Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Ціна держави
Añadido 14 jul. 2024

Ціна держави

@costukraine
Número de suscriptores: 37 025
Fotos: 8,370
Videos: 204
Enlaces: 10,500
Descripción:
Просвітницький проект про економіку CASE Україна http://case-ukraine.com.ua Підтримати: https://www.patreon.com/costua https://www.youtube.com/ЦінаДержави Співпраця й реклама @jesfor

👥 Número de suscriptores

37 025
Promedio/Día:: -7
Promedio/Tiempo:: -339
Promedio/Mes:: -1762

👁️ Vistas promedio por mensaje

5 933
Promedio/Día:: 4,930
Promedio/Tiempo:: 6,164
ERR: 16.02%

📊 Mensajes por Día

5.4
Último día: 9
Promedio semanal: 5.9
Promedio por día: 5.4

Historial de cambios de estado

Oficialmente confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 6,460 26-03-29 12:21
🇵🇹Як золото та субсидії ЄС знищили економіку ПортугаліїПортугалія - країна в якій красивий теплий клімат маскує складну економічну ситуацію, і усе занадто тісно переплетено, щоб бути випадковістю. Еміграція компенсує слабкий ринок праці, туризм підігріває ціни, а дрібний бізнес не здатен вирватися з пастки низької доданої вартості. Близько 30% молодих португальців живуть за кордоном - понад 850 тис. людей, які винесли свою працю, податки й майбутнє за межі країни. Усередині ж залишився ринок з низькими доходами та обмеженими можливостями зростання.Лісабон перетворився на місто, де житло відірвалося від реальності доходів. Середня квартира коштує понад 19 річних зарплат - гірше, ніж у глобальних фінансових столицях на кшталт Лондона чи Сан-Франциско. Туристичний капітал і зовнішній попит з’їли доступність для власних громадян.Бізнес-структури занепадають: 96% компаній у Португалії - це мікропідприємства з менш ніж десятьма працівниками. Така економіка погано масштабується, майже не інвестує в продуктивність і не створює високих зарплат. Вона виживає, але не розвивається. Сьогодні ми говоримо про Португалію. Країну, яка займає 19 місце по ВВП на душу населення серед країн ЄС. Вона поступається середньому значенню по ЄС на $14,000 та займає 9 місце з кінця.І це при тому, що ситуація не була такою завжди. У 1750 році ВВП на душу населення Португалії перевищував французький та іспанський рівні, а Лісабон був четвертим за величиною містом Європи. Країна була на вершині континентальної ієрархії, з глобальними торговельними маршрутами, колоніальними доходами й статусом імперського центру.Тож як держава, що стартувала серед європейських лідерів, за кілька століть скотилася до ролі хронічного аутсайдера, який виживає завдяки трансферам, туризму й зовнішній підтримці? І чи не повторюється ця історія знову, але в більш сучасній інституційно замаскованій формі?Дивіться нове відео Ціни держави📩 Підписуйся на "Ціну держави" | Ставайте патронами |Ставайте спонсором YouTube | Підтримати разово або підпискою
👁 5,350 26-03-28 08:08
😈🛢У РФ проблеми з експортом нафтопродуктів через атаки України на порти - ReutersРосійські нафтові компанії попередили покупців, що можуть оголосити форс-мажор щодо постачань із ключових портів на Балтійському морі, оскільки Україна продовжує удари по російській енергетичній інфраструктурі. Про це в п’ятницю Reuters повідомили два джерела в галузі.Цього тижня президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Reuters заявив, що Київ використовує далекобійні удари, аби зберігати тиск на Росію після того, як міжнародні нафтові санкції проти Москви були послаблені через перебої з глобальним постачанням, спричинені війною з Іраном.За словами співрозмовників Reuters, у п’ятницю українські безпілотники знову атакували порт в Усть-Лузі. Там і досі тривала пожежа, що спалахнула після попереднього удару в середу.Відвантаження нафти в цьому порту було зупинено ще в середу після серії атак. Джерела додають, що в офіційному повідомленні адміністрації порту Усть-Луга про призупинення роботи не вказано, коли саме експорт може бути відновлений.Один зі співрозмовників зазначив, що завантаження нафти на терміналі в Усть-Лузі, ймовірно, не відновиться щонайменше до середини квітня.