиме за матеріально-технічне забезпечення бойових підрозділів Національної гвардії. Абсолютна більшість з них - військові безпосередньо з бригад. Вони знають, що потрібно побратимам на фронті та розуміють ціну несвоєчасних рішень. ◽️З командуванням 1-го корпусу НГУ «Азов», командирами бригад «Червона калина», «Азов», 18-та Слов’янська, «Буревій», «Рубіж», «Кара-Даг», бойових підрозділів Національної поліції. Обговорили ситуацію на фронті та першочергові потреби.◽️З представниками всіх служб системи МВС: поліції, ДСНС, прикордонників, міграційної служби, сервісних центрів. Говорили про безпеку людей, евакуацію та надання сервісних послуг.В області працюють 13 евакуаційних груп. 5 із них - «Білий янгол». Евакуація розбита на 24 етапи. 21-ий вже завершено.Продовжуємо надання сервісних послуг. Всі працюють в укриттях. Попит є. Наприклад, у Міграційній службі на Донеччині цьогоріч оформили понад 13 тисяч документів: ID-картки та закордонні паспорти.Також відзначили нагородами нацгвардійців та поліцейських, які щодня ризикують життям заради безпеки Донеччини. Там, де біда - наші служби поруч. Кожна загроза не залишається без відповіді: реагуємо, підсилюємо, діємо.
Важлива зустріч з Міністром закордонних справ Німеччини Йоганном Вадефулем. Візит пана Міністра - це вагомий знак підтримки та солідарності.Німеччина - один із ключових партнерів Міністерства внутрішніх справ України. Надана допомога - це не просто техніка і обладнання. Першочергово це - врятовані життя українців Завдяки підтримці Уряду Німеччини ми змогли:🟢 Посилити кордонДержавна прикордонна служба отримала вантажну та інженерну техніку для укріплення державних рубежів та оперативного реагування на загрози.🟤 Зміцнити захист критичної інфраструктуриНаціональна гвардія України отримала транспорт, засоби зв’язку та системи для протидії ворожим безпілотникам.🔵 Підвищити безпеку громадянНаціональна поліція отримала техніку для розмінування, забезпечення публічного порядку та документування воєнних злочинів.🟠 Посилити спроможності рятувальниківДСНС України отримала понад 500 одиниць техніки різного типу: від пожежних автодрабин до спецмашин для розчищення завалів та рятування людей.Окрема подяка за надані засоби захисту від хімічних, радіаційних та біологічних загроз. Вони критично важливі для ліквідації наслідків атак на промислові об’єкти.Ця техніка вже працює там, де найбільше потрібно. Німеччина для нас - надійний партнер у розбудові системи безпеки, яка здатна відповідати сучасним викликам.Дякуємо за співпрацю і спільну роботу заради безпечної України.
Судитимуть учасників організованої транснаціональної злочинної групи, які налагодили наркотрафік до Київського СІЗО та тероризували його утриманців, - Нацполіція Поширення злочинного впливу, постачання та збут наркотиків, а також вимагання коштів з арештованих – у переліку інкримінованих статтей.Організували злочинну діяльність двоє братів за підтримки «вора в законі», що утримувався свого часу у слідчому ізоляторі. Як спільників залучили заарештованих, двох киян та іноземця. Відповідно до сформованих у СІЗО замовлень. учасники угруповання купували наркотики й психотропи та перекидали через паркан. Утриманці ізолятора забирали пакунки та розповсюджували у стінах слідчого ізолятора. Частина злочинного заробітку розподілялася між всіма учасниками, решта йшла на поповнення так званого «общака». Крім того, займалися вимаганням коштів з арештованих за «спокійні умови» перебування в установі. Так, до прикладу, побили одного з утриманців та погрожували йому вбивством, аби той сплатив їм 2000 доларів. Потерпілий перерахував ділкам 80 000 гривень від необхідної суми.Максимальне покарання, яке може загрожувати обвинуваченим - 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.Facebook | Х | Сайт | Підписатися
❌ Поліцейські викрили корупційні схеми ухилення від мобілізації в шести регіонах України: суми хабарів сягали 25 000 доларів з особиПравоохоронці задокументували факти незаконної діяльності, яка сприяла незаконному виїзду за кордон — вартість таких послуг коштувала «клієнтам» від 2 000 до 25 000 доларів з кожного. Загалом фігуранти планували отримати щонайменше 120 000 доларів. 🔹Тернопільщина:Керівник юридичної компанії, маючи звʼязки зі службовцями місцевого ТЦК та СП, організував так званий «сервіс» оновлення даних військовозобов’язаних без вручення повісток. Сприяння у вирішенні даного питання фігурант оцінював у 2 000 доларів.🔹Одещина: 14 000 доларів за визнання особи непридатним до служби, оформлення 2 групи інвалідності та подальшого звільнення за станом здоровʼя. Це питання вони мали вирішити шляхом впливу на службових осіб військово-лікарських комісій.🔹Закарпаття:Місцевий мешканець за 13 000 доларів обіцяв доправити особу до Румунії.🔹Вінницька область:Затримали переправників з групою «туристів» з 6 військовозобов’язаних, які мали у гідрокостюмах та на човні через Дністер дістатися на інший бік кордону. Вартість такого «переходу» від 8 000 до 11 000 доларів. 🔹Львівщина:За 25 000 доларів жінка організувала «схему» незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків за кордон за допомогою підроблених документів про непридатність до служби.🔹Харківщина:Керівник благодійного фонду за 7 000 доларів обіцяв вирішити питання щодо відстрочки, посилаючись на свої зв’язки в ТЦК та СП.Facebook | Х | Сайт | Підписатися
