Повертаємо своїх додому!🇺🇦Сьогодні відбувся обмін військовополоненими. На рідну землю повертаються 150 наших людей! Це відбулося завдяки роботі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, українських перемовників та підтримці міжнародних партнерів ОАЕ.👉 Серед повернутих воїни Військово-Морських сил, які потрапили в полон у Маріуполі та Запорізькій області, Повітряних сил, військові Десантно-штурмових та Сухопутних військ, нацгвардійці, прикордонники, тероборонівці, а також поліцейський.Працівники нашого Офісу перебувають на місці обміну з метою контролю дотримання прав людини відповідно до міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій. Наші співробітники фіксують у якому стані звільнені повертаються в Україну та інформують повернутих про їхні права.❗️Повертаючись додому, наші захисники знову відчувають силу рідної землі під ногами, тепло обіймів та нескінченну підтримку. Далі — медичний огляд, надання необхідної допомоги з відновлення документів та карток та реабілітація.Україна прагне повернути усіх своїх громадян додому і продовжує працювати заради цього! Дякую тим громадянам та членам родин полонених і безвісти зниклих, які вірять у державу і плекають надію на повернення своїх героїв!🗣Знаємо, як кожного з них чекають рідні вдома, тож продовжуємо роботу для того, аби повернути додому кожного захисника та цивільного!🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Бомбардування росіянами своїх же цивільних громадян у російському місті Суджа — ганебне і цинічне!⏺Увечері 1 лютого Росія обстріляла школу-інтернат, у якій перебували цивільні у російському населеному пункті Суджа. Удар був здійснений керованою авіабомбою. Росіяни знали куди б’ють та навіщо. Це свідома провокація та злочин проти своїх же громадян!У той момент у закладі перебувало майже сотня осіб місцевого населення, серед них більшість людей похилого віку. Відомо, що внаслідок російської атаки 4 людини загинули. Інших людей, військові Збройних Сил України, попри загрозу потрапити під обстріл, діставали з-під завалів, надали їм першу медичну допомогу. Їх вдалося евакуювати до більш безпечного місця, де організовано надання гуманітарної допомоги.❗️Водночас, це вже не перший обстріл зі сторони РФ цього інтернату! Росія постійно обстрілює цивільну інфраструктуру, не дотримується норм міжнародного гуманітарного права в частині захисту цивільного населення як в Україні, так і на своїй території. Країна-агресор ще ганебніше ставиться до своїх громадян.Коли на людей скинула авіабомбу їхня країна, саме українські військові надали допомогу! Це багато про що говорить. 🗣Росія — країна-терорист, яка не гребує будь-якими способами досягнення своїх цілей! РФ перекреслює поняття “прав людини”! Натомість намагається дискредитувати ім’я України в очах міжнародних партнерів. Ми не маємо цього дозволити! За всі злочини — повинно бути покарання!🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Міжнародна коаліція за повернення українських дітей: рік роботи⏺Рівно рік тому Україна та Канада створили Міжнародну коаліцію за повернення українських дітей. Сьогодні до неї вже приєдналися 41 країна та Рада Європи, і запрошення залишається відкритим для всіх, хто хоче допомогти.З 2014 року, після окупації Криму, Росія систематично викрадає українських дітей, позбавляючи їх національної ідентичності. Після повномасштабного вторгнення в 2022 році ця політика набула масового характеру. ❗️Завдяки зусиллям України та міжнародних партнерів минулого року вдалося повернути майже 600 дітей, але тисячі залишаються далеко від своїх домівок.Ми закликаємо: 🔘Росію — негайно припинити депортацію та повернути українських дітей додому!🔘Інші країни світу — приєднатися до Коаліції та підписати Монреальське зобов’язання!🔘Підтримувати програми реабілітації та реінтеграції дітей, які постраждали від війни, у межах ініціативи Bring Kids Back UA!Захист дітей – наш спільний обов’язок! Вдячні усім країнам, які вже доєдналися до коаліції! Разом ми маємо велику силу, але щонайважливіше: разом ми повертаємо додому дітей, отже — здійснюємо їхні мрії!🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Триває насичена програма в регіонах: Закарпаття долучилося до мережі Центрів захисту прав людини❗️Продовжуємо розширювати діяльність в регіонах. Надзвичайно приємно сьогодні показати результат нашої роботи — відкриття Центру захисту прав людини в місті Ужгород. Це стало можливим завдяки підтримці Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та партнерської неурядової організації NEEMIA. Вдячний Представниці УВКБ ООН в Україні Кароліні Ліндхольм Біллінг за підтримку та спільну роботу, а окрім того, за візит на відкриття Центру!Роль Центру захисту прав людини в цьому регіоні є особливо важливою, адже саме тут проживає велика кількість внутрішньо переміщених осіб — понад 125 тисяч. А також велика кількість представників національних спільнот (меншин) України. У Центрі створено всі необхідні умови для комфортної роботи та підтримки громади. Облаштовано:🔘громадську приймальню;🔘хаб громадянського суспільства;🔘дитячий простір;🔘робочі місця для працівників, експертів і регіональних координаторів. ☝️Це вже сьомий подібний Центр у регіонах України. Надалі ми не зупиняємося і плануємо відкриття нових просторів захисту прав людей в різних областях.Дуже приємно, що на заході також були присутні голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький, народний депутат України Михайло Лаба, генеральний консул Угорщини в місті Ужгород Бачкаі Йожеф, заступниця Голови Фонду державного майна Наталія Панова, заступник Голови Рахункової палати Сергій Ключка. Модерував відкриття Центру мій Представник у Закарпатській області Андрій Крючков.Наприкінці заходу ми традиційно провели спілкування з представниками місцевих медіа.🤝 Щиро вдячний партнерам за підтримку! Впевнений, що Центри захисту прав людини незабаром працюватимуть в кожному регіональному центрі України. Бо права людини — понад усе!🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Житло для ВПО або як працює релокований бізнес з Донецької області на Закарпатті? 👉 Робота у регіонах: зустрічі, наради, заходи, спілкування з рідними Захисників, ветеранами. Емоційно складний та водночас насичений тиждень. Втім, поділюся з вами позитивними емоціями та щирою радістю за людей, які, здавалося б, втративши все, знайшли свій новий дім. Спільно з народним депутатом України Михайлом Лабою, командою та моїм Представником у Закарпатській області Андрієм Крючковим відвідали будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб — працівників релокованих підприємств у Перечинській громаді на Закарпатті. Житловий комплекс з гарною назвою «Добрі сусіди», де вже проживають та після завершення будівництва будуть проживати люди, які через війну втратили свої домівки. ℹ️ 13 багатоквартирних будинків, 126 сучасних квартир, які зможуть прийняти до 350 осіб. Завершення всього проєкту заплановане на травень цього року.З інфраструктури є все необхідне: дитячий майданчик, зони відпочинку, спортивний простір. Квартири комфортні, світлі: продуманий простір, який дійсно стане новим домом для переселенців. Важливо, що працівники релокованих підприємств сплачують лише комунальні послуги, адже оренду компенсує роботодавець. Будує житло компанія «Твоє рідне місто», створена на території Перечинської громади, де і розташовані більшість релокованих виробництв. ☝️До слова, робочі місця створює ТОВ «ФРЕНДЛІ ВІНДТЕХНОЛОДЖІ», підприємство, яке створене на базі релокованих підприємств із Донецької області, які відновлюють свій виробничий потенціал на Закарпатті. На сьогодні тут працює 1500 людей.Це чудовий приклад соціально відповідального бізнесу, який розуміє цінність людського ресурсу й допомагає людям не лише знайти роботу, а й забезпечує гідні умови для життя.Такі ініціативи важливі. Вони показують, як можна створювати умови, щоб люди не виїжджали за кордон, а будували своє майбутнє тут, в Україні.🤝Дякую всім, хто працює над цим проєктом! Він заслуговує на підтримку й наслідування.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Івано-Франківська область єдина в Україні, в якій напрацьовано механізм співпраці з усіма ОТГ в частині інтеграції прав людини у місцевій стратегії розвитку.
