✅Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець спільно з Головою Держводагентства Михайлом Янчуком, в.о. Міністра Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України Василем Шкураковим, головою Миколаївської ОВА Віталієм Кімом, головою Держекоінспекції Ігорем Зубовичем оглянули споруди ставка-накопичувача в балці Свистунова та Головну насосну станцію водогону “Інгулець-Південне водосховище”, що на Дніпропетровщині. 📍Cтавок-накопичyвач шахтних вод пpизнaчений для тимчacової aкyмyляції надлишків шахтних вод y вегетаційний період з нacтyпним повним його cпоpожненням в осінньо-зимовий період. Проблема балки загострилася після підриву окупантами рф греблі Каховської ГЕС. Зараз обʼєкт потребує системної реконструкції та заходів для покращення якості питної води. Гребля деформується, порушується цілісність водойми, що впливає на якість води в басейні річки Інгулець. 🔗За словами Міністра, основне завдання полягає у тому, щоб не лише забезпечити необхідний обсяг питної води для прифронтових регіонів, а й спільно з органами місцевого самоврядування, Міністерством розвитку громад та профільними експертами напрацювати механізми, які дозволять досягти належної якості вод.📑За результатами робочого візиту рішення будуть інтегровані у Програму комплексного водозабезпечення 9 фронтових областей, концепцію якої схвалено Кабінетом Міністрів України.
🗺📍На Черкащині відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування щодо формування системи державного екологічного контролю за європейським принципом.Участь у засіданні взяв заступник Голови Держводагентства Ігор Гопчак.📍Питання екологічного контролю є важливим для забезпечення досягнення «доброго» стану вод. Фахівці водогосподарських організацій, які належать до сфері управління Держводагентства, залучаються територіальними органами Держекоінспекції до участі у заходах державного нагляду (контролю).Також при виявленні фактів порушення природоохоронного законодавства водогосподарські організації інформують територіальні органи Держекоінспекції щодо необхідності вживання заходів державного нагляду.За результатами опрацювання запитів Держекоінспекції, в рамках взаємодії між державними органами, Держводагентство в межах компетенції оперативно надає інформацію щодо отриманих дозволів на СВК, поданих звітів про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) та іншу запитувану інформацію, що перебуває у його володінні.🤝З метою налагодження ефективної взаємодії та обміну інформацією між Держекоінспекцією та Держводагентством підписано Меморандумом про співробітництво.🔬Крім того, Держводагентство, як один із суб’єктів державного моніторингу вод, здійснює моніторинг поверхневих вод відповідно до Програми затвердженої Міндовкілля на 533 пунктах спостереження. Моніторингом охоплено 98,7 % пунктів спостережень з урахуванням безпекової ситуації.🔎Згідно з результатами моніторингу, якість води у поверхневих водних об’єктах характеризується органічним та біогенним забрудненням, що свідчить про вплив скидів забруднених комунально-побутових і промислових стічних вод. Серед небезпечних речовин найчастіше фіксується перевищення по вмісту важких металів, пестицидів, поліароматичних вуглеводнів та фармацевтичних препаратів.У разі виникнення аварійного забруднення вод, Держводагентство здійснює дослідницький моніторинг масивів поверхневих вод.На жаль, випадки аварійного забруднення вод, зокрема нафтопродуктами, внаслідок ракетних атак на об’єкти критичної інфраструктури почастішали як в зонах активних воєнних дій, так і по всій території України.
✅У межах робочої поїздки на Полтавщину Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Голова Держводагентства Михайло Янчук обговорили з головою Полтавської ОВА Філіпом Проніним питання якості поверхневих вод у малих річках та укріплення берегів Кременчуцького водосховища. Внаслідок вітрохвильового навантаження та різких змін рівнів води майже по всій довжині берегової лінії Кременчуцького водосховища відбувається її інтенсивна зміна з утворенням пологових підводних мілин та руйнування берега. 🛠Для проведення робіт з берегоукріплення вже розроблена уся необхідна документація, проведені відкриті торги та визначено виконавця. На поточний рік заплановано проведення робіт за співфінансування Держводагентства та обласного бюджету. 🏞У ході зустрічі також обговорили заходи спрямовані на поліпшення якості річок, що заплановано реалізувати в Полтавській області в межах ПУРБ.Зокрема, йдеться про модернізацію очисних споруд, розчистку та відновлення річок. Для їх реалізації залучатимуться як міжнародні, так і кошти місцевого і державного бюджетів.
📍У Черкасах відбувся ІІІ Меліоративний форум «Реформування та відновлення меліорації». Захід відбувся за підтримки програми USAID АГРО та проєкту USAID HARVEST.Участь у заході брали члени Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, представники Мінагрополітики, Держрибагентства, Держводагентства, Держгеокадастру, представники ОВК Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Харківської, Херсонської, Черкаської та Чернігівської, керівництво обласних військових адміністрацій та обласних рад.💦Долаючи наслідки військової агресії росії, Україна продовжує реалізовувати реформи сектору водопостачання. У рамках заходу було відвідано насосну станцію Трушівської зрошувальної системи, де учасники Форуму ознайомилися з роботою станції.🔗Під час візиту акцентовано увагу на важливість модернізації та підтримки водогосподарських систем для забезпечення сталого водопостачання, ефективного управління водними ресурсами та безперервного функціонування водогосподарської інфраструктури в умовах воєнного стану.🗓️Обговорювався стан передачі меліоративних систем зі сфери управління Держводагентства до Держрибагентства. Ці питання опрацьовуються спеціально створеною робочою групою з представників Держводагентства, Держрибагентства та Мінагрополітики.Також було приділено увагу питанням функціонування водогосподарських об’єктів в умовах воєнного стану, негативним наслідкам військових дій для водних ресурсів та шляхам їх подолання, залученню міжнародних донорів для відновлення водогосподарських об’єктів, постраждалих від збройної агресії та післявоєнній відбудові.За підсумками ІІІ Меліоративного форуму визначено важливі кроки у розвитку водогосподарської інфраструктури.