Fuente
Чашка з блішками | рецензія на "Промені Аласі" ч.2 — Аліса КоржУроборос🌟🌸Безмежно люблю ц...
353 Vistas/Alcance
2026-06-16 16:15
Mensaje №1317
#рецензія на "Промені Аласі" ч.2 — Аліса КоржУроборос🌟🌸Безмежно люблю цю історію іще з першої частини, тому а) одразу кажу, що це #наполеглива_агітація і вона варта вашої уваги;б) попереджаю, що можливі спойлери до першої частини, відгук на яку отут;в) переймаюсь, що мені не вистачить слів, щоб описати, наскільки це чудові книжки, і краще б ви читали їх, а не цей відгук, але спробую.🌸Якщо перша частина здебільшого знайомила нас зі світом, героями та конфліктами, то друга одразу кидає в епіцентр бурі, де ставки ростуть із кожним розділом — політичні інтриги стають жорстокішими, таємниці б'ють під дих, а старий світ буквально розмиває свої межі. Після подій у Торгоніумі Касі та Трей опиняються в ситуації, коли на кону стоїть буквально все, а діяти потрібно негайно і рішуче, тож вони маневрують між соціальними групами, укладають крихкі союзи (зокрема й між собою), об'єднуються з повстанцями і намагаються зрушити старий устрій.🌸Касія як героїня дорослішає просто на очах — уже не просто дівчинка, змушена виживати в несправедливому світі, а жінка, здатна приймати доленосні рішення. Знову ж — однозначна перевага для мене, що події описані від першої особи і всі трансформації Касі ти переживаєш із нею (хоча саме тому іноді й хотілось підійти і силою розплющити їй очі🤭).Так, вона все ще іноді робить дурню, але бере за це відповідальність, балансує між "легко" і "правильно", між власними почуттями і добробутом інших, іноді дуже брудно грає (ооо, цей момент — я просто прифігіла, чесне слово).І все лише тому, що скрізь відчуває себе чужою."Це ж скільки я займаю місця, що мені його ніде нема" 🌸А ще мені сподобалось, що вона дозволяє собі, хоч іноді, бути слабкою і плакати. І вперто відмовляється вибачатись, коли накосячила — my girl😁.Головне, що свій урок з Уною вона засвоїла ще в першій частині.🌸До речі, про Уну — боюсь, що скільки б її не було в тексті, мені б все було мало. Дуже сподобалось, що за її ідеальною зовнішністю — попри всю драматичність долі — ховається добре серце. Обожнюю історії, у яких добре прописана дружба, і ця — саме така. "Насправді він геть не поганий, та якщо ти вирішиш інакше — я буду ненавидіти його разом із тобою"
🌸Ну і до вишневого варення вишеньки на торті — Трей. Не прогадала з першої частини, коли мені здавалось, що його поведінка не така однозначна. Авжеж, у нього своє бачення світу, за яке йому часто прилітає, але навіть через погляд ненадійного оповідача видно його власні мотиви і те, наскільки раніше він усе збагнув.Динаміка їхніх стосунків із Касі — це окремий вид мистецтва. Чи тортур. Іноді мені здавалось, що Аліса написала цей слоубьорн, щоб катувати мене особисто, але всі мої душевні муки були винагороджені, бо ця напруга, конфлікти і хімія — це все🤌🏽🌸Світобудова в цій частині теж масштабувалась — нам показують більше політики та її прихованих механізмів, нові сторони конфлікту і неочевидних союзників, прикрі зради (про певні я здогадувалась, але "ту саму" не очікувала аж ніяк). Є дуже тригерні моменти і демонстрація того, що всі події мають свою ціну, а перемоги не є подарунками долі.🌸Ну і фінал — звів до купи всі логічні кінці (меншого я й не очікувала!), дав пережити весь спектр емоцій, залишив по собі нотку щему і відчуття, що принаймні частина твого серця назавжди зостанеться серед пісків Сифізу.🍒 Міністерство Читацьких Справ 📖