Інший великий російський балтійський порт — Приморськ — також зазнав пошкоджень під час останніх атак. Водночас у четвер там частково поновили відвантаження нафти та нафтопродуктів.Губернатор Ленінградської області Олександр Дрозденко, на території якої розташовані обидва порти, написав у п’ятницю в Telegram, що з 22 березня регіон переживає “безпрецедентні” атаки безпілотників.За підрахунками Reuters на основі ринкових даних, щонайменше 40% російських нафтових експортних потужностей наразі простоюють через українські атаки дронами, суперечливий удар по великому трубопроводу та арешти танкерів.📩 Підписуйся на "Ціну держави" | Ставайте патронами |Ставайте спонсором YouTube | Підтримати разово або підпискою
👁 5,250 26-03-27 17:04
🇺🇸Майк Пенс проти Heritage Foundation: у США почалася боротьба за те, яким буде консерватизм після ТрампаВ українському медійному просторі майже нічого немає про розкол в найпотужнішому консервативному аналітичному центрі The Heritage Foundation (співавтор Індексу економічної свободи). А дарма! Це ключове для нас питання, бо є перспектива виникнення центру здорового консерватизму, справжнього. Класичні консерватори зруйнували імперію зла і є друзями України. А Майк Пенс - крутий дядько, справжній християнин і консерватор.Ось великий матеріал на цю тему від CNN. Ключові тези: Усередині американського правого табору розгорається конфлікт, який може визначити майбутнє Республіканської партії після Дональда Трампа. Йдеться вже не просто про суперечку між двома консервативними структурами — це боротьба за те, хто формуватиме ідеологію американських правих у посттрампівську епоху.Головні сторони цього протистояння — колишній віцепрезидент США Майк Пенс зі своїм аналітичним центром Advancing American Freedom та легендарний Heritage Foundation, який десятиліттями був одним із головних інтелектуальних центрів американського консерватизму.Що сталосяКолись Пенс і Heritage були союзниками. Вони роками працювали разом, мали спільних людей і спільну ідеологічну базу. Але з приходом Дональда Трампа та особливо після 2020 року ситуація кардинально змінилася.Heritage дедалі більше рухався в бік трампізму і став одним із головних центрів інституціоналізації MAGA-політики. Саме там створили Project 2025 — програмний документ, який фактично став дорожньою картою для другого терміну Трампа.Пенс, навпаки, намагається врятувати інший тип республіканського консерватизму — традиційніший, більш інституційний і менш залежний від особистості Трампа.Чому конфлікт вибухнув саме заразПереломним моментом став скандал навколо президента Heritage Кевіна Робертса. Він публічно захистив Такера Карлсона після його контактів із Ніком Фуентесом — фігурою, яку пов’язують з антисемітизмом і расизмом. Усередині Heritage це викликало глибоку кризу.Почалися внутрішні бунти, витоки інформації, публічні звинувачення. Частина співробітників дійшла висновку, що організація занадто далеко відійшла від традиційного консерватизму і фактично стала політичним додатком до Трампа.Саме в цей момент Пенс і його структура запропонували незадоволеним кадрам новий майданчик.Масовий вихід із HeritageОдин із найгучніших епізодів — історія Джона Малкольма, відомого консервативного юриста, який понад 13 років працював у Heritage. Після внутрішнього конфлікту його фактично вивели з офісу з охороною.Після цього почався скоординований вихід співробітників. За один вечір майже два десятки працівників одночасно подали заяви про звільнення. Частина з них приєдналася до команди Пенса.Це стало не лише кадровим ударом по Heritage, а й символічним сигналом: частина старого консервативного істеблішменту більше не хоче ототожнювати себе з тим, у що перетворився рух під впливом Трампа.Що будує ПенсМайк Пенс уже не виглядає політиком із реальними шансами знову піти на вибори. Його президентська кампанія 2024 провалилася, а більшість республіканців не готові відкрито ставати поруч із ним.Тому тепер його ставка — не на власне повернення у велику виборчу політику, а на довгу інституційну гру.