Fuente
Bochkala_WAR | Так, шо там у нас по Ірану Ціни на газ прогнозовано скаканули після уд...
5 680 Vistas/Alcance
2026-03-02 20:57
Mensaje №25389
Так, шо там у нас по Ірану Ціни на газ прогнозовано скаканули після удару по Катару Ну як удару - два безпілотника прилетіли по величезному заводу, що виробляє пʼяту частину всесвітнього обсягу скрапленого газу. Цілих два безпілотники!! І вони зупинилися. Бо не розуміють, що робити в такий ситуації. Яка оголила величезну прогалину в захисті найбагатших еміратів близького сходу. До прикладу, у найбіднішому еміраті - Ємені - двома дронами нікого не здивуєш. Там давно війна. Удари по Катару, Кувейту, Бахрейну та ОАЕ легко пояснити. І хоч це теж ісламські держави, але, по-перше, переважно сунітські. Та й взагалі. Іран давно вважає їх зрадниками консервативних арабських цінностей, американськими запроданцями і тому подібне. Ну й історично, Іран вважає територію ОАЕ своєю. Мовляв, це штучно вигадана капіталістами держава. І колись там була Персія. Тож з ідеологічним підґрунтям питань немає. А справжня мета - створити важіль тиску на ринку енергоносіїв. Ціни на нафту також ідуть вверх.У середньостроковій перспективі варіантів для швидкої та ефективної протидії у емірів небагато. В коротку - тиснути на штати щоб або захищали (згідно існуючого договору) або припинили бити по Ірану. Чи стиснути зуби і чекати повалення іранського режиму. В довгу - запозичувати досвід сучасної дронової війни та будувати відповідну систему стримування. Цей експіріенс наразі є лише у двох країн - України та рф. Так так, не забуваємо, що нажаль у наших ворогів досвід теж непоганий. І еміри, при всій своїй глобальній проамериканськості, масштабно взаємодіють з москвою по економіці. Питання: як тепер буде у військовій сфері? У кремля конфлікт інтересів. З одного боку чудова можливість посилити звʼязки з багатими країнами Перської затоки. З іншого - стратегічний партнер та brother in crime - Іран. І головне питання - чи буде НАЗЕМНА ОПЕРАЦІЯ. Не дуже успішний (хоча як подивитися) досвід Бурі в пустелі в Іраці, говорить про те, що ніякої сухопутної війни не буде. А от і не факт бо:- Трамп вже привчив, що від нього можна чекати чого завгодно. - Нещодавні навчання американців у регіоні були сфокусовані на діях спеціалізованих підрозділів морської піхоти та десантних сил, оснащених технікою, здатною пересуватися як по суші, так і по воді для подолання водних перешкод та бойових дій у прибережній зоні.- Віроломність зухвалого нападу Ірана на сусідні держави легітимізує будь який міжнародний мандат протидії іранській агресії.- Повалити іранський режим зовнішніми ракетними ударами майже нереально. Нереально бо історія з протестами молоді майже провалилася. Не допомогла ні медійка, ні старлінки. Ядро протестувальників це пасіонарії-романтики, яки переважно вбиті або по тюрьмах, або в бігах, або дезорганізовані через відсутність звʼязку. Вони стануть важливим елементом демонтажу аятол, коли настане переламаний момент. А настане він лише у випадку успішної війни на землі. Але треба розуміти. Корпус вартових ісламської революції - дуже потужна структура, яка має розгалужену мережу та цілу паралельну армію - професійно підготовлених та ідеологічно заряджених бійців. КВІР це щось середнє між ФСБ путінського режиму та СС - гітлерівського. І зараз, на тлі ліквідації Хаменеї, шиїтська більшість населення Ірану, може міцно обʼєднатися навколо загибелі свого духовного лідера. А спецслужби, на чолі з КВІР, залюбки цьому сприятимуть, щоб міцніше закрутити гайки в країні з населенням понад 90 млн. Чудовий мобілізаційний потенціал. Для чого це все Трампу? - Покарати потужного трабл шутера, щоб інші стали слухняними. - Дати знов путіну веслом по морді. Після втрати Сирії та Венесуели - це прям больно. І робить кремль більш зговірливим. - Відібрати у Китая одного з головних донорів нафти - купують її в Ірану за копійки. Ну отак вдвох словах. Далі буде.https://t.me/bochkala_war