Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Омбудсман Лубінець Дмитро
Añadido 14 jul. 2024

Омбудсман Лубінець Дмитро

@dmytro_lubinetzs
Número de suscriptores: 38 338
Fotos: 9,870
Videos: 806
Enlaces: 4,820
Descripción:
The Ukrainian Parliament Commissioner for Human Rights | Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Facebook https://www.facebook.com/dmytro.lubinets Instagram https://www.instagram.com/dmytro_lubinets/ Twitter https://twitter.com/lubinetzs

👥 Número de suscriptores

38 338
Promedio/Día:: -11
Promedio/Tiempo:: -14
Promedio/Mes:: +197

👁️ Vistas promedio por mensaje

79 084
Promedio/Día:: 36,700
Promedio/Tiempo:: 260,914
ERR: 206.28%

📊 Mensajes por Día

4
Último día: 3
Promedio semanal: 2.7
Promedio por día: 4

Historial de cambios de logotipo

Historial de cambios de estado

Oficialmente confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

Мобілізація через страх не спрацює: без термінових змін країні загрожує внутрішня криза❗️Фізичне насильство без законних підстав, утримання людей без можливості зв’язатися з рідними, вилучення особистих речей, формальне проходження ВЛК — такі порушення прав людини досі фіксуються в діяльності окремих ТЦК та СП.В ефірі телеканалу «Рада» в програмі «Топ тема» наголосив: система мобілізації потребує негайних змін. Щодня до мене та моїх представників в областях надходять десятки звернень щодо порушень з боку працівників ТЦК та СП. ☝️ І найстрашніше — суспільство бачить лише вершину айсберга. Публічно я не озвучую навіть 1% тих скарг і випадків, які надходять до нас насправді.Водночас уже є історії, в яких посадовці отримують підозри, а факти жорстокого поводження стають предметом розслідувань правоохоронних органів. ‼️Підхід потрібно змінювати. Людина має йти до війська не через страх, а через довіру до держави. Гідне забезпечення, підтримка родин військовослужбовців, повага до прав і людської гідності — це фундамент сильної армії та сильної держави.Якщо цього не зробити, напруга зростатиме не лише на фронті, а й усередині країни. Війна нас має згуртувати, а не розколювати. Детальніше — у відео.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Реагуємо на сигнали ветеранів та журналістів: Офіс Омбудсмана перевірив Київську ЛШМД ℹ️ Скарги від військовослужбовців та ветаранів, розслідування медійників та сигнали від громадських організацій щодо умов у столичній лікарні швидкої допомоги вимагали миттєвої реакції. Щоб з'ясувати реальний стан справ, моя Представниця Олена Колобродова разом із моїм радником Олегом Мікацом вирушили до закладу з моніторинговим візитом. Ми особисто пройшли весь «маршрут пацієнта» й провели анонімне анкетування пацієнтів, відвідувачів та працівників. Візит чітко показав: лікарі на місцях роблять усе можливе, але сама медична система через брак фінансування працює з абсурдними помилками.Понад 80% опитаних Захисників оцінюють їхню роботу на «відмінно» та «добре», 92% — повністю забезпечені медикаментами, є доступ до психологічної допомоги, а середопитаних не зафіксовано жодних натяків на вимагання коштів. Проте загальну картину псують побутові реалії. Найбільше нарікань викликає якість їжі від кейтерингової компанії — третина пацієнтів нею категорично незадоволена. Крім того, більшість палат, операційних та коридорів уже занадто давно чекають на капітальний ремонт.  ‼️ Найгостріша проблема ховається у фінансових «ножицях» від НСЗУ. Чинні державні тарифи відірвані від життя: на комп'ютерну томографію з контрастом виділяється 1200 грн, тоді як фактична вартість процедури перевищує цю суму приблизно у 2,5 рази. Тобто лікарня працює в збиток на кожній процедурі. Ще критичніша ситуація з тривалим лікуванням важких поранень, яке може тривати місяцями. НСЗУ покриває цей складний процес як один єдиний випадок із символічною доплатою в 10% за пролонговану госпіталізацію. Заклад тримається завдяки міській програмі фінансування ліків, але тут вмикається пастка прописки — програма розрахована виключно на киян та киянок, хоча лікарня приймає поранених Героїв та Героїнь з усіх куточків України. 🗣Зміна менеджменту не вирішить системних прорахунків. За результатами цього моніторингу ми готуємо детальний звіт із жорсткими рекомендаціями для Уряду, профільного Міністерства та місцевої влади. Порятунок і реабілітація наших Захисників та Захисниць не можуть залежати від територіальної реєстрації чи кабінетних формул. Ситуацію тримаю під особистим контролем!🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Нонсенс із рахунками за тепло у Києві.