Fuente
БудМайдан | Порушення ст. 6, 7, 41 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності", ...
377 Vistas/Alcance
2026-05-01 17:28
Mensaje №594
🚩Порушення ст. 6, 7, 41 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності", ст. 31 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні"Зазначені статті передбачають модель розмежування компетенціі між ДІАМ і місцевими органами ДАБК, вони інституційно і юрисдикційно розмежовані, а Кабмінівська постанова створює режим паралельної юрисдикції, яка не передбачена законом.До того ж експериментальна постанова не тільки дає можливість отримати дозвіл в ДІАМ, але й фактично надає право обрати собі контролера, що прямо суперечить природі контрольної функції. Контроль в публічному праві не може залежати від волі підконтрольного суб'єкта, інакше це не державний контроль, а "контроль за згодою".🚩Порушення ст. 5 ЗУ "Про адміністративні послуги" яка каже про те що виключно законами встановлюється, зокрема, суб'єкт надання адміністративної послуги та його повноваження.Так само каже ст. 4 ЗУ "Про дозвільну стстему у сфері глсподарськоі діяльності" , що виключно законами встановлюється, зокрема, дозвільний орган, уповноважений видавати документ дозвільного характеру. А тут самі бачите шо коїться.. 🚩Порушення ст. 116, 117 Конституції України, ст. 49 Закону України "Про Кабінет Міністрів України".Так відповідно до ст. 49 Закону про Кабмін, він мав право видати постанову на основі та на виконання Конституції і законів України.А тут постанова 528 прийнята не на виконання закону, а тому що Кабмін погодився з пропозицією Мінрегіона і ДІАМ.Фактично Кабмін вийшов за межі делегованого йому нормотворчого, регуляторного мандата.Так, Кабмін мав право визначати порядок, технічний маршрут, цифрову взаємодію, експериментальну процедуру але НЕ МАВ ПРАВА змінювати носія владної компетенції, створювати альтернативну юрисдикцію, перерозподіляти делеговані законом повноваження і дозволяти замовнику визначати контролюючий орган.Формально Кабмін прийняв порядок, але фактично змінив законодавчу модель владних повноважень.🚩🚩Мало того що було порушено наше національне законодавство, так Кабмін ще умудрився порушити норми міжнародного права. Ми їх лише перерахуємо.🚩Порушення ст. 4 Європейської хартії місцевого самовоядування, яка каже про визначення функцій ОМС законом (ч.1), повноваження мають бути виключними і не можуть скасовуватися чи обмежуватися іншим, центральним або регіональним органом, якщо це не передбачено законом (ч. 4).Ще можна притягнути до цього порушення норм Європейської конвенції з прав людини (6,13), Угоди про асоціацію Україна - ЄС (в частині реформи публічного адміністрування і децентралізації), Євроінтеграційні зобов'язання України - Ukraine Facility, і ряда стандартів.🤡Так от, на папері нібито експеримент, а по факту нормативно оформлений цирк з елементами інституціонального вандалізма.Про інші постанови в наступних постах.🖖