Fuente
Омбудсман Лубінець Дмитро | Сьогодні російський президент підписав закон про вихід Росії з Європей...
7 030 Vistas/Alcance
2025-09-29 15:46
Mensaje №10020
⏺Сьогодні російський президент підписав закон про вихід Росії з Європейської конвенції із запобігання катуванням.Це рішення є не просто формальністю у правовій площині, а демонстративним кроком, який знімає останні «маски» та підтверджує: тортури є елементом державної політики Кремля.ℹ️ Європейська конвенція із запобігання катуванням не лише забороняє жорстоке та нелюдське поводження, а й передбачає механізми контролю. Для цього при Раді Європи діє Європейський комітет із запобігання катуванням, який має право здійснювати моніторинг у місцях несвободи. Попри те, що Росія була виключена з Ради Європи ще у березні 2022 року, вона формально залишалася учасницею конвенції, що давало юридичні підстави для міжнародного тиску. Тепер і ця можливість втрачена.Денонсація означає, що Кремль свідомо уникає міжнародного контролю та позбавляє світ важелів реагування на факти катувань у тюрмах РФ та на тимчасово окупованих територіях, де утримуються українські військовополонені та цивільні. Це також є відвертим політичним сигналом, що Москва не визнає європейських стандартів і більше не зобов’язується дотримуватися правил, які захищають людську гідність. У воєнних умовах така відмова від механізмів контролю неминуче посилює ризики масових і системних порушень прав людини.
❗️У відповідь світ має використовувати ті інструменти, які залишаються чинними. Росія й надалі є учасницею Конвенції ООН проти катувань, тож потрібно активізувати роботу механізмів ООН, а також Міжнародного комітету Червоного Хреста. Важливо продовжувати фіксувати злочини катувань та передавати докази до Міжнародного кримінального суду, посилювати персональні санкції проти організаторів і виконавців катувань, підтримувати постраждалих, а також правозахисників, які ведуть цю боротьбу.🗣Шлях, який обрала Росія, — це шлях репресивної держави-вбивці. Денонсація конвенції лише підтверджує: катування та нелюдське поводження — це системна практика Кремля.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х