У Advancing American Freedom уже є:10-річний план розвиткубюджет на 2026 рік щонайменше $26 млнамбіція стати центром “посттрампівського” консерватизмуПенс фактично хоче створити осередок, який переживе самого Трампа і згодом допоможе повернути Республіканську партію до традиційних консервативних принципів.Це перший серйозний сигнал того, що в американському правому таборі вже почалася боротьба за спадщину після Трампа.Одні хочуть закріпити трампізм як нову норму республіканської політики. Інші намагаються довести, що Трамп лише тимчасово змінив партію, але не змінив її сутність.📩 Підписуйся на "Ціну держави" | Ставайте патронами |Ставайте спонсором YouTube | Підтримати разово або підпискою
👁 5,510 26-03-26 23:42
🇭🇺🐸Добрі, навіть ДУЖЕ ДОБРІ новини з УгорщиниЩе у вівторок я писав у статті, що про поразку Орбана на виборах варто говорити зі словом "якщо", бо його шанси втриматися лишаються значними, хоч і значно меншими за 50%. Та ВСЕ змінилося буквально за день-два.Тепер можна стверджувати з певністю на 99%: ОРБАН ПРОГРАВ ВИБОРИ.Так, 1% лишається, бо політика непередбачувана. Щоби цей відсоток не зріс, Україна має не робити помилок. Бо Орбан, намагаючись врятуватися, буде провокувати нас на це. Але все одно, нині зовсім не той розклад, що був ще до понеділка.Цього тижня в Угорщині відбуваються просто карколомні події. Орбан - не без допомоги роїсянських друзів - істерить та робить помилку за помилкою.Найсвіжіша та помітна навіть з України суперлажа - це його офіційний передвиборчий союз із "Mi Hazank". Це ультрайоббіки, партія кінчених відморозків, поруч з якими навіть Віктор Орбан з його ручним Петером Сійярто - притомні прозахідні політики))) Тепер у опозиції всі підстави говорити, що Орбан всерйоз націлився на вихід з ЄС, бо йому норм декларувати союз з тими, хто за це топить. І опозиція це активно розкручує.Бо членство в ЄС пересічні угорці цінують, що доводять усі опитування. Навіть якщо з України це не видно.Ходячою лажою став агент ФСБ Сійярто. Те, як лажанула влада зі скандалом щодо дзвінків Сійярто Лавровуіз закритих зустрічей ЄС - це щось неймовірне. Про це детально йшлося у моїй учорашній статті.А Росію угорці недолюблюють, що доводять усі опитування. Навіть якщо з України це не видно.Плюс, зараз в Угорщині палає скандал із операцією угорських спецслужб проти опозиції. По українських мірках там нічого екстраординарного, але для багатьох угорців це - повернення радянських практик.А угорці не хочуть назад до СРСР. Навіть якщо з України це не очевидно.Плюс, нове заморожування виплат Угорщині в ЄС. Це реально фактор.І все це - буквально за два дні.Тому я думаю, що є добрий шанс побачити у Петера Мадяра навіть 2/3 депутатів, конституційну більшість. А Орбан - якщо не станеться чогось екстраординарного - стане історією, про яку за деякий час угорці будуть згадувати як про національну ганьбу.А наразі Україні важливо просто не лажати. "Нє отсвєчівать". НЕ привертати до себе увагу. І також - ВАЖЛИВО - не відповідати інформаційно на провокації, які точно будуть, бо Орбан тестуватиме усі можливості, щоби перевернути порядок денний і актуалізувати зовнішнього ворога.До речі, пацюки бачать, що режим тоне, і біжать з корабля. Донька Орбана вже звалила в США. Голова Нацбанку Угорщини терміново переводить майно в Дубаї.Такшо, проросійський режим Угорщини, давайдосвіданя. "Товаріщі, конєц".via Сергій Сидоренко, Європейська правда📩 Підписуйся на "Ціну держави" | Ставайте патронами |Ставайте спонсором YouTube | Підтримати разово або підпискою
👁 4,490 26-03-25 17:25
