Fuente
Білозерське - новини, події | У прифронтовому містечку Новодонецьке на Донеччині, де досі проживають...
3 300 Vistas/Alcance
2026-02-17 15:14
Mensaje №18612
У прифронтовому містечку Новодонецьке на Донеччині, де досі проживають сімʼї з дітьми, літні та маломобільні мешканці, звільняють понад 40 працівників підстанції “швидкої” допомоги.Медики наполягають на несправедливості такого рішення і підкреслюють, що заради пацієнтів постійно ризикують життям. Водночас керівництво зазначає, що Національна служба здоровʼя України (НСЗУ) відмовила закладу в фінансуванні, тож можливості продовжувати роботу немає. Працівників попередили, що через два місяці їх буде звільнено. Детальніше про ситуацію пише Соцпортал.“Швидка” рухається за фронтомМи працювали спочатку в Покровську. З Покровська нас перевели в Удачне, потім в Добропілля. А звідти - на Новодонецьке. І весь час фронт від нас на відстані 15-20 км, — зазначає фельдшер Альберт, який понад 40 років пропрацював на “швидкій”.Попри цю близькість, громада лишається відносно тихою — її немає у переліку територій, де оголошено обовʼязкову евакуацію родин з дітьми. Медики стверджують, що мають багато роботи — вони регулярно вивозять цивільних та військових, доправляють в місцеві лікарні або, у тяжких випадках, евакуюють в найближчі обласні центри.Залишилось дуже багато жителів, яких ми обслуговуємо. На даний момент ми їздимо на Краматорськ, в Дніпро, на Полтаву. Хворих дуже багато. Людей не менше. Люди залишаються, і діти залишаються. Скільки інфарктів, інсультів возимо. З чим пов'язано це скорочення зовсім не зрозуміло, — каже колега Альберта, фельдшерка Ліна.Робота ця є небезпечною. За даними МОЗ на 2025 рік, від російських обстрілів загинуло 58 медиків “швидкої”. Ще щонайменше один смертельний випадок стався в січні 2026 року в Києві, де від повторного обстрілу загинув фельдшер, який надавав допомогу постраждалим. Однак Альберт наголошує, що медики готові й надалі виконувати свою роботу.