Трамп погрожував військовою силою взяти в полон Папу Римського, після цих погроз Понтифік скасував візит до США, — The Free Press
📍Міноборони США в січні викликало на закриту нараду ватиканського посланника в США кардинала Крістофа П'єра і, як описують джерела, там відбулася «жорстка лекція» про військову могутність Вашингтона. 📍Приводом стала січнева промова папи Лева XIV, в якій понтифік заявив, що «дипломатія, яка просуває діалог і прагне до консенсусу, витісняється дипломатією, заснованою на силі», а «війна знову в моді і прагнення до війни поширюється».📍Один із присутніх американських чиновників згадав Авіньйонський полон пап — період XIV століття, коли французька монархія змусила папство перебратися з Риму до Авіньйона. У Ватикані це історичне посилання розцінили як приховану погрозу застосувати військову силу проти Святого престолу.📍Заступник міністра оборони з політичних питань Елбрідж Колбі під час зустрічі заявив: "США мають достатньо військової сили, щоб робити у світі все, що завгодно. Католицькій церкві краще стати на наш бік".
Україна бере участь у всіх форматах взаємодії з партнерами заради більшої безпеки та більшої нашої спільної сили. Ми продовжуємо працювати зараз із країнами, які перебувають під ударами іранського режиму. Є нові домовленості, Україна ще більше буде представлена в нових безпекових форматах. Це точно посилить можливості нашого експорту і український оборонний потенціал. Рустем Умєров завтра детально доповідатиме по цій роботі за цей тиждень – по кожній країні, від Затоки до Туреччини. А міністр закордонних справ України Андрій Сибіга сьогодні взяв участь у спільному форматі з європейцями та іншими партнерами по ситуації в Ормузькій протоці, по тих проблемах, які є зі свободою мореплавства, це важливо загалом для глобального стану справ і глобальної безпеки. Україна має відповідну експертизу – щодо морських шляхів – щодо захисту та відновлення руху. І якщо партнери будуть готові діяти, ми розглянемо, як ми можемо їх посилити, як ми зможемо додати нашої експертизи, знання та технологічного потенціалу. Зараз неможливо уявити реальну безпеку без України. Я дякую всім, хто це розуміє. Дякую всім, із ким уже працюємо ми разом і тільки разом. Слава Україні!
Був дуже корисний візит у регіон Близького Сходу, у регіон Затоки. Відчувається, яке хороше ставлення до України – до наших воїнів, до нашого досвіду. Висока повага до України – я вдячний за це лідерам. Є загальне бачення країн регіону працювати разом з нашою державою, з нашим захистом – разом з нашими експертами. Безпека та відновлення стабільності – це перший пріоритет для всіх. І кожен з народів заслуговує жити в мирі. Зараз уже є домовленості, це історичні домовленості: Україна та Саудівська Аравія, Обʼєднані Арабські Емірати, Катар. Ми працюємо також із Йорданією та Кувейтом. Зараз у регіоні Рустем Умєров, він продовжує перемовини на політичному рівні – сьогодні мені він доповідав, – є вже також додаткові запити від Бахрейну та Оману. І для України це не тільки питання престижу та поваги до нашого народу – це питання цілком конкретне та практичне. Ми експортуємо нашу систему захисту, уміння наших воїнів, знання, які є в нашої держави, і від цих держав – від наших партнерів – ми розраховуємо на відповідну безпекову взаємодію. Ми вже домовились про можливості посилити ППО, про спільний розвиток оборонних виробництв і також про енергетичну співпрацю. Це стосується, зокрема, дизеля та інших речей, які так необхідні нам зараз.