☝️Сьогодні працюю на Івано-Франківщині. Тут провів робочу зустріч з керівництвом області: головою Івано-Франківської ОВА Світланою Онищук та головою Івано-Франківської обласної ради Олександром Сичем та обговорили проблемні питання в регіоні.
Під час заходу відрекомендував свого нового Представника в області Віталія Вербового.Далі відбулася дискусійна платформа щодо роботи громад під час війни спільно з народними депутатами України, міським головою Русланом Марцінківим та виконавчим директором Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрієм Стефанчуком.
❗️Зосередив увагу на ключових питаннях, які потребують особливої уваги в цьому регіоні, — звернення від родин військовополонених та зниклих безвісти, захист прав військових та ветеранів, прав ВПО. Також зауважив, що в Івано-Франківській області всі 62 ОТГ внесли зміни до своїх стратегічних планів розвитку для посилення захисту прав людини. Цей важливий крок буде окремо зафіксований у Щорічній доповіді. Подякував за таку ініціативу, адже це перший подібний досвід в Україні.
👉 А також нагадую, що жителі Івано-Франківщини можуть звернутися до мого Представника Віталія Вербового у разі порушення їхніх прав.
🗓Графік прийому: вівторок та четвер з 09:00 до 13:00
📍адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 8
📞тел.: +380509679417
✉e-mail:
[email protected]а
🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Волноваха та поезія: зворушливий момент у розповідях Захисників та Захисниць на Тернопільщині☝️Розпочинаю тиждень активної роботи в регіонах, сьогодні працюю на Тернопільщині. Основна мета роботи тут — захист прав наших військових, зокрема тих, які проходять реабілітацію. Тому, під час поїздки:📌 разом з міським головою Тернополя Сергієм Надалом та народним депутатом України Андрієм Богданцем доєднався до відкриття нового оздоровчо-реабілітаційного центру для наших військових. У цьому закладі є все необхідне для реабілітації: зали фізичної терапії та ерготерапії, кабінети психолога та психотерапевта, кабінети фізіотерапії, арттерапії, басейн. Під час візиту нам вдалося поспілкуватися з хлопцями, які проходять реабілітацію.На мій погляд, це один із кращих реабілітаційних центрів для військових в Україні. Хочу, щоб подібний досвід реабілітації став основою для формування державної політики у цьому напрямку. Пацієнтам побажали швидкого одужання, а лікарям — наснаги у виконанні їхньої надзвичайно важливої місії. 📌 наступним пунктом мого робочого візиту стала “Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації". Тут я особисто поспілкувався з ветеранами, які проходять реабілітацію. Ми обговорили умови їхнього перебування, а також процеси відновлення, які для кожного є не лише фізичним, але й емоційним випробуванням. Я глибоко вражений стійкістю та оптимізмом хлопців. Вони зізнаються, що головне — це те, що вижили. А ще додають, що війна змусила інакше дивитися на життя. Один із пацієнтів навіть поділився своїм віршем про Волноваху — моє рідне місто. Цей момент був по-справжньому зворушливим. Його слова відобразили біль, силу та надію, які живуть у наших серцях.🗣Від таких зустрічей розумієш, наскільки важливо забезпечити всебічну підтримку нашим Захисникам і Захисницям, адже вони — приклад мужності та незламності.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
⏺Побиття неповнолітньої в Білій Церкві: реагування Офісу Омбудсмана. Виявивши у соціальних мережах інформацію про побиття неповнолітньої дівчинки в Білій Церкві, Офіс Омбудсмана оперативно розпочав реагувати на інцидент і порушення прав людини. Мій Представник у Київській області Микита Козиренко взяв це під особистий контроль та здійснив низку заходів: 🔘невідкладно зв’язався з керівництвом поліції міста. Наразі, за наявною інформацією, всі учасники події опитані, тривають слідчі дії, поліція Київщини перекваліфікувала дії учасників злочину: досудове розслідування триває за фактом катування. Окремо відбулася робоча зустріч мого Представника з керівництвом поліції в Білоцерківському районі. 🔘сьогодні працівники Офісу Омбудсмана зустрілися з постраждалою та її родиною, а також провели зустріч з директором школи, в якій навчаються учні причетні до цієї події. Керівництво запевнило, що будуть здійснені роз'яснювальні роботи як з учнями, так і з батьками щодо унеможливлення надалі аналогічних випадків. Наше завдання — забезпечити дотримання прав потерпілої.🗣Діти мають бути убезпечені від насильства! А у разі, якщо відбулося невідворотнє — мають бути вжиті всі необхідні заходи!🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
