#фронт Звільнення командира 20 корпусу - це позитив, хоч рішення це було, як завжди, прийнято із запізненням.Корпус має смугу відповідальності на межі Донеччини та Дніпровщини. Саме там, де ворог мав суттєві успіхи за останні 4-5 місяців.Також буде зміна командира 31 ОМБр, яка маючи непоганий потенціал (оснащення, техніка, люди), стала однією з найгірших бригад.Причинами є відправка піхоти на безглузді штурми та приховування факту втрати позицій. Якщо перше вбивало своїх, то друге - вбивало суміжників, бо вони часто не знали, що їх з флангу вже обійшли.Те, що вище військове керівництво почало усвідомлювати проблеми та почало діяти - вже добре.Але цього, звісно, замало.Основна проблема організації нашого війська - воювати приданими підрозділами ще нікуди не поділася.Один зі штурмових полків, до прикладу, бере участь в бойових діях відразу на трьох різних напрямках фронту.Одна з механізованих бригад донедавна розтягувалась ледь на не 800 км - від Сум до Оріхова, бо її підрозділи також воювали на трьох різних ділянках.Багато підрозділів ТРО досі не увійшли до складу корпусів. Це також велика проблема.Для мене якісна зміна організації війська означатиме саме всі ці вищезазначені маркери.Кадрові зміни почалися - і вже добре. Раніше і такого не було.Треба продовжувати, і наводити лад не тільки на рівні командирів корпусів/бригад, а й на ланках нижче, бо там також більш, ніж вистачає негативу.@blockpost_ua
#портнов Наші джерела в Офісі стверджують, що Портнова готували на лідера проросійської "партії ватників і ждунів", який балотувався б на президентських і в другому турі за домовленістю з тріском програв Зеленському.Автор цього проекту і його основний інвестор - Сергій Льовочкін, одіозний ексголова АП Януковича, компаньйон Фірташа, що під час Євромайдану вчасно зорієнтувався і подав у відставку. До ВР 9 скликання Льовочкін був обраний від ОПЗЖ.Найцікавіше, що Портнов аж пищав так хотів цієї ролі. До Києва приїздив "порішати" всі питання з суддями, щоб притиснули Петра Порошенка. Справи розвалюються, доказів слідство не має, навіть превентивні санкції може скасувати Верховний суд - без Портнова в Офісі не справлялися.Щоправда вся ця інформація не дає розуміння хто замовив ліквідацію Портнова, який без замахів пережив період, поки президентом був Порошенко. А тут раптом його розстріляли, як писали раніше - "з особливим цинізмом".Це дуже цікаве розслідування. В основі цього плану лежать два факти про які я говорив повсякчас:Влада не передбачає участь у виборах ані Залужного, ані Порошенка...Як вони переконали би Залужного - ДумайТеА як Порошенка --- зрозуміло, через санаційну пряму заборону....Це також говорить про те, що інші, - ніби опоненти з патріотичного спектру (Буданов, Притула, тощо), - теж не брали б участі у виборах.Тільки так можна вивести у другий тур прокремлівського кандидата від ждунів...Але вони це планували, бо це вже зробив свого часу Кучма, не пустивши на вибори Ющенка і Чорновола - одного уговоривши, другого вбивши.@blockpost_ua
#геополітика Блокування кордону з Україною, як не дивно, зупинив польський суд.Я якщо чесно, дуже здивований, що суд припинив блокування за допомогою формулювання, що це ніфіга не громадський протест, а саме блокування доріг.Цікаво, а у 2023 році що робили польські суди і чому раніше не було таких формулювань?А про контекст президентських виборів у Польщі - все дуже просто.Кандидат від "ПіС" Кароль Навроцький - відкритий українофоб та діючий голова польського інстутут національної памʼяті. Проти допомоги Україні та за підняття питання Волинської трагедії (знову). Думаю, тут більше додати нічого.Його опонент - Рафал Тшасковський, діючий мер Варшави, підтримує політику премʼєра Туска - за допомогу Україні та за Україну в НАТО.Третій кандидат - Славомір Менцен, від проросійської "конфедерації". Проти допомоги Україні, проти ЄС. В лютому 2025 ця мразота відвідала Львів та на фоні памʼятника Бандері назвала його терористом. Тут клініка, але й шансів пройти в 2 тур у цього одноклітинного не дуже багато.Основна боротьба буде між Тшасковським (30-32% у 1 турі) та Навроцьким (24-26% у 1 турі).Але голоси Мецена (~15% в 1 турі) очевидно відійдуть Навроцькому.1 тур вже 18 травня, в цю неділю.2 тур - 1 червня.Тут також все буде "на тоненького", але і кінцевий результат ймовірно матиме трохи більше позитиву, ніж вибори в Румунії.@blockpost_ua