Це просто нереально 😱Український спецназ здійснив неймовірну операцію — вони викрали кілька повністю заправлених та озброєних бойових літаків прямо з російських аеродромів. Пілоти ГУР штурмували паркувальні майданчики, нейтралізували охорону та перегнали літаки до України.Вражаючі кадри вже з'явилися в мережі: літаки Су-34 та Су-30 з російськими маркуваннями після приземлення на одному із українських аеродромів. російські джерела повідомили, що було вкрадено 59 ‼️ літаків, деякі з них перегнали в Україну, решту сховали в Європі. Про це повідомило видання «Ізвєстія», додавши, що деякі літаки пізніше будуть використані у війні на боці України проти росії. Через це ФСБ, як повідомляється, провела серію обшуків у росавіації. Також за даними Rosaviatsia, 36 з 59 літаків зникли у зв'язку з продажем за кордон (Європа). Вісім були продані країнам, які агресор вважав "недружніми". І це лише підтверджені випадки — ті, які кремль дозволив оприлюднити. Решта літаків ймовірно перебуває у ПС ЗСУ.Окрім цього ГУР вкрала ще три вертольоти Мі-8. Наші джерела розповіли про ще один випадок: нещодавно на росії вертоліт Мі-8 просто зник під час тренувального польоту над озером. На борту було троє членів екіпажу.Вертоліт Мі-8 Міністерства надзвичайних ситуацій росії зник з радара і перестав реагувати. Про це повідомило Міністерство надзвичайних ситуацій росії, зазначивши, що вертоліт з Північно-Західного авіаційного рятувального центру втратив зв'язок під час тренувального польоту над Онегейським озером.Таким чином, кількість випадків, пов'язаних з перегоном літаків в Україну разом з їхніми екіпажами, ймовірно, набагато вища, ніж те, про що дозволено повідомляти російським ЗМІ.#facebook #щітпостСоняшник 🌻 | Чат | WhatsApp 🦅
Коли мене немає в Україні, я щодня отримую дані розвідки в онлайн-форматі. Сьогодні вранці була доповідь про те, що російські супутники в інтересах Ірану здійснили зйомки військових об’єктів США на Близькому Сході та в регіоні Затоки. 24 березня вони зняли американсько-британську базу Дієго-Гарсія на острові Чагос в Індійському океані. Також проводилася зйомка міжнародного аеропорту Кувейту й частини території нафтового промислу на базі родовища Великий Бурган. 25 березня – авіабаза Принц Султан у Саудівській Аравії. 26 березня – нафтогазове родовище Шайбах (Саудівська Аравія), авіабаза Інджирлік (Туреччина), авіабаза Аль-Удейд (Катар). У цьому списку немає об’єктів України. Але хто кому допомагає, знімаючи санкції з агресора, який щоденно заробляє гроші, передає відповідну інформацію щодо атак на американські, близькосхідні, британські, американсько-британські бази тощо? Коли в Україні проводиться зйомка об’єктів, ми завжди знаємо, що їх треба прикривати, тому що пропрацьовується операція щодо їх знищення. Енерго- та водопостачання, військові обʼєкти тощо. Всі знають, для чого повторна зйомка, – вони готуються. Якщо «рускіє» це роблять, як можна знімати санкції? Треба на агресора тиснути. А зняття санкцій – це точно не тиск. Виходить дивно. Знімаються санкції, а агресор передає інформацію, щоб бити по об’єктах, зокрема, тих країн, які говорять про зняття санкцій або вже їх знімають. Зі спілкування з журналістами (3/3).
Подивилася з дітьми фільм «Містер Ніхто проти путіна», який, нагадаю, отримав Оскар в номінації за найкращий документальний фільм року. Події відбуваються в школі русаків то подумала що моїх хлопцям -школярам буде про що подумати порівнявши шкільні системи. Хочеться помитися. Я людина емпатична. Але мене не вразило, не збентежило нічого. Ні герой, ні діти, ні система. Помийка, яка перетворилася на концтабір не може викликати співчуття. Обʼєднана мета концтабора лишається сталою. Нищити. Руйнувати. Бухати. І зрештою… помирати. За задумом режисера, шкільного вчителя з Карабаша, помийки на Уралі, звідки родом головний герой, ми маємо подивитися у що перетворилася система російської середньої освіти з початком так званої сво. Каверза в тому, що перетворення насправді є не зміною програми освіти дітей на Росії, а продовженням утопічного сприйняття життя як такого. У фільмі немає місця ані сумніву. Ані діалогу. Автор нічого не зробив аби змінити сприйняття життя дітей. Автор нічого не зробив як вчитель аби посіяти сумнів. Він голить випускника який йде на сво без жодних питань про наслідки, розмов про причини такого рішення. Вчитель стоїть на останньому дзвонику і проводжає в доросле життя своїх учнів, щось там несе про любов до них, прекрасно усвідомлюючи, що скоро його учні будуть удобрювати українську землю. Він просто задокументував те, що і так показують по тб. Мовчки. Мовчу про якість.Фільм на рівні фестивального кіно провінційного міста. Зауважу. Вже друге кіно про «тяжку долю російського народу, який змушений миритися з рішенням путіна» виграє Оскар за останні 5 років. Сумно. Американці ніфіга не розуміють про росію. Вони так і не усвідомили з ким мають справу. Глибину ідеології цих імперських вбивць вони також так і не усвідомили. Звідти і вся політика. Вся сага фільму виглядає як російське іпсо. Інакше це кіно мало мати геть інші сенси і дії. В Росії немає опозиції. Немає хороших рускіх. Там випалена земля загальною масою. Одиниці не здатні поміняти систему. А нації нема. Тому утопія. Я прямо дивилася і уявляла запах в тій школі і хатах. Запах брудного, зверхнього, утопічного реалізму помийки: мікс горілки, поту і щєй( до речі вони там щі в школі якраз і їдять, то асоціація невипадкова).І так, це величезне щастя жити в демократичній країні Україна. Між нами з цими терористами - порожнеча. Я дивилася на їхні свята, згадувала своє навчання в садку, під ті ж пісні. Школу з тою ж грьобаною радянською формою і щаслива, що ми ніколи не станемо більше ними. І фільм 2000 метрів до Андріївки, який так і не дійшов до номінації - яскраве відображення нашої відмінності від цих потвор. Але є і добрі висновки. Ми дуже, захмарно, різні з противником. Смердюча яма ницих рабів. І нуль масового спротиву. А значить згода. Дякую силам оборони, за те, що мої діти розуміють і відчувають, як це жити у демократії.Окупація помийкою була дуже близько. І лишається такою для наших територій. Ми маємо зробити максимум і на фронті і в тилу(особливо в тилу це важливо робити щодня) щоб випалити наслідки цієї нечисті на шкірі нашої відважною нації.Яніна Соколова.