⏺Вперше в історії нашої інституції: відкрили Центр захисту прав людини у Житомирі за сприяння ЕстоніїПродовжуємо розбудовувати регіональну мережу: в Житомирській області відкрили Центр захисту прав людини. На відкриття особисто приїхав Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна.👉 У чому унікальність Центру захисту прав людини в цій області? Тут облаштоване все необхідне: зручне місце для прийому громадян, дитячий простір, громадський хаб, робочі місця для працівників. Враховані вимоги доступності та інклюзивності. Центр функціонує відповідно до моделі «Барнахус+», що дозволить ефективніше захищати і допомагати дітям.Щодо специфіки роботи в Житомирській області. Тут до нас надходять звернення різних категорій громадян: ВПО, родичів військовополонених і зниклих безвісти. Окрім цього, Житомирська область — одна з тих, які найбільше постраждали від наслідків вибуху на ЧАЕС. Ми працюємо, щоб захищати права так названої категорії «чорнобильців». Наголошу: щоб розв’язати це питання, Офіс Омбудсмана неодноразово організовував зустрічі. Також я подавав конституційне подання щодо додаткового захисту прав таких громадян. Загалом у Житомирській області ми отримали близько 4,5 тисяч звернень за весь час. За останній рік їхня кількість значно зросла.❗️Окрім цього, сьогодні провів окрему зустріч з Міністром закордонних справ Естонії, під час якої обговорили подальшу співпрацю, зокрема у питанні повернення депортованих і примусового переміщених дітей та українців з російської неволі. Також спільно ми поспілкувалися з місцевими медіа.Висловлюю вдячність Естонії за таку велику підтримку! Адже це перший Центр подібного типу, який відремонтований і обладнаний коштом окремої програми Уряду цієї країни, Естонським Центром міжнародного розвитку (ESTDEV). Це результат прямої співпраці з Урядом Естонії. Також це є позитивним прикладом для інших держав, як одна країна, Естонія, обрала конкретну область — Житомирщину — і допомагає її відновлювати.ℹ️ До заходу на честь відкриття Центру доєдналися також народний депутат України Арсеній Пушкаренко, голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко, заступник голови Житомирської облради Олег Дзюбенко, виконавчий директор ESTEDEV Клен Яаартс та інші учасники. Захід модерував мій Представник у Житомирській області Юрій Погодицький. Працюємо далі! Щиро дякую партнерам за активну взаємодію та результат!🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Викрадені та зрусифіковані: як РФ намагається зламати ідентичність українських дітей⏺З відкритих джерел мені стало відомо, що протягом літа 2024 року понад 3000 дітей з тимчасово окупованих територій Херсонської області були вивезені окупаційною владою на “перевиховання”.Під маскуванням відпочинкових, оздоровчих та культурно-просвітницьких програм 3310 дітей переміщували в різноманітні табори у віддалених регіонах РФ. Серед так званих заходів для дітей — оборонно-спортивні збори у Вологді та “Університетські зміни”, організовані в Тулі. Росіяни залучають українських дітей до екскурсій, майстер-класів, спортивних змагань, а також до програм, які сприяють насильницькій асиміляції та мілітаризації.❗️Впевнений, що ці дії є частиною цілеспрямованої стратегії РФ, спрямованої на знищення національної ідентичності українських дітей шляхом насадження російської культури, історії та мови, і залучення їх у майбутньому до боротьби проти своєї рідної країни. Мета Росії — створити покоління, позбавлене своєї національної пам’яті. Україна надалі домагатиметься покарання для кожного, хто посягає на життя, безпеку, існування українських дітей, які вимушено опинилися під владою агресора. Ми не маємо мовчати. Україна разом з міжнародними партнерами продовжує боротися за повернення кожної дитини додому та притягнення винних до відповідальності!🇺🇦 Facebook | Instagram | Х