🤦♂ Обережність на межі із дурістю🤦♂Те, що американці полюбляють грати в "туман інформаційної війни", ми давно знаємо. Це було з Хаймарсами, це було з гаубицями, це було з танками і так було з літаками. Кінець-кінцем все сталося, і йде в правильному напрямку, і поза всякими сумнівами ця підтримка дійсно потрібна. І навіть певна логіка в тому тумані є - це збереження мережі поставок, її убезпечення від потенційних атак військового та не-військового типу, збереження елементу несподіванки, і багато інших міркувань. Проте є конкретні аспекти - в першу чергу інформаційні і політичні -, де така невизначеність неприпустима. Де треба чітко тримати свій курс, підживлювати свій наратив та підтримувати союзників. І ось тут оступитися дуже просто.Тож коли Ллойд Остін заявляє про те, що Україна "зможе перемогти і без далекобійної зброї", і приправляє це ще й непевністю стосовно того, чому північнокорейські перебувають на території росії - це вже не виглядає як "туман війни". Це виглядає як ціла купа людей в красивих ділових костюмах, які в цьому тумані загубилися і яким від цього страшно. Це не лідерство, це невпевненість і страх.Ось так іноді політики, які на висоті свого польоту виглядають як яструби, зблизька виявляються пофарбованими голубами.
Президент Байден занадто обережний, щоб зняти обмеження на використання далекобійної зброї Україною перед виборами. Але після виборів це можливо, — The Washington Post із посиланням на джерела.За словами співрозмовників видання, у Києві вважають "проблемними" обох кандидатів у президенти США. Камалу Гарріс — як потенційну продовжувачку занадто обережної, спрямованої на уникнення ескалації політики Джо Байдена. Дональда Трампа — через загрозу спроби примусу України до миру ціною територіальних поступок агресору.За словами двох українських законодавців, вони намагаються схилити на свій бік союзників Трампа вже кілька місяців. Однак спроби залучити республіканців, які симпатизують Україні, не принесли успіху. "Дозвіл Україні на використання ракет дальнього радіусу дії став би одним з найважливіших сигналів того, що США прагнуть підтримати Київ у цій довгій і важкій війні", — йдеться у матеріалі.На думку журналістів попри те, що президенту Зеленському поки не вдалося переконати союзників підтримати план перемоги України, а також домогтися зняття обмежень на далекобійні удари вглиб рф, цей візит був важливим.Зеленський представив план Байдену, Трампу і Гарріс, та "поїхав з допомогою, яка гарантуватиме, що Україна зможе розраховувати на підтримку США до приходу до влади нової адміністрації"."Результатом цих зустрічей стало те, що Україна публічно продемонструвала, що вона однаково взаємодіє з обома кандидатами. Україна не має фаворитів і готова до відкритих, нормальних відносин з будь-якою майбутньою адміністрацією", — зауважив аналітик центру "Українська призма" Олександр Краєв.Перші результати дискусій щодо українського плану можна буде побачити під час нового засідання у "форматі Рамштайн" цього місяця, вважають співрозмовники видання.Постійна представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд сказала, що бачила окремі частини плану і "в ньому викладено стратегію і план, які можуть спрацювати".🚀 Приєднатися до ZN.UA
Кількість важкої техніки на базах зберігання росіянCovert Cabal разом із Jompy зробили загальний підрахунок важкої техніки, яка залишилися на базах зберігання. За їх підрахунками, станом на 2021 рік у росіян було 22,173 од. важкої техніки. Станом на 2024 рік залишилося 12,504 од. важкої техніки, з якої 5,651 од. у пригодному до використання стані і 6,853 од. техніки які потребують або ремонту, або перебувають у жахливому стані.Крім того, думки Jompy та Cabal щодо оцінки стану техніки розходяться. Jompy вважає, що техніка, яка перебуває на базах у поганому стані, так чи інакше вже була канібалізована за час війни. У той же час Cabal надає іншу думку. Якщо кількість техніки у поганому стані була такою самою, до повномасштабної війни, тоді її навряд-чи можна буде вважати придатною до ремонту. Таким чином кількість техніки, яку можна буде реактивувати, падає до 5,651 од., або 37% від загальної кількості. Це значить, що 2/3 своїх запасів росіяни вже використали - для поповнення втрат, ремонту, канібалізації та формування нових частин. Ці підрахунки не враховують техніку яка могла зберігатися у гаражах, проте якщо враховувати її, тоді загальна кількість важкої техніки, початково була більшою. Але це означає, що кількість техніки придатної до ремонту набагато менше (менше 1/3 від залишку придатної техніки).Якщо темп бойових дій не зміниться, тоді при поточних темпах реактивації техніка у росіян вичерпається ближче до жовтня 2025 року. Це дуже спрощена модель, яка залежить від багатьох похідних. Але менше з тим, кількість техніки, яку зможуть використовувати росіяни із часом, буде все сильніше зменшуватися.