Окупанти пішли в наступ на семи напрямках: Третій корпус зірвав найбільшу спробу механізованого наступу рф!19 березня противник здійснив наймасштабнішу спробу прориву на Лимансько-Борівському напрямку. Росіяни залучили сили 1-ї танкової та 20-ї загальновійськової армій рф, але ворог почав нести втрати, не доїхавши до ЛБЗ.Противник пішов в атаку одночасно на 7 напрямках у смузі корпусу і задіяв понад півтисячі піхотинців, 28 одиниць бронетехніки, більше 100 одиниць мототехніки, багі й квадроциклів. За чотири години підготовлені підрозділи Трійки перетворили стрімкий прорив росіян на масштабний провал.Втрати противника в техніці: 84 одиниці мототехніки, 11 БМП і БТР та 3 танки. Уражено ТОС «Сонцепьок» і 5 гармат. Знищено 160+ ворожих БпЛА.«Півтора місяці ми спостерігали ознаки підготовки наступу. Росіяни нарощували удари КАБами по наших переправах через Оскіл, намагаючись відрізати логістику. Почали наводити власні понтонні переправи й розміновувати маршрути — це прямо вказувало на підготовку до широкомасштабного механізованого наступу.Ми готувалися: на різних напрямках були відпрацьовані оборонні дії, кожна бригада мала власний план відбиття атаки. Корпус координував ці дії — і в результаті на всіх напрямках удари було зірвано», — бригадний генерал Андрій Білецький.За добу бригади й полки корпусу знищили 405 військовослужбовців ворога: 288 — безповоротні, решта — санітарні втрати. Армії рф не вдалося захопити ні населених пунктів, ні позицій. Знищення залишків живої сили, якій вдалося вижити у кілзоні Трійки, триває.Як росія послала дві армії знищити Трійку і не вистояла проти Третьої штурмової,60-ї,63-ї,66-ї, 120-ї ОБрТрО, 125-ї ОВМБр,ПБС корпусу «KRAKEN¹⁶⁵⁴»,Lasar's group, К-2, полку «Фенікс», а також підрозділів БпС зі складу СБУ та ССО — у першому відео!Третій армійський корпус | Instagram | Facebook | YouTube | ab3.army | TikTok | Підтримати 🇺🇦
путін уже розпочав Третю світову, і Україна не дає їй стати глобальною, — Зеленський дав інтерв’ю ВВС та іншим ЗМІГоловні його тези:💬Перемога України — не лише територія, а збереження людей і незалежності.💬Повернення до справедливих кордонів 1991 року — це перемога справедливості.💬Відступ з Донбасу розділить суспільство, а путін не зупиниться.💬Американці повинні зупинити росіян, а не намагатися їм догодити, бо вони все одно збрешуть.💬Щодо заяв Трампа, нібито президент України є «диктатором» або «розпочав війну», Зеленський відповів: «Я не диктатор, і я не починав війну. Ось і все»💬Як президенти ми маємо терміни. Ми хочемо гарантії на 30 років. Потрібен Конгрес. Президенти змінюються, інституції — ні.💬ППО — найскладніше питання. Партнери поки що не дають ліцензії, щоб ми самі виробляли системи «Петріот» або ракети до них.💬Україні потрібно більше фінансування, бо ми не маємо однакової кількості зброї з Російською Федерацією.💬Європейці можуть допомогти, коли ми переведемо нашу армію з мобілізації на контракти.💬Українська армія звільнила 300 кв км території. Це було дуже непросто, на темпи просування впливала, зокрема, погода.💬Російський контингент, задіяний у війні проти України, щомісяця скорочується на 8–10 тисяч осіб.💬Україна продовжує отримувати розвіддані від європейських держав та США — на тому ж рівні, що й раніше.💬Ми хотіли б бачити контингент ближче до лінії фронту. Якби Польща запропонувала свою присутність у Львові, нам це не потрібно💬Україна бере участь у переговорах, бо підтримує мирний трек і хоче закінчення війни, росіяни — щоб не дратувати американців.💬І американці, і росіяни кажуть: «Якщо ви хочете, щоб завтра закінчилась війна, вийдіть з Донбасу». Крім цього, Україна має «забути» про Запорізьку АЕС.💬Тристороння зустріч лідерів важлива: «Ми завтра можемо зустрітись і зрозуміти, що ось війна, а ось закінчення».💬Зеленський не ухвалив рішення щодо участі у виборах: «Ніхто не хоче виборів під час війни, всі бояться деструктиву, розколу суспільства»
