Fuente
ЦБК | Колишній кат із Бобруйська знайшов притулок у НімеччиніДмитро Шинвізе,...
61 Vistas/Alcance
2025-08-18 14:34
Mensaje №2438
Колишній кат із Бобруйська знайшов притулок у НімеччиніДмитро Шинвізе, відомий серед в’язнів Бобруйської колонії №2 своєю жорстокістю, сьогодні спокійно живе в Німеччині. Людина, яку колишні політв’язні називають «конченим садистом», отримала німецьке громадянство за програмою репатріації нащадків колоністів.Шинвізе - багаторічний співробітник системи Департаменту виконання покарань, який дослужився до начальника оперативно-режимної частини колонії №2 в Бобруйську. Він був відомий постійними приниженнями й каральними перевірками: карав навіть за «неправильне привітання» чи «застібнуту не на той ґудзик» одежу. Особливо «виховував» політв’язнів — лекціями про «злидні Євросоюзу» під акомпанемент лайки й знущань.Як він опинився в ЄСПопри активну участь у репресивній системі, Шинвізе не потрапив у санкційні списки — його посада була недостатньо високою. У 2024 році він залишив службу і виїхав із Білорусі. Завдяки німецькому корінню батька родина оформила статус «пізніх переселенців» (Spätaussiedler). Дружина змінила прізвище на Schönwiese й офіційно зареєструвалася у Шверіні. Сьогодні, ймовірно, Дмитро Шинвізе вже став Dimitri Schönwiese — громадянином ФРН.У той час, як у Бобруйській колонії №2 і досі перебувають щонайменше 50 політв’язнів, їхній кат спокійно влаштувався у демократичній країні. BELPOL уже поінформував німецьку сторону і вимагає перевірити, чи Шинвізе вказав правдиві дані про свою біографію під час отримання громадянства.Тирани тікають від режиму, якому служили, і маскуються під «жертв». Але репресії не мають терміну давності.