‼️ Працівниця Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА за хабар пообіцяла допомогти в оформленні ІІ групи інвалідності🔴 Встановлено, що жінка пообіцяла за 10 тисяч доларів США військовозобов’язаному допомогти в оформленні ІІ групи інвалідності без проходження медико-соціальної експертизи (МСЕК). Наявність медичних документів давала чоловіку можливість зняття з військового обліку та безперешкодного перетину державного кордону України.💵 У червні 2024 року в службовому кабінеті вона отримала частину суми – 4 000 доларів США. А у грудні 2024 року Верховна Рада ухвалила закон про ліквідацію МСЕК, у зв’язку із чим жінка не довела свій злочинний умисел до кінця з причин, які не залежали від її волі.⚠️ Працівниці Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА повідомлено про підозру у закінченому замаху на незаконне переправлення особи через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчиненому з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 15 ч. 3 ст. 332 КК України). Наразі вирішується питання про обрання жінці запобіжного заходу.
⚖️ На Дніпропетровщині директор адвокатського об’єднання намагався заволодіти коштами агропідприємстваДиректор адвокатського об’єднання, розробив схему заволодіння грошовими коштами агропідприємства. Для цього він залучив підлеглого адвоката, третейського суддю та довірену особу.Обвинувачені реалізовували свій план протягом 3 років. Використовуючи підроблені документи, серед яких два договори поруки і рішення третейського суду, ділки зробили директора агрофірми поручителем. Таким чином намагалися змусити потерпілого виплачувати фіктивний борг у сумі майже 6 млн грн.Завершити свій злочинний намір ділкам завадили правоохоронці.Фігурантам інкриміновано організацію закінченого замаху на шахрайство, вчиненого в особливо великому розмірі, службове підроблення у складі організованої групи та зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 190, ч. 3 ст. 28, ч. 3, 4 ст. 358, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 365-2, ч. 2 ст. 400-1 КК України).
‼️ Поліція та СБУ викрили організовану злочинну групу працівників філії "Ощадбанку" на Львівщині, які привласнили понад 5 млн грн клієнтів банку❗️За даними львівських ЗМІ, в організації оборудки підозрюються троє посадовців філії Львівського обласного управління АТ "Ощадбанк", яка розташована в Самборі – керуючий філії, завідувач сектору роздрібного бізнесу та завідувачка сектору касових операцій.🔴 Упродовж 2022-2023 років, володіючи даними клієнтів, які могли залишитися на тимчасово окупованих територіях, працівники банківської установи за вказівкою керівника відділення змінювали фінансові номери громадян на підконтрольні та здійснювали перевипуск банківських карток. У подальшому вони привласнювали чужі заощадження за допомогою терміналів самообслуговування або Pos-терміналів, розміщених у відділенні банку.❗️Встановлено, що в такий спосіб члени організованого злочинного угруповання отримали доступ близько до 50 рахунків громадян. Загальна сума завданих збитків перевищує 5 млн грн.⚠️ Організатору схеми, виконавцю та пособнику оголошено підозри за ч. 3, ч. 5 ст. 27; ч. 3 ст. 28; ч. 1, 3 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 6 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Наразі фігурантам судом обрано запобіжні заходи. Досудове розслідування триває. Можлива додаткова кваліфікація.
‼️ На Тернопільщині судитимуть 4 офтальмологів, через дії яких частково чи повністю осліпли 18 пацієнтів ❗️ Прокурори Тернопільської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти у кримінальних провадженнях стосовно трьох лікарів та завідувача офтальмологічного відділення районної лікарні. В залежності від вчинених дій їм інкриміновано неналежне виконання професійних обов'язків, що спричинило тяжкі наслідки для хворих, одержання неправомірної вигоди та службову недбалість (ч. 1 ст. 140, ч. 4 ст. 368-4, ч. 2 ст. 367 КК України).❗️ Слідство встановило, що завідувач офтальмологічного відділення однієї з районних лікарень збув пацієнтам заборонений для використання в Україні препарат, який не призначений для лікування в офтальмологічній практиці.❗️ Троє лікарів цього медзакладу з березня 2022 року по лютий 2023 року за вказівкою завідувача відділення вводили заборонений препарат пацієнтам. Кожен з них неправомірно одержав від пацієнтів від 8 до 34 тис грн, вимагаючи ці гроші за введення препарату. 🔴 Внаслідок такого "лікування" постраждало 18 пацієнтів, 15 з них втратили зір на одне око, 3 – на обидва ока. Через ускладнення хвороби після введення препарату 7 пацієнтам проведено операцію з видалення ока.
‼️ Агентка ГРУ "зливала" ворогу розташування потужностей з виробництва безпілотників та тренувального центру українських військових у Харкові❗️ Встановлено, що 63-річна безробітна жителька Харкова умисно та свідомо "зливала" росіянам стратегічно важливу інформацію. У травні 2024 року її завербував представник російської воєнної розвідки (ГРУ). На виконання його завдань жінка збирала розвіддані про місця розташування потужностей з виробництва безпілотників та тренувального центру українських військовослужбовців у Харкові, а також підтверджувала ракетні удари по цим об’єктам, докориговуючи обстріли.🔴 Жінка фотографувала та передавала ворогу інформацію щодо фортифікаційних споруд, блокпостів та руху броньованої техніки як автомобільними шляхами, так і через одну з вузлових залізничних станцій.❗️ Контррозвідка СБУ затримала харків’янку безпосередньо після виконання чергового завдання ворога.⚠️ Слідчі Служби безпеки повідомили жінці про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).Підозрювана перебуває під вартою. Їй загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
⚖️ На Харківщині судитимуть адміністраторку антиукраїнських Telegram-каналівСлідство встановило, що жінка активно взаємодіяла в антиукраїнських чатах, де висловлювала проросійські погляди. Її діяльність помітили спецслужби росії і запропонували їй зайнятися адмініструванням кількох каналів, де вона просувала антиукраїнську пропаганду.Зокрема, у своїх публікаціях обвинувачена називала російських військових «визволителями», виступала за «приєднання» Харкова до рф, а також звинувачувала українських захисників у обстрілах мирного населення. У своїх текстах вона прославляла росію та її армію, а Харків називала «російським» містом. Висловлювання обвинуваченої підтверджені висновком семантико-лінгвістичної експертизи, яка вказала на відверто антиукраїнський і колабораційний зміст.Після збору доказів правоохоронці затримали підозрювану. На час розслідування жінка перебуває під вартою без права внесення застави. Їй загрожує до 12 років ув’язнення, а також заборона на зайняття певних посад та конфіскація майна.