Китай розробив ядерну зброю нового покоління і таємно її випробовує, — CNN
📍Китай розробляє ракети з роздільними боєголовками та тактичну ядерну зброю малої потужності, яку можна використовувати в регіональних конфліктах, зокрема в ситуаціях навколо Тайваню. 📍У США побоюються, що така модернізація розширює можливості Пекіну для використання ядерної зброї в кризових ситуаціях і наближає його до рівня Росії та США.📍На початок 2026 року ядерний арсенал Китаю демонструє найвищі темпи зростання у світі. Пекін стрімко відходить від своєї історичної стратегії "мінімального стримування", перетворюючись на повноцінну третю ядерну наддержаву.📍За оцінками Пентагону та SIPRI, Китай наразі володіє понад 600 оперативними ядерними боєголовками. Це вдвічі більше, ніж було у 2020 році.📍Очікується, що до 2030 року арсенал зросте до 1000 одиниць, а до 2035 року може досягти 1500 боєголовок.📍Китай розвиває ядерну тріаду: почалося будівництво понад 300 нових шахт для міжконтинентальних балістичних ракет. Розроблено нові підводні човни з ракетами JL-3, які здатні вражати цілі на материковій частині США з прибережних вод Китаю, також відбувається модернізація бомбардувальників H-6N, здатних нести ядерну зброю.
Google заявила, що в неї намагалися «вкрасти» ШІУ компанії повідомили, що невідомі намагалися клонувати Gemini, надіславши системі понад 100 тисяч запитів, щоб відтворити її логіку через так звану distillation-атаку — фактично копіювання моделі через її ж API. Google назвала це крадіжкою інтелектуальної власності. Про це йдеться у квартальному звіті підрозділу Google Threat Intelligence Group.У Google наголосили, що подібні дії фактично є формою крадіжки інтелектуальної власності. Зловмисники намагалися змусити Gemini зберігати мовні особливості розумового контенту відповідно до мови запиту, що могло допомогти відтворити здатність моделі працювати різними мовами.За словами компанії, спроби вилучення моделей здійснюють як приватні структури, так і дослідники по всьому світу, і це порушує умови використання сервісів, потенційно тягнучи за собою юридичні наслідки.Проблема крадіжки моделей турбує не лише Google. OpenAI повідомила американським законодавцям, що китайська компанія DeepSeek нібито застосовувала замасковані методи для отримання результатів провідних американських ШІ-моделей з метою навчання власних систем.У галузі визнають, що вилучення моделей стає новим типом кіберзагрози, коли замість прямого зламу інфраструктури атакувальники намагаються копіювати знання, створені дорогими дослідженнями.Окрім цього, Google заявила, що зафіксувала використання Gemini державними групами з Китаю, Ірану, Північної Кореї та росії наприкінці 2025 року.За даними звіту:іранська група APT42 застосовувала модель для підготовки кампаній соціальної інженерії;китайські угруповання APT31 і UNC795 — для аналізу вразливостей і налагодження шкідливого коду;північнокорейська група UNC2970 використовувала ШІ для збору розвідданих про оборонні та кібербезпекові компанії.Google повідомила, що відповідні акаунти були заблоковані, а отримані дані використані для посилення захисту.Також компанія виявила нове сімейство шкідливого ПЗ HONESTCUE, яке інтегрувало API Gemini безпосередньо у свій код для генерації та виконання шкідливих команд у пам’яті.У Google підкреслюють, що організаціям, які надають ШІ як сервіс, необхідно уважно відстежувати шаблони доступу до API та впроваджувати контроль за відповідями моделей, адже розвиток загроз у сфері штучного інтелекту відбувається надзвичайно швидко.