Двіж, на який не взяли.Травень 2022 року.Ми сиділи своїм взводом на нашому тимчасовому притулку, в одному з сіл Дніпропетровської області. І як справжнім пожежникам терміново спустилась задача їхати в резерв, на один з напрямків. Це було майже пообіді.Зібрались швидко, рушили в дорогу. У той час "резерв" то було, що ти кілька днів сидишь десь у прифронтовому селі, а потім рухаєшься назад, на пункт дислокації. Так собі кожен в голові і прикинув, що буде як завжди.Їхати до точки "резерву" було десь кілометрів з 50.І коли майже доїхали, поступила інша задача: їдемо на протилежний напрямок, але так само, в резерв.Розвернулись, продовжили рух... Поки їхали, вже задача змінилась на "заходим на позиції". Що ж, плюси.Але максимально дивно, і все ж тривожно. Що задачі так швидко змінюються, явно не від хорошого життя.Прибули. Розосередились, знайшли якусь траншейку, сіли, курим, поки доведуть хоч якусь інформацію. Це вже було біля 16:00.Якось так вийшло, що я та Груня були окремо від взводу і інформацію отримали перші, від сержанта, що підійшов до нас і сказав, що планується штурм села, силами нашого міцного взводу, бо ситуація очко.Я здивувався, та питаю: а як же планування? Ще й от-от стемніє. А нічний штурм села - це ще та авантюра, м'яко кажучи.Отримав відповідь, що ситуація на той час потребувала дій саме зараз, інакше побратими з нашого та суміжного підрозділу з того села вже не вийдуть.Разом вернулись до хлопців, ті вилізли з ям, та ми отримали інформацію, що підуть не всі, а близько відділення та пріорітетом є бійці з бойовим досвідом. І я в це число не підпадав. Груня ж сильно хотів потрапити на таку сумнівну акцію. І якраз останнє вільне місце він закрив собою.То ж новоспечені штурмовики пішли від нас - отримувати додаткову інформацію та грузитись в БМП суміжників.Я ж залишився з тими, кого не взяли. То ж невеличкою групою ми розмітились в нашому Богдану (спеціальна бойова маршрутка) з рацією, щоб розуміти, що все ж відбувається з хлопцями.Ще й виявилось, якщо стояти на вулиці, з піднятою рацією вгору, на витягнутій руці - можна було чути частину радіоперемовин. Операція вже неслась.Фото з того вечора.📱 Позивний ВВС - Підписатись📱 Instagram
Одеський проукраїнський пасіонарій - заміна.Згадуючи старий склад деяких націоналістичних організацій Одеси, початку 2014 року - хтось одразу після активної вуличної фази відійшов від справ. Хтось продовжував вектор руху. Хтось і наразі вже більше десятку років відстоює державність.По прикладу Патріоту України, 13-14 року, - з погляду сьогодення, це були феноменальні люди, у більшості специфічні, але у той час вступали у нерівний бій на вулиці з мусорами, місцевими та навезеними підорами. З високою ініціативою та фантазією. У відповідь могли отримати лише проблеми та арматуру в голову. То ж внутрішня мотивація цих людей була безсумнівно непохитною. У більшій своїй частині, без вагань приєдналась до безпосередньої участі у війні, з самого початку, у складі піхоти: хтось в 14, хтось у 22.Левова частка цих воїнів знайшла смерть та відвічну пам'ять, в головах поки живих побратимів, в боротьбі за жовто-синій стяг над нашими містами. Левова частка і так невеликої кількості воїнів.І суть в тому, що російський пасіонарій в Одесі втрат майже не зазнав. Під російським пасіонарієм я також маю на увазі, окрім відвертих підарів, тих чортів, що за гроші без вагань підтримають будь якого істинно-проросійського чи латентно-проросійського представника.Просто подивіться на склад управління різних відділів міського управління, чи на склад ОМР чи ООДА. Там просто клєйма ніде ставити. За те половина має фото в камуфляжі.Не є секретом, що дійсно активна верства населення, що цінить державність країни, вже давно на війні, чи на війні загинула. Хоча є частина, яка вже покинула лави Сил Оборони, через пораннення, здобуті в бою. Але їх відверто мало.Таким чином я вважаю, що доля Одеси буде бурхливою та зовсім не позитивною, в сфері Українізації та процвітання. Бо хапуги та підори просто приспані та чекають свого часу. Але весь цей час вони нарощують свій вплив та зв'язки.Чи будуть розбудовою та відстоюванням, на вулиці чи в політиці, займатись військові? Наврядчи. Вони вже віддають найдорожче.А у молодь з рожевим волоссям, яка вважає, що плакатик про те, що в міста знов щось сп*здили, щось змінить - я не вірю.📱 Позивний ВВС - Підписатись📱 Instagram
Оформлені-неоформлені. Спогади.Коли ми приїхали у березні до Києва у якийсь підрозділ та зустрілись з побратимом, той сказав, що ми будемо ТРО Азов. На що ми відповіли, що немає різниці, нам же дадуть зброю в ми зможем воювати.🔫 Зброю дали. Пройшов тиждень-другий. За цей час ми навіть вистріляли по 3 патрони. Хтось навіть влучив у мішень. Тренування, медицина, очікування війни. Сказали, что ми тепер ССО Азов Київ. Круто, вирішили ми.На околиці Києва на війну саме нашу групу не відправляли, бо досвіду в нас не було.І от раптовий виїзд на Запорізько-Донецький напрямок. Сидим в підвалі, у складі ~10 людей, терпим 120ті міни. Ми на війні. Фактично. І там хтось замислився, чи оформлені ми вже чи ні? І шуткували, що зараз помрем, юридично, як цивільні, що якогось чорта тут забули. Сміялись. Цікаво було.Чи дійсно нас цікавив наш юридичний статус? Саме на той момент - ні. Принаймні мене та найближчих мені.Але прикро було бути вбитим, а юридично ти - турист. Хоча деякі хлопці продовжують і наразі бути повністю неоформленими.🪪 Військові квитки ми отримали через пів року. Якісь номінальні бумажки, що ми не хом'яки - через 3-4 місяці, від початку Великої Війни.📱 Позивний ВВС - Підписатись📱 Instagram
Колишні арестанти, що вдягли військову форму.Мені одразу сподобалась ця ідея, насправді. Єдине, що не зрозумів - це якого чорта їх назвали "Шквал", на подобі російського "Шторму", який також складається з колишніх арестантів. Але то таке.І от вже пройшло достатньо часу: їх навчили якійсь базі, вони потрапили до бойових підрозділів і почали виконувати задачі.І спілкуючись, я отримую лише позитивні відгуки. Як від інструкторів, що навчали хлопців, так і від діючих підрозділів.Сьогодні один з побратимів навіть сказав таке:- "Вони схожі на нас, на початку цієї війни. Вмотивовані, зацікавлені, ініціативні та не вигоривші".Є 2 варіанти задіяння цих бійців:Перший - це суцільні підрозділи, які майже повністю складаються з арестантів.Другий - це додавання цих хлопців, у малій кількості у діючи підрозділи, вже до діючих військових.Мені більше до вподоби другий варіант. Бо я пам'ятаю, що таке молодий вмотивований підрозділ, у своїй більшості без бойового досвіду.Але у будь-якому разі, об'єктивно, це чудове підсилення війська.З часом ці хлопці розчиняться у лінійних підрозділах та стануть повноцінною частиною Об'єднаних Сил.📱 Позивний ВВС - Підписатись📱 Instagram💸Збір на колесницю