#фронт Так, не про Індію та Пакистан, не про Трампа чи Келлогга, і навіть не про хуситів.А про фронт.Точніше, костянтинівський напрямок.Ворог має успіхи та суттєво вклинився у глибину нашої оборони за останні 3 тижні на південно-західних підходах до міста.Наші воїни намагаються стабілізувати ситуацію та вирівняти оборонні порядки.Поки все дуже й дуже складно.8-а армія ворога була суттєвим підкріпленням.На жаль, дехто думав, що ця орда попре трохи в інше місце, але не вгадали...А всі потенційні ділянки прориву закрити не встигли, та й сил не так, щоб багато було на той час.Зараз ситуація все ж виглядає краще, ніж буквально 3-4 дні тому, але ворог все одно просувається.Тим часом, ворог намагається за аналогічним сценарієм посилювати своє курське стадо, щоб атакувати Сумщину.Давайте не забувати за фронт!Ворог все ще наступає та має ресурси на продовження.Резерви вже не такі великі, як минулої весни, але вони значно переважають наші на даний момент.Сподіваюся, наші командувачі знають, що роблять.Сподіваюся, ми зможемо знову всі обʼєднатися та суттєво посилити наше військо!@blockpost_ua
#фронт По Торецьку.Ускладнилася ситуація у районі Щербинівки-Леонідівки, в Забалці та Кримському.Звісно, це не був контрнаступ з нашого боку та Торецьк ми очевидно не звільняли. На жаль.Ворог нещодавно навіть зміг провести рейд аж до Неліпівки-Плещіївки. Був зупинений та відкинутий майже на вихідні рубежі.Це для розуміння, що ЛБЗ там дуже умовна та наша оборона має слабкі місця. Як і у ворога є слабкі місця на тих самих ділянках.Маневрена оборона в тій частині допомагає, але не завжди.Обмежені контратаки тижневої та двотижневої давнини допомогли втримати частину міста та виграли час.Головна мета ворога на торецькому напрямку - це вихід на рубіж Диліївка (верхн.) - Олександро-Шультине - Іванопілля - Бересток.А це вже передмістя Костянтинівки.Ворог для цих задач вже завершує перегрупування цілої загальновійськової армії (8-а ЗВА) на той напрямок.Чим довше вони не зможуть вийти на той рубіж - тим краще, це зрозуміло. Але зробити це - задача максимально складна в таких умовах.@blockpost_ua
#соціологія Центр Разумкова провів соціологічні дослідження, які показали, що третина українців (35%) за мирні перемовини з росією. Поки що це не критично, адже більшість 47% ще готові битись, втім тенденція не райдужна.Народ ніколи не любив війни. Кріпаки тим більше, адже в них думка не йшла далі як пожрати, поржати і поср@ти. Тим більш ми маємо визнати, що поки "козаки" бились на фронті кріпаків все влаштовувало. Вони були готові пишатись і бухати по святах з криком: "Слава Україні".Але як тільки козаки стали закінчуватись і кріпаки зрозуміли, що зараз їм прийдеться стати героями, отут вони і заволали. Втім волання поки тихе, поки вони козаків бояться більше ніж росіян, але якщо зараз не навести лад із пропагандою, не прирівнянням хабарництва в системі мобілізації до держзради, і не усвідомити, що зараз мобілізуються далеко не козаки, а відповідно система підготовки має бути змінена в бік адекватності і посилення морально психологічного забезпечення, то завтра в нашої країни може бути дуже не райдужним.Але росіяни зроблять все, щоб зима склалась для українців якнайважче. Вони будуть бити по тепло і енергогенераціях, як останній день в житті у сподіванні, що замерзлі українці запросять перемир'я, Але хай ідуть до біса.Чому особисто я проти перемир'я?..Ну от серйозно, хто вірить в те, що наша держава використає максимум дворічну перерву, щоб підготуватись до чергової війни?) Покажіть мені того оптиміста, я попрошу в нього контакти драг-дилера. Ми на стільки самовіддано підемо у виборчі срачі і симулякри роботи, а Сирській зі своїми міньйонами так щиро повірять в те, що саме вони, а не український солдат врятували цю країну, що до всіх вад нашої прекрасної України ми додамо, ще й самовпевненість.Тому єдиним можливим шляхом виживанея Нації є продовження боротьби. Зараз як ніколи для кожного українця є тільки один вибір - боротьба або смерть.@blockpost_ua