ℹ️ Останніми днями мережею шириться інформація від мешканців Києва, які отримали у червневих платіжках додаткові нарахування за січень. Це викликає цілком зрозуміле обурення, адже саме тоді після масованих російських обстрілів значна частина столиці залишалася без теплопостачання. Саме це підтверджує і статистика: лише протягом січня–березня до нашого Офісу надійшло понад 600 звернень щодо відсутності або неналежного надання послуг з теплопостачання. Водночас КП «Київтеплоенерго» пояснює донарахування автоматичним перерахунком відповідно до постанови КМУ №683.Я звернувся до Віце-прем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби з вимогою перевірити правомірність таких нарахувань та надати споживачам чіткі роз’яснення. 🗣Люди повинні сплачувати лише за ті послуги, які вони фактично отримали. Якщо теплопостачання було відсутнє або надавалося неналежним чином, права споживачів мають бути захищені, а всі рішення — прозорими, зрозумілими та законними. Тримаю цю ситуацію на контролі. Вона має бути об’єктивно та справедливо врегульована з урахуванням прав споживачів.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Законна відстрочка не працює автоматично: ситуація з батьком, який виховує вісім дітейНещодавно до мене надійшла інформація про батька-вихователя дитячого будинку сімейного типу з Донеччини. Він разом із дружиною виховує вісьмох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. ℹ️ Вони усі разом перебували родиною на оздоровленні в Івано-Франківській області. Але чоловіка затримали й доставили до ТЦК та СП, де він провів близько чотирьох годин! Ми з’ясували: українець має законне право на відстрочку, однак вчасно її не оформив і не пройшов ВЛК.Я втрутився в ситуацію. Чоловік пройшов ВЛК та отримав можливість оформити відстрочку через ЦНАП відповідно до вимог законодавства.👉 Щодо цієї історії: своєчане оформлення документів — це дуже важливо. Прошу громадян не ігнорувати цей факт. Звертаюся до опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів та патронатних вихователів, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування до 18 років: якщо ви маєте право на відстрочку, подбайте про її оформлення завчасно. Вона не надається автоматично — її необхідно оформити самостійно через ТЦК та СП, ЦНАП або застосунок «Резерв+». Окремо хочу наголосити: такі історії знову і знову піднімають питання необхідності системної реформи підходів до мобілізаційних процедур та недопущення ситуацій, коли люди з законним правом на відстрочку змушені це право додатково доводити на місці. Або коли трапляються системні випадки бусифікації. 🗣Важливо вдосконалювати підходи до мобілізаційних процедур. Наше завдання — не лише реагувати на конкретні випадки, а й запобігати виникненню подібних ситуацій у майбутньому.Фото ілюстративне.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Київ і Київщина, Дніпро, Харків, Чернігів, Миколаївщина, Житомирщина — цієї ночі росія знову «засипала» Україну ракетами та дронами. Є постраждалі, зруйновані будинки, понівечені людські долі.❗️У Харкові загинули 4 рятувальників ДСНС та працівник міського департаменту надзвичайних ситуацій — під час гасіння пожежі після російської атаки. Це був повторний цілеспрямований удар країни-терориста. Співчуття рідним і шана загиблим. Ще один цинізм терору — удар по Києво-Печерській лаврі. Росія атакувала не військовий об'єкт, а одну з найвизначніших духовних святинь України та об’єкт світової спадщини ЮНЕСКО. Це не випадковість і не «помилка». Це свідомий удар по нашій історії, культурі, вірі та ідентичності.Коли ракети летять у храми, житлові будинки та міста, це має лише одну назву — злочин. І за кожен такий злочин має настати відповідальність. 🗣Україна потребує не чергових нічних атак, а справедливого миру. Миру, в якому діти прокидатимуться від сонця, а не від вибухів. Миру, де не буде місця злочинам.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
“Перепрошивання” українських дітей: нові докази мілітаризації та пропаганди РФІз відкритих джерел стало відомо про ймовірне місцеперебування 16-річного хлопця з Маріуполя, який з 2022 року вважається зниклим внаслідок збройної агресії РФ. Його дані внесені до державного порталу «Діти війни».Хлопця впізнали на відео пропагандистського телеканалу "Оплот ТВ", де він давав інтерв’ю. Сюжет присвячений набору до Морського ліцею на території тимчасово окупованого Маріуполя. На кадрах він — у формі морського кадета, на тлі російського прапора. Це українська дитина, яку "перепрошивають" під російську воєнну систему!Те, що дитина жива, — надзвичайно важлива звістка. Але водночас це ще й тривожний сигнал. Хлопець, який пережив облогу й знищення Маріуполя російською армією, нині перебуває під повним контролем окупанта. І такі публічні висловлювання не можуть вважатися добровільними — це результат тиску, ізоляції та нав’язаного контролю. 