⚖️ У Дніпрі чоловік передавав ворогу інформацію щодо переміщення ЗСУ та розташування ТЦК та СППрокурори Дніпропетровської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно громадянина України за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).Розслідуванням встановлено, що наприкінці 2023 року представник генштабу збройних сил рф завербував мешканця м. Дніпра для надання допомоги у проведенні підривної діяльності проти України.Обвинувачений здійснював приховану відеозйомку військової частини ЗСУ і районних ТЦК та СП міста. Відеоматеріали спецслужбам рф він надсилав через месенджер разом із позначками на скріншотах «Google Maps».Також чоловік у текстових повідомленнях передавав відомості про маршрути переміщення військових паливозаправників із зазначенням точних координат.Під час санкціонованого обшуку за місцем його мешкання вилучено телефон та комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності.Наразі обвинувачений утримується під вартою, де очікуватиме на вирок суду.
‼️ Двоє чоловіків та жінка підробили документи та незаконно заволоділи земельними ділянками на 22 мільйони гривень у Голосіївському районі Києва❗️ Поліцейські встановили, що 48-річний місцевий житель разом із двома спільниками – 37-річною жінкою та 42-річним чоловіком заволодів земельними ділянками, які попередньо рішенням Київської міської ради мали бути передані громадянам для будівництва та обслуговування житлових будинків й ведення садівництва. Вони підробили документи та змінили анкетні дані майбутніх власників, кадастрових номерів та адрес двох земельних ділянок. Надалі, за такою ж схемою організатор заволодів ще однією земельною ділянкою.🔴 Відтак, своїми діями шахраї завдали збитків територіальній громаді міста Києва на понад 22 мільйони гривень.⚠️ Чоловікам та жінці повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 190, ч. 3, 4 ст. 358 КК України – шахрайство та підроблення й використання підроблених документів, печаток, штампів та бланків вчинене в особливо великих розмірах організованою групою. За вчинене зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Наразі на земельні ділянки наразі накладено арешт.
‼️ Правоохоронець організував канал переправлення “ухилянтів” до Румунії❗️ На Прикарпатті ДБР у взаємодії з СБУ викрили правоохоронця, який організував канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків до Румунії. Ділок залучив до свого “бізнесу” двох цивільних мешканців Івано-Франківської області.🔴 Встановлено, що правоохоронець шукав охочих потрапити до Євросоюзу та пропонував їм перейти кордон за 10 тисяч доларів США з особи. Спільники правоохоронця підвозили чоловіків автомобілем до лінії кордону поза межами пропускних пунктів у Чернівецькій області. А далі вони показували “клієнтам” як пішки перейти до Румунії.⚠️ Правоохоронцю та двом його спільникам повідомлено про підозру у незаконному переправленні через кордон чоловіків призовного віку (ч. 3 ст. 332 КК України). Їм загрожує позбавлення волі на строк до 9 років з конфіскацією майна.❗️ Двом зловмисникам вже обрано запобіжні заходи – тримання під вартою. Також відбулися санкціоновані обшуки, під час яких у ділків було вилучено 20 тисяч доларів США, незареєстровану зброю, бойові припаси. А також два автомобілі, в яких перевозили “ухилянтів”.
‼️ Ексначальник Божковської колонії, де катували в'язнів, отримав 400 000 грн премії "за досягнення в роботі"❗️ Колишній начальник Божковської виправної колонії у Полтавській області, де, як з'ясували правоохоронці, катували ув'язнених, при звільненні отримав премію та інші виплати на 400 000 грн. Про це розповів уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець у своїх офіційних соцмережах.Він повідомив, що ініціював перевірку службових документів про діяльність колонії в Департаменті з питань виконання кримінальних покарань Мін'юсту України. Паралельно відомство розпочало службове розслідування щодо випадків катувань.🔴 Офіс Омбудсмена встановив, що у липні 2023 року начальника Божківської виправної колонії звільнили за власним бажанням, не чекаючи на остаточні висновки розслідування. Йому виплатили премії в розмірі 400% від посадового окладу "за особливі досягнення в роботі" й інші гроші на загальну суму майже 400 000 грн.Крім цього, у грудні 2023 року колишньому керівнику нарахували максимальний розмір пенсії.❗️ Лубінець закликав слідчих ДБР зʼясувати, чому екскерівника колонії, де катували ув’язнених, було "безпідставно і незаконно" нагороджено преміями.⚠️ Як відомо, ДБР викрило численні факті катування ув’язнених у низці регіонів України. Оголошено підозри у катуванні чотирьом службовим особам Державної установи "Божковська виправна колонія (№16)".