#розкладка Погані українці вже три роки не можуть демобілізуватися.Гарні українці кажуть, що велика мобілізація не потрібна.Погані українці ухиляються від мобілізації.Гарні українці пхають поганих у бусики.Погані українці - військовослужбовці на передовій.Гарні українці - військовослужбовці активісти у Києві.Погані українці не мають права виїхати з країни.Гарні українці регулярно їздять до Вашингтону та Лондону.Погані українці платять тисячі, аби втекти за кордон або уникнути призову.Гарні українці купують котеджі на хабарі.Погані українці питають, чому діти міністрів не йдуть на фронт.Гарні українці кажуть, що за Конституцією погані українці мають йти на фронт.Погані українці втікли за кордон.Гарні українці заброньовані та закликають ухилянтів повернутися.Погані українці терпляче мовчать про факапи влади.Гарні українці забороняють критикувати факапи влади.Погані українці кажуть, чому в країні монархія.Гарні українці кажуть, що вибори робити неможна.Погані українці шукають погані новини в Телеграмі, і вважать це правдою.Гарні українці з «Єдиного марафону» розповідають, що справи йдуть добре, і звуть це правдою.Погані українці гинуть, бо третій рік не вистачає зброї.Гарні українці за два роки не починали виробляти свою зброю.Погані українці питають, чим оборонятися.Гарні українці кажуть, що у 2025 році почнемо наступ.Погані українці корупціонери.Гарні українці отримують гранти на боротьбу з корупцією.Погані українці платять податки.Гарні українці розпилюють податки.Погані українці вимагають звітувати, куди витрачаються гроші з бюджету.Гарні українці кажуть, що це державна таємниця.Погані українці донатять на дрони.Гарні українці знімають кіно та платять з бюджету політичним партіям.Погані українці гонять з-за кордону корчі для ЗСУ.Гарні українці гонять за кордон корупційні мільярди.Погані українці підозрюють, що гарні українці крадуть.Гарні українці кажуть, що погані українці повторюють російські наративи.Погані українці питають, в чому наш план перемоги.Гарні українці відповідають, що наш план подобається Вашингтону.Погані українці питають, чому ми маємо транспортувати російські нафту та газ.Гарні українці кажуть, що тепер то угорська нафта та азербайджанський газ.Погані українці питають, скільки загинуло українців.Гарні українці кажуть, що загинуло багато орків.Поганим українцям заборонено говорити про політику.Гарні українці готуються перемогти на виборах.Погані українці не мають роботи.Гарні українці призначають себе у наглядові ради з мільйонними зарплатами.Погані українці витрачають гроші у нелегальних казино.Гарні українці володіють гральним бізнесом.Погані українці питають, як витрачається міжнародна допомога.Гарні українці кажуть, що потрібні нові кредити.Погані українці не платять податки.Гарні українці запроваджують нові податки.Погані українці купують генератори.Гарні українці освоюють мільярди на захист підстанцій.Перед виборами гарні українці назвуть поганих українців гарними. Вони скажуть, що завжди були разом.Погані українці мають за це переобрати гарних.@blockpost_ua
#фронт Станом на зараз, ворог мав успіхи на наступних ділянках:- окупував Новожеланне та Миколаївку (П);- 200 м у Гродівці (П);- по 100 м північніше та західніше Журавки (П);- 100 м у бік Новоторецького (П);- 100 м західніше та 200 м південніше Залізного (Т);- 300 м у Неліпівці (Т);- 300 м західніше Північного (Т);- 100 м у напрямку Водяного (Кур);- 200 м північніше Микільського (Вугл);- 200 м у районі Піщаного (Куп).Також:- Нью Йорк фактично не контролюється Силами Оборони.- Ворожа ДРГ заходила на терикон у Михайлівці (П), що між Селидовим та Новогродівкою.Це перший "дзвіночок". Далі будуть явно основні сили, які намагатимуться пролізти туди по діагоналі з Миколаївки.У випадку втрати терикону я б не спішив з висновками, що "все пропало" та "Селидове на долоні", бо там не одна панівна висота!- Як тільки ворог вперся у Гродівку, темпи просування на тій ділянці очікувано впали.Почався період надважких боїв. Окупант зараз спрямував основні зусилля у бік Селидового та маневру для заходу в тил нашому гарнізону у Карлівці. Буде максимально складно.На інших ділянках фронту переважно без змін.З позитиву: не дивлячись на перекинуті ворожі резерви, наш рух на Курщині продовжується.@blockpost_ua