🛢40% російських експортних нафтових потужностей зупинено - розрахунки ReutersЕх, яка прикрість. У світі шаленіють ціни на нафту, а росіюшка не може скористатися нагодою )))Щонайменше 40% експортних можливостей Росії у нафтовому секторі наразі не працюють через удари українських дронів, атаку на ключовий трубопровід, обставини якої залишаються спірними, а також через арешти танкерів. Про це свідчать розрахунки Reuters, зроблені на основі ринкових даних.Це найсерйозніший збій у постачанні нафти в новітній історії Росії — другого за обсягами експортера нафти у світі. Причому удар припав саме на момент, коли через війну з Іраном світові ціни на нафту перевищили 100 доларів за барель.Видобуток і експорт нафти залишаються одним із головних джерел доходів російського бюджету та критично важливою опорою для економіки РФ обсягом 2,6 трильйона доларів.Україна посилила атакиУ березні Україна різко активізувала удари дронами по російській нафтовій та паливній експортній інфраструктурі. Під атаки потрапили всі три головні західні нафтові порти Росії: Новоросійськ на Чорному морі, а також Приморськ і Усть-Луга на Балтиці.За підрахунками Reuters, станом на середу після останньої атаки було зупинено близько 40% російських потужностей з експорту сирої нафти, або приблизно 2 мільйони барелів на добу.Йдеться, зокрема, про Приморськ, Усть-Лугу та нафтопровід «Дружба», який проходить через територію України до Угорщини та Словаччини.Крім того, Київ завдавав ударів по нафтоперекачувальних станціях і нафтопереробних заводах. Українська сторона заявляє, що її мета — скоротити нафтові й газові доходи Москви, які забезпечують близько чверті надходжень до російського держбюджету, а також послабити військові можливості Росії.У Москві ці удари називають терористичними атаками й у відповідь посилили заходи безпеки по всій країні в межах її 11 часових поясів.Порти, трубопроводи і танкериУкраїна заявила, що наприкінці січня частину трубопроводу «Дружба» було пошкоджено російськими ударами. Після цього і Словаччина, і Угорщина вимагали від Києва негайно відновити постачання.Нафтовий термінал у Новоросійську, здатний перевалювати до 700 тисяч барелів на добу, після масштабної атаки українських дронів на початку місяця працює нижче запланованого рівня завантаження.Додаткові проблеми створюють і часті арешти пов’язаних із Росією танкерів у Європі. За словами трейдерів, через це було порушено експорт приблизно 300 тисяч барелів арктичної нафти на добу, яка відвантажується з порту Мурманськ.Оскільки західні експортні маршрути Росії опинилися під ударом, Москва змушена дедалі більше покладатися на постачання до азійських ринків. Але, як зазначають трейдери, ці напрямки також мають обмежену пропускну здатність.Водночас Росія безперебійно продовжує постачання нафти трубопроводами до Китаю, зокрема маршрутами Сковородіно-Мохе та Атасу-Алашанькоу, а також експортує сорт ESPO Blend морем через порт Козьміно.Сумарно ці три напрямки забезпечують близько 1,9 мільйона барелів нафти на добу.Крім того, Росія продовжує відвантаження нафти з двох далекосхідних проєктів на Сахаліні — з острова щодня експортується близько 250 тисяч барелів.Також, за словами трейдерів, Росія постачає приблизно 300 тисяч барелів нафти на добу на нафтопереробні заводи сусідньої Білорусі.📩 Підписуйся на "Ціну держави" | Ставайте патронами |Ставайте спонсором YouTube | Підтримати разово або підпискою
👁 4,760 26-03-24 15:36
Коментар під постом голови податкового Комітету ВРУ Данила Гетманцева (доволі типовий для його ТГ-канала коментатор і коментар) про те, що бізнес у 2025 році задекларував до сплати 274 млрд грн податку на прибуток, що менше на а 3,3 млрд грн (або на 1,2%), ніж у 2024 року.При тому, що за 2025 рік доходи підприємств зросли на 2,1 трлн грн (+12,1%) порівняно з минулим роком Тобто доходи бізнесу ростуть, а податок з прибутку ні. А чому б тоді в пості не дати інформацію про прибутки компанії?І загалом варто завжди додавати дисклеймер-пояснювалку, аби в людей не формувалися хибні уявлення про економіку. Ми, власне, цим і відрізняємося і це є нашою доданою вартістю, цінністю для споживачів контенту, бо даємо роз'яснення.Тому пану ми порадили в коментарях не витрачати час на коментування, а краще вивчити, чим прибуток відрізняється від доходу.