Привласнили майже 4 млн грн під час закупівлі укриттів на Одещині: Нацполіція та БЕБ викрили учасників злочинної групиЯк встановили оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіціі та детективи Бюро економічної Безпеки в Київській області, до організації «схеми» причетний директор компанії, що спеціалізується на виробництві та продажу бетону та бетонних виробів. Як спільники залучив посадових осіб ще кількох товариств. Також у схемі були задіяні і представники органів місцевого самоврядування. Останні сприяли комерційній структурі у перемозі тендерів на закупівлю швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захист та підписували офіційні документи, знаючи про всі нюанси угод та поставлених укриттів. Правоохоронці виявили порушення вимог Державних будівельних норм та ДСТУ. Окрім того, не проводились контрольні випробування укриттів перед постачанням та монтажем, а існуючі висновки ґрунтувалися виключно на теоретичних дослідженнях. Нині пʼятьом фігурантам повідомлено про підозру. Раніше організатор цієї схеми та один із виконавців вже отримали підозри за привласнення понад 14 млн грн під час закупівлі укриттів для закладів освіти на Київщині.Facebook | Х | Сайт | Підписатися
Викрили заступника мера одного з міст та учасників ОЗГ у привласненні 4,6 млн грн на відновленні зруйнованих будинків на Київщині, - НацполіціяЗа даними слідства, 54-річний приватний підприємець спільно з посадовими особами органу місцевого самоврядування одного з міст під Києвом розробили злочинний план із привласнення коштів, виділених на відновлення пошкоджених об’єктів міської інфраструктури у 2022–2024 роках. Як спільників підприємець долучив і власного сина з невісткою та кількох підконтрольних суб’єктів господарювання. Заступник міського голови та його підлеглі підписували з підрядником договори на проведення робіт, погоджували документацію та передавали чоловіку перелік об’єктів для відбудови. У подальшому фігуранти вносили до офіційних звітних документів завищену вартість проведених робіт та використаних будівельних матеріалів, які закуповували через залучених підприємців за цінами у декілька разів вищими від ринкових.За результатами експертних перевірок семи об’єктів будівництва неподалік столиці встановлено, що державі завдано збитків на понад 4,6 млн грн..Організатору фінансової оборудки та вісьмом його спільникам — заступнику міського голови, службовцям міської ради та підрядникам — повідомлено про підозру.Facebook | Х | Сайт | Підписатися
Сумщина: прикордоння, яке щодня під обстріламиПонад 12 тисяч російських ударів за п’ять місяців. Це реальність, у якій живе регіон. І в цій реальності надважливою є злагоджена робота екстрених служб. Поліція, рятувальники, медичні служби - люди мають отримувати допомогу швидко та без будь-яких бюрократичних затримок. У Сумах разом із Міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком та головою ОВА Олегом Григоровим провели нараду з керівниками громад. У фокусі - безпека місцевого населення, евакуація з прифронтових громад, особливо родин з дітьми, та організація надання послуг громадянам в умовах затяжних тривог. Окремо провів нараду з гвардійцями, прикордонниками, поліцейськими та рятувальниками. Доповідав Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко. Обговорили оперативну ситуацію в регіоні, результати знищення ворожих засобів ураження, питання матеріально-технічного забезпечення.Подякував всьому особовому складу за службу. Частину відзначили державними та відомчими нагородами.Дякую за службу! Важливо, що ви в громадах з населенням. Це не лише про присутність екстрених служб. Це - про довіру.
День журналіста — відзначення тих, хто ризикує щодня. У кого головна зброя - мікрофон, камера та слово правди. Завдяки журналістам світ бачить справжнє обличчя росії. Бачить правду про зруйновані українські міста. Про вбитих цивільних. Про воєнні злочини, які росія скоює щодня. І ціна цим репортажам висока - життя безстрашних професіоналів своєї справи. Памʼятаємо кожного. Українські та іноземні репортери працюють там, де небезпечно: на передовій, згарищах після обстрілів, у місцях, де ще лунають звуки вибухів.У найважчі моменти саме журналісти стають голосом тих, хто не має змоги бути почутим. Ви фіксуєте історію з окопів, руїн і людських сліз. Окрема вдячність журналістам, які доєдналися до Сил оборони! Сьогодні, у День журналіста, під час ліквідації наслідків чергової атаки, поранено двох працівників пресслужби Головного управління ДСНС України у місті Києві: Павла Петрова, керівника комунікаційного підрозділу, та його співробітницю Інну Жельчик. Павло, попри власне поранення, врятував колегу. Зараз їм надається медична допомога. Це один із багатьох прикладів, коли незважаючи на ризик, люди роблять свою роботу професійно, бо знають: голос правди має звучати дзвінко. Журналісти — невідʼємна складова нашої боротьби. Своєю працею ви формуєте довіру, зміцнюєте стійкість і допомагаєте державі протистояти ворожій дезінформації. Дякую кожному, хто працює чесно, професійно і з вірою в Перемогу.