👉 Також знайшли інформацію про ще одну українську дитину, дані якої внесені до порталу "Діти війни". На фото хлопець одягнений у светр з написом "Армія Росії".РФ вибудувала жорсткий конвеєр депортації та асиміляції українських дітей — механізм, що системно стирає їхню ідентичність, забирає ім’я, голос, пам’ять і право бути собою. Це — вкрадене дитинство і зруйноване майбутнє.Росія грубо порушує міжнародне гуманітарне право, зокрема статтю 51 Женевської конвенції, яка забороняє примус і використання цивільних у військових цілях. Вона вчиняє воєнний злочин, мілітаризуючи українських дітей. Усі причетні до цієї нелюдської політики мають бути притягнуті до відповідальності. ‼️Для вжиття необхідних заходів реагування наявну інформацію скеровано до Офісу Генерального прокурора та Служби безпеки України. Діти — не трофеї війни, не ресурс для пропаганди, не матеріал для "перевиховання" і не майбутнє чужої армії. Вони потребують миру та щасливого дитинства, мають зростати у своїх сім’ях. Саме тому надзвичайно важливо просувати переговорний процес і використовувати всі можливості для досягнення рішень, які допоможуть повернути дітей додому та захистити їхні права.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Смерть після мобілізаційних заходів: у Києві розслідують дії поліції та ТЦК та СП Чергова трагедія, яка потребує чесних відповідей. Ще одна смерть за обставин, які викликають багато запитань. І ще один випадок, який потребує не замовчування, а повного, неупередженого та ретельного розслідування.Але перш ніж перейти до матеріалу наголошу: я вимагаю від Міністерства оборони реформи мобілізаційної системи та ТЦК, яка припинить ганебну бусифікацію. ℹ️ У січні 2026 року до однієї з київських лікарень був госпіталізований чоловік із переломами ребер та травмою грудної клітини. За його словами, ушкоджень йому завдали працівники поліції та співробітники ТЦК та СП.За ініціативи Офісу Омбудсмана прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом можливого перевищення службових повноважень. ☝️Втім, подальші обставини цієї справи викликають ще більше запитань. Отримані з медичного закладу документи підтвердили: через кілька днів після госпіталізації чоловік помер. Але навіть після смерті не було зроблено того, що є обов’язковим у випадках можливої насильницької смерті, — патологоанатомічного розтину.Тіло видали родині для поховання без проведення експертизи. У результаті сьогодні суспільство, рідні загиблого та слідство досі не мають відповіді на найважливіші запитання: що саме стало причиною смерті чоловіка та чи пов’язані отримані ним травми з летальними наслідками. Відсутність розтину могла ускладнити встановлення істини у справі та збереження важливих доказів.👉 Надалі знову ж — лише за нашої ініціативи відкрили ще одне кримінальне провадження щодо можливого неналежного виконання професійних обов'язків медичними працівниками.Поки тривають розслідування цього резонансного випадку, у соцмережах щодня з'являються нові відео та свідчення громадян про дії під час мобілізаційних заходів. Черговий випадок стався на Черкащині. Чоловік стверджує, що його зупинили люди в цивільному, які відмовилися представитися. Після прохання пояснити свої дії він почув погрози, а його автомобіль намагалися пошкодити. Кожна така історія б'є не лише по конкретній людині. Вона б'є по довірі суспільства до державних інституцій. Саме тому подібні випадки не можуть залишатися без належної перевірки та правової оцінки. 🗣Водночас хочу наголосити: у своїй роботі я керуюся не емоціями чи суспільними настроями, а виключно фактами та законом. Коли надходить інформація про можливе порушення прав людини — я завжди реагую. Як ще один приклад: нещодавно мої Представники перевірили резонансний випадок в Одеському СІЗО щодо можливого приниження працівника ТЦК та СП. Під час моніторингового візиту були виявлені обставини, які потребують подальшої перевірки правоохоронними органами. Матеріали передані для відповідного реагування.Для мене немає «правильних» чи «неправильних» потерпілих. Якщо порушуються права людини — має бути відповідальність для винних.  ‼️Кожен випадок можливого свавілля, насильства чи приниження людської гідності має бути ретельно перевірений, а винні — притягнуті до відповідальності. Закон має бути один для всіх. Лише так можна зберегти довіру громадян до держави та її інституцій.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Понад 600 тисяч ВПО зникли зі статистики! ℹ️ Протягом 1 березня 2024 року по 1 травня 2026 року понад 600 тис. ВПО самостійно знялися з обліку через «Дію». Це впливає на виплати, статистику та політику щодо переселенців.Але держава не фіксує причини цього явища — у «Дії» відсутня можливість вказати причину скасування довідки. Механізм працює без зворотного аналізу. Попри зміни до ПКМУ №509 (квітень 2025), норма залишається формальною. 