Тут нагадаємо наш лікнеп, що згідно із міжнародними стандартами фінансової звітності існують:- дохід / оборот (у звітності, у показниках англійською "revenue");- EBITDA (прибуток компанії до оподаткування, амортизації та виплати по кредитах);- чистий прибуток (profit або net income) - тобто вже "чисті" доходи після виплати усіх відсотків, витрат на сировину, обладнання, послуги, зарплати працівників тощо, що отримує власник/ки.Наприклад, авіагігант (що виробляє як цивільну, так й військову авіацію) Boing у 2024 мав дохід - $66,517 млрд, EBITDA - $-8,871 (так-так, мінус), Net Income - $-11,875. Ну і, звісно, що у світі рожевих поні-більшовиків у 2025 році не було ніяких таких подій, які б зменшили маржу. Наприклад, не було ніякого підвищення військового збору у 2025 році.📩 Підписуйся на "Ціну держави" | Ставайте патронами |Ставайте спонсором YouTube | Підтримати разово або підпискою
👁 5,450 26-03-23 16:12
📉Світовий експорт СПГ упав до мінімуму за шість місяців через конфлікт на Близькому Сході - BloombergСвітовий експорт скрапленого природного газу скоротився до найнижчого рівня за останні пів року, фактично нівелювавши нещодавнє зростання постачань зі США та інших країн. Причиною стало загострення конфлікту на Близькому Сході, яке різко обмежило глобальні потоки палива.За підрахунками Bloomberg на основі даних відстеження суден Kpler, 10-денне ковзне середнє обсягів поставок СПГ від початку місяця впало приблизно на 20% - до 1,1 млн тонн. Це найнижчий показник із вересня.Найбільше скорочення припало на Катар, а меншою мірою - на Об’єднані Арабські Емірати. Обидві країни змушені транспортувати газ через Ормузьку протоку, щоб постачати його споживачам в Азії та Європі.Війна США та Ізраїлю проти Ірану переросла в ширший регіональний конфлікт, який уже серйозно дестабілізував глобальний ринок СПГ. На початку місяця Катар був змушений зупинити свій експортний завод у Рас-Лаффані - найбільший у світі - після іранських ударів. Додаткова атака минулого тижня пошкодила підприємство ще сильніше, і тепер на відновлення двох із 14 виробничих ліній можуть піти роки.Протягом останнього року світове виробництво СПГ стабільно зростало, передусім завдяки новим проєктам у США та Канаді. Однак тепер це зростання перекривається втратою катарського газу та фактичним блокуванням Ормузької протоки - стратегічного маршруту, через який проходить близько п’ятої частини світових поставок СПГ.На цьому тлі енергетичний комісар ЄС закликав країни-члени почати заповнювати газові сховища раніше, щоб уникнути боротьби за ресурси, яка може спровокувати новий стрибок цін уже влітку. Євросоюз намагається мінімізувати наслідки війни з Іраном для свого енергетичного ринку.Тим часом компанія Glenfarne Group, за словами її генерального директора Брендана Дюваля, придбала партію імпортного СПГ для Колумбії за ціною до 20 доларів за мільйон британських теплових одиниць.Тегеран, своєю чергою, у неділю попередив, що може завдати ударів по ключовій інфраструктурі на Близькому Сході, якщо президент США Дональд Трамп реалізує свою погрозу "стерти з лиця землі" іранські електростанції, якщо Ормузька протока не буде швидко знову відкрита.📩 Підписуйся на "Ціну держави" | Ставайте патронами |Ставайте спонсором YouTube | Підтримати разово або підпискою
👁 6,610 26-03-23 09:30
🏎Світові автовиробники масово відступають від планів повного переходу на електромобілі - Financial TimesRolls-Royce став останнім із понад десятка автоконцернів, які переглянули свою стратегію на тлі стійкого попиту на бензинові автоЩонайменше 12 провідних автовиробників світу скорочують або переглядають свої плани щодо електромобілів. Причина - стійкий попит на машини з двигунами внутрішнього згоряння, а також згортання державної підтримки такого переходу і в США, і в Європі.Минулого тижня Honda відмовилася від наміру припинити випуск автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння до 2040. Компанія також попередила, що перегляд її електромобільної стратегії може коштувати їй 16 млрд доларів збитків у найближчі два роки. Раніше свої цілі щодо повного переходу на електротягу вже скоротили Mercedes-Benz, Ford, Stellantis і Volvo Cars.