🇺🇸Щодо статті Помпео🇺🇸В статті для Wall Street Journal колишній держсекретар Майк Помпео розказав про нібито плани Трампа на "ленд-ліз" в 500 млрд доларів для України, а також щонайскоріший вступ до НАТО та ЄС. Звучить казково, чи не так?Для того, щоб цю казку зрозуміти, треба згадати, ким був і ким є Помпео. Колишній розвідник, якого Трамп переставив на посаду державного секретаря. Він завжди вважав себе голосом "розуму та поміркованості" в адміністрації, і якраз протести проти доволі різких трампівських рухів та рішень коштували йому посади. Очевидно також і те, що він хоче крутитися в колах республіканської партії знову. Політичний потенціал в нього ще є - не дарма його навіть розглядали як опонента Трампу на праймеріз. І також відомо, що певні контакти з командою Трампа він досі підтримую.Та чому з'явився цей план? Вірогідно, Помпео чи хтось з його оточення пропонував його Трампу. Ймовірно, він навіть розглядався. Поки не очевидно, чи він є пріоритетним чи ні, але згадайте пропозиції Трампа надавати Україні всю необхідну зброю, якщо вона погодиться в цілому на переговори - в цей наратив пропозиція Помпео лягає дуже добре, якщо не сказати ідеально. І саме я, Помпео, знаю, як це організувати. З американської точки зору ситуація може виглядати таким чином. А щодо нашого профілю - то це непогана можливість заспокоїти і нашу владу, і загалом українців щодо Трампа і нового терміну його президентства. Мовляв, є з чим працювати, і саме я, Помпео, буду вашим спецпредставником з цього питання.
📰 Борис Джонсон після зустрічі з Трампом опублікував колонку про його «мирний план» щодо України.🔸 Експремʼєр Британії вважає, що Трамп «має силу й відвагу врятувати Україну та покласти край цій жахливій війні». 🔸 Він припускає, що кандидат у президенти США міг би прибрати всі обмеження щодо застосування західної зброї. А коли російські війська будуть відкинуті - запропонувати мирну угоду. 🔸Джонсон впевнений, армію РФ вдасться відкинути «принаймні до кордонів, які були до вторгнення у 2022 році». Решту України після цього треба визнати «здатною вибирати свою долю в ЄС і НАТО».🔸Росія натомість може оголосити про успіх так званої «СВО», а в Україні можуть бути спеціальні засоби захисту для носіїв російської мови, пише Джонсон.🔸 А після закінчення війни українські військові могли б замінити частину американських військ, які зараз перебувають у Європі.🔸 Він не заперечує, що з Трампом у Білому домі є реальна перспектива деякого «глобального зближення з Росією» і «повернення до часів, коли Росія була шанованим партнером G8 і навіть НАТО». Але спочатку Вашингтон має показати, що міжнародні кордони потрібно поважати.У колонці Джонсон наголошує, що не може бути точно впевненим, що зробить Трамп у разі обрання, але це можливий варіант. Нещодавно експрем’єр Британії зустрічався із кандидатом від Республіканської партії на виборах президента США Дональдом Трампом. Відомо, що вони обговорювали Україну.❤️Радіо Свобода. Підписуйтесь