👉 Паралельно не запущена Система обліку шкоди, передбачена Законом №4071 і постановою №450 (запуск — 2025 рік). Фактично: тендери проведені, фінансування зупинене, система не створена.У результаті:🔘 немає аналізу причин “самозняття” ВПО;🔘 немає національного реєстру постраждалих.Натомість уже працює Міжнародний Реєстр збитків (21 категорія, понад 150 тис. заяв), тоді як національна система відсутня. 🗣Там де є проблема — є і рішення. Саме зараз негайно потрібно додати в «Дію» фіксацію причин скасування довідки ВПО, а також невідкладно запустити державну Систему обліку постраждалих осіб.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
13 годин НМТ: діти в укриттях без базових умов — система не витримує реальність ☝️Сталося те, про що я говорив. Повітряна тривога на Одещині фактично зірвала нормальне проведення НМТ — діти були змушені перебувати в укриттях майже 13 годин.До нашого Представництва в Одеській області надійшла інформація про грубі порушення під час організації тестування в одному з екзаменаційних центрів.❗️Приміщення, де проводили НМТ, виявилося фактично не готовим до умов воєнного стану та регулярних повітряних тривог. Через постійні зупинки процедура тривала з 09:00 до близько 22:00 — понад 13 годин безперервного стресу для дітей.За словами учасників, увесь цей час їм не забезпечили навіть базових умов — доступу до води та харчування. Зв’язок із батьками був суттєво обмежений: звернутися могли лише окремі діти, яким стало зле. 👉 Окремо — ситуація з дітьми-сиротами, які фактично залишилися повністю без будь-якої підтримки під час багатогодинного перебування в центрі тестування.Згодом, завдяки особистій ініціативі вчителів та батьків, учасникам все ж вдалося забезпечити доступ до питної води та їжі. Також небайдужість і принцип «чужих дітей не буває» дозволили хоча б якось забезпечити водою та їжею дітей-сиріт і тих, чиї батьки не змогли це привезти.‼️Після такого марафону діти повідомляють про критичне виснаження, втрату концентрації та неможливість нормально виконувати завдання. Останні блоки виконувалися в стані крайньої втоми. Це ставить під сумнів об’єктивність результатів, рівність умов для всіх учасників і саму справедливість оцінювання.За наявною інформацією, учасникам запропонували додаткову сесію НМТ — без чітких дат і гарантій, що ситуація не повториться. 🗣Це неприйнятний провал системи проведення НМТ в умовах воєнного стану, який не забезпечує дітям ані безпеки, ані базових умов, ані рівних можливостей і фактично порушує права дітей. Така організація тестування є неприпустимою і вимагає негайного реагування МОН та перегляду процедур.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
З окупації та Росії вдалося забезпечити виїзд 60 українців!🇺🇦Із березня 2026 року за сприяння Офісу Омбудсмана 60 українців змогли виїхати з тимчасово окупованих територій та РФ. Серед них — маломобільні та тяжкохворі люди, які в окупації перебували під реальною загрозою через відсутність доступу до медичної допомоги та належного догляду. Їхнє переміщення відбувалося за сприяння Міжнародного комітету Червоного Хреста із залученням спеціалізованого транспорту та медичного супроводу. Також долучилися «Карітас України» та «Право на захист».Також допомогу отримали громадяни, які через втрату документів не могли самостійно виїхати з тимчасово окупованої території. ☝️Зокрема, нам вдалося допомогти виїхати чоловіку, який пережив незаконне затримання, катування, побиття та переслідування на ТОТ. Українець через наслідки катувань і тяжкі проблеми зі здоров’ям фактично втратив можливість самостійно пересуватися та потребує термінового лікування. Завдяки спільним зусиллям та підтримці міжнародних гуманітарних партнерів вдалося організувати його безпечну евакуацію на підконтрольну Україні територію. Тепер попереду — лікування, реабілітація та шанс на життя без страху.👉 Вдалося возз’єднати й родину українського військовослужбовця, який перебував у російському полоні, а його батьки — на ТОТ. У 2025 році українець повернувся з полону. Наступним викликом стало повернення його батьків з окупації. Завдяки спільним зусиллям вдалося організувати їхній безпечний виїзд та нарешті возз’єднати родину.Що важливо: що після повернення кожен отримує комплексну підтримку — гуманітарну, юридичну, психологічну та фінансову, а також сприяння у відновленні документів, пошуку житла та реінтеграції. Якщо ви або ваші рідні залишаються на тимчасово окупованій території та потребують допомоги у виїзді — звертайтеся до Офісу Омбудсмана:📍 за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008 електронною поштою: [email protected]📞 на “гарячу лінію”: 1678🇺🇦 Facebook | Instagram | Х