Серед преміальних брендів до цього списку тепер приєднався і Rolls-Royce, що належить BMW. Цього тижня компанія оголосила, що продовжить виробляти бензинові автомобілі й після 2030.Bentley, Lotus, Audi та Porsche також уже скоригували свої попередні плани - повністю або на 80% перейти на електромобілі протягом наступного десятиліття. Натомість багато виробників вирішили довше зберігати у модельному ряді гібриди, які можна заряджати від мережі.Lamborghini, що входить до групи Volkswagen, нещодавно теж відмовилася від плану випустити свій перший повністю електричний автомобіль Lanzador до 2030 року. Тепер цю модель розглядають уже не як електрокар, а як плагін-гібрид."Рівень несприйняття повністю електричних авто зростає", - заявив генеральний директор Lamborghini Штефан Вінкельманн. За його словами, емоційна складова автомобіля бренду - це вібрація машини, відчуття керування, гальмування і, зокрема, звук двигуна. Саме відсутність цього звуку стала однією з головних причин відторгнення електромобілів серед прихильників марки.Ferrari торік удвічі скоротила свій плановий показник виробництва електромобілів до 2030 року, однак не відмовилася від запуску першої повністю електричної моделі. У компанії наголошують, що прагнуть забезпечити однакове "задоволення від водіння" незалежно від того, чи йдеться про бензиновий, гібридний чи електричний автомобіль.Генеральний директор Ferrari Бенедетто Вінья неодноразово підкреслював: бренд не змушуватиме своїх шанувальників відмовлятися від звичного реву бензинового двигуна.Bentley, яка також належить Volkswagen, ще торік повідомила, що продовжить продавати плагін-гібриди і після 2035 року, фактично відмовившись від попередньої мети перейти виключно на електромобілі.Для люксових марок перехід на електротягу і без того відбувався повільніше.У 2023 році Rolls-Royce став одним із перших преміальних брендів, що вивів на ринок повністю електричну модель Spectre. Ferrari почне приймати замовлення на свій електромобіль Luce вже у травні, а Bentley випустить першу електричну модель наступного року - на два роки пізніше, ніж планувалося спочатку."Відтоді, як Rolls-Royce Spectre з’явився на ринку, світ змінився", - зазначив генеральний директор Rolls-Royce Motor Cars Кріс Браунрідж.Після повернення Дональда Трампа до влади адміністрація США скасувала федеральні податкові пільги для покупців електромобілів, скоротила витрати на розвиток зарядної інфраструктури та послабила цілі щодо автомобільних викидів. Євросоюз також пом’якшив свої екологічні вимоги.Водночас Браунрідж наголосив, що компанія не відмовляється від запуску електромобілів, але паралельно й надалі продаватиме машини з традиційним бензиновим двигуном V12 від Rolls-Royce.За підрахунками Financial Times, перегляд стратегій у сфері електромобілів - включно зі скасованими моделями та зміненими інвестиційними планами - вже коштував світовій автомобільній галузі щонайменше 75 млрд доларів лише за останній рік.📩 Підписуйся на "Ціну держави" | Ставайте патронами |Ставайте спонсором YouTube | Підтримати разово або підпискою
👁 6,060 26-03-21 13:35
😀Голосуй за Трампа — страждай на заправці (vote Trump, suffer at the pump)Гарна стаття від The Economist про те як війна з Іраном б’є по Дональду ТрампуВійна з Іраном, яку Дональд Трамп подає як демонстрацію сили, дедалі більше перетворюється на політичний тягар для його ж адміністрації. Головна причина - не лише сам конфлікт, а й його економічні наслідки, насамперед різке подорожчання пального.Попри заяви Трампа про повне знищення військового потенціалу Ірану, навіть обмежені можливості Тегерана виявилися достатніми, щоб розхитати світовий енергетичний ринок. Через загрозу поставкам нафти ціни пішли вгору, і американські виборці щодня бачать це на табло автозаправок. Особливо болісно це вдаряє по республіканських штатах, де податки на бензин нижчі, а отже зростання нафтових котирувань сильніше відчувається на заправках.