Fuente
Омбудсман Лубінець Дмитро | Київське СІЗО: моніторинг, який відкрив системні проблеми у місці несв...
5 330 Vistas/Alcance
2025-10-10 14:20
Mensaje №10133
Київське СІЗО: моніторинг, який відкрив системні проблеми у місці несвободиℹ️ Офіс Омбудсмана України спільно з ГО «Україна без тортур» з 1 листопада 2024 року по 1 травня 2025 року здійснив реалізацію пілотного проєкту «Систематичний моніторинг додержання прав людини в державній установі «Київський слідчий ізолятор». Зазначу, що він є найбільшим в Україні та одним із найбільших у Європі: на час реалізації проєкту в ньому утримувалося понад 2600 людей! Після завершення проєкту підготовлено аналітичний звіт, який містить результати аналізу проведення близько 70 моніторингових відвідувань групами національного превентивного механізму. Вперше в історії відвідування відбувалися не лише вдень, але й вночі. Окрім цього, проведено конфіденційні опитування ув’язнених та персоналу СІЗО.
☝️Окрема увага приділена аналізу службової документації, процедур застосування дисциплінарних стягнень, фіксації випадків насильства, а також умов утримання. Важливим напрямом стала оцінка доступу до медичних послуг.Це все дозволило виявити типові порушення, серед яких: 🔘дискримінаційні практики;🔘недотримання трудових і соціальних прав;🔘переповнені камери та нестача простору, відсутність належного роздільного тримання; 🔘непристосованість інфраструктури для осіб з інвалідністю;🔘перешкоди у доступі до медичної допомоги та низка інших порушень.❗️Акцентую, що це все — наслідки бездіяльності та недостатнього фінансування. Задля усунення зафіксованих порушень, мною скеровано низку актів реагування до Міністерства юстиції України, за якими очікую належного реагування на виявлені порушення прав людини. 🇺🇦 Facebook | Instagram | Х