Fuente
Думки з війни Діалог з тренером | діалог_з_тренеромНе про принцип Пітера.Якщо не чули про нього, почну з...
486 Vistas/Alcance
2026-01-03 09:44
Mensaje №688
#діалог_з_тренеромНе про принцип Пітера.Якщо не чули про нього, почну з формулювання: «В ієрархічній системі будь-який працівник піднімається до рівня своєї некомпетентності». Це працює насправді дуже просто, наведу приклад з виробництва. Гарного токаря підвищують до майстра, він нормально порається зі своїми обов’язками, залишаючись при цьому гарним токарем, і за хорошу роботу, його підвищують до начальника зміни, начальник він посередній, бо не навчений, але коли береться за токарну справу, він неперевершений Майстер і його підвищують до головного інженера, до станків вже дійти часу немає, а інженер він провальний, бо немає освіти та і мислення не стратегічне. Результат - провал.Чи є запобіжник від такого фіналу? Так, постійна освіта та самоосвіта, чесність перед собою та іншими, коли розумієш, що вперся в стелю.В Армії, це працює не так помітно, бо офіцери без “польового досвіду” втрачають частину компетентності (не розуміють, ЯК це працює “на землі”), та і в провідних підрозділах (на жаль поки не в усій армії) стимулюється постійне підвищення знань, вмінь та навичок. І тоді з гарного солдата виходить супер якісний офіцер.До чого так багато тексту? Зараз, враховуючи нещодавні кадрові зміни в нашій країні, маємо можливість побачити наскільки спрацює Принцип Пітера в політиці, чи у суперових фахівців свого профілю, вистачить хисту, знань та жаги, розібратись, вдосконалитись та видати приголомшливий результат. (Хоча певні зміни в посадах не дають точного розуміння, це підвищення, чи покарання)І на мій подив інтуїція шепоче: “От тут має все вийти”... а критичне мислення з подихом: “Поживемо-побачимо, причому дуже скоро”...