Для Трампа це особливо небезпечно, бо він ішов до влади з обіцянками уникати нових воєн і швидко знизити ціни. Тепер він, по суті, порушив обидві ключові обіцянки. Війна майже не має підтримки серед демократів, слабо схвалюється незалежними виборцями, а серед республіканців підтримка хоч і залишається високою, але помітно слабшає. Особливо тривожний для Білого дому сигнал - невдоволення серед молоді та латиноамериканців, які у 2024 році суттєво допомогли Трампу перемогти й водночас витрачають на пальне більшу частку доходів, ніж інші групи населення.Подорожчання пального вже стає реальною загрозою для республіканців напередодні проміжних виборів. Історія американської політики показує: після різких нафтових шоків президенти часто втрачали підтримку, а іноді й саму владу. Демократи зараз виглядають значно мобілізованішими, тоді як у таборі республіканців дедалі відчутніші роздратування і втома. Навіть частина виборців Трампа, які готові підтримувати жорсткий курс проти Ірану, відкрито скаржаться, що "всі скаженіють через ціни на бензин".Проблема для Трампа ще й у тому, що його публічні пояснення часто лише підливають олії у вогонь. Коли він заявляє, що США як найбільший виробник нафти "добре заробляють" на високих цінах, це звучить для багатьох американців як повна байдужість до щоденних витрат звичайних людей.У самій республіканській партії також немає єдності. Частина консерваторів вважає, що кампанія проти Ірану може завершитися швидко і зрештою зміцнити американські позиції у світі. Але інші попереджають: Трамп не пояснив суспільству, навіщо почалася ця війна, не підготувався до очевидних ризиків і фактично загнав себе в пастку. Іранські дрони дешеві, але створюють дорогу й виснажливу проблему для США та світової енергетики. При цьому справжнє вирішення конфлікту могло б вимагати зміни режиму в Ірані, а на такий крок Трамп, схоже, не готовий.Війна також оголила ще одну слабкість американської політики - погіршення відносин із союзниками. Після років тиску на партнерів по НАТО Трамп тепер очікує від них допомоги, але охочих підтримувати США в новій кризі небагато. Додатково зростає напруга і всередині самого табору MAGA, де дедалі частіше звучить думка, що Америка втягнулася у війну під тиском Ізраїлю, а не через безпосередню загрозу для себе.У підсумку все залежатиме від тривалості війни. Якщо конфлікт швидко згасне, а ціни на нафту і бензин стабілізуються, Трамп ще може зменшити політичні втрати. Але якщо бойові дії затягнуться, а енергетична криза посилиться, ця війна може стати для нього не демонстрацією сили, а початком серйозного послаблення президентства.На інфографіці динаміка зростання цін на пальне. Найбільше зростання у республіканських штатах.📩 Підписуйся на "Ціну держави" | Ставайте патронами |Ставайте спонсором YouTube | Підтримати разово або підпискою
👁 12,100 26-03-20 20:54
🇪🇺💩ЄС може відкласти відмову від російських газу і нафти через війну з Іраном - BloombergВидання пише наступне:У країнах ЄС також погоджуються, що дефіцит газу спровокує цінову конкуренцію з Азією за постачання скрапленого природного газу, а це означатиме роки підвищеної інфляції. Крім того, світові ринки втратять той резерв постачання СПГ, на який розраховували раніше: збільшення видобутку у США зможе лише частково компенсувати втрати Катару.Для Євросоюзу це також ставить під сумнів, чи справді континент зможе остаточно відмовитися від російських енергоносіїв як відповіді на вторгнення в Україну.План поступової відмови від російського газу ґрунтувався на очікуванні, що ЄС отримає додаткові обсяги з Близького Сходу та зі США. Водночас, за словами обізнаних джерел, зростає ризик, що заплановану заборону на російську нафту буде відкладено.Для Путіна це великий подарунок, адже він уже виграє від зростання світових цін на нафту, які допомагають йому фінансувати війну проти України.Навіть якщо США та Ізраїль зможуть знайти спосіб вийти з війни, вже зараз існують побоювання, що судна все одно не наважуватимуться проходити через Ормузьку протоку, зазначив один із високопоставлених європейських чиновників. 📩 Підписуйся на "Ціну держави" | Ставайте патронами |Ставайте спонсором YouTube | Підтримати разово або підпискою