Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - ПП!: пора перемагати
Añadido 24 may. 2021

ПП!: пора перемагати

@aschotamupp
Número de suscriptores: 2 712
Fotos: 15,900
Videos: 1,130
Enlaces: 11,900
Descripción:
Політична аналітика, дайджести новин, війна, волонтерство, опозиційна боротьба - всі гарячі події на сторінці Пора перемагати. https://www.facebook.com/poraperemagaty
Fuente

ПП!: пора перемагати | Інфантильність — найзручніша форма історичної амністії.Одна з головних...

Logotipo de la comunidad de telegram - ПП!: пора перемагати ПП!: пора перемагати @aschotamupp
330 Vistas/Alcance 2026-01-07 06:49 Mensaje №29844
Інфантильність — найзручніша форма історичної амністії.Одна з головних хвороб історичної свідомості колонізованих і напівколонізованих спільнот — модель "невинності". Вона тепла, заспокійлива і дуже небезпечна. Вона дозволяє почуватися морально чистими, але водночас повністю знімає політичну дієздатність. Усі хочуть бути жертвами. Ніхто — співтворцями катастроф.Але історія не працює як групова терапія. Вона не питає, чи нам боляче.Вона питає: хто ухвалював рішення?Суб’єктність — це не лише право говорити "нас зрадили".Суб’єктність — це тяглість, пам’ять і відповідальність.А разом із ними — провина.Не "провина жертви", якою так люблять маніпулювати циніки, а провина суб’єкта: того, хто робив вибір, помилявся, голосував "по-приколу", переоцінював себе, недооцінював ворога, плутав бажане з реальним, зручне — з правильним.Цей жест прийняття провини болісний.Він ламає міф про власну бездоганність.Але саме він відрізняє дорослу людину від інфантильної.Ми живемо у страшний час.На наших очах формується щось схоже на нові темні століття — з руїнами, війнами, розпадом смислів і поверненням архаїки. І від цього не сховаєшся ані у "нас змусили", ані у "ми нічого не вирішували".Залишається лише одне питання: ким ми увійдемо в цей хаос?Відповідальними суб’єктами — чи інфантильними невігласами з "чистими" руками і порожніми головами.Історія все одно нас перевірить.Питання лише — на зрілість чи на втечу.