Fuente
Діалог.ТУТ | Багатьом прикро, що цього року знову немає традиційної хресної ходи в ...
2 540 Vistas/Alcance
2025-07-28 12:34
Mensaje №1955
«Багатьом прикро, що цього року знову немає традиційної хресної ходи в день Хрещення Русі. Мені теж прикро. Але також від того, що насправді Хресна хода триває надто вже довго.Ми, жителі України, йдемо тяжку хресну ходу з ночі 24 лютого. А розпочали ще раніше, у 14-му. І вже хотілося би бачити завершення цієї непростої дороги.Хрестоходців нині вистачає — переміщені особи, воїни, полонені, евакуйовані, лікарі та безліч інших категорій, які насправді містять в собі ледь не кожного українця.Були роки, коли наша Хресна хода налічувала до 300 тис. чоловік.Тепер це ми всі, без винятку.У такій ході, як і в традиційній, моляться всі. Як хто може. Бо з 24 лютого, я переконаний, ні у кого із нас, тих, хто переживає і дбає за свою країну, день не повинен починатися і не має закінчуватися без молитви.Хресна хода має свій ритм і свої піснеспіви. Щоби колони рухалися, треба відчувати ці ритми і бути єдиним цілим, єдиним живим організмом.Нам, українцям, це зараз також дуже потрібно.З днем Хрещення Русі вас.Днем пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира».Протоієрей Олександр Клименко