Fuente
Дизрайтер | 64В пошуках інструментів фасилітаціїяк обговорити дискусійні питання і...
461 Vistas/Alcance
2025-04-10 13:42
Mensaje №344
64В пошуках інструментів фасилітаціїяк обговорити дискусійні питання і не зненавидіти колегМинулої неділи фасилітував стратегічну сесію для спільноти УкраїнаМрії. Одним з питань на обговорення були мета, місія та візія спільноти. Якщо ви колись всередині своєї команди намагалися сформулювати мету або місію, ви знаєте, наскільки це може бути травматично. Зачасту такі обговорення призводять до створення красивих теоретичних конструкцій, якими ніхто потім не користується.Тому спочатку ми з учасни_цями затвердили визначення мети, місії та візії, з якими погоджується група. Ці визначення допомогли перевіряти валідність згенерованих пізніше визначень. Після цього ми використали інструмент "1-2-4", який виглядає так:👉 спочатку кож_на учасни_ця впродовж хвилини обдумує поставлене питання та накидує ідеї;👉 потім учасни_ці розбиваються на пари та впродовж 2 хвилин генерують нові способи вирішення питання на основі того, що вони придумали під час попереднього етапу;👉 пари об'єднуються в четвірки, обговорюють всі свої ідеї та розвивають їх на основі схожості/відмінності впродовж 4 хвилин; 👉 кожна група презентує одну важливу ідею чи спосіб вирішення проблеми, який виробила ця група. Цей інструмент я знайшов на сайті Міжнародної асоціації фасилітатор_ок, там ще більше класних інструментів з поясненнями та інструкціями.